Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Обговорення та питання про ножі Cold Steel
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8603
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение Мутний »

Було на різних Колдах рази 3 люфтили різні моделі, напілінг не допоміг, а в мережі й в нас тут писали, що бувало коромисло взагалі на верх руків'я випирало й т.п. На аус8мих КС не зустрічав проблем замка, хіба на беклокових, а як порошки пішли то якість обробки та підгонки впала, такі враження. Тупо лотерея, але люфт він навіть коли є, не впливає на надійність фіксації, тому не смертельно, але бісить дико, більше чім на беклоці)
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
Explorer
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2571
Зарегистрирован: 12 авг 2010, 23:09
Откуда: Нетішин
Благодарил (а): 765 раз
Поблагодарили: 322 раза

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение Explorer »

Ніяк не зрозумію, яким чином тріад може люфтити. Тільки якщо вибраний зазор дельта з причин неправильної підгонки поверхонь клинка та/або коромисла, а це відвертий заводський брак ІМХО
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение olegpan »

Explorer, скорее всего, коромысло не заходит достаточно глубоко. Но надо внимательно изучить где пилить - какую сторону коромысла или клинок
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение olegpan »

Мутний писал(а): 08 июн 2023, 13:23 що бувало коромисло взагалі на верх руків'я випирало й т.п.
Так это вроде самый простой случай
Аватара пользователя
Explorer
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2571
Зарегистрирован: 12 авг 2010, 23:09
Откуда: Нетішин
Благодарил (а): 765 раз
Поблагодарили: 322 раза

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение Explorer »

olegpan писал(а): 08 июн 2023, 14:23 коромысло не заходит достаточно глубоко
якщо не заходить, то або/або:
1. Пружина слабка і п'ята коромисла недостатньо розклинює клинок і упорний штифт, як наслідок люфт. Для перевірки можна спробувати примусово вдавити коромисло в замок і перевірити на люфт;
2. На заводі недозняли кілька десятих мм з контактних поверхонь замка, але тоді прекрасно має розклинюватися клинок і упорний штифт, а значить і люфта не мало б бути. Лише естетичний косяк, а так то наче в плюс навіть до довгоживучості замка, це як лайнер на початку п'ятки клинка.

Словом, не стикався я з люфтами на тріаді. Ото щоб штифти тарахкотіли, це да)
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение olegpan »

Explorer, возможно с передней части коромысла не снято достаточно металла, поэтому коромысло упирается в штифт слишком высоко.
Но это реально гадание. Нужно делать открытый "макет" данного ножа и находить причину.

В целом, через меня очень много триадлоков прошло. Буквально на паре ножей был слабый горизонтальный люфт - я взял на себя смелость чуть подкрутить осевой.
Но в целом даже горизонтальный люфт редкость. Лично я не очень люблю когда в осевом тефлоновые шайбы, но надо признать - колды этим удачно пользуются.
Аватара пользователя
Khold
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1360
Зарегистрирован: 13 мар 2018, 19:58
Откуда: Kharkiv
Благодарил (а): 2695 раз
Поблагодарили: 1186 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение Khold »

olegpan писал(а): 08 июн 2023, 14:50 возможно с передней части коромысла не снято достаточно металла, поэтому коромысло упирается в штифт слишком высоко
от якось приблизно так і є, я так думав. тому трошки зполірував камінцем металу з п'ятки коромисла.
макет, як ви кажете робив. підкладав папірець. там де коромісло втикається в упорний штіфт (зелена лінія на картинці) його (папірець) аж перерубає при відкритті, а там де клинок ( червона лінія на картинці) папірець при відкритті просто пачкає мастилом.
Изображение
от і виходить що клинок не доходіть якісь там долі міліметрів, а коромисло сильно тисно і розклинює.
трохи пізніше ще в котрий раз розберу і зроблю фотку, але там того зазору не видно, якшо розибраний хитати, то помітно як коромисло назад трохи сунеться, поки клинок в штіфт не упрпеться.
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение olegpan »

Khold, а как выглядит коромысло на собранном ноже? Не заметно, что оно не утапливается до конца?
Лучше подумать дважды, а потом пилить, т.к. потом это все будет сложнее фиксить. В теории ведь могли и лишнего спилить на коромысле или клинке....скорее, на коромысле. Но надеемся, что нет.
Аватара пользователя
Khold
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1360
Зарегистрирован: 13 мар 2018, 19:58
Откуда: Kharkiv
Благодарил (а): 2695 раз
Поблагодарили: 1186 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение Khold »

olegpan, моє втручання ніяк не вплинуло. Я зняв фарбу і якийсь там мікрон, можливо.
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение olegpan »

Насчет качества давнишних и нынешних Реконов. Мне сложно сравнивать, т.к. я не закупал даже версию с ХНР - только с 35кой.
В качестве предположения, почему кажется, что раньше было лучше:
1. Ножей было меньше у народа, а сейчас Рекон, наверное, есть почти у каждого хоть немного интересующегося ножами. Так как цена на них начинается от 80 баксов - и это за брендовый крупный складень с порошком - даже китайцы такого не могут.
А еще - почти легенда и вообще на редкость удачен...и тактический дух у него :)
Тот же Ультимейт Хантер конструктивно очень схож и цена такая же, рукоять так и намного удобнее, в целом - работяга. Но в сравнении с Реконом в разы менек распространен.
2. Раньше гораздо бОльший процент ножей закупался в ибисах или местных инет-магазах. Я сам покупал и в берлоге, и в геаре в раньшие времена.
А такая покупка позволяет осмотреть нож или в магазине, или на новой почте. А не получать вслепую из США.
Что не отрицает того, что раньше действительно могло быть "лучше" :)
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение olegpan »

Khold, это я о будущем говорю - надо все внимательно осмотреть. А то потом придется наваривать или расклепывать коромысло.
Посмотрите на Ютубе разборки - возможно, увидите какое-то несовпадение в сравнении с картинкой.
Аватара пользователя
FRAG
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2086
Зарегистрирован: 26 фев 2011, 12:34
Откуда: Kherson
Благодарил (а): 1201 раз
Поблагодарили: 559 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение FRAG »

Khold писал(а): 08 июн 2023, 15:27
olegpan писал(а): 08 июн 2023, 14:50 возможно с передней части коромысла не снято достаточно металла, поэтому коромысло упирается в штифт слишком высоко
от якось приблизно так і є, я так думав. тому трошки зполірував камінцем металу з п'ятки коромисла.
макет, як ви кажете робив. підкладав папірець. там де коромісло втикається в упорний штіфт (зелена лінія на картинці) його (папірець) аж перерубає при відкритті, а там де клинок ( червона лінія на картинці) папірець при відкритті просто пачкає мастилом.
Изображение
от і виходить що клинок не доходіть якісь там долі міліметрів, а коромисло сильно тисно і розклинює.
трохи пізніше ще в котрий раз розберу і зроблю фотку, але там того зазору не видно, якшо розибраний хитати, то помітно як коромисло назад трохи сунеться, поки клинок в штіфт не упрпеться.
Дивлячись на схему, якраз видно, що товщина коромисла НЕДОСТАТНЯ, якщо є люфт. Бо чим воно буде товще, тим сильніше буде притискати лезо до штифта.
Бо коромисло немає жорсткої прив'язки до вісі коромисла, там зазор. І коромисло притягується до штифта саме гаком леза.
Тобто чим більше будете робити, що робили, тим більше буде люфт.
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение olegpan »

FRAG, толщина у зуба коромысла увеличивается по направлению к верху. Это сделано для компенсации износа, при сработке поверхности трения о клинок и штифт - коромысло уходит чуть глубже и этим выбирает возможный люфт. Иначе поклацали, деревяху потерзали и Рекон начал бы люфтить, а этого не происходит.
То есть, чтобы сделать коромысло "толще" - оно просто должно быть утоплено чуть глубже, чем сейчас. При условии, что в конструкции нет критичного брака - для чего я и предлагаю внимательно все рассмотреть и сравнить с другими ножами хотя бы по видео.

П.с. а вообще, опухенный замок для тяжелого ножа. Никакие лайнеры и аксисы ему в подметки не годятся. Боится только сильной грязи и неприятен в едс.
Аватара пользователя
FRAG
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2086
Зарегистрирован: 26 фев 2011, 12:34
Откуда: Kherson
Благодарил (а): 1201 раз
Поблагодарили: 559 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение FRAG »

olegpan писал(а): 08 июн 2023, 16:30 FRAG, толщина у зуба коромысла увеличивается по направлению к верху. Это сделано для компенсации износа, при сработке поверхности трения о клинок - коромысло уходит чуть глубже и этим выбирает возможный люфт. Иначе поклацали, деревяху потерзали и Рекон начал бы люфтить, а этого не происходит.
То есть, чтобы сделать коромысло "толще" - оно просто должно быть утоплено чуть глубже, чем сейчас. При условии, что в конструкции нет критичного брака - для чего я и предлагаю внимательно все рассмотреть и сравнить с другими ножами хотя бы по видео.
В мене тріадів було десятка зо три. І тому я добре маю уяву, як він працює :)
Зайва товщина коромисла може бути тільки у двох випадках- це коли воно не лізе вглиб, а пятка клинка вже вперлася в упорний штіфт. І друге - це коли воно не лізе вглиб, а вісь коромисла вже вперлася в стінку отвору під неї в коромислі.
Аватара пользователя
Khold
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1360
Зарегистрирован: 13 мар 2018, 19:58
Откуда: Kharkiv
Благодарил (а): 2695 раз
Поблагодарили: 1186 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение Khold »

От тепер мені здається що FRAG правий
Це тепер виходить треба робити штіфт з трохи товщим кільцем контактним? ::unkn::
По відео я вже теж дивився купу - все гадання по кофейній гущі
Ось спробував сфотати
Може хто свої мфоткати зможе? Хоча теж буде гадання.
Изображение

Изображение
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение olegpan »

Khold, если в этом положении пошевелить клинок, я так понимаю, люфт будет не вниз, а вверх?
Аватара пользователя
FRAG
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2086
Зарегистрирован: 26 фев 2011, 12:34
Откуда: Kherson
Благодарил (а): 1201 раз
Поблагодарили: 559 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение FRAG »

Khold писал(а): 08 июн 2023, 17:41 ...
Ось спробував сфотати
...
Угу, коромисло не здатне натягнути достатньо лезо назад до контакту з штіфтом. І геометрія пролюблена куту гачка.
Можна спробувати штіфтом скомпенсувати. А пролюблений кут все одно залишить дихати замка
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватара пользователя
Bulat22
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1527
Зарегистрирован: 25 июн 2015, 08:47
Откуда: Kyiv
Благодарил (а): 282 раза
Поблагодарили: 607 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение Bulat22 »

Khold, подивіться отвір, у який входить вісь коромисла.
Він має бути овальним, а не круглим, щоб коромисло мало невеликий повздовжний хід у напрямку руківʼя-кінчик.
Тоді коромисло має можливість самоцентруватись і розпирати з однаковою силою як клин так і бонку.
Китайці на багатьох рєпах цього не роблять, бо не вникають у роботу тріада.
Тому рєпи часто люфтять.
У Вас оригінал, але допускаю можливу наявність заусенців у отворі, які можуть обмежувати самоцентрування коромисла.
Аватара пользователя
Khold
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1360
Зарегистрирован: 13 мар 2018, 19:58
Откуда: Kharkiv
Благодарил (а): 2695 раз
Поблагодарили: 1186 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение Khold »

olegpan писал(а): 08 июн 2023, 18:35 если в этом положении пошевелить клинок, я так понимаю, люфт будет не вниз, а вверх?
саме так, або на дошці різати щось.
Bulat22 писал(а): 08 июн 2023, 18:55 Він має бути овальним, а не круглим
я на це звертав увагу, бо на моєму коді був овальної форми, але он на холод аутах наче теж круглий
Аватара пользователя
FRAG
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2086
Зарегистрирован: 26 фев 2011, 12:34
Откуда: Kherson
Благодарил (а): 1201 раз
Поблагодарили: 559 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение FRAG »

На всіх нових круглий. Просто такий великий, що вісі в момент запирання він не торкається.
Аватара пользователя
FRAG
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2086
Зарегистрирован: 26 фев 2011, 12:34
Откуда: Kherson
Благодарил (а): 1201 раз
Поблагодарили: 559 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение FRAG »

Khold писал(а): 08 июн 2023, 19:08
olegpan писал(а): 08 июн 2023, 18:35 если в этом положении пошевелить клинок, я так понимаю, люфт будет не вниз, а вверх?
саме так, або на дошці різати щось.
Bulat22 писал(а): 08 июн 2023, 18:55 Він має бути овальним, а не круглим
я на це звертав увагу, бо на моєму коді був овальної форми, але он на холод аутах наче теж круглий
По фото не можу зрозуміти, а коромисло гачком знизу не достає до дна пазу?
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение olegpan »

Khold писал(а): 08 июн 2023, 19:08 саме так, або на дошці різати щось.
Сейчас похоже, что таки резанули лишнего с коромысла.
Я бы попробовал вставить тонкую металлическую прокладку между коромыслом и клинком. Если люфт полностью уйдет - вариант.
Тогда вижу такие варианты:
- выточить чуть бОльший штифт
- найти или сделать тонкую трубку, которая четко сядет на штифт
- наварить аккуратной сваркой нашлепку на площадку коромысла, а потом заботливо срезать в начале дремелем, потом надфилем.
Первый видится лучшим, но ипатни очень много - надо попасть очень сложно, а точнее точно надо будет стачивать и постоянно собирать-разбирать.

Поэтому если таки сообщество решит, что это реальная причина - нож отправить в продажу, думаю, что вы его купили баксов за 90-95, то есть по украинским ценам он уйдет не в минус даже с люфтом.
Аватара пользователя
FRAG
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2086
Зарегистрирован: 26 фев 2011, 12:34
Откуда: Kherson
Благодарил (а): 1201 раз
Поблагодарили: 559 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение FRAG »

Коромисло доволі м'яке.
Якщо немає бажання продати (що, на мою думку, краще, ніж туди лізти) а терпіти той люфт ніяк не витримати, то можна керном гарним у ці точки (подалі від краю) з обох сторін роздати. Або, що ще краще, трошки розплюснути повністю. Там небагато треба.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватара пользователя
Khold
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1360
Зарегистрирован: 13 мар 2018, 19:58
Откуда: Kharkiv
Благодарил (а): 2695 раз
Поблагодарили: 1186 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение Khold »

FRAG писал(а): 08 июн 2023, 19:23 а коромисло гачком знизу не достає до дна пазу?
наче ні. є там зазор.
olegpan писал(а): 08 июн 2023, 20:03 резанули лишнего с коромысла.
та шо я там різанув. краску обдер об 1000 камінь. :=( після втручання нічого не змінилось. ані на краще, ані на гірше.
olegpan писал(а): 08 июн 2023, 20:03 думаю, что вы его купили баксов за 90-95
якби ж то. на найфворксі за $122.95 плюс доставка, плюсь за послугу. :-( якби за 95, то не так би заморочувало.
з олхсу щось не хотілося, а в наших магазах тільки кліп поінти та й чорні всі. ото і заказав звідти, ще й знову з кольоровим руків'ям і матове ДЛС (нарешті), вапщє круто, думав :smile:
FRAG писал(а): 08 июн 2023, 20:26 Якщо немає бажання продати
хіба шо за копійки, на запчастини там, тощо. руків'я може комусь треба :D
продати була одразу перша думка після виявлення проблеми, ще до розборки. але подумалось "та ну нє, це ж колд стіл, тут має бути все ок, треба просто подивитись шо там." і оце тепер хз шо робити. ()(!
короче осадочок неприємній від колдів тепер. :-(
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Recon 1. Якість термічної обробки сталі останніх партій

Сообщение olegpan »

Khold писал(а): 08 июн 2023, 22:12 та шо я там різанув. краску обдер об 1000 камінь.
Я о заводе писал.
Khold писал(а): 08 июн 2023, 22:12 якби ж то. на найфворксі за $122.95 плюс доставка, плюсь за послугу. якби за 95, то не так би заморочувало.
з олхсу щось не хотілося, а в наших магазах тільки кліп поінти та й чорні всі. ото і заказав звідти, ще й знову з кольоровим руків'ям і матове ДЛС (нарешті), вапщє круто, думав
Ну, за 5к я бы вам и сам рекон продал. Но да - только черные, цветных не держим - расист :-D
Khold писал(а): 08 июн 2023, 22:12 хіба шо за копійки, на запчастини там, тощо. руків'я може комусь треба
Выставьте за 4500, скажите, что есть небольшой (как я понял) люфт и пару месяцев подождите.
Ответить

Вернуться в «Cold Steel»