Як обрати заточник із поворотною головою

Огляди інструментів, обговорення методик та нюансів заточування ножів
Ответить
and1gum
Новичок
Новичок
Сообщения: 34
Зарегистрирован: 14 мар 2023, 11:04
Откуда: Київ
Благодарил (а): 8 раз
Поблагодарили: 4 раза

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение and1gum »

olegpan, тут главное помнить что плиту-основание из метала для чайки оценивают в $35 :)
Аватара пользователя
Слав
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 675
Зарегистрирован: 22 авг 2014, 13:20
Откуда: Чернівці
Благодарил (а): 266 раз
Поблагодарили: 78 раз

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение Слав »

Roomster писал(а): 16 мар 2023, 17:51 Гляньте у Анзора його точилку Скорпіон. rt24
Хіба вона пішла в серію?
"Хочеш розсмішити Бога - розкажи йому про свої плани"
valera_dnepr
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 353
Зарегистрирован: 11 авг 2016, 10:28
Откуда: UA
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 68 раз

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение valera_dnepr »

and1gum, яка взагалі різниця хто автор? Ваші твердження багато в чому помилкові. Нехочу зупинятися на кожному, зараз в мене нема стільки часу. Впевнений, що ви розберетеся. Якщо захочете. Але,з вашого дозволу, я зверну увагу лише на кілька моментів.
1. На початку теми я вас попереджав бути обережним. Ви не прислухалися або не звернули уваги.
2. Я не співпрацюю (принаймні зараз) з виробником точилці Чайка, при всій повазі до нього. І наше з ним спілкування, тут на форумі, не дає підстав комусь говорити, що ми робимо поступки один одному. Але, принаймні мені, це спілкування і цікаве і корисне.
3. Знову ж таки, якщо ви не проти, я сам вирішуватиму що казати, де і кому.
4. Не важливо як ви зайшли на форум (я сам зробив чимало помилок і продовжую їх робити). Важливо те, ви як йтимете далі...
and1gum
Новичок
Новичок
Сообщения: 34
Зарегистрирован: 14 мар 2023, 11:04
Откуда: Київ
Благодарил (а): 8 раз
Поблагодарили: 4 раза

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение and1gum »

valera_dnepr, я бачу підозрілу "багатовекторність" як казав один з наших колишніх президентів, тож роблю певні висновки. Якщо ви не маєте часу на то відповідати - вони залишаться зі мною :) Ваше право - вирішувати що і кому казати так само недоторкане як моє право думати. Посилання на відео я додав, якщо для виробника точилок то була новина - він може сам сходити і подивитись.
Форум - то місце для спілкування комьюніті, якщо його не існує (як тут стверджують) то дійсно немає смислу тут щось наповнювати інформацією. Так, раз на рік сходили на сталеву грань, потусили - розішлися. У проміжках можна в телеграмі чатік.
valera_dnepr
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 353
Зарегистрирован: 11 авг 2016, 10:28
Откуда: UA
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 68 раз

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение valera_dnepr »

and1gum, та я знав, що ви не зрозумієте. Але ж повинен був спробувати.
Тому, як я вже і казав вам раніше - продовжуйте, не зупиняйтеся... ()(!
Аватара пользователя
Roomster
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 854
Зарегистрирован: 10 ноя 2009, 15:51
Откуда: Kalush
Благодарил (а): 72 раза
Поблагодарили: 287 раз

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение Roomster »

and1gum писал(а): 16 мар 2023, 18:26 У вилочці чайки Валерій одразу міняв бронзову втулку на зедекс.
Це не тому, що бронзова втуллка Хортиці хєрова. Я навпаки відмовився від полімерних втулок на користь бронзи. А Зедекс вважаю не найкращим вибором. То питання особистого відчуття, комфорту, тактильного відклику. Приміром, лінійний підшипник на шарнірному вузлі, для мене - чистий треш.
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение olegpan »

and1gum писал(а): 16 мар 2023, 18:30 olegpan, тут главное помнить что плиту-основание из метала для чайки оценивают в $35
Ну, 35 баксов за готовую плиту считаю небольшой платой в сравнении с необходимостью делать ее самому.
and1gum
Новичок
Новичок
Сообщения: 34
Зарегистрирован: 14 мар 2023, 11:04
Откуда: Київ
Благодарил (а): 8 раз
Поблагодарили: 4 раза

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение and1gum »

olegpan, я просто недавно заказывал себе детальки для станины CNC, площадью в два раза больше, а резов больше раз в 10. Ну и обошлось мне это в 800 грн. Учитывая что мой заказ был разовый и типа сложный, то я думаю затраты на производство 10 квадратных плит ну баксов 50 в прыжке. Окей, когда мне рассказывают что я типа не шарю в сложных решениях, я могу типа пообтекать, но тут у меня прям свежий релевантный опыт :)
and1gum
Новичок
Новичок
Сообщения: 34
Зарегистрирован: 14 мар 2023, 11:04
Откуда: Київ
Благодарил (а): 8 раз
Поблагодарили: 4 раза

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение and1gum »

Roomster, з лінійним підшипником є одна засада важлива - я хз як її вирішують у точилках. Але якщо з тих що я використовую у станку витягти направляючу, то ми отримаємо купу кульок на полу. Там треба вставляти заміщающу приспособу, яка тримає кульки до купи. Руками я звісно ті підшипники не дрюкаю, але працює дуже тихо і вібрацій немає зовсім.
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение olegpan »

and1gum, честно говоря, я не особо насчет цены страдаю. Смотрю, что выглядят наиболее серьезно Хортица и Патриот. Патриот может даже более "фабрично", но хз по нюансам.

А там уже 50 баксов туда-сюда не так и важно. В конце концов, производитель должен иметь хорошую прибыль. Работать за копейки - это путь к убыткам, а потом и к разорению.
and1gum
Новичок
Новичок
Сообщения: 34
Зарегистрирован: 14 мар 2023, 11:04
Откуда: Київ
Благодарил (а): 8 раз
Поблагодарили: 4 раза

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение and1gum »

olegpan, если 50 баксов туда-сюда не важно, и надо чтоб выглядело "серьезно", я бы заказывал тут https://knife.kazak.com.pl/en/product/u ... black-ver/
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение olegpan »

and1gum, не, эта струбцина - сразу в минус. У меня банально нет дома такого стола....столешница на кухне мимо, обеденный стол стеклянный, свой письменный увечить струбциной....ну, такое :) Плита удобнее - поточил и в шкаф.....хотя конечно размеры героические у любого станка.

Да и даже если там можно плиту - если честно, я уже трохи потерялся. По картинкам выглядит все примерно одинаково - чисто внешние отличия, которые мне не важны. Понятно, что в реале там явно будет полно нюансов, но я толковой сводки информации не нашел. Видимо, мало людей с долгим опытом работы на разных точилках или, возможно, они связаны с одним из производителей и не хотят объекивно обозревать точилки.
and1gum
Новичок
Новичок
Сообщения: 34
Зарегистрирован: 14 мар 2023, 11:04
Откуда: Київ
Благодарил (а): 8 раз
Поблагодарили: 4 раза

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение and1gum »

olegpan, это ж казак, там есть варик взять подиум толковый (он прям люксовый реально), даже у нас есть (правда не блек версия) https://e-instrumentariy.com.ua/ua/p941 ... ozhej.html

если не брать во внимание "технологическую перфектность", то у казака из преимуществ - толковый узел наклона с быстрой регулировкой (чайка "привет совочек" открути-закрути два винта), а также быстросъем рамки (правда такой же быстросъем срисовали на патриот); ну и плюс может будет греть, что ты купил продукт, с которого остальные срисовывают (косим прямо не стыдится в своих видосах сказать "я вот купил казак чтоб изучить")
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8603
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение Мутний »

Кожен розповідає про свій досвід і щось маю сумніви, що є людина яка кожного року купує у кожного виробника прям всі моделі і комплектації, щоб просто бути вс темі. Свого часу обрав Козак, зараз хз хто краще робить, до мого старого протезія лише до механізму ковзання направляючої, давно замінили його вони. Хотів і собі апнути, але для УБР то виявилося не так просто по обєму деталей та ціні.
Варто прислухатися до порад про різні системи, як завжди багато не очевидних моментів, але які впливають на зручність, якість- результату роботи, що важливо гадаю.

З часом, зрозумів, що для моїх потреб потрібно і що навіть станок на присосці великий, не кажучи взагалі про з підставкою/ основою. В ідеалі щось на основі Гаджета чи схожого. Тобто максимально компактно і мала вага, достатня при цьому довжина направляючої, щоб точність губок висока і легко з ними і ножем планку зняти можна для маніпуляцій, щоб не потрібно під різну товщину абразива поправок самому робити, щоб ширина підводу від пяти до кінчика трималася схожа, різна геометрія спусків трималася коректно.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
and1gum
Новичок
Новичок
Сообщения: 34
Зарегистрирован: 14 мар 2023, 11:04
Откуда: Київ
Благодарил (а): 8 раз
Поблагодарили: 4 раза

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение and1gum »

Рамка з швидкоз'ємом ніби тільки в Казака та Патріота. Всі актуальні патріоти дуже масивні (комусь це плюс, комусь мінус). Умовно-швидко можна у Клодчіка знімати останню шайбу, яка тримає і рамку.
Схожа ширина підвода може бути краща або за рахунок великої відстані від центра обертання до кінця затискачів, або як вище кидали китайця із рельсою вдоль рк ;)
Про відсутність необхідності внесення поправок і гаджета - то ж кацапен, чи в нас хтось подібне робить?
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение olegpan »

and1gum писал(а): 16 мар 2023, 22:18 olegpan, это ж казак, там есть варик взять подиум толковый (он прям люксовый реально), даже у нас есть (правда не блек версия) https://e-instrumentariy.com.ua/ua/p941 ... ozhej.html

если не брать во внимание "технологическую перфектность", то у казака из преимуществ - толковый узел наклона с быстрой регулировкой (чайка "привет совочек" открути-закрути два винта), а также быстросъем рамки (правда такой же быстросъем срисовали на патриот); ну и плюс может будет греть, что ты купил продукт, с которого остальные срисовывают (косим прямо не стыдится в своих видосах сказать "я вот купил казак чтоб изучить")
Хз, я слегка потерялся. Чайка стоит 300 баксов, этот стоит 800. Патриот где-то посередине. Я пока для себя не понял, какая в них реальная разница.
А еще есть Хортица 2.0, которая мне кажется даже слегка удобнее - интересным видится решение выставлять угол вращением узла с ножом, а не изменением высоты направляющей. Хотя - может это и пофиг.

Эмоции тут не важны - я не покупаю товары "сердцем" :) То есть важнее всего ТТХ для моих сценариев, потом это все компилируется с ценой - и я смотрю, есть ли в предлагаемом фарше то, за что можно заплатить. Просто купить абстрактный топ только потому, что это топ - никогда, пока нет понимания.
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение olegpan »

Мутний писал(а): 17 мар 2023, 08:00 В ідеалі щось на основі Гаджета чи схожого. Тобто максимально компактно і мала вага, достатня при цьому довжина направляючої, щоб точність губок висока і легко з ними і ножем планку зняти можна для маніпуляцій, щоб не потрібно під різну товщину абразива поправок самому робити, щоб ширина підводу від пяти до кінчика трималася схожа, різна геометрія спусків трималася коректно.
А чем этот Гаджет хорошо? Я посмотрел - заметил, что очень основательная конструкция, а сам принцип вроде Хортицы 2.0, нет?
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение olegpan »

and1gum писал(а): 17 мар 2023, 08:55 Схожа ширина підвода може бути краща або за рахунок великої відстані від центра обертання до кінця затискачів, або як вище кидали китайця із рельсою вдоль рк ;)
Это вообще выглядит сомнительным - даже с рейкой.
Во-1, много геометрий типа щучек. Во-2 - и это главное - на многих ножах толщина сведения сильно увеличена к кончику.
Я предпочитал закреплять клинок как можно ближе к концу, чтобы чем дальше от кончика - тем меньше был угол заточки. Но не по центру.
and1gum
Новичок
Новичок
Сообщения: 34
Зарегистрирован: 14 мар 2023, 11:04
Откуда: Київ
Благодарил (а): 8 раз
Поблагодарили: 4 раза

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение and1gum »

olegpan писал(а): 17 мар 2023, 09:24 Чайка стоит 300 баксов, этот стоит 800. Патриот где-то посередине. Я пока для себя не понял, какая в них реальная разница.
Оба актуальных сейчас патриота стоят до 12к, т.е дешевле Чайки https://sharpeningpatriot.com/knives
В чайку вроде можно дозаказать наклон головы типа как кастом и в этой конфигурации она может иметь смысл (но станет ещё дороже, понятно). Узел вращения головы на чайке - самой простой конструкции (хз, может отполирован годами) и никаких быстросъемов там не видно. Но надо сказать что фотку сбрасывали выше таки прикольную - для прямых губок минимальная ширина зажима достойная. В казаке и патриоте из-за того что посредине узел быстросъема, так узко прямые губки не свести. Но у хапстона, например, есть угловые, там вообще можно 4см лезвие зажать.
У гаджета фишка в том, что направляющая с держателем камня тупо горизонтальна поверхности стола, там нет шарнира. Из этого выливается например отсутствие необходимости компенсации толщины абразива для соблюдения угла заточки.
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8603
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение Мутний »

and1gum, саме так по Гаджету, в нас аналогів не бачив.
Його й згадав через цікаві рішення і відносну компактність.

Починав з ДМТ і Ланскі, їх мобільність й досі не дає спокою, а всі оці системи досить схожі та великі, але з різною точністю та комфортністю роботи.
Особисто мене не пре гратися з кутоміром, під кожен камінь робити поправки, мастити направляючу щоразу і потім протирати для зберігання й взагалі купа зайвих рухів та процесів для загострити 1 ніж. От лупа чи мікроскоп щось таке обовязково мати, якщо порошки гострити, а так навіть з водою не працюю, лише масло, бо менше мороки і камінь менше засалюється, а відповідно чистити простіше й рідше.

Тому вибір завжди не просто і ціни не малі, а ідеального варіанту немає, тут скоріше задача вибрати щось, що хоч просто працюватиме, як має)
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение olegpan »

and1gum писал(а): 17 мар 2023, 09:56 В чайку вроде можно дозаказать наклон головы
and1gum писал(а): 17 мар 2023, 09:56 У гаджета фишка в том, что направляющая с держателем камня тупо горизонтальна поверхности стола, там нет шарнира. Из этого выливается например отсутствие необходимости компенсации толщины абразива для соблюдения угла заточки.
Вот - это мне тоже кажется важным. Потому что имел проблемы с разной высотой абразивов, особенно в танто это доставляло.
Но я не совсем понимаю как это работает. Штанга фиксирована, угол наклона головы тоже. Но если у нас стал новый абразив толще/тоньше - как с ним работать без компенсации?

П.С. У Хортицы есть точилка Хортица 2.0Т - там по идее наклон головы в базе. Мне это нравится, также, как я понял - она относительно компактна. Хотя сравнить тяжело заочно, но блин огромный монср мне покупать не хочется. И так в шкафу хлама хватает.
valera_dnepr
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 353
Зарегистрирован: 11 авг 2016, 10:28
Откуда: UA
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 68 раз

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение valera_dnepr »

olegpan писал(а): 17 мар 2023, 11:06 имел проблемы с разной высотой абразивов
Пошукайте інформацію про компенсацію товщини бруска. Коштує копійки, але не на всі точилки ставиться. Але там є, або де ставиться - це просто і зручно..
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение olegpan »

valera_dnepr, про тонкую подстройку - я знаю. Это для меня маст хэв, по сути - это самая главная претензия к чайноточилке - много я с этим надолбался.
Но выше речь шла, что если штанга горизонтальна, то подстройка не нужна. Вот мне и стало интересно - как это работает тогда?
and1gum
Новичок
Новичок
Сообщения: 34
Зарегистрирован: 14 мар 2023, 11:04
Откуда: Київ
Благодарил (а): 8 раз
Поблагодарили: 4 раза

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение and1gum »

olegpan, та любой видос про гаджет гляньте, там все понятно - штанга держателя всегда параллельна столу, двигается вертикально вверх-вниз и этим всегда гарантирует постоянный угол между ножом и абразивом. Угол выставляется для головы, в которой зажат нож
У хортицы 2.0 узел скольжения это кубики. И вилочку свою туда втулить производитель не сможет, она у него только к торцу штанги прикручивается. Сделать более сложный модуль он не может/не хочет. Пример Клодчика я выше кидал, вот пример от патриота еще
Изображение
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1511 раз

Як обрати заточник із поворотною головою

Сообщение olegpan »

and1gum писал(а): 17 мар 2023, 11:42 olegpan, та любой видос про гаджет гляньте, там все понятно - штанга держателя всегда параллельна столу, двигается вертикально вверх-вниз и этим всегда гарантирует постоянный угол между ножом и абразивом. Угол выставляется для головы, в которой зажат нож
Да, теперь понял, забыл учесть движение вверх-вниз в прикидках.
and1gum писал(а): 17 мар 2023, 11:42 У хортицы 2.0 узел скольжения это кубики. И вилочку свою туда втулить производитель не сможет, она у него только к торцу штанги прикручивается. Сделать более сложный модуль он не может/не хочет. Пример Клодчика я выше кидал, вот пример от патриота еще
А что дает такой узел в сравнении с кубиком? Меньше люфт или износ?
Ответить

Вернуться в «Точильні пристосування та заточування»