Сигналізація на основі GSM контролера.

Електрична та електронна побутова техніка та прилади. Програми та програмне забезпечення.
Ответить
Аватара пользователя
rw-odessa
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 850
Зарегистрирован: 03 мар 2009, 11:48
Откуда: Odessa
Благодарил (а): 9 раз
Поблагодарили: 9 раз
Контактная информация:

Сигналізація на основі GSM контролера.

Сообщение rw-odessa »

1. Сигналізація на основі GSM контролера.

Автономна сигналізація, без сповіщення на пульт чи власнику, зараз вже застаріла, тому вибір зупинив на GSM контролері Око 7s від українського виробника. Чому так, бо є гарантійна підтримка, та зворотній зв'язок по усуненню програмних «багів».

Изображение

Захист системи від несанкціонованого доступу, базується на системі аутентифікації у мережі GSM. Звісно, зламати систему можна, але вартість такого комплексу порівняна з вартістю авто преміум класу.

2. Принципова схема.

Взагалі, GSM контролер Око 7s повністю самодостатній прилад, але є декілька проблемних місць. Загальна схема мого варіанту сигналізації, з розв’язанням цих проблем, на моєму рівні розуміння, виглядає так.

Изображение
Zoom+

3. GSM контролер Око 7s.

GSM-контролер "OKO-7S" може керуватися з (до) 8-ми номерів мобільних телефонів, туди ж спрямовуються дзвінки у разі тривоги, та надсилаються SMS. Можливе приєднання до централізованого пульту охорони. Керувати можна як самим фактом дзвінка, постановка зняття з охорони, DTMF – набором, SMS – повідомленнями, ключами IButton. З програми під Android (вона просто генерує SMS повідомлення). Налаштовується контролер програмою, через USB, оновлення ПЗ здійснюється таким самим чином.
Контролер має 6 входів, 3 виходи (звісно з можливістю програмного налаштування), може задіяти роботу виходів за розкладом (для надійності треба встановити літієву батарею живлення внутрішнього годинника), існує навіть режим термостата виходів (додатково треба приєднати цифровий термометр DS1820).

4. Джерело безперервного живлення.

У проекті використана молодша модель лінійки ДБЖ від Luxeon, модель PS1203B, у корпусі знайшлося достатньо місця для розташування усього необхідного.

Изображение
Изображение
Zoom+

5. Модуль реле, перше проблемне місце.

GSM контролер Око 7s, має на виходах, не дуже потужні напівпровідникові ключі, тому, бажано використовувати реле, для запобігання виходу останніх з ладу. Зробити модуль по стандартній схемі не складно, але тут виникло декілька запитань.
Реле справді захищає вихідні ключі від перевантаження за струмом, але так як сирена буде розташована у неконтрольованому середовищі, зловмисники можуть зробити коротке замкнення дротів живлення сирени, і тим самим після спрацювання сигналізації, ДБЖ вимкнеться по перевантаженню, зникне живлення GSM контролера, а сигналізація буде деактивована.

Изображение

Для запобігання такому сценарію, я використав струмообмежуючий резистор, та самовідновлювальний запобіжник.

Изображение

Зробивши другий варіант модулю реле, я допустив прикру помилку, струмообмежувальний резистор було розташовано до котушки реле, що може призвести до виникнення генерації на реле, доки не спрацює запобіжник. Якщо виникає коротке замкнення живлення сирени, то напруга на котушці реле буде дорівнювати «0», контакти реле розімкнуться, відімкнувши ланцюг живлення сирени, напруга на котушці знов буде +12 В, і цикл повториться. Якщо просто змінити розташування струмообмежуючого резистору, то схема завжди буде працювати стабільно.

Изображение

Три кроки...

Изображение
Zoom+

Изображение
Zoom+

6. Модуль захисту від високої напруги, друге проблемне місце.

Що може статися з приладами які завідома належать до охоронної системи, та знаходяться за межам контрольованої зони. Звісно, що зловмисники можуть намагатися, вплинути на них, щоб вивести з ладу весь охоронний комплекс. Наприклад за допомогою електрошокового приладу, або подаючи на дроти живлення сирени чи індикаторного світлодіода напругу з мережі 220/380 В. Для уникнення загрози такого типу, я використав класичну схему захисту від розряду блискавки. Схема запобігає появі небезпечно високої напруги на внутрішніх схемах сигналізації. Але вона розрахована на знешкодження розрядів тривалістю до 1 мс. У разі подачі напруги з побутової мережі 220 В, тривалість може перевищити і хвилину, то у такому випадку може врятувати лише звичайний плавкий запобіжник, схема виглядає так.

Изображение

Зібрана система захисту у боксі скомпонована таким чином.

Изображение
Zoom+

7. Модуль живлення контролеру, третє проблемне місце.

GSM контролер Око 7s, як і будь який електронний прилад, може вийти з ладу, при перевищені напруги живлення, у разі виходу з ладу джерела живлення. Для запобігання наслідків, у такому випадку, я зробив просту схему обмеження за напругою.

Изображение

Схема працює в обидва боки, супресор обмежує напругу на рівні 16 В, з боку ДБЖ застосований самовідновлювальний запобіжник, який відімкне контролер при перевищенні напруги живлення у разі виходу з ладу джерела. З боку зовнішніх елементів, резистори разом із супресором створюють параметричний стабілізатор, це стосується індикаторного світлодіода в першу чергу.

8. Модуль живлення зовнішніх датчиків, четверте проблемне місце..

Як і для контролеру, так і для зовнішніх активних датчиків, загрозою є перевищення напруги, якщо ДБЖ вийде з ладу. З другого боку, зовнішні дроти та датчики самі можуть наробити шкоди, якщо виникне коротке замкнення, то ДБЖ вимкнеться по перевантаженню, і охоронна система перестане працювати. Для запобігання виникненню таких ситуацій застосовано аналогічну попередньому пункту схему.

Изображение

Схема також працює в обидва боки, супресор обмежує напругу на 16 В, якщо з боку ДБЖ напруга зростає, спрацює самовідновлювальний запобіжник, який відімкне зовнішні датчики при виході з ладу джерела живлення, з боку зовнішніх ліній, резистори обмежать струм короткого замкнення, доки не спрацює запобіжник, відімкнувши зовнішні лінії і захистивши ДБЖ. Резистори разом із супресором створюють параметричний стабілізатор, який обмежує наведені напруги на лініях живлення.

9. Особливості монтажу.

Усі плати виконані з вторинного пластику, методом навісного монтажу. Печатний монтаж у високовольтних приладах мені завжди не подобався, а витравлювати одну єдину плати взагалі марна трата часу.

Модуль захисту від високої напруги винесено в окремий бокс, на протилежному боці стіни змонтовано сирену та індикаторний світло діод у антивандальному захисті. Таким чином провід з небезпечною напругою, ні коли не проходять у одному коробі з іншими.

Інфрачервоні датчики руху та датчик диму змонтовані на одній пластині.

Изображение

Кріплення пластини до стіні зроблено разом з кріпленням самого датчику диму, що зменшило кількість отворів у стіні. Також база датчику диму використана як розподільча коробка для всіх трьох датчиків.

Изображение
"Чего же ты пугаешься? С человеком происходит то же, что и с деревом.
Чем настойчивее стремится он вверх, к свету, тем с большей силой устремляются корни его в глубь земли, вниз, во мрак – во зло."
Ответить

Вернуться в «Побутова техніка та електроніка»