Victorinox GAK 111 + кліпса

Свой взгляд на ножи Victorinox и Wenger, обзоры, тесты и рабочие качества
Ответить
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение Мутний »

Віксів я давно люблю, бо вони круті й першим моїм брендовим і не совковим чи китайцем був саме - Номад. На той час розмір, механіка і головне різ, гострота, викликали щеняче захоплення та море кайфу. Ніж дійсно міцний і надійний, навіть проти інших з 111. Та з часом віксів більшало і 91 в основному в кишені, сумці й т.п. витісняли роль інструменту, бо всього там більше, але як ніж їх не користую майже ніколи.

А потім взагалі на складні як підсів, то вікси рідко дістаю, клинок взагалі ніразу :grin:

Але хотілося згадати що воно таке той повнорозмірний вікс, але носити зовсім не зручно, купив однорядного з кліпсою, та якийсь він сирий і не суразний, ще й замок під лівшу. Час ішов, Номад взагалі обміняв і почав приглядати щось своє, щоб саме то.
Як вже можна було здогадатися, таким ноже став GAK 111, новий фаворит. Присутня простота і міцність Номада, але вже набір інструментів для сьогоднішнього мене більш оптимальний, з серійних. Навіть клинок дуже нрав, максимально різучий і злий, люблю віксів за їх серейтор людський.
Изображение
Та носити в кишені не люблю вікси, паталогічно, все в нього назбирується й набивається, в чохлі норм, навіть від піску рятує, але не завжди зручно діставати і вкладати й просто часто не хочеться кобуру ту тягати на собі. Тому думав над кліпсою, дивився різні варіанти, аж поки на райберті не побачив вихід і все віксовське і ціна 200 гривень, вирішив - треба брати.
ИзображениеИзображение
Єдине рбив на колінках і вночі, після 12, поспішав і не дуже файно під викрутку філіпс паз зробив, бо накладка ж під одноклинковий вікс, без інструментів. Ще й запихнув туди пінцет, хоча мала жити зубочистка там, але і він ніби норм тримається. Тепер вже 111 толковий маю, наступним хіба кастом брати треба :-D

Накладку грів промисловим феном, знялася норм і вдягнув без проблем, хоч з кліпсою трохи й геморно, бо просто площину не притиснеш, все руками без струбцин і лещат. Без нагріву так не вийшло б точно.
Вважаю оптимальним даний ноже серед одноруких 111, так як тут правою рукою вже можна клинком маніпулювати, товщина хороша, замок на 2х інструментах є, кліпса ::jchurrah::
ИзображениеИзображениеИзображение
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
no2
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2812
Зарегистрирован: 18 дек 2010, 00:55
Откуда: Киев
Благодарил (а): 2202 раза
Поблагодарили: 546 раз

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение no2 »

Тоже увидев у соседей это сообщение, задумался о накладке с клипсой. А клипса не мешает нормальному хвату?
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение Мутний »

Мені зовсім не заважає, тому й взяв що вона спецом під 111 йде, досить анатомічно для руки і тримає міцно.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
no2
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2812
Зарегистрирован: 18 дек 2010, 00:55
Откуда: Киев
Благодарил (а): 2202 раза
Поблагодарили: 546 раз

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение no2 »

У меня пока так решен вопрос с клипсами.

Изображение
Crusher
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 461
Зарегистрирован: 31 окт 2017, 22:19
Откуда: Україна, Коростишів
Благодарил (а): 32 раза
Поблагодарили: 5 раз

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение Crusher »

no2 писал(а): 07 июн 2020, 14:18 У меня пока так решен вопрос с клипсами.

Изображение
ІМХО, на карман дуже додає габаритів. Не люблю темляки на складних просто)
Аватара пользователя
no2
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2812
Зарегистрирован: 18 дек 2010, 00:55
Откуда: Киев
Благодарил (а): 2202 раза
Поблагодарили: 546 раз

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение no2 »

Ну, «власні уподобання» дело такое :)
Например на 91 мм ножах, клипса очень оправдана, да и на 111-м тоже как говорится в тему. Плюс в том, что эти клипсы не раскрывают носимый предмет, хотя да, к длине ножа прибавляется размер кольца и клипсы, но мне честно это ни разу не доставило каких либо неудобств.
Вариант предложенный Мутным, на самом деле отличный! Вот если бы ещё детальные фото того места, которое пилилось под отвёртку :=(
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение Мутний »

no2 писал(а): 07 июн 2020, 17:47 Вот если бы ещё детальные фото того места, которое пилилось под отвёртку
хочете щоб мене закидали табуретками і щоб мій внутрішній перфекціоніст не давав спокою? :smile:
Навіть на тих фото видно що з одного боку спиляв багато і лайнер виглядає там не слабо, фініш відсутній, кривувато і горбато торець виглядає площини що пиляв.

no2, темлячні кліпси річ хороша, але окрім габаритів, вона ще поступається відчутно і зрочності чіпляння і знімання ноже з кишені.

А тим часом по віксу, откуда не возьмись, появилса...прийшло розуміння що стамеска не з того боку, що я люблю, тобто і замок і стамеска - ліворукі. Серейтор в них на кухні такий самий, дуже подобається за різ й легкість обслуговування тріанглом на раз, на продуктах дуже всіх радує в нас. А тут ЕДС вже й гілку яку застругати, щось зачистити й т.п. треба ж. Тут писець номер наступний виплив- кінчик заокруглений йде і ним щось проколоти гемор ще той, добре що шило ніж має гостре :-D

Так що експеримент хоч і вдалий, але висновки зробив швидко, й не надто втішні, для мене звісно лише. тобто з оглядом на мій побут і задачі.
- рішення з кліпсою шикарне. носити і діставати зручно/надійно, вже є куди пінцет чи зубочистку вставити.
- стамеска-комбо, варіант досить різучий та цікавий, особливо у вікса - сам серейтор кльовий і розміщення його на кінці, а не початку мені нрав, щось нове і зручно ніби, більш функціонально. Та й не з того боку загострено, а в парі з тонким зведенням і простою залізякою, не витримує побуту. особливо серейтор, хоча я ще й не почав був тестити, просто стандартний юз.
- замок під лівшу, також на любителя, але тут він хоч не надто великий, в Сентінеля мені конструкція значно менш нрав, брав лише через кліпсу колись.
- наявність додаткових функцій, окрім клинка, як завжди радує на віксах, цього часто не вистачає на інших ноже.
- зрозумів. що вікс парна тварина й треба носити - вікс і фікс :cool:
П.С. після пляжу треба від піску відмити, змастити і мабуть візьму вже наступну жертву в кишеню.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
no2
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2812
Зарегистрирован: 18 дек 2010, 00:55
Откуда: Киев
Благодарил (а): 2202 раза
Поблагодарили: 546 раз

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение no2 »

Мутний писал(а): 09 июн 2020, 11:37 хочете щоб мене закидали табуретками і щоб мій внутрішній перфекціоніст не давав спокою?
Понял. Не нужно фото.
:smile:
Из далека всё отлично смотрится. rt24


У меня после хантсмана тоже есть вопросы к 111. Зато пила длинная и отвёртка есть. :D
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение Мутний »

В 111 безсумнівні плюси є, а в цього ще й примножені вони, хоч і не без мінусів в цілому. Я про довжину інструментів, одноруке відкривання, й саме головне - замок, маємо фіксацію клинка та корисного інструменту. Так як маємо надійно зафіксовану, посилену, відносно багатьох 111, ломовиту ковирялку, яка і відкривачка й викрутка й купа всього одночасно.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение Мутний »

Так й не полишив моїх кишень Гак, після мікропідводу став він нормально справлятися із поставленими задачами. Та й надто зручно носити його стало з кліпсою, вага не велика, а інструментів купа, клинок довгий. Думаю чи варто мучити, вище згаданий, кінчик, бо він реально круглий, хоча відразу того й не помічаєш-
Изображение Изображение
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Alex_LV
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 3891
Зарегистрирован: 08 апр 2018, 18:29
Откуда: Львів
Благодарил (а): 5724 раза
Поблагодарили: 1899 раз

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение Alex_LV »

А накладка з кліпсою добре тримається, не відходить?
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение Мутний »

Пилкою вже пиляв й дерево і гілки і ножем різав та стругав всяке, навіть заморожене сало, благо тут стамеска і все то на ізі робиться, лиш в бік інколи уводить при різі. Носив на собі ж його, а це зачіпання за різні предмети й т.п., сидить ніби вона там зі стоку й була, та накладка, без змін.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
no2
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2812
Зарегистрирован: 18 дек 2010, 00:55
Откуда: Киев
Благодарил (а): 2202 раза
Поблагодарили: 546 раз

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение no2 »

Мутний писал(а): 16 июн 2020, 09:21 Думаю чи варто мучити, вище згаданий, кінчик, бо він реально круглий, хоча відразу того й не помічаєш-
Я тоже по началу немного смутился тупизной кончика. Но там так выполнен подвод, что мне кажется в процессе пользования, правки/ заточки, он будет по чуть-чуть заостряться..
Аватара пользователя
no2
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2812
Зарегистрирован: 18 дек 2010, 00:55
Откуда: Киев
Благодарил (а): 2202 раза
Поблагодарили: 546 раз

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение no2 »

Не нож а еретик какой-то! Вот берешь его в руку и сразу в подсознании он начинает вытеснять другие ножи. Хорошо, что я его не купил первым ножом, был бы он у меня до сих пор и не знал бы я про другие. Сэкономил бы море денег :smile:
Alex_LV
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 3891
Зарегистрирован: 08 апр 2018, 18:29
Откуда: Львів
Благодарил (а): 5724 раза
Поблагодарили: 1899 раз

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение Alex_LV »

І думки регулярно проскакують - всі складні продати і лишити тільки його, або Геркулес, або . . . . . ()(!
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение Мутний »

Таки зняв з кишені, вчіпив туди фікс, але в перший же день відчув відсутність додаткових інструментів, не критично, але коли все під боком і має малу вагу- круто.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Karl
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7731
Зарегистрирован: 27 янв 2017, 17:31
Откуда: UA Бахмут
Благодарил (а): 692 раза
Поблагодарили: 1303 раза
Контактная информация:

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение Karl »

no2 писал(а): 18 июн 2020, 17:10 в подсознании он начинает вытеснять другие ножи.
Alex_LV писал(а): 18 июн 2020, 17:14 всі складні продати і лишити тільки його
А как же сталь?
Неужели ее хватает для всех задач?
Мне показалось, что, чем носить викс такого размера и веса, то лучше иметь на кармане фолдер с более твердой сталью, а викс с инструментами, как доп. в более компактном размере. Ну это мое альтернативное видение.
СМЕРТЬ РАШИСТСКИМ ОККУПАНТАМ!
Alex_LV
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 3891
Зарегистрирован: 08 апр 2018, 18:29
Откуда: Львів
Благодарил (а): 5724 раза
Поблагодарили: 1899 раз

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение Alex_LV »

А для яких повсякденних задач ножа не вистачає сталі вікса? Складень - це ж ніж універсального призначення.
Всі спец. задачі виконуються фіксами і необхідним інструментом.
Karl
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7731
Зарегистрирован: 27 янв 2017, 17:31
Откуда: UA Бахмут
Благодарил (а): 692 раза
Поблагодарили: 1303 раза
Контактная информация:

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение Karl »

Alex_LV писал(а): 20 июн 2020, 10:11 А для яких повсякденних задач ножа не вистачає сталі вікса?
Мав на увазі в взагалі універсальність - як ЕДС, так і роботи по заточці дерева і т.і., Та й ще серейтор звужує коло задач...
СМЕРТЬ РАШИСТСКИМ ОККУПАНТАМ!
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение Мутний »

Серейтор нрав, але чисто щоб був, для ЕДС, хіба під настрій, але свого часу серейторний керамбіт Бердовський цілком справлявся. От комбо не люблю, хоч й були вдалі варіанти - Міля і Поліс, та не то.

А у вікса і розміщення і сам серейтор круто обіграні, функціонал розширює навпаки, а не обмежує. Єдине сталь не надто тверда і тонке зведення, стамеска - не витримували ЕДС, як й писав, зробив мікропідвод керамікою і все стало як треба.

Нарікань на сталь не маю, легко загострити чи поправити, високу гостроту бере, дуже висока корозійна стійкість, геометрія толкова і товщина, з мікропідводом і дерево і пластик і шохоч ріже й не кашляє.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Alex_LV
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 3891
Зарегистрирован: 08 апр 2018, 18:29
Откуда: Львів
Благодарил (а): 5724 раза
Поблагодарили: 1899 раз

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение Alex_LV »

Стандартні зелені накладки 111-го GAK мають місця під пінцет та зуботичку - тільки отвори треба прорізати, а пази вилиті як і на звичайних 111-х.
https://m.youtube.com/watch?v=8YWiQpBceao

От би ще всунути в нього один ряд з ножничками і маленьким філіпсом - був би класний однорукий Outrider :cool:
Последний раз редактировалось Alex_LV 20 июн 2020, 10:57, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
no2
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2812
Зарегистрирован: 18 дек 2010, 00:55
Откуда: Киев
Благодарил (а): 2202 раза
Поблагодарили: 546 раз

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение no2 »

Камрады ответили на все вопросы. Так и есть. Там серрейтор очень правильный, режет даже когда нож тупой. Лезвие ножа установлено по центру, что тоже удобно. Сталь конечно не порошок, но для повседневных городских задач достаточна. Вообще нож классно продуман и после знакомства с ним, я ещё больше влюбился в виксы. Рэнджергрипп на очереди, но с номером пока не определился.
Alex_LV
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 3891
Зарегистрирован: 08 апр 2018, 18:29
Откуда: Львів
Благодарил (а): 5724 раза
Поблагодарили: 1899 раз

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение Alex_LV »

Гріп маю в аналогічній до GAK комплектаціі. Трохи він великий і об'ємний, якщо на кишеню і в місті.
Але на рибалках/полюваннях як другий, чистий ніж для кухні та табору - якраз!
Довші клинок і пилка зовсім не зайві :)
А серейтор на GAK дійсно дуже вдалий і розташований правильно.
Аватара пользователя
tarkus
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2990
Зарегистрирован: 11 апр 2015, 20:20
Откуда: Полтава
Поблагодарили: 1184 раза

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение tarkus »

Alex_LV писал(а): 20 июн 2020, 11:00 А серейтор на GAK дійсно дуже вдалий і розташований правильно.
А кстати.
Не могу найти хоть какого полноразмерного складня с таким расположением серрейтора.
Есть только крохотный бокеровский уродец.
Аватара пользователя
no2
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2812
Зарегистрирован: 18 дек 2010, 00:55
Откуда: Киев
Благодарил (а): 2202 раза
Поблагодарили: 546 раз

Victorinox GAK 111 + кліпса

Сообщение no2 »

Alex_LV писал(а): 20 июн 2020, 11:00 Довші клинок і пилка зовсім не зайві
Вот! Я тоже так думаю. Грип 79, по всей видимости выберу. :)
Ответить

Вернуться в «Victorinox&Wenger»