Шо за фігня зі сталлю?

Про все, що визначає ефективний різ - сталь, геометрія, зручне руків'я
Ответить
Аватара пользователя
baga
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 426
Зарегистрирован: 18 окт 2007, 08:22
Откуда: Кропивницький, Україна
Поблагодарили: 2 раза

Шо за фігня зі сталлю?

Сообщение baga »

На KW ножі від Коламбії, сталь у більшості АУС-8, але різниця у твердості якась незрозуміла і як на мене важлива. Судіть самі: Satin Finish AUS 8 , 55-57 HRC та AUS 8, 56-58 HRC. Але це ще нічого, на сайті їхнього виробника ця сталь заявлена 57-59. Наскільки я знаю, 55-57 це взагалі твердість Кизлярського стандарту, а АУС-8 наче солідніша.

:sad:
Аватара пользователя
botsman
МАСТЕР
МАСТЕР
Сообщения: 394
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 23:37
Откуда: Киев
Контактная информация:

Сообщение botsman »

На різні ножі в залежності від специфіки використання та бачення конструктора ТМО буде різним - різна буде й твердість.
Взагалі найбільш ефективна твердість АУС-8 лежить в межах 57-58 HRC. При цій твердості сталь найкраще проявляє свої якості - достатню стійкість РК та хорошу пружність. При 60 одиницях вона стає дуже крихкою.
мерило гениальности конструктора - простота конструкции

Альбом
Аватара пользователя
baga
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 426
Зарегистрирован: 18 окт 2007, 08:22
Откуда: Кропивницький, Україна
Поблагодарили: 2 раза

Сообщение baga »

botsman писал(а):На різні ножі в залежності від специфіки використання та бачення конструктора ТМО буде різним - різна буде й твердість.
Виходить на тактик М-1 поставили таку мяку сталь?
Кожній тварі - по харі!
Аватара пользователя
botsman
МАСТЕР
МАСТЕР
Сообщения: 394
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 23:37
Откуда: Киев
Контактная информация:

Сообщение botsman »

Ну поняття "тактик" у кожного своє. І що це таке ніхто не знає :-D
Чому м'яку ? Взагалі ви тримали в руках М1? Це досить невеликий ніж, з досить великою товщиною, вагою і запасом міцності . Там все так зроблено - "щоб не зламалося" і ТО в тому числі. А твердість в 55-57 од. гарантує досить високу в'язкість ... Все під задачі....
мерило гениальности конструктора - простота конструкции

Альбом
Аватара пользователя
baga
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 426
Зарегистрирован: 18 окт 2007, 08:22
Откуда: Кропивницький, Україна
Поблагодарили: 2 раза

Сообщение baga »

botsman писал(а):Ну поняття "тактик" у кожного своє. І що це таке ніхто не знає
Чому м'яку ? Взагалі ви тримали в руках М1? Це досить невеликий ніж, з досить великою товщиною, вагою і запасом міцності . Там все так зроблено - "щоб не зламалося" і ТО в тому числі. А твердість в 55-57 од. гарантує досить високу в'язкість ... Все під задачі....
поясню чесно і відверто 8) я хочу цього ножа аж прію, він у мене з розряду "просто дуже подобається", але хотілося б почути щось про робочі якості, на рівні хороший-фуфло. Як варіант розглядаю помийного собаку від керша (другого). Якщо ви тримали -як воно вам.
Кожній тварі - по харі!
Аватара пользователя
botsman
МАСТЕР
МАСТЕР
Сообщения: 394
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 23:37
Откуда: Киев
Контактная информация:

Сообщение botsman »

Як на мене то на свою вагу він малуватий. Ну ручка для мене точно мала. Зроблений якісно, дуже легко відкривається . До речі там одностороння заточка, якщо я правильно памятаю...
На Ганзі в ХО був великий порівняльний огляд...
мерило гениальности конструктора - простота конструкции

Альбом
Ответить

Вернуться в «Сталі, геометрія, теорія та практика різання»