Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Запитання, описи, відгуки, рекомендації щодо використання та застосування
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

запитав мене Віктор чи не хотів би я потестити його томагавк. ну а чого ж не потестити і не допомогти товаришу. тим паче свіжі враження після пластового табору та і в ліс прогулятися давно збирався за грибами-трутовиками
колись я тестив для себе маленьку туристичну сокирку грам на 350-400 - мені дуже не сподобалося. тому було цікаво щодо роботи такм томагавком

отже приїхав мені томагавк

Изображение

Изображение

як виявилося він ну геть невеличкий. довжина черена 300мм. довжина леза 48мм.

Изображение

скажу одразу. як тільки взяв у руки відчув, що не вистачає довжини черена. десь 100мм. тому нашвидкоруч зробив необхідної довжини черен - виявилося, що так дійсно краще.

Изображение

ну але вирішив тестити саме оригінальний томагавк як він до мене приїхав
тож зібрав необхідні речі в рюкзак. одягнув капелюха і пішов до лісу

Изображение

вже в лісі підібрав палицю. за час табору звик ходити з палицею. в лісі так комфортніше
Изображение

але та що підібрав була тонка і коротка, тож знайшов ліщину і достав томагавк для початку тестів. вирубав при землі палицю товщиною біля 30мм. туристичну сокирку тестив якраз на такій само роботі і тоді вона мені не сподобалася. а от томагавк впорався з нею дуже швидко і комфортно
Изображение

прийшов на своє місце в лісі. та галявина, що весною була галявиною поросла бур"яном та кропивою вище поясу
Изображение

трохи розчистив місце біля вогнища та протоптав стежки
невеличкий натюрморт
Изображение

треба розпалити багаття та зварити кави. знайшов сухостій десь 50-60мм завтовщки. зрубав і на колоді порубав на дрова. виявилася цікава особливість. при рубці мачетиною комфортніше рубати тримаючи гілку сторчма упираючи в землю, а не кладучи на колоду. з томагавком та сама історія. рубанути на колоді під правильним кутом не вистачає ваги, а от сторчма томагавк дуже гарно врубається в гілку і за кілька ударів з поворотом гілки розрубує

Изображение

Изображение

наступний тест - роколювання дрів на трісочки для розпалу. на дровиняці біля 70мм томагавк пасував, а от до 50мм коле дуже гарно
Изображение

своїм ножем реплікою ножа Кефарта наробив індіанських паличок для розпалу. та підготував все для розпалювання вогню кресалом.
Изображение

Изображение

Изображение

поки викрешував іскру мене ледь не з"їли комарі. щось я взяв маленькі шматочки кремня і було незручно кресати

Изображение

Изображение

ще натюрморти

Изображение

Изображение

готую каву

Изображение

Изображение

поки вариться кава приготував палички для тента. загострив та томагавком вирізав зарубки.

Изображение

Изображение

аж ось в очі впала суха дубова(!!!) колода десь 90-100мм завтовщки. вирішив взяти томагавк на слабо
увімкнув секундомір на годиннику і став рубати. результат мене здивував. не дуже спішачи і перерубав дровиняку за 2хв.

Изображение

я з томагавком

Изображение

Изображение

ще натюрморти

Изображение

Изображение

вирішив нашвидкоруч зробити чохол для томагавка. взяв шматок шкіри, у який загорнув томагавк в дорогу, взяв Стокмена. нарізав смужечки для зшивання та викроїв чохол. зшив смужками і вийшов чохол у стилі маунтінменів

Изображение

Изображение

пройшовся лісом і зібрав трохи грибів. як виявилося великих трутовиків не було. тож назбирав менших. ще дорогою трапилося перо чи то якоїсь сови чи яструба
Изображение


загальний висновок:
як для своїх розмірів досить вправний. я б його брав на вихід на добу. якщо нічого суттєвого не передбачається, його вистачить.
товсте кільце на проушині додає вагу до голови, що в свою чергу дозволяє рубати на рівні важчих сокир

але як на мене треба збільшити черен і збільшити лезо хоч на 1.5-2 см. буде комфортніше, бо іноді вузьке лезо заважає.
Аватара пользователя
Cish
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 950
Зарегистрирован: 11 июн 2009, 23:13
Откуда: Кременчуг
Благодарил (а): 686 раз
Поблагодарили: 178 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Cish »

Дякую за огляд ::hi::: Ледь не похлинувся слиною, коли побачив як вариться кава, піду і собі поставлю чайник.
Грехи других судить Вы так усердно рвётесь – начните со своих и до чужих не доберётесь.
Аватара пользователя
Зольдатен
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7444
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 11:13
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1981 раз
Поблагодарили: 4520 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Зольдатен »

шо за чайник?
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

Зольдатен
а хтозна. один клієнт за чохол розрахувався )))
Аватара пользователя
CBO6ODA
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 3075
Зарегистрирован: 17 авг 2011, 00:16
Поблагодарили: 2 раза

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение CBO6ODA »

фото креативно :-D
спасибо за тест
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Novak »

В українців є подібна річ, принаймі по формі голови, - це бартка, гуцульська сокирка. Але питання в тому, що і бартка і томагавк - це, фактично, тогочасна зброя і вони мало призначені для побуту (бартку хоч можна використовувати як палицю при ходьбі по горах). Для побутових потреб у гуцулів Карпат були інші сокирки.
Тому використання томагавка в вилазках на природу чи в походах, як туристичної сокири є сумнівним. Для цього є універсальні сокири, які набагато краще для цього підходять.
А томагавком можна спробувати покидати в ціль (якщо він витримає), відчути себе древнім індіанцем.
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

Novak
я з Вами не згоден.
- навіть у їх бойовому варіанті вони геть різні за своїм використанням
- томагавки були різні. були суто бойові - з молоточками і гостряками на обусі. але більшість були універсальними. і їх використовували у побуті. якщо не потрібно валити дерево і щось будувати, то томагавк цілком може впоратися з таборовими роботами
- як показав тест навіть такий маленький томагавк виявився досить дієвим. навіть дієвішим за подібні за вагою туристичні сокирки
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Novak »

Thorwald, чи томагавк чи бартка мають особливість, яка харакретна для зброї - витягнутий довгий клин. Його призначення - пробити одяг (захист) і нанести якомога глибшу рану.
Ясні річ, що томагавк кидають, а барткою б"ють, тримаючись за довге руків"я, але мова ж не про це.
Я мав (робив собі) томагавкоподібну сокирку і особисто переконався у недоречності такої форми клина у використанні як туристично-побутової. При рубанні дерева варто лише трохи перекосити при ударі і починає вивертати руку. При забиванні кілків також, треба щоб клин дивився вгору товно по лінії кілка, інакше руку знову вивертає і тому треба надмірно стискати топорище. І це при тому, що топорище не було в мене округлої форми (як у томагавка), а було овальним і мало розширення на п"яті, тобто контролювати його було простіше.
Тому, спробувавши таке, я відмовився від такої форми сокири і вважаю її екзотикою, якою можна похвалитися, вразити когось, але працювати cvb34
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

кидання томагавка - швидше кіношні міфи. на відміну від бартки там інша техніка роботи
знову ж таки. я відштовхуюся від даного тесту. для мене робота цього томагавку була вище моїх очікувань. а перерубування дубової колоди взагалі вразило мене.

щодо вдосконалення - я написав свої висновки.
ну і досвід американських маунтінменів теж не з пальця виссаний.
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Novak »

Досвід чи американців чи європейців, які жили в лісі чи активно працювали з деревом, знайшов своє вираження у багатьох типах сокир для роботи у лісі. Є спеціалізовані форми, є і універсали. Де там місце томагавку? Що томагавк робить у лісі добре? Чи він є кращим варіантом вибору у порівнянні із універсальною сокирою, щоб взяти саме його до лісу (у похід)?
Як на мене, відповіді на ці запитання не на користь томагавка. Але покидати в ціль я б його взяв на ПВД.
Аватара пользователя
Manowar
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 5866
Зарегистрирован: 13 июл 2012, 11:21
Откуда: Черноморск (Ильичёвск)
Благодарил (а): 357 раз
Поблагодарили: 230 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Manowar »

Классный обзор,понравилось фото всего колюще-режущего со шляпой!
If youre not into metal, you are not my friend )!(
моя инста https://www.instagram.com/manowar09/?hl=ru
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

Novak
Ви все правильно кажете про спеціалізовані та універсальні сокири. вони безперечно виграють в роботі з деревом.
але Ви неуважно читаєте мої дописи. давайте триматися в межах певної описаної ситуації

Manowar
дякую. це я так змоделював класиків вудкрафту

Изображение
Аватара пользователя
Manowar
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 5866
Зарегистрирован: 13 июл 2012, 11:21
Откуда: Черноморск (Ильичёвск)
Благодарил (а): 357 раз
Поблагодарили: 230 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Manowar »

Thorwald
Я и говорю,ничего лишнего,все в тему rt24
If youre not into metal, you are not my friend )!(
моя инста https://www.instagram.com/manowar09/?hl=ru
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8087
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2078 раз
Поблагодарили: 1034 раза

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Кузьмич »

Thorwald & Novak - та годі вам сперечатись гарячі українські хлопи :-D сокирка або томагавк з огляду в першу чергу це іграшка для дорослих хлопчиків і головне її завдання приносити задоволення, а ця ще і рубає добре :-D
Мова, це також наша зброя
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

Кузьмич
:o
що я можу сказати. впринципі у висновку я все виклав, але повторюся. кожен сам обирає інструменти для певної задачі. для невеликого походу на 2-3 дні я б його взяв. а якщо разом з ланцюговою пилкою, то і на довше і на більш серйозні роботи
Аватара пользователя
Mamba
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1072
Зарегистрирован: 27 дек 2011, 11:55
Откуда: Кропивницький
Благодарил (а): 2 раза
Поблагодарили: 14 раз
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Mamba »

Чудовий огляд, де таку шляпу купували?
Спор на форуме - это всё равно что интеллектуальная олимпиада среди умственно отсталых.
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

це здається з Канади. теж з тим самим клієнтом махнулися ))))
мені капелюх потрібний як частина пластового однострою. я член скаутської організації Пласт
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

Mamba писал(а):Чудовий огляд
дякую. взагалі дивно, у мене з творами у школі завжди були проблеми ))))
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4904
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 473 раза
Поблагодарили: 942 раза
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение stilet »

Прикольный томагавк и фото хорошие, спасибо! :)(:?
Аватара пользователя
Зольдатен
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7444
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 11:13
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1981 раз
Поблагодарили: 4520 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Зольдатен »

Богдан, друже при всій моїй повазі до тебе, томагавк гівно і ти сам це прекрасно знаєш
вся суть томагавка це курити шмаль, как би мовити по сучасному, едс тогочасного метросексуала
:roll:
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

Зольдатен
мені влом сперичатися. ::smoke::
makei
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1122
Зарегистрирован: 04 дек 2012, 21:49
Откуда: макеевка
Поблагодарили: 2 раза

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение makei »

За обзор на такой природе ::hi::: rt24 Эх кофе на костре и на природе-просто сказка!Слюной чуть не подавился.Благодарю. :)(:?
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

makei
радий, що сподобалося. сам отримав масу задоволення
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8599
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2537 раз
Поблагодарили: 1602 раза

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Мутний »

хороший, позитивний огляд, навіть з тестом, що ще потрібно?)

а сперечатися про смаки - так це не той форум явно, тут хворі ножемани й около того люди :smile:
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Lesorub
МАСТЕР
МАСТЕР
Сообщения: 814
Зарегистрирован: 12 сен 2010, 13:37
Откуда: Харьков
Благодарил (а): 11 раз
Поблагодарили: 12 раз
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Lesorub »

выложу свои "5 копеек" по истории томагавка, поскольку как раз этот вопрос как раз для меня сейчас актуален, и информации перелопачено немало. До появления европейцев индейцы Северной Америки жили в каменном веке. Стальные инструменты были для них диковинкой. Предприимчивые европейцы быстро прочувствовали "нишу", и стали тоннами завозить их в Америку в обмен на шкуры и прочие блага. Топоры этого типа известны под названием "торговых" (trade axes), и были одним из самых ходовых товаров в торговой и дипломатической жизни периода колонизации Америки. Мало кто из производителей ввиду специфики рынка в то время думал об эргономике и удобстве пользования - упор делался на простоту конструкции и дешевизну. Эти топоры даже не всегда делались из углеродистой стали, часто это была лишь согнутая пополам железка, которой грубо придавали форму топора (отсюда и узкое лезвие, никто просто не собирался тратить время на вытягивание лопасти в ширину). НО. Этот легкий топор приобрел просто невероятную популярность не только среди "жертв маркетинга" в виде индейцев, которые получили инструмент с куда более высоким КПД чем каменные топоры, но и среди охотников, а также прочих искателей приключений из Старого Света.
Потом появились топорики с молоточком, трубкой, шипом и прочими приблудами. Но именно примерно такой по форме томагавк, как герой этого обзора, и завоевал огромную популярность в Новом свете из-за своей легкости и удобства ношения. А само название "томагавк", как многие наверняка слышали, перекочевало от исковерканного названия одного из видов традиционного оружия индейцев.

И да, большинство исследователей склонны к мнению, что томагавки НЕ МЕТАЛИ. Легкий вес и короткая рукоять - следствие необходимости ношения этого типа топора при себе для решения самых разных бытовых нужд в лесной жизни. В том числе защиты жизни его владельца!

Огромное спасибо за обзор и "вкусные" фото. :)(:?
Ответить

Вернуться в «Сокири та пили»