Выбор бушкрафтерского ножа.

Вибір ножа: Питання щодо вибору ножа. Поради, рекомендації, думки
Ответить
Аватара пользователя
corsar_s
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 16957
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 01:22
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1829 раз
Поблагодарили: 515 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение corsar_s »

Ну, не говорим мы за универсальный нож...
Если, вдруг, я Вам не отвечаю, значит я не вижу Ваши сообщения. Уж, извините!
Аватара пользователя
topgun.ua
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 769
Зарегистрирован: 03 окт 2009, 15:57
Откуда: Чернівці
Благодарил (а): 17 раз
Поблагодарили: 13 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение topgun.ua »

corsar_s писал(а):Ну, не говорим мы за универсальный нож...
Друже, а де я сказав, що говорю про універсальний ніж?!
Я з першої ж сторінки цієї теми говорю лише про ножі для бушкрафту.
Ви мабуть мене не уважно прочитали.., тому я ще раз сам себе зацитую:
Вашу позицію зрозумів, приймаю, треба щось компактніше і більш універсальне...
На думку спадають ще такі варіанти:
Тобто якщо не підходить лагерник Паранг, я запропонував М5, більш компактний та універсальний ніж для бушкрафту.
До речі, запропоновані Fox Parang чи Lionsteel M5 - ножі суто для бушкрафту, не для виживання, пікніку, туризму чи хайкінгу, а саме для бушкрафта - це позиціонування і виробника і оглядачів.
Ну а що Ви собі уявляєте під ножем для бушкрафту, і який Вам більше до душі, краще знати тільки Вам)
Аватара пользователя
corsar_s
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 16957
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 01:22
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1829 раз
Поблагодарили: 515 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение corsar_s »

Ну, как по мне, скандинавские спуски обязательны.
Если, вдруг, я Вам не отвечаю, значит я не вижу Ваши сообщения. Уж, извините!
Дюк
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 11577
Зарегистрирован: 05 дек 2009, 20:51
Откуда: Харьков
Благодарил (а): 1797 раз
Поблагодарили: 3281 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение Дюк »

Немного пофилософствую...
Скандинавскими спусками, если в ноль, рубить утопия... Как и в принципе, рубить ножом вообще. Нет, ну понятно, что ножом, допустимо разбатонить, сосновое полешко. Но, полноценно, рубить ножом? Зачем? Да и неблагодарное это дело... Бревнышко 6-8см, проще сломать... а если толще, то рубить ножом, который хорошо режет, - и замахаешся, и нож затупиш .
Вот, за 25-ти летнюю историю моего увлечения ножами, у меня не было ситуации, чтобы я что-то, полноценно рубил ножом... Не было необходимости. Нож, на мой взгляд, должен резать. Топор - рубить. Пила - пилить.
Ну, это сугубо мое, субъективное мнение...
ВiльнI люди мають зброю
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение Thorwald »

Дюк писал(а):Нож, на мой взгляд, должен резать. Топор - рубить. Пила - пилить.
Ну, это сугубо мое, субъективное мнение...
підтримую на 100%
казати про рубку ножем в розрізі теми "бушкрафт" - це ідеологічний онанізм....це нонсенс.
Аватара пользователя
topgun.ua
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 769
Зарегистрирован: 03 окт 2009, 15:57
Откуда: Чернівці
Благодарил (а): 17 раз
Поблагодарили: 13 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение topgun.ua »

Thorwald писал(а):
Дюк писал(а):Нож, на мой взгляд, должен резать. Топор - рубить. Пила - пилить.
Ну, это сугубо мое, субъективное мнение...
підтримую на 100%
казати про рубку ножем в розрізі теми "бушкрафт" - це ідеологічний онанізм....це нонсенс.
Не завжди є можливість тащити з собою сокиру, і не завжди є потреба. Тут ніхто не сперечається, сокира краще рубає чи пилка краще пилить, і про це я ще на перших сторінках писав, що як правило сам завжди беру пилку або сокирку, але якщо немає можливості/бажання носити з собою і пилу, і сокиру, і ще й ножі, то варіанти які тут пропонують - непогана альтернатива.

А я за свої 25 років походів не раз рубав лише ножем і повірте деякі скептики змінювали думку коли бачили як легко і швидко великий і правильно відцентрований для рубки ніж валить невеликі дерева. Хоч це і не всім треба, і знову таки, сокира і пилка для своїх завдань, але є ситуації і походи де сокира не потрібна, як і пила, а красивими складними ножичками ви нічого не зробите. От і вся розмова.

Виходить, що я ще й ТС зараз захищаю)) бо якщо ми всі визнаємо, що сокира і пилка наше все, то будь-які ножі з клинком більше 10 см апріорі непотрібні, а ТС не буде що радити)
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение Thorwald »

topgun.ua писал(а): А я за свої 25 років походів не раз рубав лише ножем і повірте деякі скептики змінювали думку коли бачили як легко і швидко великий і правильно відцентрований для рубки ніж валить невеликі дерева. Хоч це і не всім треба, і знову таки, сокира і пилка для своїх завдань, але є ситуації і походи де сокира не потрібна, як і пила, а красивими складними ножичками ви нічого не зробите. От і вся розмова.

Виходить, що я ще й ТС зараз захищаю)) бо якщо ми всі визнаємо, що сокира і пилка наше все, то будь-які ножі з клинком більше 10 см апріорі непотрібні, а ТС не буде що радити)
ще раз. мова про конкретний вид діяльності. те що називають "бушкрафтом" не є тотожним "походу"
букшрафт передбачає похід, але похід не бушкрафт
Аватара пользователя
topgun.ua
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 769
Зарегистрирован: 03 окт 2009, 15:57
Откуда: Чернівці
Благодарил (а): 17 раз
Поблагодарили: 13 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение topgun.ua »

Добре, тоді поясніть мені що таке бушкрафт у Вашому розумінні, бо Вашої думки я не бачив або пропустив, а своє бачення я висловив ще на третій сторінці теми, щоб конкретизувати предмет розмови:
Виживвння і бушкрафт взагалі різні речі. Виживання це створення умов щоб просто вижити, мінімальні затрати енергії, пошук води і їжі, орієнтація на місцевості і т.п.
А бушкрафтинг це цілком комфортне проведення часу, такий собі кемпінг у лісі, заготовка дров, місця для ночлігу, коротше доволі затратні процеси для комфортного перебування у дикій природі)
Щодо мого "походу"... Мабуть треба ще ретельніше добирати слова щоб всі правильно зрозуміли.., але я гадаю в ліс (для бушкрафту, бо окрім лісу бушкрафту ніде більше бути не може, так?) Ви їдете не на таксі чи трамваї, а добираєтеся, їдете на потязі, авто, автобусом чи пішки, але йдете, іноді пару годин, іноді добу, чи пару діб - якщо це маршрут в Карпатах чи Альпах до прикладу, - і це суть поняття "похід".
Тобто бушкрафт передбачає похід, а не приїзд на джипі чи тракторі під ліс, і діставання купи інструменту, сокир, пил і стамесок (хоча і таке може бути і дехто так собі час проводить), але гадаю наш ТС про такий варіант якраз не питає, інакше це було б обумовлено в темі ::hi:::
А похід - то коли місцеві пацани вилазять з баклажками пива 2,5 літра, палаткою, банкою трилітровою помідор і сосисками шкільними, бухають, сплять, а вранці залишивши все сміття йдуть назад у своє село :-D
А якщо серйозно, я водив студентів у походи в Карпати, на Свидовець і Чорногору, на Буковині, Франківщині чи Закарпатті, і звичайно я добре знаю, що таке просто похід.
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение Thorwald »

ок.
щодо різниці між виживанням та бушкрафтом - тут я згоден. ключовий фактор - дика природа. у виживанні - це ворожий фактор, у бушкрафті - середовище проживання.

бушкрафт - набір навичок для життя в природі. як правило це набір досить примітивних навичок на рівні 18-19ст. ну плюс-мінус. в принципі в примітивність можна заглиблюватися наскільки вистачає охоти. є корифеї вудкрафту/бушкрафту, які заклали основу цього поняття. загалом від них і відштовхуються.
використання сучасних технологічних засобів/інструментів - не комільфо. але є набір інструментів(ніж, сокира) які просто мастхев. чому? бо загалом забезпечити, згаданий Вами комфорт, можна тільки за наявності цих інструментів. зараз все частіше доповнюють пилкою - складаною чи різними видами лучкової.
якщо у Вас тільки ніж - ну ок. на один раз приготувати можна і наламати гілочок. але заготовити дрова, зробити лежанку, зробити накриття, різні таборові споруди - одним ножем не вийде.
можна йти з одним ножем, але мати газовий пальник, ультралегкий намет і т.д. але тоді ми вже переходимо в зону технологічності. це я і мав на увазі під "походом".

може трохи сумбурно, але десь так
Аватара пользователя
topgun.ua
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 769
Зарегистрирован: 03 окт 2009, 15:57
Откуда: Чернівці
Благодарил (а): 17 раз
Поблагодарили: 13 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение topgun.ua »

Друже, Ви мені намагаєтеся зараз довести те чого доводити не треба))
Я ще на перших сторінках теми про все це написав, про сокиру, про пилу (яку завжди з собою беру в ліс). Я з Вами не дискутую, що це все краще мати аніж не мати, бо власне бушкрафт це передбачає.
Але знову таки, якщо ми говоримо про ніж як основний інструмент (я з собою коли водив дітей не мав сокири, бо і так рюкзав 20 кг всього необхідного), то згаданого мною на початку теми Кабара BK7 чи Паранг від Фокс цілком достатньо, і повірте, одним ножем без проблем я робив і намети, і кілки, і рогатини, і дрова, накриття і т.п. Примус я беру лише коли ходжу високо у гори, там вага має критичне значення, але туди ні сокиру, ні габаритний ніж не беру, та і не про гори зараз мова).
Тому я і пропоную ТС різні варіанти, від невеликих фіксів (з якими як ви бачили я пропонував використовувати додатковий інструмент - сокиру і пилу) до великих бушкрафт ножів. Їх для того і виготовляють, щоб ми з вами мали вибір і можливість, інакше, знову таки повторюся, ніхто б не виробляв ножі з клинками більше 10 см. Якось так)
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение Thorwald »

Ну ок))
Klubber
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 238
Зарегистрирован: 21 мар 2019, 16:47
Откуда: Киеа
Благодарил (а): 129 раз
Поблагодарили: 339 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение Klubber »

corsar_s писал(а):Ну, как по мне, скандинавские спуски обязательны.
Зачем?
::hi:::
Klubber
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 238
Зарегистрирован: 21 мар 2019, 16:47
Откуда: Киеа
Благодарил (а): 129 раз
Поблагодарили: 339 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение Klubber »

Thorwald писал(а): бушкрафт - набір навичок для життя в природі. як правило це набір досить примітивних навичок на рівні 18-19ст.
Меня вторая часть слова, а именно -крафт, заставляет думать по-другому :D
Если я не ошибаюсь, это именно тот самый craft - поделка, ремесло. То есть что-то производить в лесу и из леса.
Чистый бушкрафт нож - это нож, которым Вы палочку Морса Корчански вырежите. Ведь тема о ноже для бушкрафта, так, товарищ топикстартер?

ИзображениеИзображение
И с этой точки зрения enzo trapper d2/n690 - оптимальный нож, по-моему (в т.ч. и по деньгам)

То есть выживание - survival - это все же другое. И многие камрады тут об этом писали ::hi:::
Я к чему: есть нож для бушкрафта, есть для выживания, есть лагерный нож (иногда какие-то задачи лагерного может топор выполнить, или шось такэ - кукри там, паранг, ещё что-то), есть туристический и т.д. т.п.

ЗЫ Что из списка выше Вы опинелькой делали? Какие лагерные работы (Вы там выше писали, не хочу искать цитату, много тут пишут))))? :-D

ЗЫЫ Барков риверов не держал. Может ещё лучше.
Последний раз редактировалось Klubber 07 май 2019, 17:46, всего редактировалось 3 раза.
::hi:::
Klubber
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 238
Зарегистрирован: 21 мар 2019, 16:47
Откуда: Киеа
Благодарил (а): 129 раз
Поблагодарили: 339 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение Klubber »

Случайно создал цитату.
::hi:::
Аватара пользователя
corsar_s
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 16957
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 01:22
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1829 раз
Поблагодарили: 515 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение corsar_s »

Klubber писал(а):
corsar_s писал(а):Ну, как по мне, скандинавские спуски обязательны.
Зачем?
А по-Вашему какие должны быть?
Если, вдруг, я Вам не отвечаю, значит я не вижу Ваши сообщения. Уж, извините!
Klubber
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 238
Зарегистрирован: 21 мар 2019, 16:47
Откуда: Киеа
Благодарил (а): 129 раз
Поблагодарили: 339 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение Klubber »

corsar_s писал(а):
Klubber писал(а):
corsar_s писал(а):Ну, как по мне, скандинавские спуски обязательны.
Зачем?
А по-Вашему какие должны быть?
Давайте по порядку очередности - сначала Вы на мой вопрос ответите, а потом я на Ваш Вам ;)
::hi:::
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение Thorwald »

Klubber писал(а): И с этой точки зрения enzo trapper d2/n690 - оптимальный нож, по-моему (в т.ч. и по деньгам)
думаю Ензо Трапер має бути цілком гарним ножем для бушкрафту.

Klubber писал(а):То есть выживание - survival - это все же другое
так ми це вже кілька разів з'ясували ))
Klubber писал(а):Я к чему: есть нож для бушкрафта, есть для выживания, есть лагерный нож (иногда какие-то задачи лагерного может топор выполнить, или шось такэ - кукри там, паранг, ещё что-то).

Что из списка выше Вы опинелькой делали? Какие лагерные работы(Вы там выше писали, не хочу искать цитату, много тут пишут))))? :-D
щодо ножа виживання, колись читав гарне визначення - це не той ніж, що виживає, а той що є у вас на момент ситуації. тому ніж виживання - це будь-який ніж, бо ситуація наступає цілком несподівано. на відміну від ситуації "бушкрафт" - тут все сплановано.
ось те, що Ви називаєте "лагерный нож" - це просто досить великий ніж, іншими словами тесак. що є деякою заміною сокири. кукрі, паранг - все туди ж. на геть невеличкі вилазки беру мачете. хоча все частіше ходжу саме з сокирою.
а таборові роботи - все що має робити саме ніж( не "лагерний ніж" - він більше рубака, а саме ніж) - порізати продукти, відрізати мотузку, застругати кілок, вирізати патика для смаження, щось там постругати. фактично ті роботи, які перевіряються трай-стік. але звісно я мав сокиру.
Аватара пользователя
corsar_s
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 16957
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 01:22
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1829 раз
Поблагодарили: 515 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение corsar_s »

Klubber писал(а): Давайте по порядку очередности - сначала Вы на мой вопрос ответите, а потом я на Ваш Вам
Бушкрафтинг как таковой, предполагает работу с деревом в первую очередь и не предполагает ограничения "один нож" или "универсальный нож" для всего, поэтому логичнее использование скандинавских спусков.
И да, ответы в стиле "сам_дурак", предполагают отсутствие аргументов, учитывайте это в следующий раз.
Если, вдруг, я Вам не отвечаю, значит я не вижу Ваши сообщения. Уж, извините!
Klubber
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 238
Зарегистрирован: 21 мар 2019, 16:47
Откуда: Киеа
Благодарил (а): 129 раз
Поблагодарили: 339 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение Klubber »

corsar_s писал(а):
Klubber писал(а): Давайте по порядку очередности - сначала Вы на мой вопрос ответите, а потом я на Ваш Вам
Бушкрафтинг как таковой, предполагает работу с деревом в первую очередь и не предполагает ограничения "один нож" или "универсальный нож" для всего, поэтому логичнее использование скандинавских спусков.
И да, ответы в стиле "сам_дурак", предполагают отсутствие аргументов, учитывайте это в следующий раз.
Всем привет ::hi:::
1. Согласен с Вами по поводу сканди спусков. Но хотелось именно Вашу трактовку, детально. Почему сканди? Я - то знаю, почему мне нравятся такие ножи и для чего я их использую ;)
2. Да Вы накрутились, батенька. Никакого "самдурак" не было. Не нужно. Просто я задал Вам вопрос, а Вы не красиво на него ответили вопросом, так и не ответив по сути - почему именно сканди. Почему не конвекс? Или прямые?
так что потрудились объяснить, почему именно сканди ;) логичнее что? :)
::hi:::
Аватара пользователя
corsar_s
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 16957
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 01:22
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1829 раз
Поблагодарили: 515 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение corsar_s »

Если ответ Вас не устраивает, это не значит что я не ответил.
Жду Ваш ответ. Ну и, ясное дело, делаю выводы.
Если, вдруг, я Вам не отвечаю, значит я не вижу Ваши сообщения. Уж, извините!
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение Thorwald »

corsar_s писал(а):Ну, как по мне, скандинавские спуски обязательны.
конвекс?
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4904
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 473 раза
Поблагодарили: 942 раза
Контактная информация:

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение stilet »

В идеале наверное скандивекс.
Аватара пользователя
corsar_s
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 16957
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 01:22
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1829 раз
Поблагодарили: 515 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение corsar_s »

Thorwald писал(а): конвекс?
Ну, как вариант. Но не на спуска от обуха, всё равно.
Если, вдруг, я Вам не отвечаю, значит я не вижу Ваши сообщения. Уж, извините!
Аватара пользователя
Зольдатен
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7444
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 11:13
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1980 раз
Поблагодарили: 4519 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение Зольдатен »

corsar_s писал(а):
Thorwald писал(а): конвекс?
Ну, как вариант. Но не на спуска от обуха, всё равно.
пачему? не от обуха
Аватара пользователя
ljoint
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2438
Зарегистрирован: 21 мар 2011, 09:52
Откуда: Киев
Благодарил (а): 54 раза
Поблагодарили: 249 раз

Re: Выбор бушкрафтерского ножа.

Сообщение ljoint »

Ну шо? Выбрали уже? :)
Ответить

Вернуться в «Вибір ножа»