Варіанти багать, пічок для походів

Одяг, взуття, рукавички, жилети та інше "людське" спорядження. Сумки, рюкзаки, намети, килимки, спальники та ін.
Аватара пользователя
corsar_s
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 16957
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 01:22
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1829 раз
Поблагодарили: 515 раз

Re: вариатны походных костров, печек

Сообщение corsar_s »

Кузьмич, я тебя абажаю! :))) Сижу и рыдаю.
Если, вдруг, я Вам не отвечаю, значит я не вижу Ваши сообщения. Уж, извините!
Аватара пользователя
bezoom
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1857
Зарегистрирован: 09 фев 2009, 22:42
Откуда: Kyiv
Благодарил (а): 162 раза
Поблагодарили: 37 раз
Контактная информация:

Re: вариатны походных костров, печек

Сообщение bezoom »

Кузьмич - :)(:?
___________________________________________________________________________________________
Слава Україні :cool:
Аватара пользователя
Iskander80
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 172
Зарегистрирован: 28 дек 2020, 14:58
Откуда: Киев
Благодарил (а): 723 раза
Поблагодарили: 835 раз

Спиртовки

Сообщение Iskander80 »

Не знайшов гілку про трісочниці, тому делюсь досвідом тут.
Вже декілька разів тестував нову пічку трісочницю Пекло від Доброго.
Раніше був досвід використання різних похідних трісочниць, але ця мене вразила найбільше. Найголовніша перевага – це найпотужніша тяга навіть у безветренніх умовах. Матеріал титан, товшина листа десь 0.5мм, вага пічки без пластикового тубуса 112г, з тубусом 168г. Об'єм топки 3л. Висота 170мм та діаметр 150мм. У комплекті звернутий у трубку циліндричний корпус трісочниці, титановий колосник, 4 колишка з нержавійки.
Конструкція дуже продумана до дрібниць. Встановлення займає 2 хвилини. Є можливість встановлення колосника на різній висоті. І це дуже важливо, коли немає ніякого вітерця і погана тяга. У розкладеному вигляді можна використовувати як вітрозахист для іншого пальника. Фіксується на землі тим же самими колишками. За наявності 3-4 горсти тріски, або шишок літр холодної води закипає в середньому за 5 хвилин. При температурі навколишнього середовища 18-20 градусів. Це якщо у двох словах :D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Ножом не стоит бояться пользоваться, убивать его тоже не стоит. Но только в поюзе меняется отношение к ножу, появляется тот самый кайф, который ничем не заменить, никаким фетишами"
Аватара пользователя
norther
Експерт по фінкам
Експерт по фінкам
Сообщения: 6377
Зарегистрирован: 23 дек 2011, 18:48
Откуда: Kiev
Благодарил (а): 2119 раз
Поблагодарили: 4068 раз

Спиртовки

Сообщение norther »

все хотів перепитати: після використання пічка брудна , особливо з середини.
Є якісь ритуали тут? ну, наприклад, витирати з середини вологими серветками,
чи носити окрему торбу під забруднену пічку? Чи все не так страшно, і вона
брудниться незначно і очищуючі ритуали мінімальні чи практично не потрібні?
В мене досвіду просто такого не було... якось від багаття одразу перескочив на
ковею і джет бойл.
Аватара пользователя
Ramok
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 7212
Зарегистрирован: 18 апр 2013, 11:19
Откуда: Чернігів
Благодарил (а): 4561 раз
Поблагодарили: 5349 раз

Спиртовки

Сообщение Ramok »

norther писал(а): 17 дек 2023, 00:23 чи носити окрему торбу під забруднену пічку?
Так ось
Iskander80 писал(а): 16 дек 2023, 16:10 Изображение
Traditional knives... I have time to open my knife, I don't need to kill anybody with it. (Tony Bose)
Ross
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4721
Зарегистрирован: 02 май 2010, 13:03
Откуда: Украина.Николаев.
Благодарил (а): 1752 раза
Поблагодарили: 1296 раз

Спиртовки

Сообщение Ross »

norther,
Та піч , як піч. Вона вигорає та бруднится не сильно , відносно .Тим паче що у цій є окремий контейнер . А от посуд сильно , дуже сильно .Залежно напевне від дров , але іноді така жирна кіптява залишаєтся .
Загалом я за газ :D
Аватара пользователя
FRAG
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2079
Зарегистрирован: 26 фев 2011, 12:34
Откуда: Kherson
Благодарил (а): 1195 раз
Поблагодарили: 557 раз

Спиртовки

Сообщение FRAG »

Корпус 0.5 мм титан... Є ймовірність, більша від 0, що вона колись під час праці спалахне та яскраво і швидко згорить сама.
Аватара пользователя
Nerv
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 9058
Зарегистрирован: 09 окт 2009, 09:44
Откуда: Киев
Благодарил (а): 2932 раза
Поблагодарили: 1354 раза

Спиртовки

Сообщение Nerv »

У цієй пічі є один жирнючий плюс. Кружку можна встачити в середину і гріється не тільки дно, але й стінки. Закіпає швидше. На вітру взагалі найкраще рішення
Carpe diem
Ross
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4721
Зарегистрирован: 02 май 2010, 13:03
Откуда: Украина.Николаев.
Благодарил (а): 1752 раза
Поблагодарили: 1296 раз

Спиртовки

Сообщение Ross »

Nerv,
Багато класичних квадратних трісочниць , теж мають таку можливість . А в тих шо не мають - робиться за 5 хвилин . Сверлятся 4 отвори у стінках як треба .
Ross
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4721
Зарегистрирован: 02 май 2010, 13:03
Откуда: Украина.Николаев.
Благодарил (а): 1752 раза
Поблагодарили: 1296 раз

Спиртовки

Сообщение Ross »

FRAG писал(а): 17 дек 2023, 10:25 Корпус 0.5 мм титан... Є ймовірність, більша від 0, що вона колись під час праці спалахне та яскраво і швидко згорить сама.
Доводилось пару раз бачити як горить титанова стружка у піддоні токарного верстата. :D
Але там не 0,5 мм.
На відкритому повітрі титан займается при температурі 1200 гр.
Якщо піч так розігріти , то цілком можливо .
Аватара пользователя
FRAG
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2079
Зарегистрирован: 26 фев 2011, 12:34
Откуда: Kherson
Благодарил (а): 1195 раз
Поблагодарили: 557 раз

Спиртовки

Сообщение FRAG »

Ross писал(а): 17 дек 2023, 11:09 Доводилось пару раз бачити як горить титанова стружка у піддоні токарного верстата. :D
Але там не 0,5 мм.
На відкритому повітрі титан займается при температурі 1200 гр.
Якщо піч так розігріти , то цілком можливо .
Там є такий вузький момент, як втрата захисного шару оксиду. Стружка загоряється тому, що оксидів плівка пошкоджена. Пошкоджена, прикрита шаром чогось типу сож, мастила і не утворилася знову.
Наявність заусенців і пошкодження може спровокувати.
Аватара пользователя
Iskander80
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 172
Зарегистрирован: 28 дек 2020, 14:58
Откуда: Киев
Благодарил (а): 723 раза
Поблагодарили: 835 раз

Варіанти багать, пічок для походів

Сообщение Iskander80 »

Ross писал(а): 17 дек 2023, 09:59 Загалом я за газ
Взагалі, я теж за газ. Користуюсь різними Primus та Kovea вже років 20. Але бувають виключні випадки коли за бортом -15 і газ немає користі, навіть якщо зимова суміш. А знайти суху смолисту гілку у лісі, то справа 10 хв. :D
Последний раз редактировалось Iskander80 17 дек 2023, 14:13, всего редактировалось 1 раз.
"Ножом не стоит бояться пользоваться, убивать его тоже не стоит. Но только в поюзе меняется отношение к ножу, появляется тот самый кайф, который ничем не заменить, никаким фетишами"
snikolaev28
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 476
Зарегистрирован: 02 авг 2014, 12:57
Откуда: Днепропетровск
Благодарил (а): 484 раза
Поблагодарили: 232 раза

Спиртовки

Сообщение snikolaev28 »

Ross писал(а): 17 дек 2023, 09:59 Та піч , як піч. Вона вигорає та бруднится не сильно , відносно .Тим паче що у цій є окремий контейнер .
Оце правильно. Шановні, у багатьох є мангал, так? Коли ви мили мангал востаннє? Ну так, мочалкою з Фейрі?
Так отож.
Більше того, у мене в гаражі є "дєжурна" решітка. Висить на гвіздку, так собі. Милась після м'яса вона мабуть ще на китайському заводі-виробнику. Пил здув, на вогонь поклав, зайвий бруд та залишки стейків з минулого разу вигоріли, кардощіткою пройшовся і знову смаж м''ясо.
Звісно дружина бере з дому "парадну" решітку, яку миє потім. Однак, коли забуває "парадну" блискучу решітку вдома - їсть ті стейки з "гаражної" і сильно не сперечається.
Звісно, років через 5 треба буде взяти дротяну щітку на болгарці й почистити ту "гаражку" решітку.

А мити пічку, це мені нагадує розмову біля мого гаража. Напроти кілька боксів СТО займає, і сусід з мого боку пред'явив претензії СТОшникам, що вони, нібито, кидають використані вологі серветки у трубу вентиляції погріба сусіда.
Власник СТО (а він і сам гайки крутить особисто) відповів так - "Вологі серветки та автослюсар? - Ні, це не реально, ми таким не користуємось. Да, а ну покажіть ваші серветки? Так, тут залишки кави та помади, каву ми п'ємо але ми не підо***си, помадою не користуємось...."
Ross
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4721
Зарегистрирован: 02 май 2010, 13:03
Откуда: Украина.Николаев.
Благодарил (а): 1752 раза
Поблагодарили: 1296 раз

Спиртовки

Сообщение Ross »

Iskander80 писал(а): 17 дек 2023, 11:43 Але бувають виключні випадки коли за бортом -15 і ваш газ немає користі, навіть якщо зимова суміш. А знайти суху смолисту гілку у лісі, то справа 10 хв.
Так ,дуже рідко ,але бувають .Тоді я беру ПТ1 , на бензині . Останній раз при - 18 використовувався , і то більш з любові до
мистетства І шукати нічого не потрібно :D
Аватара пользователя
Nerv
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 9058
Зарегистрирован: 09 окт 2009, 09:44
Откуда: Киев
Благодарил (а): 2932 раза
Поблагодарили: 1354 раза

Спиртовки

Сообщение Nerv »

Ross писал(а): 17 дек 2023, 11:04 Багато класичних квадратних трісочниць , теж мають таку можливість
так слалося, що таку титанову за доступну ціну не зустрічав ні разу. А тягати з собою кіло нержі не дуже хочеться
Последний раз редактировалось Nerv 17 дек 2023, 12:22, всего редактировалось 1 раз.
Carpe diem
Аватара пользователя
Nerv
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 9058
Зарегистрирован: 09 окт 2009, 09:44
Откуда: Киев
Благодарил (а): 2932 раза
Поблагодарили: 1354 раза

Спиртовки

Сообщение Nerv »

Ross писал(а): 17 дек 2023, 11:09 На відкритому повітрі титан займается при температурі 1200 гр.
що ж в тій трісочниці треба робити, щоб так її розігріти?
Carpe diem
Аватара пользователя
Iskander80
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 172
Зарегистрирован: 28 дек 2020, 14:58
Откуда: Киев
Благодарил (а): 723 раза
Поблагодарили: 835 раз

Спиртовки

Сообщение Iskander80 »

norther писал(а): 17 дек 2023, 00:23 вона
брудниться незначно і очищуючі ритуали мінімальні чи практично не потрібні
Изображение
Вона практично не брудниться. Всередині, на поверхні залишається трохі золи, копоті немає. Нічого з неї додатково не роблю, обтрусив, зкрутив та у чохол.
"Ножом не стоит бояться пользоваться, убивать его тоже не стоит. Но только в поюзе меняется отношение к ножу, появляется тот самый кайф, который ничем не заменить, никаким фетишами"
Аватара пользователя
Iskander80
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 172
Зарегистрирован: 28 дек 2020, 14:58
Откуда: Киев
Благодарил (а): 723 раза
Поблагодарили: 835 раз

Спиртовки

Сообщение Iskander80 »

Ross писал(а): 17 дек 2023, 11:53 Тоді я беру ПТ1 , на бензині
Изображение
Тут погоджусь. Якщо вага не критична, то бензиновий примус по ефективністі, а також по витратам на пальне дуже вдалий вариант. ПТшка гарний, має свій шарм. Колись шукав але живих не знайшов, а попався вдалий Джміль-1, то я і не устояв. В осінь-зиму 2022го, коли не було світла, ми на таком готували їжу десятки разів. І борщі варили і котлети смажили :D
"Ножом не стоит бояться пользоваться, убивать его тоже не стоит. Но только в поюзе меняется отношение к ножу, появляется тот самый кайф, который ничем не заменить, никаким фетишами"
Аватара пользователя
norther
Експерт по фінкам
Експерт по фінкам
Сообщения: 6377
Зарегистрирован: 23 дек 2011, 18:48
Откуда: Kiev
Благодарил (а): 2119 раз
Поблагодарили: 4068 раз

Варіанти багать, пічок для походів

Сообщение norther »

Дякую, хто долучився до обговорення. Мені цікаво не як стаціонарний варіант (для дачі),
а як для походів (без авто). Тому що на вогні - посуд/чашки брудняться, і потім все складати в рюкзак -
забрудниться багато чого... Або відчищати серветками, або потім всі речі відчищати.
Те, що є свій такий чохол/колба в цієї пічки - це точно жирний плюс.
Приблизно зрозумів шо то є. Мабуть таки газ - наше фсе...
Аватара пользователя
FRAG
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2079
Зарегистрирован: 26 фев 2011, 12:34
Откуда: Kherson
Благодарил (а): 1195 раз
Поблагодарили: 557 раз

Варіанти багать, пічок для походів

Сообщение FRAG »

Nerv писал(а): 17 дек 2023, 12:04
Ross писал(а): 17 дек 2023, 11:09 На відкритому повітрі титан займается при температурі 1200 гр.
що ж в тій трісочниці треба робити, щоб так її розігріти?
1200 - це температура, при якій руйнується оксідна захисна плівка на поверхні і воно починає горіти без варіантів. Титанові підводні човни так згортають, не загасиш.
А якщо зняти оксидну плівку і є сприятлива для початку горіння форма - тонкі заусєнці або щось таке, то можна підпалити від звичайного вогню 400-600°С
Ross
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4721
Зарегистрирован: 02 май 2010, 13:03
Откуда: Украина.Николаев.
Благодарил (а): 1752 раза
Поблагодарили: 1296 раз

Варіанти багать, пічок для походів

Сообщение Ross »

Nerv писал(а): 17 дек 2023, 12:02
Ross писал(а): 17 дек 2023, 11:04 Багато класичних квадратних трісочниць , теж мають таку можливість
так слалося, що таку титанову за доступну ціну не зустрічав ні разу. А тягати з собою кіло нержі не дуже хочеться
Ну моя остання важить 700 гр.
Але на неї реально можно ставити відро .
Зрозуміло така міцьність надмірна і не треба , ії можна було б зробити ще легше.
А такого конструктиву як вище , тобто с нержавіючої фольги вона б була не набагато важче .
Аватара пользователя
Nerv
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 9058
Зарегистрирован: 09 окт 2009, 09:44
Откуда: Киев
Благодарил (а): 2932 раза
Поблагодарили: 1354 раза

Варіанти багать, пічок для походів

Сообщение Nerv »

я так зрозумів є факти, що титанові трісочниці спалахнули та згоріли?
Carpe diem
Ross
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4721
Зарегистрирован: 02 май 2010, 13:03
Откуда: Украина.Николаев.
Благодарил (а): 1752 раза
Поблагодарили: 1296 раз

Варіанти багать, пічок для походів

Сообщение Ross »

Nerv,
Думаю шо ні.
Аватара пользователя
FRAG
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2079
Зарегистрирован: 26 фев 2011, 12:34
Откуда: Kherson
Благодарил (а): 1195 раз
Поблагодарили: 557 раз

Варіанти багать, пічок для походів

Сообщение FRAG »

Я думаю, що ні.
Те що я писав - що є на це шанс, більший від 0.
Колись в когось може так зірки і зійдуться.
Як відмова і возглрання газових якихось приладів.
Це не значить, що пічка хренова або небезпечна.
Yurassik
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1377
Зарегистрирован: 26 мар 2022, 10:23
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1050 раз
Поблагодарили: 752 раза

Варіанти багать, пічок для походів

Сообщение Yurassik »

Титан різних марок горить по-різному. Це по-перше. По-друге, при повільному нагріванні утворюється шар щільного окису (не білий двоокис, а кольоровий комплекс), який захищає певною мірою. По-третє, у будь-якому випадку температура горіння звичайної деревини залежить від породи і перевищує 1000 градусів тільки для найтвердіших сортів (ясен, дуб, граб) , але ніколи не досягає 1100 без додаткового примусового піддуву; зазвичай для сухої деревини це близько 600 градусів. І це дані, які існують для термоізольованих пічок. Тобто підпалити титан, навіть такий тонкий - задача не дуже тривіальна, не для трісочної пічки.
Последний раз редактировалось Yurassik 18 дек 2023, 13:49, всего редактировалось 1 раз.
Ответить

Вернуться в «Екіпірування та спорядження для походів»