Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Огляди інструментів, обговорення методик та нюансів заточування ножів
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4917
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 485 раз
Поблагодарили: 984 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение stilet »

Вітаю товариство. Давненько нічого не виписував тут , все ніяк часу не вистачає. Але Богу дякувати, довгі вихідні у моєму випадку дали змогу поділитись враженнями від того , чим я хочу поділитись :-D . Зима у мене це завжди період загострення ножової та заточної хвороби з перемінним успіхом . В цьому році важіль виявився на стороні заточкодрочерства. Про що і піде мова.
На фоні святкового байдикування виникла ідея ( в принципі та ідея виникла давненько) протестувати вплив різних абразивів на ріжучу кромку ножа. А саме - стійкість, якість, характер різу та інше. В цьому випадку піддослідний це Hultafors з звичайною нержею AUS8. ( Надалі планую також перевірити це все на якомусь порошку) .
Хочу відразу зазначити, що AUS8 від Хулта це щось, сталька дуже стійка і по відчуттям досить тверда, Mora з своїм пластиліном зовсім з іншої опери.
Вирішив створити окрему тему , тому що на макрофото мої знимки ніяк не тягнуть , та й тему планую доповнювати новими тестами і відповідно , результатами. Одним словом, хочу, щоб це все було в одній купі.
Отже, для першого етапу тестування вибір впав на наступні абразиви - алмази на органічній зв`язці від Venev, синтетичні камені на основі оксиду алюмінію Boride T2, та синтетичні японські водні камені від Suehiro. Чому саме на ці абразиви? Ну просто тому , що всі ці камені у мене є в наявності у потрібних грітностях.А для того щоб скласти більш менш об’єктивне враження від процесу, вважаю це немаловажним аспектом.
Відразу хочу розставити крапки над “І”. Потрібно розуміти ,що це все дуже суб'єктивно . Як результати, так і висновки. Я ні в якому разі не вважаю себе великим спеціалістом у галузі заточки, скоріше просунутий новачок :) . Тому ця тема скоріше за все буде мабуть цікава початковому рівню. Хоча від заточних гуру цілком буде цікаво вислухати зауваження з приводу мого підходу до цієї теми.
Але вистачить балачок, приступимо до діла. Це все безпосередньо брало участь у тестуванні і ще трошки :D .

Изображение

Герой знущань - Hultafors RFR GH з AUS8 на борту , зведений у 0,4-0,5 , заточений на повний кут 35,8 градуса , плюс буквально пару рухів з легким підйомом до 36 градуса в кінці. Рахувати це мікропідводом, чи ні , навіть не знаю. Як на мене, ніяким мікропідводом там не пахне, та й мікроскоп це підтверджує. Але виправте, якщо помиляюсь.
На заточку кожним сетом виходило близько 30-40 хвилин у спокійному темпі.

Изображение

Після заточки кожним сетом ніж я тестував на 12 мм льняному канаті . До впевненого розрізання чекового папірця . Коли ніж починав явно запинатися , тест вважався закінчений. Через кожних 50-100 відрізів все контролювалося в мікроскоп Peak з кратністю 40х.
Канат , хто не знає, це дуже зла штука . Різного типу вкраплення у вигляді піску, камінців та іншої гидоти це норма. Кромку ця суміш вбиває дуже швидко , та залишає досить глибокі борозни . Сподіваюсь, це буде видно на фото.

Изображение

Першими вирішив спробувати алмази. Багато балачок та суперечок с приводу того , що алмази зло , тому це додало ще більше цікавості. Я не являюсь адептом якихось конкретних абразивів , у мене є і алмази, і синтетичні ,і природні камені. Всі подобаються , заточний сет підбираю в залежності від типу сталі, а частіше під настрій.
Отже,алмази.Сет-100/80(F150) ,50/40(F240),20/14(F400),7/5(F800),3/2(F1200).
Враження від заточки дуже приємне , мабуть через те, що алмази ці на органічній зв’язці. Працюють м’яко, відчуття від роботи нагадують Boride Т2. Засалювання досить легко знімається рідиною від Boride. Не дуже швидкі і не повільні , проте метал жеруть охоче. Після 7/5 кромка вже давала непогане дзеркало , після 3/2 дзеркалило досить пристойно. Хоча паразитка залишилась. Можливо , ще потрібно пару раз притерти фінішні камені, надіюсь це допоможе. Заусенець забрався дуже легко на пред фініші та фініші , кромка вийшла дуже гострою. Волосина рубалася без проблем. Результат сподобався. Якби не паразитні риски, то було би взагалі бомбічно.

Изображение

Канат ніж різав дуже бадьоро і агресивно . За це і люблю алмази.
Після 100 різів взагалі ніяких проблем. Після 200 ще намагається голити руку , але вже відчуваються пошкодження , візуально є пару виблискувань. Після 250 різів ще ріже папірець та починаються затики.На 300 різів затики стабільні , тест припинено. А4 до речі ніж ще ріже без особливих проблем.
Ось що в результаті. Пошкодження під мікроскопом досить сильні , таке враження ,що кусок кромки тупо відламався. Але результат в цілому наче непоганий.

Изображение

Изображение

Наступні абразиви Boride Т2. Це мої улюблені камені по причині того, що абразиви універсальні, гарно тримають форму та в цілому прийнятні по прайсу. Знову ж , працюють з маслом, що я більше люблю, ніж з водою. Сет наступний - 150,220,400,800,1200. Трохи помордувався з тим місцем, де були сильні пошкодження РК після алмазів. Тому вирішив трохи прискорити процес за допомогою Crystolon Medium на карбіді кремнію. Після нього сет Boride. Boride наче сильніше засалюються ніж алмази, проте засалювання також не викликає проблем. Хоча в даному випадку найкраще працює олеїнка. Парадокс, але Борайдівське мастило на каменях Boride працює гірше. На фінішному етапі трохи створив проблеми заусенець, на алмазах то якось все пройшло набагато гладше. Але я таки з тим впорався . В результаті гострота вийшла задовільна ( що часто помічав після Boride Т2 , тому майже завжди після них фінішую природними каменямі) , по відчуттям не така зла як після алмазів. Ніж волосину застругує, але не рубає. Підвод вийшов майже матовий, блиск мінімальний. Риски рівномірні, паразитка фактично відсутня.

Изображение

Канат ніж почав різати не так бадьоро, як після алмазів , але теж без надмірних зусиль. Я вже почав сумніватися, чи перейдуть Boride 200-й бар’єр .
100 різів без проблем. 200 різів намагається голити руку , виникли мінімальні пошкодження. Ось це цікавий момент . Або я десь таки залишив заусенець, або ще якась біда. Але після 200 різів пошкодження візуально вже не з’являлися , я іх не бачив . 300 різів пошкодження не збільшуються , затиків практично немає. 400 різів пошкодження не збільшуються , але затики вже стабільні. Короче то якась дивина. По факту кромка отримала одне пошкодження, замин , дуже схожий на залишки заусенця і все rt24 . Ніж просто затупився , без якихось суттєвих змін на РК. Особливо , якщо порівнювати з результатами після алмазів.

Изображение

Изображение

Прийшла черга каменів від Suehiro. Давно хотів спробувати щось японське на воді. Завжди поглядав на Naniwa , але камені досить дорогі для спробувати , а Suehiro цілком демократичні за ціною та й наче не такі капризні в обслуговуванні. Біда в тому , що заточний сет японців у мене складається тільки з трьох каменів - Cerax 707 (F700-1000), Rika 5000 (F1200) та G8 8000 (F2000). Останній не підходить під критерії тестування, адже має вищу грітність.
З цими каменями у мене немає досвіду, фактично це другий ніж , який я заточував на Suehiro. Враховуючи, що це синтетичні камені , я сформував наступний сет - Boride T2 F220 , F400, після перейшов на Cerax 707 і фінішував Rika 5000. Два останніх також на основі оксида алюмінію.
Після 400 Boride японський Cerax дуже гарно та швидко прибрав риску , засалювання помірне, водою змивається повністю. Робота каменя дуже сподобалась. Rika теж відпрацював дуже гарно , після нього риска рівномірна , паразитки практично немає. Камені працюють м’яко та контрольовано. Єдиний мінус для мене , те що з водою я не дуже полюбляю заточувати. Але він не суттєвий. Rika засалюється більше і повністю засалювання не прибирається, через пару заточок треба буде його притерти на власній суспензії.
Кромка вийшла майже дзеркальною, візуально благородна. Але в мікроскоп риска фактично ідентична 1200 Boride. Хоча на м’яких сталях цей камінь може відпрацювати грубіше . Ніж волосину ледь застругує, не рубає. Гострота задовільна, на рівні 1200 Boride.

Изображение

Почав тестувати. Різ наче агресивніший ніж після Борайд. 100 різів без проблем. На 200 вже з’явилися пошкодження та мінімальні затики, проте папірець ріже. Характер різу вже став схожий на Boride . Руку голити відмовляється. На 250 пошкодження додаються , але папірець ще ріже. На 300 затики критичні, тест припинено. Ніж отримав досить багато мілких ушкоджень у вигляді заминів та сколів. По факту нічого кримінального . Результат трохи гірший ніж у Boride , але кращий ніж в алмазів.

Изображение

Изображение

Висновки наступні. Boride рулить , хороші камені , всім рекомендую rt24 . Хоча особисто мені гостроти після них не вистачає , завжди допрацьовую суспензією або природником. Проте це не відноситься до кухні, яку я зазвичай фінішую на 400-600 каменях і цього цілком достатньо.
Є ще ідея протестувати ніж після фінішу Boride серії РС, цікаво, які там будуть результати. Алмази у моєму випадку дали саму послаблену кромку, що підтверджується фото, пошкодження були найбільш серйозними і переточка після них зайняла найбільше часу. Проте різ після алмазів дуже подобається своєю агресивністю. Цікаво до речі, як відпрацюють алмази на МО зв’язці , може при нагоді у когось позичу.
Водні камені трохи розачарували, можливо на них у мене було просто забагато сподівань. Заспокоює факт, що поки що це фактично новий досвід з цими каменями , треба звикнути . В любому випадку результат хороший , глобальних ушкоджень немає. Знову замислився на рахунок Наніви.
Ну ось, мабуть і все.
Наступним разом таки протестую РК після Boride РС. Самому стало цікаво. Адже кажуть, що то найкращі камені від контори.
Також зроблю ре тест на попередніх абразивах, але з додаванням тонкого фінішу , а власне - після алмазів суспензія Gunny Juice , після Борайд це буде Чарнли Форест або Транслюцент і після японців це буде G8 . Ретест мабуть зроблю з сильнішим підвищенням кута , тобто з повноцінним мікропідводом.
Поки що задум такий. А там якщо натхнення не зникне, ще щось вигадаю. Ну і саме головне - ці всі абразиви на різних сталях можуть працювати геть по іншому , так що висновки робіть відповідні :)(:? .
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение пгупгу »

мені здається деградація на алмазній заточці до самої заточки відношення не має. на першому фото ліва дирка продовжувалася б по лінії подряпини ліворуч вгору. а це впоперек рисці заточки.
на останній фото ріжуча відламується по подряпині майже паралельній до неї.
це канат у вас такий брудний, а не заточка різна.
ну і чим більше експериментів тим точніші результати і ясніші висновки!
Аватара пользователя
Weltkind
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 714
Зарегистрирован: 09 янв 2013, 18:08
Откуда: Мариуполь
Благодарил (а): 16 раз
Поблагодарили: 4 раза

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение Weltkind »

stilet, очень крутой тест. Радует, что на форуме есть люди не жалеющие сил и времени на исследовательский труд. Буду ждать тестов после природников.
Ни один добрый поступок не останется безнаказанным.
Аватара пользователя
Roomster
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 853
Зарегистрирован: 10 ноя 2009, 15:51
Откуда: Kalush
Благодарил (а): 71 раз
Поблагодарили: 287 раз

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение Roomster »

Дяка за тест. Висновки....ну, таке. Багато змінних, через які не можна щось стверджувати з впевненістю.
Karl
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7731
Зарегистрирован: 27 янв 2017, 17:31
Откуда: UA Бахмут
Благодарил (а): 692 раза
Поблагодарили: 1303 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение Karl »

Ну а я в очередной раз сделал для себя вывод, что борайды рулят :-D rt24
Да, алмазы дают агрессию, а борайды стойкость РК.
СМЕРТЬ РАШИСТСКИМ ОККУПАНТАМ!
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4917
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 485 раз
Поблагодарили: 984 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение stilet »

Roomster, Цілком згоден , все досить суб'єктивно .
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4917
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 485 раз
Поблагодарили: 984 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение stilet »

пгупгу, Теж зауважив , що після алмаза залишились горизонтальні риски . Мабуть , коли проходив на фініші вздовш кромки . Але там тільки по пару рухів і тільки фінішними каменями. Власне на наступній абразивах робив те саме , проте там таких артефактів не видно.
Аватара пользователя
Фішер Мен
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1436
Зарегистрирован: 07 апр 2021, 15:52
Откуда: Полісся
Благодарил (а): 689 раз
Поблагодарили: 2177 раз

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение Фішер Мен »

stilet,
Дякую!
Так не завжди буде
Аватара пользователя
GeorgCH
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 13526
Зарегистрирован: 01 окт 2009, 11:47
Откуда: Киев
Благодарил (а): 5730 раз
Поблагодарили: 9587 раз

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение GeorgCH »

stilet писал(а): 10 янв 2022, 20:23 Наступним разом таки протестую РК після Boride РС.
а есть возможность сравнить работу Boride РС1200 с KosiM F1200 оксида алюминия ?
И спасибо за тесты rt24 ::hi:::
Life is a series of choices.
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4917
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 485 раз
Поблагодарили: 984 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение stilet »

Косім у мене на жаль немає, самому цікаво, багато хайпу навколо тих камінців :) .
Karl
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7731
Зарегистрирован: 27 янв 2017, 17:31
Откуда: UA Бахмут
Благодарил (а): 692 раза
Поблагодарили: 1303 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение Karl »

stilet писал(а): 11 янв 2022, 18:16 Косім у мене на жаль немає, самому цікаво, багато хайпу навколо тих камінців :) .
У них там их всяких разных развелось. На австрийской связке по цене сравнимые с борайдами. Камни однозначно стоят внимания.
СМЕРТЬ РАШИСТСКИМ ОККУПАНТАМ!
Volodia
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 588
Зарегистрирован: 06 май 2021, 06:59
Откуда: Львів
Благодарил (а): 1882 раза
Поблагодарили: 229 раз

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение Volodia »

Маю набір з 5 камінців Косім 25а. До цього точив китайцями. Вибирав між Косім і Борайд і взяв перші, бо вони як мінімум в два рази дешевші в Роксі, а я точу мало і рідко, в основному кухню. З порошків тільки ними заточив S35v від Протека, бо ніж з коробки навіть А4 не різав.
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4917
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 485 раз
Поблагодарили: 984 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение stilet »

Цікаво було би спробувати 89А, наче топові.
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4917
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 485 раз
Поблагодарили: 984 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение stilet »

Ну що спробував на AUS8 як працює Boride PC. Оскільки повного сету РС у мене немає, то почав з Т2 220 далі 400, потім перейшов на 900 РС та фінішував 1200РС. Точив з олеінкою. 900 відпрацював чудово , дуже м'яко , а ось 1200 не дуже сподобався . Залишив досить грубу риску та й сама робота каменя була якось не те по відчуттям, наче не вистачало олії. Гострота як після Т2 , волосину застругує, різ не дуже агресивний , кромка напівматова.

Изображение

Почав різати канат , на 100 різах нахапав пошкоджень. На папері затики . Кромка місцями виблискує. Ну, думаю, щось не те.
Знову на переточку. Змінив олію на вазелінову. Включив в сет 600 Boride T2 , переточував вже з більшою прискіпливістю ( чого не робив на жодних каменях для того тесту ). З вазеліновою олією РС працюють приємніше , як 900 так і 1200 . Шлам забирається гірше, але робота м'якша . Результат також вийшов кращим , риска однорідніша і менша.

Изображение

Знову на канат. Різ схожий на Boride T2 . 100 різів наче норм. 150 кромка починає місцями виблискувати, починаються мінімальні затики. 200 різів пошкодження вже досить сильні , в принципі можна припиняти тестування, для контролю ще вирішую зробити 50 різів. Отже , 250 це фініш. Затики регулярні. Під мікроскопом ось що.

Изображение

Изображение

Изображение

Одним словом РС не дуже добре відпрацював по цій сталюці, якщо не сказати погано. Можливо на твердих сталях цей камінь себе розкриває краще, але і це теж потрібно перевіряти.
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4917
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 485 раз
Поблагодарили: 984 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение stilet »

Я розумію, що може канат хреновий, але де його взяти ідеальний? А ходити з мікроскопом по магазинам, вибачте, але то схоже на ідіотизм :-D . В любому випадку канат той самий, отже умови рівноцінні.
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение пгупгу »

дуже показовим є передостаннє фото. зловили камінчика при перепилюванні
Аватара пользователя
GeorgCH
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 13526
Зарегистрирован: 01 окт 2009, 11:47
Откуда: Киев
Благодарил (а): 5730 раз
Поблагодарили: 9587 раз

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение GeorgCH »

stilet писал(а): 11 янв 2022, 21:29 одним словом РС не дуже добре відпрацював по цій сталюці, якщо не сказати погано.
мне он тоже не зашел :)
Поэтому хочу взять на финиш KosiM Pro карбид кремния или
KosiM F1200 оксида алюминия 89 на пробу :)
Life is a series of choices.
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4917
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 485 раз
Поблагодарили: 984 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение stilet »

Ось і я хочу , тільки спочатку потрібно все перевірити на CS-HD :D . Але цілком можливо, що РС чудово відпрацює на іншій залізці. Короче то не оране поле ()(! .
Karl
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7731
Зарегистрирован: 27 янв 2017, 17:31
Откуда: UA Бахмут
Благодарил (а): 692 раза
Поблагодарили: 1303 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение Karl »

Не, ну тут явно что-то у вас не совпадает с уже известными мнениями заточников и спецов по камням. Серия РС от борайдов отличная серия, а камень 1200 один из самых лучших и быстрых финишников среди синтетических камней. Серия одна из самых незасаливаемых и тп.
Этот камень давно рекомендуют именно, как финишный к серии Т2, кому надо полировочный финиш.
Поэтому, присмотритесь к нему получше. И есть мнение того же YS Knives, что после знакомства с этими камнями можно смело избавляться от алмазов и эльборов.
Так что, тут вы Америку с этими камнями не откроете, она уже открыта. :)
СМЕРТЬ РАШИСТСКИМ ОККУПАНТАМ!
Lopar
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 382
Зарегистрирован: 25 ноя 2015, 09:42
Откуда: Киев
Благодарил (а): 276 раз
Поблагодарили: 60 раз

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение Lopar »

Робота пророблена колосальна. Честь і хвала. ::hi:::
По поточному стану речей, дозволю собі трохи критичної інформації. Наразі мікрофото дуже добре показують, за рахунок використання м`якої сталі, роботу абразиву. А саме - ефект "наволакування" , тобто корунд і природники, за рахунок не настільки гострого зерна (як у алмаза, SiC...) "тягнуть" метал, а не ріжуть. Тобто красива матова кромка на фініші.... але пройдіться алмазом на 3/4 мкм і випливуть поздовжньо-поперечні риски від попередніх брусків. Саме тому так і відрізняються поверхні по красоті, алмазами треба працювати більш ретельно кожним наступним виправляючи попередні риски повністю, тоді як природники дуже добре маскують попередні "натягуючи" метал і закриваючи попередні....
Все написане виключно - ІМХО моє власне, не заслуговує на істину, просто перевірене на власному досвіді.... :)(:?
Аватара пользователя
vlodko_lviv
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1760
Зарегистрирован: 08 июл 2014, 19:52
Откуда: Львів
Благодарил (а): 123 раза
Поблагодарили: 123 раза

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение vlodko_lviv »

Lopar, мій досвід десь такий самий. Теж часто бачив в мікроскоп, що при використанні синтетики чи тим більше природиків, риска від попереднього каменя зникає майже миттєво, а от при роботі алмазами чи ельборами ситуація набагато "гірша", риски "важко" виводяться. Щоб їх побачити треба багато міняти кут падіння світла, а найкраще їх видно після фінішу на, наприклад, дерев'яному притирі з пастою. Тоді кромка блистить як в кота одне місце, але в мікроскоп 60х, не кажучи вже про 100х чи 200х, добре видно всі пропущені косяки
valera_dnepr
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 353
Зарегистрирован: 11 авг 2016, 10:28
Откуда: UA
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 68 раз

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение valera_dnepr »

Lopar писал(а): 12 янв 2022, 09:08 природники дуже добре маскують попередні "натягуючи" метал і закриваючи попередні....
Це точно відноситься і до алмазных матеріалів, хоча можливо і є різниця в режимах шліфування. Неодноразово таке спостерігав на механічному притирі (1400об/хв) з алмазной пастою 7/5 і 3/2, коли намагався вивести крупні пошкодження, пропускаючи 20/14 і 40/28. Пошкодження зализували, але виявлялися вже на перших тестах, доводилося повертатися і починати з 40/28. Правда це були не клинки ножів, але схожі неіржавіючі стали...
valera_dnepr
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 353
Зарегистрирован: 11 авг 2016, 10:28
Откуда: UA
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 68 раз

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение valera_dnepr »

Karl писал(а): 12 янв 2022, 09:05 после знакомства с этими камнями можно смело избавляться от алмазов и эльборов
У меня наоборот было - как раз после работы (2-3 года) Борайдами я и купил себе для ножей алмазы и эльборы... Кстати, пользуюсь и теми и другими. Они не мешают друг другу в работе))
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4917
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 485 раз
Поблагодарили: 984 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение stilet »

На рахунок РС не знаю, що сказати. Цей камінь у мене дуже давно і дуже рідко він видає дзеркальну поверхню, хоча риску дає однорідну і метал знімає активно. Але так само і активно засалюється . У порівнянні з Т2 засалювання знімається набагато гірше, пробував різні СОЖ. Одним словом, камінь не простий.
Можливо у мене немає такого заточного досвіду як у відомих заточних блогерів ( яких теж частенько передивляюсь) , тут я не сперечаюсь. Але у мене є одна вагома перевага ( а може і недолік :D ) - я не торгую каменями і не співпрацюю з магазинами, які ті камені продають. Всі мої маніпуляції , це голий ентузіазм та якоюсь мірою альтруїзм :-D .Але це теж досвід, який для мене неоціненний у даному випадку.
На рахунок паразитних рисок цілком погоджуюсь. Треба більше часу і ретельніше до того підходити , це правда. Але я намагався створити приблизно однакові умови для заточки. По часу в тому числі. Не то, щоб я включав таймер і точив на час , зовсім ні, +-20 хвилин великої ролі не відіграє. Так, деколи на заточку я можу витратити і 3 і більше годин, але не цьому випадку. То життя не вистачить :) .
Последний раз редактировалось stilet 12 янв 2022, 12:00, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4917
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 485 раз
Поблагодарили: 984 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение stilet »

valera_dnepr, 100% аналогічна ситуація, перевага алмазів в тому , що вони всеядні і зносостійкі, що би там не говорили.
Ответить

Вернуться в «Точильні пристосування та заточування»