Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Огляди інструментів, обговорення методик та нюансів заточування ножів
Аватара пользователя
RIKO
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2475
Зарегистрирован: 25 дек 2009, 01:11
Откуда: м.Обухов
Благодарил (а): 1376 раз
Поблагодарили: 481 раз

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение RIKO »

:-D там вже черга на поточити :

Изображение
UA----УКРАIНЦI АФIГЕННI
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4904
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 473 раза
Поблагодарили: 942 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение stilet »

Так там наче на TRC з elmax черга , а мені власне цікавий Гардіан з М390 , так що проблем не має бути. А elmax від TRC я вже точив :D .
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4904
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 473 раза
Поблагодарили: 942 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение stilet »

Завершальний тест N690 провів за участю каменів Kosim A89 та сланця Charnley Forest. До сету від Косім добавився червоний камінь F500 , який докупив для себе . Отже цікаво було спробувати і його в роботі, і відповідно Чарнлік. Останній у мене досить давно, але я якось до тестів з ним не доходив, деколи фінішував та не заморочувався сильно результатами. По відчуттям він більш тонкий по фінішу ніж мій Транслюцент, хоча обидва притерті на 600-му порошку. Отже проточив Косімами , дійшов до 500-го каменя. Камінь дав досить грубу риску, приблизно на рівні 400 Борайда Т2 . Метал знімає дуже активно . Якщо переходити після нього на 1000 , то мабуть буде норм. Але я планував на 1200 , отже пройшовся ще після нього 600-м Косімом. Після 600 риска вже така, як потрібно. 1200 відпрацював стандартно. Після нього пропрацював Чарнліком. Чарнлі форест в моєму випадку метал знімав дуже повільно, здається деколи, що не знімав зовсім , серветка майже чиста. Працює м'якше Транслюцента , кромка починає дзеркалити . На виході отримаємо результат, схожий з Трансом - чи наволокування металу , чи замазування рисок, чи накльоп :-D . Хрін його знає.

Изображение

Я трохи в тих термінах плутаюсь . Але по факту ніж отримує досить стійку , а головне агресивну кромку. По агресивності сильнішу , ніж після Транслюцента. При цьому різ дуже легкий , 100 різів навіть не помітив, як пройшов. Результати наступні - 160 різів пошкодження, 200 затики, та припинення тесту. Пошкодження не сильні.

Изображение

Изображение

Дуже хороший результат на мою думку, а головне характер різу, який мабуть важко з чимось порівняти . Мабуть самий кращий по комфорту та відчуттям. Отже фініш тонкими природниками типу Транслюценту та Чарнлі Форесту однозначно дає непоганий прирост ефективності як по гостроті та агресивності, так і по утриманню кромки. Принаймі так вийшло конкретно в даному випадку. Але потрібно розуміти, що природні камені то дуже складно , адже всі вони працюють по різному . Той самий Транслюцент чи Чарнлі Форест, можуть бути кардинально різними по характеру роботи , адже бувають грубі, тонкі, швидкі, повільні і т.д. і т.п. , чорт голову зломить ()(! . І власне який попадеться вам, невідомо , а камені дуже не дешеві. Мені в цьому плані пощастило, я мав можливість перед купівлею випробувати , та визначитися, чи воно мені потрібно . Отже візьміть то до уваги :) .
До речі спробував фірмовий СОЖ від Косім - універсальний та екстра. Тестував на каменях від Косім А89 . Універсальний рідкий , трохи пахне нафтою ( чи чимось схожим, остаточно не зрозумів ), виробник рекомендує його використовувати на каменях 600 та 1200. Якщо потрібно мало масла і камінь не сильно його впитує, то дуже хороша штука. Шлам легко знімає майже на всіх каменях до 1200 . На 1200 не дуже добре, олеїнка з тим справляється краще.
Екстра вже більш густа , рекомендована для грубих каменів ( 150 - 320 ). Дуже схожа по густині на олеїнку , наче не пахне . Засалювання забирає аналогічно універсальному, проте гірше олеїнки. Вагомий плюс цих СОЖ це те, що вони так не бруднять руки, таке враження що вони чи випаровуються, чи ще щось. Одним словом руки після використання цих мастил не такі жирні ( відповідно і точилка, і мікроскоп, лупа,кутомір та все інше, що використовується під час заточки ) , як після тієї ж олеїнки. В цілому хороші мастила.
Аватара пользователя
Roomster
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 853
Зарегистрирован: 10 ноя 2009, 15:51
Откуда: Kalush
Благодарил (а): 71 раз
Поблагодарили: 287 раз

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение Roomster »

stilet писал(а): 16 фев 2022, 23:25 Той самий Транслюцент чи Чарнлі Форест, можуть бути кардинально різними по характеру роботи
Дяка за звіт, дуже информативно. Щодо цитати, можу зробити невеличку ремарку, що якраз Транс (принаймні атрибутований Нортон, Данси, Сміти не рахую взагалі) найбільш прогнозований та зрозумілий природник з усіх мною випробуваних. А в даному випадку, як на мене, ви трохи перепрацювали Чарнлі :), вийшла дуже не характерна для нього поверхня :)
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4904
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 473 раза
Поблагодарили: 942 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение stilet »

Можливо так і є . Боявся недопрацювати :-D . Але результат непоганий , то вже добре.
Аватара пользователя
Слав
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 669
Зарегистрирован: 22 авг 2014, 13:20
Откуда: Чернівці
Благодарил (а): 263 раза
Поблагодарили: 78 раз

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение Слав »

Може було написано, але я не побачив. Чарнліком точили на суху чи з СОЖ?
"Хочеш розсмішити Бога - розкажи йому про свої плани"
Аватара пользователя
Слав
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 669
Зарегистрирован: 22 авг 2014, 13:20
Откуда: Чернівці
Благодарил (а): 263 раза
Поблагодарили: 78 раз

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение Слав »

stilet писал(а): 07 фев 2022, 19:48 Так там наче на TRC з elmax черга , а мені власне цікавий Гардіан з М390 , так що проблем не має бути. А elmax від TRC я вже точив :D .
Зараз мій Гардіан 4 з М 390 якраз в Андрія Курінного в Львові. Якщо цікаво його поганяти - домовимось.
"Хочеш розсмішити Бога - розкажи йому про свої плани"
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4904
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 473 раза
Поблагодарили: 942 раза
Контактная информация:

Танці з бубнами , або аматорські тести абразивів.

Сообщение stilet »

Чарнлік працював з маслом. Можу спробувати "поганяти" після якихось одних абразивів , тому що ніж після всіх тестів уточується суттєво :) .
Ответить

Вернуться в «Точильні пристосування та заточування»