Заточил. Результат не очень...

Огляди інструментів, обговорення методик та нюансів заточування ножів
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение пгупгу »

Ну прям "повинен" )). Нікому воно нічого не винне. Просто якщо дотримуватися одного з методів заточки, то заусенка після кожного бруска знімається. За таких умов дійсно можна і після 125ки стругати папір.

Доводите до заусенки, перекидаєте її на інший бік, знімаєте. На геть останніх стадіях аби позбутися metal fatigue використовуєте метод "техбар'єру". Після цьго можна точнуть на чистову і зняти залишки соплів. Вуаля.

Ну і обдирочний кут у 40-50 градусів це занадто для ножа. Якщо стартуєте з 40 а фінішуєте на 50 з плюсом, то це не ніж, а сокира і сподіватися від нього приємного різу не варто.
Аватара пользователя
Чкылчи
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4009
Зарегистрирован: 10 мар 2008, 11:32
Откуда: Запорожчина - ХМАО-Югра - Дагестан
Поблагодарили: 2 раза

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение Чкылчи »

пгупгу писал(а): "техбар'єру"
это как делать?
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение пгупгу »

Да ну тебе, Юра, невже ТИ цього не знаєш?

Це коли на фінішному етапі заточки, перед переходом на фінішний абразив, який використовується перед доводкою, ти тим фінішним абразивом легесенько зносиш ту гостроту, якої досяг і, трошки піднявши кут її тут же фінішніком наводиш. Знесення настільки малоінвазивне, що для наведення остаточної гостроти треба два-три рухи.



Текстовая ссылка на видео - https://youtu.be/cfgne6lYwCA


Спочатку виполоскування, а з 1m45s вже саме про технологічний отой барєр.

Дуже мені сподобався, і я взяв його на озброєння, метод оцього діда з американських ютюбів - TheJapanStone.
Зараз не можу знайти кіно, але перед фінішем на якомусь камінчику він виконував техбарєр об слоїка скляного. При цьому весь розшорканий метал з кромки не зрізається, а просто завалюється набік, звідки потім він в декілька рухів змахується фінішним камінням.
Последний раз редактировалось пгупгу 17 май 2018, 16:38, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
Чкылчи
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4009
Зарегистрирован: 10 мар 2008, 11:32
Откуда: Запорожчина - ХМАО-Югра - Дагестан
Поблагодарили: 2 раза

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение Чкылчи »

пгупгу писал(а): Да ну тебе, Юра, невже ТИ цього не знаєш
оказалось знаю
но не знал такого названия метода
VadimV
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 397
Зарегистрирован: 13 дек 2012, 12:36
Откуда: Krivoi Rog
Благодарил (а): 111 раз
Поблагодарили: 160 раз

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение VadimV »

O.Phesun писал(а):[post
шо після мантачки повинен різать бумагу? брусок, шо косу точить
Ви може не повірите, але таки ріже. Не одним місцем, з протягом, але ріже.
Аватара пользователя
O.Phesun
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 6402
Зарегистрирован: 27 сен 2017, 10:04
Откуда: Буча
Благодарил (а): 170 раз
Поблагодарили: 331 раз

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение O.Phesun »

хз.. ви видно щось знаєте... у мене після вулканітового круга не ріже навіть... тільки як виглажу 2000 грітною.
О. О. Phesun ::hi:::
Аватара пользователя
vlodko_lviv
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1760
Зарегистрирован: 08 июл 2014, 19:52
Откуда: Львів
Благодарил (а): 123 раза
Поблагодарили: 122 раза

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение vlodko_lviv »

Taras_Bond, треба було піти на базар або в господарський магазин і купити пару китайських кухонників. Потім заточити їх разів по 10 кожен, щоб був повторюваний результат і по якості заточки, і по естетиці (рівні підводи, однаковий кінчик і т.ін.). А тоді вже братися за М390. Та я вам про це казав ще коли ви точилку вибирали, але ви вирішили по своєму, раз є точилка, якісні абразиви, то буде і результат. Буде, але далеко не одразу.
Taras_Bond
Новичок
Новичок
Сообщения: 30
Зарегистрирован: 23 июл 2017, 09:45
Откуда: Житомир

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение Taras_Bond »

Попробую действительно на кухонниках. То что не получилось с первого раза на м390 - это не страшно. Это ж просто железяка. Зато когда получится... Вот будет кайф...
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8599
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2537 раз
Поблагодарили: 1602 раза

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение Мутний »

та навіщо на гівняних кухонниках мучитися, м390 нормальна буде по відклику в заточці зовсім інша, краще виберіть 1 ніж зі своїх для експерементів.
Брити руку і різати папір має вже максимум на 600 борайді норм, на грубіших більш пиляти, якщо ні - десь недопрацювали.

Як і говорять всі, почніть з грубого самого камінця, РК маркером замалюйте, точіть один бік до відчутного палцем заусеньця, потім інший бік так само, потім зміна абразиву. Як розберетеся тоді вже підбір абразиву можна варіювати і шукати для фінішу цікаві бруски.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
vlodko_lviv
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1760
Зарегистрирован: 08 июл 2014, 19:52
Откуда: Львів
Благодарил (а): 123 раза
Поблагодарили: 122 раза

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение vlodko_lviv »

Не псуйте ножі, поки не навчитеся. "Тренируйся на кошках", як казав класик. Потім ваш контего з і так немалим зведенням, легко перетвориться на зубило з ручкою.
Мутний, Тарасе, не штовхай людей на гріх! :-D
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение пгупгу »

Ну зовсім гівняні ножі теж не варто радити. Є такі вироби, які не тільки не здатні навчити чомусь, а навпаки - можуть відбити будь-яке бажання продовжувати.
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8599
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2537 раз
Поблагодарили: 1602 раза

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение Мутний »

vlodko_lviv, та разів з 5 максимум заточити той самий ніж, під ті ж самі параметри, але спочатку максимум 2-3 брусками, потім плавно дійти до 4-6. Розуміння процесу буде і далі все просто, а 5 разів цеж дрібниці, якщо не на електроточилі працювати :-D
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
O.Phesun
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 6402
Зарегистрирован: 27 сен 2017, 10:04
Откуда: Буча
Благодарил (а): 170 раз
Поблагодарили: 331 раз

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение O.Phesun »

Чисто для кидання тапками..у мене на м390 заусенця не видно на доводці..і на х12 нема...а на х12мф є..і на всіх подшипниках -рапідах є.. чи я сліпий? Я сперечатись не буду..не впевнений...може примарилось...але там де вуглеця більше 2 % заусенець по моєму відпадає ще на стадії виведення підводу.чух чух.. і рк стає не видима.
Последний раз редактировалось O.Phesun 20 май 2018, 00:01, всего редактировалось 1 раз.
О. О. Phesun ::hi:::
Аватара пользователя
Odissey
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 348
Зарегистрирован: 07 июн 2012, 13:30
Откуда: Харьков

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение Odissey »

O.Phesun писал(а): Чисто для кидання тапками..у мене на м390 заусенця не видно на доводці..і на х12 нема...а на х12мф є..і на всіх подшипниках -рапідах є.. чи я сліпий? Я сперечатись не буду..не впевнений...може примарилось...але там те вуглеця більше 2 % заусенець по моєму відпадає ще на стадії виведення підводу.чух чух.. і рк стає не видима.
Практически не бывает полного отсутствия заусенца, бывают плохие методы контроля.
На фото слева видны остатки заусенца, при очень большом увеличении, вы глазом видите так же как этот микроскоп? Там карбиды видны, для понимания масштаба.
Аватара пользователя
O.Phesun
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 6402
Зарегистрирован: 27 сен 2017, 10:04
Откуда: Буча
Благодарил (а): 170 раз
Поблагодарили: 331 раз

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение O.Phesun »

Ну а єслі мікроскопа нема...ну єслі нема пля мікроскопа, шо людині робить? на м390 без мікроскопа заусенець видно чи ні після виведення підводу ? А на х12?...
О. О. Phesun ::hi:::
Аватара пользователя
Odissey
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 348
Зарегистрирован: 07 июн 2012, 13:30
Откуда: Харьков

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение Odissey »

O.Phesun писал(а): Ну а єслі мікроскопа нема...ну єслі нема пля мікроскопа, шо людині робить? на м390 без мікроскопа заусенець видно чи ні після виведення підводу ? А на х12?...
Я вообще-то пытался донести простую мысль - если вы чего-то не видите, это еще не значит что этого нет. И да у меня есть микроскоп и при правильно выставленном свете заусенку на M390 видно вплоть до финишных камней. После правки на чистой коже уже может быть не видно, но микроскоп у меня советский, а не такой как на фото выше, так что я не уверен что ее вообще нет.
Аватара пользователя
O.Phesun
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 6402
Зарегистрирован: 27 сен 2017, 10:04
Откуда: Буча
Благодарил (а): 170 раз
Поблагодарили: 331 раз

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение O.Phesun »

А без свєта не видно?...я ж тоже пробую просте питання спитать...є різниця у вигляді заусенця в сталях , в яких меньше 2 % вуглецю і більше???. В мене склалось враження що різниця є і велика..чим меньше вуглецю тим заусенець пластичніший і довше знимається... а не мікоскопами мірятись....
О. О. Phesun ::hi:::
Аватара пользователя
Odissey
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 348
Зарегистрирован: 07 июн 2012, 13:30
Откуда: Харьков

Re: Заточил. Результат не очень...

Сообщение Odissey »

O.Phesun писал(а): А без свєта не видно?...я ж тоже пробую просте питання спитать...є різниця у вигляді заусенця в сталях , в яких меньше 2 % вуглецю і більше???. В мене склалось враження що різниця є і велика..чим меньше вуглецю тим заусенець пластичніший і довше знимається... а не мікоскопами мірятись....
А без света ее не увидеть.
Конечно разница есть, но на всех сталях что мне попадались заусенка, при заточке, была.
Ответить

Вернуться в «Точильні пристосування та заточування»