КК брусок від МАХа

Огляди інструментів, обговорення методик та нюансів заточування ножів
Ответить
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

КК брусок від МАХа

Сообщение пгупгу »

Доброго дня!

Наступного дня після обміну реквізитами приїхала до мене посилка.
Як і домовлялися зроблю невеличкий огляд цього камінчика.

Брусок невеликого розміру, не цеглина і не сірникова коробка, але достатньої довжини і ширини для комфортної заточки: 130*50*9 мм. Колір має зелено-сірий, які і карбідкремнієве каміння радянського виробництва. Китайцям навіть і не треба було писати на поліетіленовому пакетику silica щось там - і так все зрозуміло.

Изображение

Переляканий попередженням про те, що його треба рівняти, одразу після отримання попер його обробляти. Для вирівання використав мармуровий притир з наждачкою P600. Виявилося, що камінь притирки не потребує. Одна зі сторін має гарну площину, інша ж - запил від пилки:

Изображение

Изображение

При притирці виявилося, що камінь не твердий, але при цьому зерна у звязці сидять щільно і достатньо крепко - при шліфуванні ребра робота йшла за один-два рухи, а от по плоскому щось не дуже багато грязюки з нього було.

Брусок замочив у воді, воду бере гарно, хвилин за 5 з нього перестають йти бульбашки. От тільки халепа - підставка гумова має отвори (певно технологічні) і каменюка воду тримає не так як мій маленький Suehiro.

Для перевірки каменюки мною було обрано три ножі: Мору 2000, Санренмку з 8cr13MoV та ножика з бистрорізу (марки не знаю).

Изображение

Подумав що швидкість зняття металу та зношування каменя на різних сталюках - це головні критерії перевірки от і почав.

[youtube]http://youtube.com/watch?v=2BgbEDsXJjY&feature=youtu.be[/youtube]

Суспензії я з каміння не бачив, хоча на ножиках розтікається вода з малееесенькими зернятками, що їх не чути пальцями. За ті пару рухів що я робив чорний слід на камінні був на всіх ножиках, але найбільш акцентованим він був від санренми, хоча можливо то тільки через те, що на поверхні бруска було меньше води ніж при попередніх спробах. Та й по відчуттях цю сталюку різало краще за рапід, а Мора - та взагалі прилипала до камня, щей інколи тягнула його за собою. Звук при проході всіма ножиками чисте і гарне "ш", без сторонніх "ц" )).

При тестуванні тиснув на межі варварства, але суттєвих провалів або канав від проходів клинка не помітив, хіба що від морки там трошки є. Після того як каміння висохло я подивився його проти світла і побачив, що камінь підблискує, тобто є на ньому лисуваті області. Намочив, пройшовся грубим бруском, посушив, подивився - вже нема, тобто злити поверхню в ході подальшої роботи доведеться. Ну це і нормально, мені здається.

Риски на підводах від цього камінчика я сфотав, але якось воно не дуже інформативно вийшло. Завтра спробую порівняти при нормальному освітленні та поруч з рискою від іншого 1000ка.

Поки фото рапідки, всі інш вийшли розмиті:

Изображение

Ну і як в різних крутих оглядах плюси і мінуси:

Плюси:
1. Гарний розмір
2. Не такий кривий як я думав
3. Однородний, без зайвих включень
4. Нормально тримає форму при тому, що гарно обробляється
5. Підставка... ну вона просто наявна

Мінуси:
1. Не агресивний. Шось там у тій звязці таке, що не дозволяє випавщим зернам замінятися новими.

МАХ, дякую за можливість погратися, не замало написав?
VVeter

Re: КК брусок від МАХа

Сообщение VVeter »

Спасибо за обзор.
Аватара пользователя
Gott
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2443
Зарегистрирован: 20 май 2008, 00:27
Откуда: Kiev
Благодарил (а): 146 раз
Поблагодарили: 92 раза

Re: КК брусок від МАХа

Сообщение Gott »

П ощущениям, на какие камни больше всего похож, при эксплуатации?
Max

Re: КК брусок від МАХа

Сообщение Max »

пгупгу
Дякую те що треба
kuhuk
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4517
Зарегистрирован: 18 апр 2008, 10:19
Откуда: kiev
Поблагодарили: 2 раза

Re: КК брусок від МАХа

Сообщение kuhuk »

Марка быстрореза - Р9
Аватара пользователя
Зольдатен
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7444
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 11:13
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1979 раз
Поблагодарили: 4519 раз

Re: КК брусок від МАХа

Сообщение Зольдатен »

И как на быстрорезах точилось, не скользит??
kuhuk
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4517
Зарегистрирован: 18 апр 2008, 10:19
Откуда: kiev
Поблагодарили: 2 раза

Re: КК брусок від МАХа

Сообщение kuhuk »

Вот нержи всякие перекаленые там и просто дурноватые - могут скользить ой-ой-ой, а бырики точатся очень благодарно. Даже р6м5.
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Re: КК брусок від МАХа

Сообщение пгупгу »

Gott писал(а):П ощущениям, на какие камни больше всего похож, при эксплуатации?
Не знаю що вам відповісти. Всі наявні в мене камні радянського виробництва з карбіду кремнію працюють по іншому, ні з чим порівняти не можу. Нортон кристалон і той не такий, він взагалі суспензію дає як японець якийсь.

Вчора вже ввечорі наточив ним ножика з Р9 (дякую за підказку, Ігор). Ніж мав проблески на кромці від кухонного варварства. Заточив хвилин за... 10. Порадував гарний відгук камінчика. Зніс заусенець поперемінними проходами на зерно. Ніж гарно лізе в ніготь, брити маніпулятори можна. Риска на підводах не блискуча, якась світло сіра, матова, ніби з зализаними краями. Врешті мені подобається результат. Певно залишу його поки на тестування на кухні.

А, ще одне, вже треба його підрівняти (2 повноцінні заточки, та пара отих тестових потирачок).
siriys77
Новичок
Новичок
Сообщения: 5
Зарегистрирован: 16 окт 2013, 20:47
Откуда: Кобеляки

Re: КК брусок від МАХа

Сообщение siriys77 »

Хороший обзор ,спасибо
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Re: КК брусок від МАХа

Сообщение пгупгу »

В якості апа.

З моменту отримання для тестування і до цих пір я опробував цей брусок і залишаюся дуже задоволений. Говнокитай бере як дурний, мій кухонний швидкоріз тільки на цьому бруску і точиться, після нього з підняттям кута, роблю пару проходів на чомусь тоньшому для зняття заусенця і в путь, ножик по два тижні живе на кухні.

Нещодавно мав досвід у заточці S30V, так і тут він мені згодився - бере її як треба. Брусок чистий, однорідний, судячи з агресії роботи він гарно оновлюється при тому, що рівняти його часто не треба.
Ответить

Вернуться в «Точильні пристосування та заточування»