Оптика для інспекції стану підводів та РК

Огляди інструментів, обговорення методик та нюансів заточування ножів
Ответить
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение пгупгу »

Доброго дня, шановні.

Спішу поділитися не те щоб радістю, але приємним враженням від однієї приблуди, яку спромігся вчора отримати і всього за 40 грн!!!

Приблуда ось (фото з інету, свою якось не здогадався зфотати):

Изображение

Изображение

Изображение
Тут, доречі, рекламщикам довелося, певно, посадити окуляр на клей, бо ніяких слідів можливості якогось кріплення мною виявлено в тому місці не було.

Рекламне відео:

[youtube]http://youtube.com/watch?v=uwU5vQuzUsM[/youtube]

Ви певно зустрічали подібний лунапарківський мєлкоскоп з кричущими рекламними заявами про 60 - 600 кратне збільшення і всі, як і я, не вірили жодному їх брехливому слову. І правильно робили.

Я його купив. Купив, бо стомився точити майже наосліп та й не мав до цих пір ніякої лінзи з підсвіткою, а 40 гривень міг собі дозволити витратити.

Отже сам пристрій достатньо малий і 2 таких можна впихнути до сигаретної пачки. Постачається зі страшного вигляду чохлом та інструкцією, яка навіть і не потрібна, бо нічого там такого складного нема. Прозора трубка навколо окуляру слугує для фіксації фокусної відстані. Сам окуляр, який розміщено в "шахті", як її назвали у відео, має одну лінзу в діаметрі меньше сантиметра. Шахта висувається для нібито фокусування, але при зсуві шахти іде повне розфокусування, так що я навіть і не знаю для чого було таке городити.

Освітлення предмету пропонується в двох варіантах - звичайне денне і, тіпа, ультафіолет, яке, насправді є просто синім. Батарейок (трьох таблеток) вистачило на півгодини клацання тумблером, а потім освітлення почало відчутно слабнути. Доречі людям зі слабкими очами рекомендую користуватися маскою зварювальника, бо біле світло таке, ніби дивишся на сонце, а як ще й від підвода блікане, то взагалі очі лопають.

Ні про які 60 заявлених крат збільшення, звичайно, не йдеться. Можливо китайці забули поставити кому між "6" та "0" або таки поставили, але розгледіти мені її навіть в цей мікроскоп не вдалося. Треба, певно, купляти 6000 кратний. Поле зору мікроскому невеличке, може сантиметр, може півтора але таки видно підвод! І видно добре. Я чітко розгледів заусенець, який ні оком, ні пальцем, ні ваткою знайти не міг. Я побачив невихід на РК, я побачив риску від грубого каменю і побачив як вона зникає після сланцю. Я вчора, врешті решт, зігнав заусенця до такої величини, що не зміг його розгледіти і в це чудо і ура! - я зміг порізати газету як з правої руки так і з лівої!!! Ну і чим я більше всього довольний, так це тим, що кут при ручній заточці в мене не гуляє, йокелемене, не гуляє!!!! Фаска виходить рівною і мені таки вдається її втримувати.

Отже у висновку хочу сказати, що для постійного використання цей прилад не призначено -сильно стомлюються очі, швидко сідає батарея, перемикач освітлення зроблено для іншопланетян, а висувна труба окуляра просто дратує. Але в походних умовах (звичайно, якщо хтось заморочуватиметься з заточкою аж так) цей витвір китайпрома допоможе довести гостроту вашого ножа до впевненого різу продуктів харчування на подив дам і заздрість чоловіків.

П.С. Шановні підкажіть чи істнують в природі подібні речі 10-15 кратного збільшення з підсвіткою та за невеликі гроші? Буду щіро вдячний за пораду.
Аватара пользователя
zefear
Новичок
Новичок
Сообщения: 89
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 08:32
Откуда: Киев/Борисполь

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение zefear »

фотки не видно
НУР26
Новичок
Новичок
Сообщения: 21
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 14:53
Откуда: шостка

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение НУР26 »

Спасибо за тему - как раз озадачился этим вопросом
Может кто посоветует что купить за вменяемую цену
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение пгупгу »

А вам-то фотки видно? Бо, боюсь, що виправити нічого без підказки залу не зможу.
Аватара пользователя
totorro
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1229
Зарегистрирован: 25 июл 2012, 12:31
Откуда: Обухов
Благодарил (а): 25 раз
Поблагодарили: 52 раза

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение totorro »

пгупгу
у меня все просматривается.

А лупы не достаточно?
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение пгупгу »

Без підсвітки, ну принаймні мені, недостатньо.
Аватара пользователя
totorro
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1229
Зарегистрирован: 25 июл 2012, 12:31
Откуда: Обухов
Благодарил (а): 25 раз
Поблагодарили: 52 раза

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение totorro »

пгупгу
может чтото из этого http://linza.kupi-vse.kiev.ua/lupa-ruchnaya.html
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение пгупгу »

Дякую, передивлюся.
Аватара пользователя
Elpasohot
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 10140
Зарегистрирован: 14 июн 2010, 15:37
Откуда: Червоноград
Благодарил (а): 1196 раз
Поблагодарили: 828 раз

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение Elpasohot »

totorro писал(а): пгупгу
может чтото из этого http://linza.kupi-vse.kiev.ua/lupa-ruchnaya.html
Тут много хороших вариантов можна подыскать.
У зброї тільки два ворога — іржа та політики.
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение пгупгу »

Дякую.
vorsmann, а как назьівается и где живет такой зверь? Спасибо.
Аватара пользователя
Uncle Ho
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1829
Зарегистрирован: 14 фев 2011, 11:08
Откуда: Днепропетровск

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение Uncle Ho »

Дёшево и сердито :)

Изображение

+

Изображение

+

Изображение

=

Изображение
НУР26
Новичок
Новичок
Сообщения: 21
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 14:53
Откуда: шостка

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение НУР26 »

пгупгу писал(а):Без підсвітки, ну принаймні мені, недостатньо.
Согласен - без подсветки как то ... - не то
Аватара пользователя
McS
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 5214
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:38
Откуда: Киев

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение McS »

У меня такой, но х200
http://www.rebenok.com/catalog/8670/120 ... oskop.html

а вообще, вот такое надо...
http://videopen.narod.ru/cifrovye_mikro ... /foto4.htm
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение пгупгу »

USB це, звичайно класно, але з мокрими і брудними руками біля ноута не поскачеш.
Тим не меньше дякую за посилання.
Аватара пользователя
НикВас
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 197
Зарегистрирован: 04 июл 2012, 13:33
Откуда: Киев

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение НикВас »

Сначала пользовался простой линзой 6х (китай), - не хватало детализации на мелких камнях.
Купил вот такую (20х10х 21мм, + диод подсветки=55грн.): Изображение
Хватает с головой. Видны риски на кромке, - плоть до камня 2/3мкм. Для бОльшего увеличения нужно что-то более солидное, но зачем? После пасты там уже нЕчего смотреть.
Последний раз редактировалось НикВас 02 июл 2014, 16:04, всего редактировалось 2 раза.
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение пгупгу »

Оце цікаво, дякую. Там реально 20х, як по відчуттях?
Аватара пользователя
НикВас
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 197
Зарегистрирован: 04 июл 2012, 13:33
Откуда: Киев

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение НикВас »

Не знаю как на счет реально 20х или нет, но для определения момента перехода на другой камень - подходит. И главное, - фотоаппарат, смартфон, компьютер и пр. дополнения для нее не нужны. Удобный защитный кожух (держу за него когда использую), не большие размеры (кинул в карман и пошел), можно в магазине прочитать состав продукта мелкими буквами. В общем, - универсальная, простая, не дорогая вещь. И самое главное с подсветкой.
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение пгупгу »

Дякую, дуже корисна порада. Скористаюся.
НУР26
Новичок
Новичок
Сообщения: 21
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 14:53
Откуда: шостка

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение НУР26 »

НикВас писал(а):Сначала пользовался простой линзой 6х (китай), - не хватало детализации на мелких камнях.
Купил вот такую (20х 21мм, + диод подсветки=55грн.): Изображение
Хватает с головой. Видны риски на кромке, - плоть до камня 2/3мкм. Для бОльшего увеличения нужно что-то более солидное, но зачем? После пасты там уже нЕчего смотреть.
Подсветки на долго хватает ?
Аватара пользователя
НикВас
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 197
Зарегистрирован: 04 июл 2012, 13:33
Откуда: Киев

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение НикВас »

Купил летом прошлого года, использую не часто (раз в неделю ножик поточить). Принцип простой - включил, просмотрел кромку, выключил, поработал камнем, включил, просмотрел... На заточку (с формированием РК) использую 5 брусков, смотрю кромку примерно по 2-3 раза с одного бруска, время горения при этом 20-30сек. До сих пор светит, батарейку не менял. Но кажется мне там не 20х а 10х... Да это и не важно, всё просматривается хорошо, - вижу риски до 2/3 мкм.
Аватара пользователя
himeraha
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 3980
Зарегистрирован: 21 мар 2012, 16:41
Откуда: Киев
Благодарил (а): 11 раз
Поблагодарили: 7 раз

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение himeraha »

крута штука))))))
Нож был настолько хорош, что его было совсем не жалко... (с)
Аватара пользователя
s1
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2000
Зарегистрирован: 20 июн 2008, 12:29
Откуда: kiev
Благодарил (а): 435 раз
Поблагодарили: 123 раза

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение s1 »

Uncle Ho писал(а):Дёшево и сердито :)

Изображение
тоже такой - мне хватает.
EDC - Espada large

Si vis pacem para bellum.

...И нож, просто потому, что каждый мальчик должен иметь нож... (с. Л. Авербук)
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение пгупгу »

Я такий от як останній взяв тільки білий, але він не дуже для мене зручний. Поле огляду, я спеціально перевіряв, складає 2 мм, глибини фокусу нема взагалі, підсвітка з одного діодика недостатня. Ну і він ще й перевернуто показує, коротше кажучи - вивіх мозку. Побачити ним заусенець просто нереально (світло, відсутність глибини різкості). Для вдалого користування і налаштування тих коліс треба мати третю руку.

Доречі світилкою з першого поста я довольний як слон, коористуюся постійно. З моменту покупки батарейки міняв тільки один раз.
Аватара пользователя
os100
Новичок
Новичок
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 05 сен 2012, 22:17
Откуда: Kiev

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение os100 »

Я брал такую - полезная штука http://linza.kupi-vse.kiev.ua/lupa-skla ... d-566.html
Аватара пользователя
пгупгу
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1440
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:29
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 69 раз
Контактная информация:

Re: Оптика для інспекції стану підводів та РК

Сообщение пгупгу »

Доброго дня, шановні. Хочу поділитися ще однією маленькою приблудою, що я сподіваюся доможе комусь точити веселіше.

Отже купив нещодавно, вірніше навіть тільки вчора забрав з НП от таку штуку:

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

Це мікроскоп брінеля польовий МПБ-2, що його використовували для заміру лінійного розширення матеріалів. Нахріна не питайте - не знаю.

Отже оця трубочка, збільшує в 24 рази. Оптика радянського виробництва (як врешті і сама штука) дає гарну картинку, чітку і світлу. На одній з лінз нанесено лінійку з ціною поділки в 0,0-5 мм, нею можна міряти висоту підводу і, навіть спробувати заміряти товщину зведення, але для цього треба мати безтреморні руки, яких я не знаю де взяти. Лінійку можна ставити під будь-яким кутом, там для цього спеціальне кільце є. Поле зору машинки складає 6,5 мм, так промальовано шкалу, але реально - це міліметрів вісім. Фокусування відбувається двома кільцями - посередині, таке здорове, та зверху біля окуляру. Тим верхнім я не користуюся, воно крутиться коли до нього оком притуляєшся і все тільки псує.

Купив трубу для того, щоб побачити що ж я не можу заточити одного, тудийоговкачель, ножа? Побачив, побачив краще ніж в малютку на початку теми і це без нормального освітлення! Я страшенно задоволений покупкою, тим більше, що, разом із доставкою, вона обійшлася мені всього в 119 грн. Ну що гарного можна в наш час купити за такі гроші?

Є правда і незручності. Найбільша з них - це перевернута картинка. Мені починає паморочитися і завертатися в голові після 5-ти хвилин розглядання і намагань поставити поле зору туди, куди я хочу.

Друга - це відсутність вбудованого освітлення. Доводиться крутитися під настільною лампою, але жовте світло від лампочки не дає такої краси, як два LEDи у малютці зверху. Ну я думаю, що це можна перебороти. Треба спробувати прикрутити туди фонарика. Доречі внутрішня частина оцієї напівшахти пофарбована в біле, воно ловить і відбиває всередину світло. От я думаю воно мені треба чи ні? Якщо я буду крутити туди фонарика, то тільки для того, щоб мати чітко направлений пучок світла без паразитних відблисків. Можливо вподальшому доведеться закрасити цю білу стінку, не знаю, спробую і побачу.

Ну і третя незручність, якій я маю дякувати бо тепер я знаю чому ніж з K110 не ріже папірчик - це металева платформа, яка лімітує фокусну відстань оптики, вона, падлюка, може, як виявилося, завертати кромку на мягесеньких, недокалених ножиках і так само може кришити перекали, коли крутиш ножа через РК з одного підводу на інший. Пофіксю цей баг гумовою шайбою, фіглі там.
Ответить

Вернуться в «Точильні пристосування та заточування»