Двоє братів від шлюбу Kershaw та Al Mar: AM-3 та АМ-4

Свой взгляд на ножи Kershaw и ZT, обзоры, тесты и рабочие качества
Ответить
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8087
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2078 раз
Поблагодарили: 1034 раза

Двоє братів від шлюбу Kershaw та Al Mar: AM-3 та АМ-4

Сообщение Кузьмич »

Чомусь поява спільних проектів Kershaw з іншими ножовими брендами якось пройшла поза увагою нашої ножової тусні, а оскільки на мій погляд, результат ціх проектів вийшов неабиякий, то пропоную Вашій увазі невеличкий огляд.
Зараз важко чимось здивавати покупця, особливо в ножовій галузі, але, на мій погляд Kershaw це вдалося. І що ж таке придумали кмітливі мізки з Kershaw? - робити сільні проекти з іншими ножовими брендами, і в результаті таких спільних проектів (далі за текстом СП) на світ з'явилось кілька цікавих ножів. Якщо придивитись до генетики ножів СП, то видно що від іншого бренду вони успадковали впізнаваемий вигляд, який вже став класікою, а від Kershaw певні вдосконалення та доступність. Ножі СП можна віднести до бюджетної цінової категорії.Вони озброєні доволі бюджетною сталюкою 8Cr13MoV, але на цьому простота закінчується, у всьому іншому це діти поважних батьків, і мають благородні риси. На цому ззакінчимо з лірікою, і перейдеммо безпосередньо до ножів.
Мое перше знайоство зі СП Kershaw відбулось досить давно, ще на початку минулого року, придбав Kershaw Emerson CQC-1K, але у кишеню він так і не потрапив, хоча доволі приємний малючок, може колись дійдуть руки зроблю огляд...
Зовсім інша справа - СП Kershaw та Al Mar. Як тільки побачив ножі АМ, одразу виникло непереборне бажання придбати. Спочатку придбав малого - AM-3. Чому вирішив купити саме малого? Великих ножів в мене вдосталь, а малюків не багато. Коли ніж приїхав, то був вражений: одна справа коли дивишся на ніж на екрані монітору, а зовсім інша, коли тримаєш у руках. В AM-3 сподобалось все: вишукані форми руків’я та леза, тут взято все найкраще від одного з батьків. Але це не просто клон Al Mar Talon Ultralight іншим брендом – це зовсім інший ніж, може навіть більш вдалий.
Кілька слів при відмінності від прототипу Al Mar Talon Ultralight, отже найбільш суттеві: тип замку, спейсер/бонки, та наяність флипера та системи швидкого відкривання (Spring Assisted), розбірна конструкція. Форми кліпси та шпинька також відрізняється і ще АМ має насічку зверху на лезі. І для повноти порівняльні світлини разом з Al Mar Talon Ultralight, люб’язно наданим комрадом Den777
Изображение
Изображение
Изображение
Далі я ще зупинюся на відмінностях, від прототипу.
Отже брати AM-3 та АМ-4. Вони відрізнються тільки довжиною леза та вагою: 3 та 3,5 дюйми, та вагою – 2,51 oz та 3.02 oz
Изображение
Изображение
Изображение
Великим поки ще не користувався, а от малюк, одразу випхав з кішені всі мої EDC-ножі, і надовго там оселився, не зважаючі на доволі малий розмір та зиму. Я чомусь малі ножі вважаю літніми, через те носяться вони з легкими штанціми чи шортами, але повертаемось до АМ-3.
Ніж мене захопив, в ньому мені сподобалось геть все, за сталюку мовчимо :-D бо у моїх вподобаннях форма домінує над сталлю. Малюк дуже гармонічно успадкував легковпізнаваємі форми норму леза та руків'я Al Mar, Мені дуже подобаются ці форми і колись був в мене маленький Al Mar, але через відсутність кліпси не прижився.
Изображение
Изображение
АМ-3 на мій погляд вийшов конструктивно більш вдалий за свій прототип - Al Mar Talon Ultralight.
Так чим же ще так сподобався мені?
По-перше замок - фрейм :grin: , ну не люблю я беклок, ну не подобаеться він мені, не дуже зручно і все, хоча є кілька улюблиних павучків з беклоком, а тут фрейм :grin:
По-друге відкрита конструкія на бонках, люблю я коли немає закутків для збирання бруду, промив і ніж знови чистий
По-трете кліпса, саме така як мені подобаються, коли весь ніж у кішені і нічого не сторчить.
Не можу сказати зо я в захваті від фліперов, але якщо він вже є, то краще саме так як АМ-3 з прискорювачем.
І ще на відміну від прототипу АМ має розбірну конструкцію rt24 навряд чи знайдется хтось кому це не подобається :-D
Отже виходить майдже идеальній конструктив, майже, бо у АМ-3 геть незручгий шпеньок, і відкрити ніж за його допомогою навряд чи вдасться :( мене це не дуже напрягає, але виходить, зщо він просто зайва деталь :=(
Стосовно дизайну, а точніше розміщення лого батьків - рішенні доволі цікаве - на лезі лого Kershaw, а на кліпсі Al Mar.
Можливо комусь довжина в три дюйми здасться іграшковою, але для більшості EDC завдань вистачить, я навить колись у гостях цибулю ним шинковав :cool: Ніж з коробки був гострий, жо речі ззими навіть не привав хоча ношу майже постійно.
Гадаю стосовно зручності АМ-4 в якості EDC може щось додасть комрад Volos, в якого він вже оселився у кішені або я гдодом, або ще хтось...

І на завершення порівняльна світлина з загальновідомими спаями, для уявлення реальних розмірів
Изображение хто не впізнав, перший - Spyderco Stretch
Последний раз редактировалось Кузьмич 20 май 2018, 07:12, всего редактировалось 2 раза.
Мова, це також наша зброя
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5225
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 596 раз
Контактная информация:

Re: Двоє братів від шлюбу Kershaw та Al Mar: AM-3 та АМ-4

Сообщение Thorwald »

Дуже приємні ножики. Лінії - сма досконалість
brodyaga87
Новичок
Новичок
Сообщения: 89
Зарегистрирован: 31 дек 2016, 23:49
Откуда: Запорiжжя
Поблагодарили: 2 раза

Re: Двоє братів від шлюбу Kershaw та Al Mar: AM-3 та АМ-4

Сообщение brodyaga87 »

вдалий колаборейшн rt24
Аватара пользователя
topgun.ua
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 769
Зарегистрирован: 03 окт 2009, 15:57
Откуда: Чернівці
Благодарил (а): 17 раз
Поблагодарили: 13 раз

Re: Двоє братів від шлюбу Kershaw та Al Mar: AM-3 та АМ-4

Сообщение topgun.ua »

Кузьмич, гарні побратими rt24
Аватара пользователя
Volos
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 3108
Зарегистрирован: 15 фев 2010, 22:03
Откуда: Киев
Благодарил (а): 43 раза
Поблагодарили: 195 раз

Re: Двоє братів від шлюбу Kershaw та Al Mar: AM-3 та АМ-4

Сообщение Volos »

Нож действительо отличный EDC.
Собран очень качетcвенно.
Уже тягаю его регулярно месяца 2.
Со всеми задачами справляется.
Самий кращій ніж - це той який у мене буде наступним
Ответить

Вернуться в «Kershaw&ZT»