Kershaw Scallion 1620 YL - мисливець на капкейки

Свой взгляд на ножи Kershaw и ZT, обзоры, тесты и рабочие качества
Ответить
Аватара пользователя
Himera
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2299
Зарегистрирован: 10 фев 2012, 23:22
Откуда: Київ
Благодарил (а): 298 раз
Поблагодарили: 441 раз

Kershaw Scallion 1620 YL - мисливець на капкейки

Сообщение Himera »

Доброго часу доби, шановні друзі. Добре розумію, що зараз війна, багато горя і можливо не на часі, проте насмілюсь викласти невеличкий огляд чудового яскравого ножика. Можливо, комусь сподобається, хтось матиме якісь позитивні емоції. Отже, почнемо.

1.Фірма виробник. Свого часу, років десять тому, я тільки починав своє знайомство з чудовим багатогранним світом ножів. Kershaw, якраз і стала моїм початковим пунктом цієї подорожі. На мою особисту думку, в кращі часи вони входили до топ 5 американських виробників, разом із суббрендом ZT. Фірма створена Пітом Кершоу в Орегоні, в 1974 році.
Изображение
Треба сказати, що до цього Піт мав певний стаж роботи в іншому іменитому ножовому бренді - Gerber. Починали з мисливських «фіксів», які виготовлялись в Японії місцевими майстрами (Kai Group, Hattori Knife of Seki City), зокрема це моделі Field & Stream (1029), Camp & Field (1030), Camp & Stream (1031), Skinner (1032), Field (1034), and Heavy Duty Field (1035).
Изображение
Згодом, модельний ряд був розширений складаними ножами, теж японського виробництва.
Изображение
Піт особисто контролював якість готових ножів після їх прибуття в США. З цього часу і почалась історія одного з шанованих і відомих американських ножових брендів. З маленького «сімейного бізнесу» який почав ентузіаст із дружиною, компанія за 48 років виросла до мультибрендового, сучасного виробництва в місті Портленд, на якому працюють близько 430 працівників.
Изображение
Замовлення виробляють в США, Японії, Китаї. Неодноразово, ножі отримували найвищі нагороди ножових шоу за оригінальний дизайн та високу якість. Такі іменити майстри як Рік Хіндерер, Ернест Емерсон,Томмі Лукас, RJ Martin, і звичайно пан Кен Оніон, працювали і працюють з компанією. Знаковою сторінкою в історії бренду є, не побоюсь цього виразу, «ЕРА КЕНА ОНІОНА».
2.ЕРА КЕНА ОНІОНА Мабуть, немає людини, яка була б у «ножовій темі» і не знала про Кена Оніона.
Изображение
Знакова постать американського ножового світу, володар нагород за дизайн, автор цілого ряду культових ножових бестселлерів. Його плідна і успішна співпраця з Кершоу почалась в 1996 році і тривала до 2010. За цей час вийшли такі популярні (а іноді і не дуже) моделі : Chive, Scallion, Leek, Shallot, Blur, Clash, Random Task, Boa, Baby Boa, Avalnche, Blackout, тощо.
Дизайн ножів Оніона відразу видно, і відчутно в руках. Округлі і плавні лінії, не залишають байдужими. Сьогодні хочу вас ближче познаймити із одним з молодших ножів «цибульної» лінійки.

3.Kershaw Scallion 1620. Історія цього невеличкого ножа починається з 2002 року, як розвиток моделі Chive, за який вона більша на 20%. І не закінчується до цього часу, в поточному каталозі на 2022 рік присутня ця модель. Отже, чому цей невеличкий, для декого незграбний ножик такий популярний? Адже модель на ринку більше 20 років! На мою думку, причина в збалансованості розмірів, ціни, якісним матеріалам і збірці. Ну і звичайно величезному різноманіттю!
Изображение
За увесь час було випущено різноманітні варіації цього малюка : анодовані в різні кольори алюмінієві накладки, накладки з текстурованого нейлону, з звичайним і серрейторним клинком… І це без моделей такого митця кастомізації як Брайен Йеллоухорс! Сьогодні я детальніше розгляну досить рідкісну модель Kershaw Scallion 1620 YL. Модель була присутня у каталозі виробника лише у 2012 році. Від більш поширеної чорної версії відрізняється жовтим кольором накладок.
Изображение
4.Детально. Розглянемо модель ближче.
Комплект поставки – коробочка, інструкція, пакетик.
Изображениеupload photo
Загальна довжина ножа 153 мм, з яких на клинок приблизно 60 мм. Товщина по обуху близько 2,8 мм.
Изображение
Маса близько 68 гр., що немало для таких розмірів.
Изображение
Клин виготовлено з мартенсітної нержавіючої сталі 420НС, яка має твердість близько 54-56 одиниць за Роквелом. Скажу наперед, сталь мене цілком влаштовує, враховуючи джентльменський edc напрям використання. Ріжуча кромка має яскраво виражену рекурву. Заточка непогана з заводу. Фініш клинка – sand blast. Шпеньок для відкриття двосторонній, незйомний.
Изображение
Изображение
Поруч є три отвори, призначення яких залишається загадкою) Накладки з матеріалу FRN (склонаповнений нейлон) яскраво-жовтого кольору, з текстурованим малюнком, і тисненим логотипом компанії. Звичайно, застосовано фірмовий механізм швидкого відкриття з торсіонною пружиною – Speedsafe, з фіксатором випадкового відкриття. Відкриття можливе як шпеньком, так і плавцем, на якому для зручності є крупна насічка. Фурнітура чорного кольору, окрім кліпси, гвинти типу ТХ. Лайнери виготовлено з 410 нержавіючої сталі. Замок лайнер-лок, стає чітко на початок клинка. Кліпса також має матовий фініш, з логотипом виробника, кріпиться двома гвинтами, в положенні ножа “tip down”. Є отвір для шнура. Внутрішня будова – бронзові шайби, сталеві лайнери, пружина. Все просто і надійно. Якість збірки характерна для старих американських кершоу- чудова. Люфтів немає, клин центрований, після промивання, змазки, фліп гарматний.
Изображение
Изображение
Изображение

5.Висновки і трохи фото. Для себе я назвав ножа «Мисливець на капкейки» :D . Малюк зручно поміщається майже будь де, чи в кишені джинсів, чи в шортах, чи в жіночій сумочці. Яскравий і на відміну від версій з алюмінієм, не слизький, що при такому розмірі важливо. Звичайно за стільки років можна було зробити версію з преміальною сталлю, титаном, карбоном, наприклад у вигляді ліміток. Але можливо це і не потрібно бестселлеру? Дякую всім хто дочитав до кінця, радий буду почути ваші думки. Мирного нам неба. Пару фото в кінці.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Последний раз редактировалось Himera 13 апр 2022, 21:51, всего редактировалось 2 раза.
Аватара пользователя
Corvus Corax
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 894
Зарегистрирован: 16 окт 2013, 21:16
Откуда: Киев
Благодарил (а): 40 раз
Поблагодарили: 90 раз

Kershaw Scallion 1620 YL - мисливець на капкейки

Сообщение Corvus Corax »

Огляд як завжди чудовий та інформативний. Ножик на цінителя.
У Добра преострые клыки и очень много яду. Зло оно как-то душевнее.
Аватара пользователя
corsar_s
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 16957
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 01:22
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1829 раз
Поблагодарили: 515 раз

Kershaw Scallion 1620 YL - мисливець на капкейки

Сообщение corsar_s »

Маю такий, синенький. Гарний ножик. rt24
Если, вдруг, я Вам не отвечаю, значит я не вижу Ваши сообщения. Уж, извините!
Аватара пользователя
olegpan
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4657
Зарегистрирован: 22 дек 2010, 02:39
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 891 раз
Поблагодарили: 1510 раз

Kershaw Scallion 1620 YL - мисливець на капкейки

Сообщение olegpan »

Отличный обзор, ощущается, что нож зашел - имхо, это главная роль/функция любого ножа - радовать rt24
Аватара пользователя
Himera
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2299
Зарегистрирован: 10 фев 2012, 23:22
Откуда: Київ
Благодарил (а): 298 раз
Поблагодарили: 441 раз

Kershaw Scallion 1620 YL - мисливець на капкейки

Сообщение Himera »

Для любителів покопирсатись в ножах- нутрощі)
Изображение
Аватара пользователя
ЛешийЧ
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 690
Зарегистрирован: 07 июл 2013, 14:59
Откуда: Черновцы
Благодарил (а): 720 раз
Поблагодарили: 688 раз

Kershaw Scallion 1620 YL - мисливець на капкейки

Сообщение ЛешийЧ »

В мене Скаліончик давно вже. Років 5 - 6 тому їхали сім'єю в Іспанію і я задумався, що взяти із собою. Оскільки не знаю їхнього ножового законодавства взяв Деліку і спеціально придбав для цього Скаліон - простий плейн, чорне руків'я. Його й проносив усю відпустку - Деліка залишилась в чемодані.
Ніж дуууже сподобався, до цих пір в мене :)
Дякую за огляд! ::hi:::
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8091
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2080 раз
Поблагодарили: 1035 раз

Kershaw Scallion 1620 YL - мисливець на капкейки

Сообщение Кузьмич »

Огляд дуже сподобався rt24
Стосовно ножа не все однозначно, саме в жовтому кольорі виглядає бомбезно, в іншіх кольорах ніякій. Подивився на ціну, ну таке ()(! 50-60 дол. (жовтого так і не знайшов), ціна і сталюка вбила і без того не дуже сильне бажання :-D
Але якби потрапив в руки, то напевно б спробував трихи поліпшити....
Изображение
Або навіть так радікально
Изображение
Мова, це також наша зброя
Аватара пользователя
Roomster
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 853
Зарегистрирован: 10 ноя 2009, 15:51
Откуда: Kalush
Благодарил (а): 71 раз
Поблагодарили: 287 раз

Kershaw Scallion 1620 YL - мисливець на капкейки

Сообщение Roomster »

()(! Хосподи, який уродєц
Ответить

Вернуться в «Kershaw&ZT»