Spyderco UK Penknife

Свой взгляд на ножи Spyderco, обзоры, тесты и рабочие качества
Ответить
BULLET GH
Новичок
Новичок
Сообщения: 2
Зарегистрирован: 04 июн 2015, 17:12
Откуда: Киев

Spyderco UK Penknife

Сообщение BULLET GH »

Так як на форумі досить багато говорять про цей ніж, однак ніякого повного огляду його немає, то я вирішив його написати.

Отже мій екземпляр це Spyderco UK Penknife Black FRN Leaf shape C94BK.

Изображение
Изображение

ТТХ ножа:
Загальна довжина: 175 мм
Довжина у складеному стані: 100 мм
Довжина клинка: 74 мм
Довжина ріжучої кромки: 66 мм
Товщина клинка: 2,5 мм
Спуски: Full-Flat
Матеріал клинка: CTS BD1
Матеріал руків'я: FRN
Твердість клинка (HRC): 56-58
Маса: 48 г
Кліпса: двох позиційна, проволочна
Країна виробник: Colorado, U.S.A.

Ніж привезений з Штатів, за що окрема подяка учаснику форуму elf_ua.

Для тривалої туристичної подорожі за кордон потрібен був максимально функціональний і легкий ніж. В певний момент сторона терезів переважила в сторону саме ваги, так як в деяких місцях планети банально немає якогось деревця яке б конче треба було постругати :D А от вага спорядження важлива до грамів.
Вибір був зроблений на користь спая так як колись мав таку ж китайську репліку даного ножа.
Що відразу хочеться сказати, що отримавши його я зрозумів, що це як порівняння небо і земля.
Китайська репліка була ну нормальною, абсолютно нічим не вражала. Оригінал натомість в кращих традиція спайдерко виконаний відмінно!
На відміну від старих модифікацій (з якої китайці і зробили копію) в даній моделі є ряд змін, а саме:
- матеріал замінили з G-10 на FRN. Руків'я дуже текстурне і шорстке. При цьому краї скруглені і трішки вищі за бокову поверхню накладок за рахунок чого на кишеню ніж лягає легко.
Изображение
- товщину леза зменшили з 3 мм до 2,5 мм.
Изображение
- насічки тепер і зверху на обухові і знизу на чойлі.
- зменшена довжина пластини "замка" slip joint lock. Фактично всі ці зміни внесені як на мене з однією ціллю - полегшують вагу ножа.
Изображение
Сталь не має ніяких надзвичайних властивостей як на мене, але показала себе на рівні з AUS-8 чи 8Cr13MoV.
Кліпса в міру жорстка, з кишені не злітає.
Щодо "замка" slip joint lock - фактично він звісно відсутній :D Однак клинок зроблений так, що він має 3 проміжних положення в яких він трішки фіксується. Тобто в складеному стані до леза треба прикласти певне дещо більше зусилля щоб лезо почало рух, далі рух без опору до положення клинка в 90 градусів до руків'я і знову проміжна фіксація. Ну і після звісно фіксація в розкладеному стані, щоб воно не могло саме легко скластись. Проміжне положення створено як я розумію для безпеки при складанні. Бо для того щоб ніж склався треба прикласти більше зусилля аніж всі звикли як в складних ножах з повноцінним замком. Тому щоб лезо не поранило пальці і є це проміжне положення в якому лезо зупиняться перед пальцями.
Изображение
Звісно для колючих ударів по "ковбасі" він не призначений :-D І людина яке візьме його в руки без знання що замок відсутній поранитись може, намагаючись ним щось з силою вколоти. Однак якщо робити це усвідомлено, то цей ризик мінімальний. Все ж палець на чойлі суттєво додає впевненості в роботі з ним.
Тепер щодо питання чому ж не обрати просто швейцарця типу вікторінокса.
На відміну від швейцарців це все ж ніж з набагато більшим функціоналом який був мені потрібен.
Він має руків'я повноцінної форми, а не просто пряме як у вікса. Накладки рифлені що також додає впевненості в утриманні, особливо в рукавицях.
Можливість відкрити однієї рукою і в рукавицях також.
Можливість носити на кишені, а не в середині її.
Більш широке лезо при малій довжині, особисто для мене, набагато комфортніше.
Єдиний суттєвий мінус це звісно його ціна.
Изображение
В цілому ніж дуже цікавий, для тих хто любить короткі леза. В порівнянні з Delica, Dragonfly, Pacific мій вибір схилився до Penknife.
Для порівняння з Spyderco Tenacious.
Изображение
Аватара пользователя
Urs
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 3112
Зарегистрирован: 22 дек 2009, 16:13
Откуда: Славутич
Благодарил (а): 331 раз
Поблагодарили: 570 раз

Re: Spyderco UK Penknife

Сообщение Urs »

Прикольный нож. Простой,но по-спаевски красивый. Удешевлённый Caly 3.
У меня не по теме вопрос. Что вы делаете карандашом с твёрдостью 5H (первое фото)?
BULLET GH
Новичок
Новичок
Сообщения: 2
Зарегистрирован: 04 июн 2015, 17:12
Откуда: Киев

Re: Spyderco UK Penknife

Сообщение BULLET GH »

Urs писал(а):
У меня не по теме вопрос. Что вы делаете карандашом с твёрдостью 5H (первое фото)?
Та оце ж якісь "олені" їх закупили, відповідно нам і видали.
Parhelion
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 403
Зарегистрирован: 18 ноя 2013, 16:01
Откуда: Трускавец
Благодарил (а): 27 раз
Поблагодарили: 56 раз

Re: Spyderco UK Penknife

Сообщение Parhelion »

Очень практичный ножик, как и все кали-подобные. Спасибо за обзор
Аватара пользователя
topgun.ua
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 769
Зарегистрирован: 03 окт 2009, 15:57
Откуда: Чернівці
Благодарил (а): 17 раз
Поблагодарили: 13 раз

Re: Spyderco UK Penknife

Сообщение topgun.ua »

BULLET GH, завжди заглядався на цей ніж з точки зору естетики і ергономіки, але зупиняла ціна і відсутність замка. На китайців також дивився але не купив бо не бачу змісту.
DistortioN
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 563
Зарегистрирован: 13 окт 2008, 10:48
Откуда: Украина Киев
Благодарил (а): 1 раз
Поблагодарили: 25 раз

Re: Spyderco UK Penknife

Сообщение DistortioN »

Добавлю немного от себя.
Нож этот как-то меня никогда не привлекал. Считал его каким-то недо-ножом который сделан из пластмассы еще и без замка к тому же, и при этом стоит как, в принципе, нормальный нож.
Плюс почему-то думал что он очень маленький. Да и вообще, лишен всяких тактических заманух (ну, кроме спайдерхола, естественно)))). В общем не нож, а не пойми что.

Но тут от чего-то захотелось мне какого-то абсолютно легального ножа везде. Ну, как везде, кроме нынешней британии, наверное (да да, я знаю что он UK pk, но в британии, учитывая их последние тенденции, наверное и за выпрямленный указательный палец арестуют, как за оружие))) "Никаких исключений: не существует причин выпрямлять указательный палец..." (с) :) )
Да какой-то такой ножик, чтобы было в нем поболее харизмы, чем в викториноксе и чтобы не олдтаймер. В общем начал я потихоньку обращать на него внимание. А тут посчастливилось мне еще раз побывать рядом с Голден Колорадо и грех было не отправиться в SFO за сувениром.

Короче. Не знаю как будет потом, но сейчас я беру свои слова обратно. Это просто отличнейший, невесомый, красивый резак! Тоненький клиночек, очень резучая геометрия, красивые спайдерко-формы, нормальная сталь, невесомый, просто отлично моется и сушится (для меня важно) и, как не странно, но вполне себе надежный замок (нуу, как замок.. Слип джоинт все же) с длиной РК на уровне того же Sage.
Скажу так - до этого ножика надо было дорости. Это явно не первый нож, по тому как психологически немного жаба давить покупать что-то такое в числе первых ножей)) Хотя, по сути, если разобраться, взять во внимание сталь, фирму и страну производства, то он-то не такой уж и дорогой) Напротив - в числе недорогих ножей.

Изображение
Ответить

Вернуться в «Spyderco»