SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Свой взгляд на ножи Spyderco, обзоры, тесты и рабочие качества
Ответить
Аватара пользователя
Himera
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2299
Зарегистрирован: 10 фев 2012, 23:22
Откуда: Київ
Благодарил (а): 298 раз
Поблагодарили: 440 раз

SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение Himera »

Передмова. Доброго дня шановні форумчани. Сьогодні хочу представити вам огляд цікавого ножа улюбленого мною класу «джентльменських фолдерів». Високі технології все глибше і глибше входять в наше життя. Колись революційні і нові матеріали зараз є майже в кожному домі. Вуглеволокно, титан, порошкові сталі - це звичні і буденні речі для індустрії ножів в наш час. Але мені дуже подобається тримати в руках ніж, який поєднує в собі відразу декілька хай-тек матеріалів.
Изображение

1.Майстер та історія створення.
Изображение
Ім'я Гейла Бредлі може бути не так широко відоме рядовому шанувальнику ножів, як імена інших американських майстрів. Із короткої інформації на особистій сторінці майстра:
Проживає в штаті Техас, в невеликому містечку Ведерфорд (контури штату Техас відображено на лого майстра)
Ножі почав робити в 1988 році. З 2002 року це його основне заняття.
Член Гільдії Ножових майстрів США
Дворазовий чемпіон (2007 і 2008 рік) змагань Blade Sports
Регулярний учасник Shot Show
Працювати з Глессером як дизайнер ножів почав після того, як компанія Spyderco декілька років підтримувала його на змаганнях Blade Sports. В даний час, у співпраці було створено 6 моделей ножів - 2 “фікси” і 4 складані.

Изображение
Изображение
Изображение

Від майстра , перейдемо безпосередньо до ножа.
Модель Air C159GF (Glass Fiber)
Изображение
Являє собою спрощену та значно дешевшу версію кастомного ножа Гейла. Вперше у якості прототипу була представлена в 2012 році, і була знята з виробництва у 2016, тобто вироблялась менше 4х років. Ось цей красень на сторінках каталогу 2012.
Изображение

А ось фото його “тата” - моделі 3, з офіційної сторінки Гейла, з дамаском і кісткою мамонта, титановими больстерами та файл-ворком по спейсеру. Як бачимо, ніж пройшов вже звичний шлях від дорогої кастомної моделі, до більш простої і дешевшої для массмаркету.
Изображение

2. Зовнішній вигляд та перші враження.
Ніж я вперше побачив у великому збройовому магазині, приблизно 2 роки тому. Тоді він мені здався занадто маленьким і дуже дорогим. Покрутивши в руках, я повернув його продавцю. Але недавнім часом знову натрапив на нього. Те що він був знятий з виробництва, відносна рідкість та преміум матеріали зробили свою справу. Я його придбав. На фото він виглядає дещо більшим, ніж у житті. По фото із Інтернет здається що поверхня накладок має бути глянсовою. Але насправді, вона шорстка. Самі накладки досить товстенькі, що особисто мені не дуже подобається. Пройдемось по основних вимірах.
Изображение
Довжина (повна) 158 мм
Довжина клина 65 мм
Довжина складеного ножа 87 мм
Товщина клина 2,3 мм
Довжина РК 60мм
Товщина в найтовщій частині 10 мм
Вага 36 гр.
Вироблено ніж на найбільш технологічному і сучасному заводі Спайдерко в Тайчунг. Це мій третій ніж з цього виробництва, і мушу визнати, вони близькі по ідеалу по якості виготовлення і увазі до дрібниць. Запакований ніж у вже звичну червоно-чорну коробочку, в комплекті поставки є міні буклет з інформацією конкретно по цій моделі.
Изображение

3. По всіх частинах докладно.

Кліпса.
Як ви вже мабуть помітили, ніж не має кліпси взагалі. З одного боку це незручно, з іншого робить його ще більш легким та тонким. За словами самого Гейла згідно опитувань, думка прихильників та противників кліпси розділились майже навпіл. Тому ніж вирішили зробити без кліпси

Накладки.
Накладки виконані із легкого сріблястого композиту фібергласу (скловолокна) з як мені здалось переплетеним малюнком на поверхні. Як я вже згадував, вони трохи товщі ніж мені б хотілось, але це баченння майстра. Ще одна цікава фішка - накладки трохи коротші за титанові плашки, тобто не доходять десь 1 мм до краю. Візуально це робить ніж вужчим, ніж він є. В верхній зроблено виїмку для більш зручного відкривання.
Изображение
Изображение
Изображение

Клинок.
Клинок виконаний у формі “Wharncliffe”. Ріжуча кромка 60 мм, при загальній довжині клина 65мм. Та ж Spyderco Dragonfly наприклад при близькій вазі має всього 48 мм, а в два рази важча Delica - 65 мм РК. Спуски прямі від обуху, підводи рівномірні.На клинку в якості фінішу виконано поперечний сатин. Діаметр “спайдерхола” 12 мм. З одного боку традиційний спайдерівський логотип і марка сталі, з іншого - місце виробництва і логотип Гейла.
Изображение
Изображение
Изображение

Замок.
На ножі використовується один з моїх улюблених замків - лайнерлок. Лайнер стає чітко майже всією площиною на п*яту клинка. Звичайно, є впресована кулька. Титановий замок майже не залипає, і є помірно жорстким. По краю виконана не агресивна насічка для більш зручного відкривання.

Изображение

Лайнери.
Лайнери титанові. Максимально висвердлені для зменшення ваги. У верхньому зроблені виїмки для більш зручного відкривання. Пара лайнерів важить усього 13 гр.
Изображение
Изображение

Фурнітура.
Руків*я зібрано на шести гвинтах. По два на кожну бонку (ТХ6), і два в осі (ТХ8). Гвинти пристойної якості. Взагалі мені подобається якість гвинтів у спаїв, на відміну від бенчів чи наприклад кершоу. У конструкції осьового використано 2 бронзові шайби, поліровані. Цікаво і не зовсім звично виконана функція стоп-піна. Він впресований в клинок і переміщується у прорізах лайнерів.

Изображение

Изображение

Сталь. Не часто ножороби використовують СРМ М4. Однією з причин,є її низька корозієстійкість. Більш докладні характеристики нижче. Гейл Бредлі широко використовував її для своїх ножів зроблених спеціально для змагань. Навіщо вона потрібна на невеличкому джентльмен-фолдері - мабуть відомо лише йому)
Сталь CPM® M4 ™ - інструментальна швидкоріжуча порошкова сталь, що випускається американською металургійною компанією «Crucible Industries» (США). CPM M4 - високованадієва версія найпопулярнішого швидкоріза M2. Сталь показує себе більш міцною і зносостійкою ніж M2 і M3 в операціях, що вимагають легкого і швидкого різу. CPM M4 також поставляється в декількох модифікаціях, наприклад, сталь, що включає великий вміст вуглецю (high carbon - HC), який робить її здатною краще загартовуватися в процесі термообробки і сталь з високим вмістом сірки (high sulfur - HS) для поліпшення оброблюваності на верстатах.
Сталь може загартовуватись на твердість до 66 HRc, завдяки якій і високому вмісту карбідної фази (в тому числі і високотвердих карбідів МС) має високу зносостійкість при пристойній механіці. З недоліків - складність термообробки, схильність до зневуглецювання і окалини, погана здатність до шліфування, особливо тонкими абразивами. Останнім часом набирає популярність на авторських ножах високого класу.
Дана сталь сильно піддається корозії у вологому середовищі, тому вимагає ретельного догляду, або клинок повинен мати антикорозійне покриття.
Сталь виготовляється за технологією аморфних металевих сплавів, більш відомої серед виробників і любителів ножів під абревіатурою СРМ (Crucible Particle Metallurgy). Процес CPM дозволяє виробляти дуже однорідну, високоякісну сталь, яка характеризується чудовою стабільністю, однорідністю і жорсткістю в порівнянні зі сталями традиційного виробництва плавок.

4.Недоліки будови та загальна якість. Як я вже писав раніше, ножі що виробляють на заводі у місті Тайчунг, є дуже якісними. Допуски просто мінімальні повсюди, де це можливо. Клин стає точно по центру, навіть мінімальні люфти відсутні. Взагалі.Заточка добра (проте не ідеальна). Ніж голить волосся, але не агресивно. Те ж саме з папером А4. Дуже хотілось би тонші накладки і підігнані до розмірів лайнерів. Трохи боязно за кінчик лайнера, який може від клацання об дуже тверду поверхню клина зтертись і почати зміщатися до протилежної плашки.
В цілому, “косяків” майже немає.

5.Післямова .
Ніж якісний настільки, наскільки це довзволяє “серійка” . Так, він занадто малий для повноцінного використання як ЕДЦ, але у кожного свої задачі, які має виконувати ніж. Є досить багато моделей Spyderco, які мають значно скромніші розміри,але позиціонуються як “Little big knife”. Ейр дуже легенький, компактний і тонкий.Можливості для ще більшого полегшення є, і я думаю що якщо порізати лайнери, використати більш тонкі цілком карбонові накладки, використати титанові гвинти, то можна досягти і 30 гр.ваги. Але для цього треба як мінімум ЧПУ верстат, як максимум - свою майстерню). Поки що ношу ніж як додатковий в кишеньці для запальничці джинсів. Напишу які на мою думку є “+” і “-”.
Отже “плюси”:
“+” Коллаборейшн відомого дизайнера і одного з найкращих виробників
“+”Преміум матеріали : порошкова сталь, титан, композитний склопластик
“+”Максимальна довжина РК при такій формі клина
“+” Тонкий, легкий
“+” Чудова якість підгонки та обробки матеріалів
Тепер мінуси:
“-” Титановий фрейм з часом може зтертись
“-” Досить грубе шліфування лайнерів
“-” Якість внутрішньої поверхні накладок я б не назвав чудовою
“-” Можливо, ніж слід було б зробити трохи довшим
“-” Хотілось би використання якісного вуглепластика на накладках, більш тонкого і міцного ніж склопластик що є зараз.

Изображение

Изображение
Последний раз редактировалось Himera 18 сен 2017, 20:41, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
Reineke
Летописец форума
Летописец форума
Сообщения: 7818
Зарегистрирован: 11 янв 2012, 12:48
Откуда: Троя
Благодарил (а): 1129 раз
Поблагодарили: 2023 раза

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение Reineke »

Отлично rt24 rt24 Серьезный подход к делу. :)(:?
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4904
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 473 раза
Поблагодарили: 942 раза
Контактная информация:

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение stilet »

Супермалюк, суперогляд! Фото з кавою дуже антуражне rt24
Аватара пользователя
vld
Майстер хайку
Майстер хайку
Сообщения: 4284
Зарегистрирован: 19 окт 2009, 21:02
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 4642 раза
Поблагодарили: 2473 раза

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение vld »

Дякую за чудовий огляд.
((()))
Як нерозумно випрохувати те, чого можеш сам досягти.
Аватара пользователя
Himera
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2299
Зарегистрирован: 10 фев 2012, 23:22
Откуда: Київ
Благодарил (а): 298 раз
Поблагодарили: 440 раз

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение Himera »

Будь ласка)
ARTEMIS
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1152
Зарегистрирован: 08 мар 2013, 09:17
Откуда: Киев
Благодарил (а): 1 раз

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение ARTEMIS »

Спасибо за отличный обзор!
Аватара пользователя
Manowar
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 5866
Зарегистрирован: 13 июл 2012, 11:21
Откуда: Черноморск (Ильичёвск)
Благодарил (а): 357 раз
Поблагодарили: 230 раз

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение Manowar »

За обзор ::hi:::
Спаи не люблю,но почитал с интересом!
If youre not into metal, you are not my friend )!(
моя инста https://www.instagram.com/manowar09/?hl=ru
Аватара пользователя
pr13s7
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2138
Зарегистрирован: 18 янв 2013, 10:12
Откуда: Киев
Благодарил (а): 58 раз
Поблагодарили: 56 раз

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение pr13s7 »

Спасибо за обзор. Не знаю почему, но очень нравятся все совместные работы Бредли и спаев, особенно адвокат, эйр и фолдер-2, хотя в коллекции пока ни одного нет :-)
Аватара пользователя
Corvus Corax
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 894
Зарегистрирован: 16 окт 2013, 21:16
Откуда: Киев
Благодарил (а): 40 раз
Поблагодарили: 90 раз

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение Corvus Corax »

Як завжди чудовий огляд.
У Добра преострые клыки и очень много яду. Зло оно как-то душевнее.
Аватара пользователя
Зольдатен
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7444
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 11:13
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1979 раз
Поблагодарили: 4519 раз

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение Зольдатен »

cvb42 cvb42 cvb42
Аватара пользователя
GeorgCH
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 13436
Зарегистрирован: 01 окт 2009, 11:47
Откуда: Киев
Благодарил (а): 5653 раза
Поблагодарили: 9430 раз

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение GeorgCH »

Спасибо за обзор ::hi:::
Life is a series of choices.
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8599
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2537 раз
Поблагодарили: 1602 раза

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение Мутний »

Дякую за огляд, так як актуально було недавно й інфи й в розібраному- фактично мінімум скрізь. зараз по ціні Деліки взяти ж можна, тому сам задумувався разів, але бюджет не дозволяю брати багато чого для щоб було)

А лайнери ширші за накладку- фішка майстра дизайну. По його словах в руці надійніше фіксується, роль насічки можна сказати виконує. Чи щось таке, бо не памятаю дослівно як воно там, як і де зустрічав інфу.

А замок навряд швидко зітреться, в Спая з цим гуд наче завжди.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
Феникс
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2159
Зарегистрирован: 19 ноя 2014, 19:13
Откуда: Черкассы
Благодарил (а): 277 раз
Поблагодарили: 241 раз

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение Феникс »

Обзор шикарен.
Нож ниочем, имхо.
Аватара пользователя
deily
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 6857
Зарегистрирован: 06 июл 2009, 16:46
Откуда: киев
Благодарил (а): 24 раза
Поблагодарили: 50 раз

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение deily »

мне кажется для едц он не очень удачен из-за стали - не любит она влагу. да и размер подкачал.
а обзор - замечательный rt24
Не то что б разумом моим, я дорожил,
не то что б с ним расстаться был не рад...
http://youtube.com/watch?v=hd2LafjDs7A
Аватара пользователя
Urs
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 3112
Зарегистрирован: 22 дек 2009, 16:13
Откуда: Славутич
Благодарил (а): 331 раз
Поблагодарили: 570 раз

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение Urs »

Спасибо за обзор. Почитал с интересом и узнал немало нового,а это очень ценно в обзорах. Нож тоже понравился. Может даже возьму для видео-обзора.
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8599
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2537 раз
Поблагодарили: 1602 раза

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение Мутний »

навряд він для продуктів, тому сталь не так критична, хоча звісно покриття б логічно зробити було там.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
Himera
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2299
Зарегистрирован: 10 фев 2012, 23:22
Откуда: Київ
Благодарил (а): 298 раз
Поблагодарили: 440 раз

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение Himera »

Додам ще відео із серії "Designer's Insight Series". Автор ножа розповідає про Ейр. Правда, англійською, зате 720р :D



Текстовая ссылка на видео - https://youtu.be/5i2p2YHQzn8
Аватара пользователя
Ramok
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 7210
Зарегистрирован: 18 апр 2013, 11:19
Откуда: Чернігів
Благодарил (а): 4560 раз
Поблагодарили: 5349 раз

Re: SPYDERCO AIR - хай-тек малюк

Сообщение Ramok »

Дякую за доповідь. Ой, огляд :)(:?
Traditional knives... I have time to open my knife, I don't need to kill anybody with it. (Tony Bose)
Ответить

Вернуться в «Spyderco»