Инструменты и мастерские

Описи, відгуки, рекомендації щодо використання та застосування
Ross
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4721
Зарегистрирован: 02 май 2010, 13:03
Откуда: Украина.Николаев.
Благодарил (а): 1752 раза
Поблагодарили: 1296 раз

Инструменты и мастерские

Сообщение Ross »

Alex_LV,
Опять ник форум подменил :D ,а я не проверил . ::hi:::
Я к Elpasohot, обращался ,просил ссылку на отвёртку выше .
Karl
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7714
Зарегистрирован: 27 янв 2017, 17:31
Откуда: UA Бахмут
Благодарил (а): 691 раз
Поблагодарили: 1298 раз
Контактная информация:

Инструменты и мастерские

Сообщение Karl »

СМЕРТЬ РАШИСТСКИМ ОККУПАНТАМ!
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8083
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2075 раз
Поблагодарили: 1034 раза

Инструменты и мастерские

Сообщение Кузьмич »

Elpasohot писал(а): 30 мар 2021, 16:24 Приїхала з далекого краю від хобітів викрутка "Workpro"
Якась дивна кострукція - пальці лежать на бітах :shock: Як на мене дуже незручно, може воно і не заважає, але я б таку не потримавши в руках точно б не наважився купити
Мова, це також наша зброя
Аватара пользователя
Elpasohot
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 10116
Зарегистрирован: 14 июн 2010, 15:37
Откуда: Червоноград
Благодарил (а): 1184 раза
Поблагодарили: 824 раза

Инструменты и мастерские

Сообщение Elpasohot »

Кузьмич, Коли крутиш,рука в основному лежить на цій частині руків'я шо починається після впадини для біт.
ИзображениеИзображение
Викрутка купувалась для дому,і якщо у ній є якісь огріхи у дизайні,для мене це не критично.Я не планую кожен день нею крутити по 50-100 саморізів.Для цього є шурік.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
У зброї тільки два ворога — іржа та політики.
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8083
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2075 раз
Поблагодарили: 1034 раза

Инструменты и мастерские

Сообщение Кузьмич »

Хочу купити лобзіка ювелірного, може хтось в темі що взяти що б якісна річ, а також пилки які до нього. Мені для кістка/ріг можливо латунь - бачив відоса як робили пропил у больстері, доволі швидко та зручно.
Який розмір/товщину пилки взяти?
Мова, це також наша зброя
Аватара пользователя
Maxkon
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 3886
Зарегистрирован: 26 июл 2010, 12:31
Откуда: Київ
Благодарил (а): 275 раз
Поблагодарили: 383 раза
Контактная информация:

Инструменты и мастерские

Сообщение Maxkon »

Кузьмич писал(а): 13 апр 2021, 12:21 лобзіка ювелірного
Спросите у CoinS (memberlist.php?mode=viewprofile&u=49770) он монеты ювелирным лобзиком и пилит.
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8083
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2075 раз
Поблагодарили: 1034 раза

Инструменты и мастерские

Сообщение Кузьмич »

Maxkon писал(а): 13 апр 2021, 14:21 Спросите у CoinS
почекаємо може тут відпишеться, якщо буде його ласка
ЗІ: вважаю не дуже коректним турбувати питаннями незнайомих людей
Мова, це також наша зброя
Alex_LV
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 3876
Зарегистрирован: 08 апр 2018, 18:29
Откуда: Львів
Благодарил (а): 5654 раза
Поблагодарили: 1878 раз

Инструменты и мастерские

Сообщение Alex_LV »

Кузьмич,
колись О.Афонченко в перших відео на ютюбі показував та радив такого лобзика та пилки до нього. Він власне больстери ним і пиляв.
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8083
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2075 раз
Поблагодарили: 1034 раза

Инструменты и мастерские

Сообщение Кузьмич »

Alex_LV,
щось не вдалось знайти :=(
Мова, це також наша зброя
snikolaev28
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 476
Зарегистрирован: 02 авг 2014, 12:57
Откуда: Днепропетровск
Благодарил (а): 484 раза
Поблагодарили: 232 раза

Инструменты и мастерские

Сообщение snikolaev28 »

Отвечу по лобзикам, ювелирным и не только.
У меня ювелирных 2, оба раздвижных.
1 - Grobet - с регулировкой, 75 мм, типа как по этой ссылке
https://polystar.com.ua/catalog/ruchnoy ... ina_75_mm/
Очень удобно для небольших деталей, да и пилка когда (а не если :grin: ) ломается можно пилить укороченной.
2. Лобзик швейцарского типа с глубиной 200 мм, типа как здесь без регулировки
https://polystar.com.ua/catalog/ruchnoy ... na_100_mm/
позволяет пилить большие по длине детали
Пилки для металла использую правда по дереву
у меня вот такие пилки https://www.milabo.com.ua/oborudivanie/ ... ja-lobzika
именно Antilope 2.
Еще хорошие пилки от Vallorbe, Niqua,
Есть Львовские вот здесь брал
http://halytski-zolotari.ua/Instrument/ ... bzika.html
Надо постоянно смотреть ассортимент ибо тот же нерегулируемый лобзик я брал в "Галицьких золотарях", а когда готовился писать этот пост, проверил, а лобзиков то у них и нет.
Львовские пилки хуже чем иностранные, но под свои задачи вполне годятся.
Что касается выбора конкретного номера под больстеры из рога, кости, латуни - х.з.
По собственному опыту скажу только следующее:
1. Любая пилка "садится", то есть тупится. Ручной лобзик имеет преимущество перед станком в том, что ты используешь практически всю длину полотна, вернее можешь использовать.
2. Любая пилка рвется. Не зависимо от производителя. Зачастую рвется раньше, чем "садится". Особенно на металле, роге или кости.
3. Львовские пилки изначально дешевле импортных, но заточка хуже и "садятся" и рвутся быстрее импортных.
4. Определив нужный номер пилки, или номера, покупайте пилки "гроссами" по 144 штуки (в пачечке - 12 пилочек). Так дешевле, это раз, и ты не понимаешь что пилка порвалась на половине детальки и это все..... Их было всего 12 и они закончились....
5. По опыту из деревобработки лобзиком есть золотое правило "по толщине пиляемой детальки должно находиться минимум 3-4 зуба пилки".
6. Чтобы ювелирные пилочки меньше рвались не давите на пилку, не надо "быстрее". Как как-то сказал один старый днепропетровский ювелир титульной национальности - "пилить надо с такой силой, как дрочить хомячку". Ну и зачищать потом меньше придется.
7. Выключате радио, телик и любой звук когда только начнете пилить - вы просто поймете по изменению звука, что что-то пошло не так - перекос лобзика, села пилка, пошел косой сучок в дереве. Рука отреагирует не сразу, инстинктивно она продолжит давить и пилка все!
8. После первых пробных пропилов поймете как "выворачивать" руку, чтобы пропил был примерно под 90 градусов к плоскости. Сразу скажу есть способ избежать, но потом. Я лично пытался пузырьки из уровня на лобзик сверху цеплять, но бес толку - смотришь за пузырьком а не за линией пила. Некоторые лазерную указку на лобзик сверху мантулят типа пусть на листе передо мной туда-сюда мигает а я буду смотреть чтобы все было ровно по следу лазера. Нах - обязательно лазером в глаз попадешь. В общем именно ювелирными лобзиками поймете как правильно руку "выворачивать" в зависимости от того что у вас будет получаться.
9. Обязательно смазка пилки при пилении. Кусочек парафиновой белой свечки которой периодически трете пилку существенно облегчит вашу жизнь.
Ну и теперь 10, 11 и бонус - 12.
10. Если у вас есть ненужные деньги. Лишних денег не бывает. Но если у вас есть ненужные деньги, тогда рекомендую посмотреть на лобзики типа Knew Concepts
Это песня!
https://www.knewconcepts.com/jewelers-s ... -tools.php
Это сайт производителя в Штатах.
Посмотрите сами - все продумано. Всё!
Здесь - https://www.fine-tools.com/eurosaeg.html
Магазин Дитера Шмидта - я покупаю инструмент там - доставка дешевле из Германии + при доставке мне по адресу (плачу картой) немцы сбрасывают 20% - их НДС. У американцев надо разбираться - там есть налоги с продаж в каждом штате свои. В общем надо считать, это если есть ненужные деньги.
11. Если у вас много ненужных денег. Тогда идем сюда
https://www.knewconcepts.com/woodworker ... -tools.php
и покупаем Marquetry Saw - стоимость стартует с 2440 USD Мне по крайней мере такая нужна. Вот.
12. Сегодня в гараже сфотографирую свою подставку для пиления. Такой используют маркетристы и тонколобзикопилильщики. Делается просто, хватает надолго, удобно пилить мелкие узоры при большом поле пиления. Сразу скажу - ювелирными подставками такими типа клина ни разу не пользовался. Это к знающим. У меня другая, это, вот, ориентация...
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8083
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2075 раз
Поблагодарили: 1034 раза

Инструменты и мастерские

Сообщение Кузьмич »

snikolaev28,
Красно дякую зв твку детальну відповідь :)(:?
https://polystar.com.ua/catalog/ruchnoy ... ina_75_mm/ на нього дивився, бо більше нічого не знайшов :=( хоча точно памятаю, що кілька років тому на ГЗ було багато лобзиків виробництва Німеччини
Для початку хочу взяти щось бюджетне -найдешевше але з того чим вже приємно працівати. Що скажите за цей - Лобзик NIQUA розсувний (глибина 100 мм)
Ще як вибрати розмір пилки? Його вибрають в залежності від чого?
Чи взяти найтонших, середніх і товстих і спробувати?
Дуже цікаво подивитись на Вашу приспособу для пиляння. Чекаю.
Мова, це також наша зброя
snikolaev28
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 476
Зарегистрирован: 02 авг 2014, 12:57
Откуда: Днепропетровск
Благодарил (а): 484 раза
Поблагодарили: 232 раза

Инструменты и мастерские

Сообщение snikolaev28 »

Кузьмич, лобзик обирається в залежності від задач. Я випилюю дерево, тому обрав собі такі лобзіки

Оцей був перший
https://hmstudio.com.ua/ru/rezcy/23507- ... elEALw_wcB

десь валяється в гаражі на підлозі, навіть не десь а у стійці для ножівок, там десь більше 20 ножівок жиє і лобзік буде жити,
якось це його місце тимчасового помешкання
Изображение
Ну таке шось, бєка!
Там же ж живе ось такий лобзік, синенький, внизу можливо розгледіти
https://prom.ua/ua/p1350735320-lobzik-r ... uglij.html?
Цей трохо краще але треба паяти вузли кріплення, для надійності.

Індійський Groz
https://e-1.com.ua/catalog/detail/id/1432
краще ніж два попередніх, коли деталь довга (потім поясню) користуюсь ним. Але він самий жорсткий.
Також є лобзік Pebaro
https://www.fine-tools.com/pebaro-laubsaege.html
Ним майже не користувався, зажим прикольний - повертаєш ручку і все, є натяжка! Але сама ручка замала для моєї долоні, це теж треба враховувати.
Про 2 ювелірних вам написав.
В чому ставлю запитання "в залежності від задачі"?
Фактично обраний вам ювелірний лобзік роздвижний та, судячи з картинки, та без регулювання натяжки з вильотом 100 мм здатний без "танців з бубном" спокійно працювати з будь -якою прямокутною деталлю із найбільшою діагоналлю не довше скажімо 95 мм.
Уявіть собі вписаний у прямокутник якійсь складний контур для випилювання. Ви робите 1 отвір для пилки, а потім при випилюванні постійно обертаєте у нужну сторону ваш прямокутник слідкуючи за лінією пропилу - контуром, при цьому рука що тримає лобзік робить поступальні рухи - вгору та вниз і не рухається, а інша рука рухає прямокутник на пилку та вправо/вліво. Без зайвих "тєлодвіженій" ви зможете випилювати деталь яка не довше ніж вильот лобзіка - у даному випадку нехай 95 а не паспортні 100 мм.
Тому для довгих орнаментів я беру довші лобзіки.
Лобзік без натяжки звісно гірше ніж лобзік з натяжкою, але в мене той ювелірний що має вильот 200 мм без регулювання натяжки (ну це коли як у ножівці по металу є гвинтик з гайкою-баранцем, яку крутиш і натягуєш пилку). нічого, призвичаїтесь, відрегулюєте натяжку і усьо.
Тепер вибір вилки - чим тоньше робота - тим тоньше пилка в перерізі (Антилопа 2 - 0,24 мм) тим менше вона по ширині (Антилопа десь 0,56 мм).
Ось такі сніжинки випилюю більш товстими пилками для деревини
Изображение
А ось такі візерунки кельтського типу
Изображение
(то шпон ясена 2 мм завтовшки) вже беру тонку Антилопу або ще щось.
По ювелірних пилках не скажу. Досвіду не маю.
Принцип єдиний - чим товша деревина тим грубша пилка.

Думаю, що ви маєте перед собою задачу пилити скажімо латунь, ріг, кістку. Купіть собі кілька пачок пилок різного розміру, але завеликі не беріть. Спробуйте. На чомусь зупинитесь. А потім вже матимети перед собою такі показники як товщина та ширина пилки, отже зможете замовляти пилки інших виробників користуючись реальними їх розмірами.
І ще одна річ, дуже вагома - отвір, його діаметр - туди пилка має увійти, а також чим ви його будете свердлити?
Треба уявляти чим (діаметр сверла) і як (яке прилаштування).
Чесно, треба пошукати у ювелірів інфу або на тій же Ганзі.
Тепер прилаштування
На тій же сторінці з лобзіком Pebaro є фото стандартного прилаштування для випилювання - всі його бачили і може й користувались, коли трудовік був тверезий :-)))
https://www.fine-tools.com/pebaro-laubsaege.html
Я, за прикладом людей що спецалізуються на роботі лобзіком зі шпоном, зробив собі ось таке
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Фанера товста - 24 мм. У ній робиться проріз - бачите на фото знизу. Зверху клеїться фанера 3-4мм, в ній також робиться проріз, але значно більший за проріз у товстій фанері. Потім з тонкої фанери за розмірами прорізу у ній робиться вкладиш, який прикручується саморізами до товстої фанери.
У чому фішка - великий стол щоби великі деталі лежали рівно а ти їх міцно притискав рукою. Маленький проріз - коли пиляєш малі деталі, ще менші ніж ота чорна кельтська фігня зі шпону 2 мм треба пиляти тонкою пилкою, яку десь чуть не так нахилив ї до неї приходить блакитна північна тваринка пісець!
І коли в тебе вже шостий пісець за 20 хвилин про це взнають усі.
Таке буває часто коли працюєш тонкою пилкою у великому прорізі. У вкладишу з тонкої фанери проріз маленький, і коли ти щось не так робиш пилкою, пилка торкається тонкої фанери, коцає її але рідше ламається.
Коли вкладиш з тонкої фанери вже погризений від випилювання - викручуєш його і в пічку, а замість прикручуєш новий вкладиш з тонкої фанери.
Аналогічно побудований ювелірний столік від Knew Concept у них на сайті, він ще й поворотний, але та приблуда коштує більше 350 доларів.

Отже у 2-х словах - коли я пиляю сніжинку - беру звичайний столік, коли щось тонке і мале - беру скльопаний з фанери.
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8083
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2075 раз
Поблагодарили: 1034 раза

Инструменты и мастерские

Сообщение Кузьмич »

snikolaev28,
Дякую за поради, замовив Лобзик NIQUA розсувний (глибина 100 мм) та п'ять різних по товщині пилок по металу...
Тримача прищібкопоідної форми і думав собі зробити...
Мова, це також наша зброя
Аватара пользователя
nomade
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4266
Зарегистрирован: 11 янв 2010, 03:06
Откуда: Киев
Благодарил (а): 598 раз
Поблагодарили: 299 раз

Инструменты и мастерские

Сообщение nomade »

С огромным удовольствием прочитал ликбез по лобзикам! rt24 :)(:?
Десять лет я не мог найти дорогу назад, а теперь позабыл откуда пришел.
أشهد أن لا إله إلاَّ الله و أشهد أن محمد رسول الله
Аватара пользователя
O.Phesun
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 6402
Зарегистрирован: 27 сен 2017, 10:04
Откуда: Буча
Благодарил (а): 170 раз
Поблагодарили: 331 раз

Инструменты и мастерские

Сообщение O.Phesun »

Валяються в гаражі штук три.. бо все ріжу пилою по металу.. )) якщо не випилювати узори, нема їм що робить.. я подумав, що лобзик ювелірний- це якийсь цікавий ЮВЕЛІРНИЙ лобзик.. якийсь електрично-автоматичний.. а це лобзик звичайний піонерський..)
О. О. Phesun ::hi:::
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8083
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2075 раз
Поблагодарили: 1034 раза

Инструменты и мастерские

Сообщение Кузьмич »

nomade писал(а): 15 апр 2021, 14:57 С огромным удовольствием прочитал ликбез по лобзикам!
Завжди приємно читати коли люди знається на предметі та ще і дуже доступно пояснює
Комраду snikolaev28 ((:) ((:) ((:) ((:) ((:)
Мова, це також наша зброя
Alex_LV
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 3876
Зарегистрирован: 08 апр 2018, 18:29
Откуда: Львів
Благодарил (а): 5654 раза
Поблагодарили: 1878 раз

Инструменты и мастерские

Сообщение Alex_LV »

nomade писал(а): 15 апр 2021, 14:57 огромным удовольствием прочитал ликбез по лобзикам! rt24
Аналогічно!
snikolaev28,
Дякую! :)(:?
il coltello
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 5598
Зарегистрирован: 02 фев 2010, 16:57
Откуда: Київ
Благодарил (а): 409 раз
Поблагодарили: 1255 раз

Инструменты и мастерские

Сообщение il coltello »

Тримач для биток. Цікава ідея: і прикольно, і весь асортимент добре видно :).

ИзображениеИзображение
Аватара пользователя
Nerv
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 9051
Зарегистрирован: 09 окт 2009, 09:44
Откуда: Киев
Благодарил (а): 2930 раз
Поблагодарили: 1352 раза

Инструменты и мастерские

Сообщение Nerv »

il coltello писал(а): 22 апр 2021, 00:20 Тримач для биток
биты на любой вкус
Carpe diem
Аватара пользователя
Reineke
Летописец форума
Летописец форума
Сообщения: 7818
Зарегистрирован: 11 янв 2012, 12:48
Откуда: Троя
Благодарил (а): 1128 раз
Поблагодарили: 2022 раза

Инструменты и мастерские

Сообщение Reineke »

..на любой укус :-D
Аватара пользователя
Феникс
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2159
Зарегистрирован: 19 ноя 2014, 19:13
Откуда: Черкассы
Благодарил (а): 277 раз
Поблагодарили: 241 раз

Инструменты и мастерские

Сообщение Феникс »

Кузьмич, шо там гриндер, мне уже можно заказывать такой же, или еще ждать?
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8083
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2075 раз
Поблагодарили: 1034 раза

Инструменты и мастерские

Сообщение Кузьмич »

Феникс писал(а): 22 апр 2021, 15:41 Кузьмич, шо там гриндер, мне уже можно заказывать такой же, или еще ждать?
Як вчасно запитали :-D сьогодны нарешті вже можна працівати :grin: приїхав вже давно, але все не доходии руки обладнати рабоче місце
Поки лише кілька вмикань для перевірки. Все працює, доволі компактиний і не дуже шумний. Альтернатив з за таку ціну обобливо не бачу. Людина їх робить вже багато років, конструкція доволі вдала як на мій погляд, та і виглідає як справжній якісний інструмент, а не куспа сміття з гаража.
Може комрад winch вже встиг поробити і щось напише, бо в нас однакові, і навіть приспособи для спусків робили разом, точніше він майже все зробив
Мова, це також наша зброя
Аватара пользователя
winch
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1458
Зарегистрирован: 07 авг 2008, 12:21
Откуда: Киев
Благодарил (а): 112 раз
Поблагодарили: 134 раза

Инструменты и мастерские

Сообщение winch »

Феникс писал(а): 22 апр 2021, 15:41 Кузьмич, шо там гриндер, мне уже можно заказывать такой же, или еще ждать?
Не Кузьмич, но отвечу)
За свои деньги просто отличный вариант. Причем масштабируемый при наличии прямых рук и инструментов.
Из недостатков пока вижу несколько:

1. Столик. и тут сразу два пункта:
1.1. Размеры. В моем случае это 220х90. Маловат. В планах его увеличить, благо конструкция позволяет.
1.2. В одиночку выставить столик проблематично. Как это исправить - пока не придумал.

2. Пружина на натяжном ролике в моем случае великовата, надо подбирать чуть поменьше, возможно ставить вторую с другой стороны. Или газовый лифт

3. Отсутствие частотника, что за эти деньги и не удивительно. С Другой стороны движок на 380, к 220 подключен через конденсатор, соответственно в будущем подключить частотник проблем не составит.

Вроде бы все.
Рассматриваю возможность переделать конструкцию под ригель, но пока такой необходимости нет
Аватара пользователя
Bulat22
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1527
Зарегистрирован: 25 июн 2015, 08:47
Откуда: Kyiv
Благодарил (а): 282 раза
Поблагодарили: 607 раз

Инструменты и мастерские

Сообщение Bulat22 »

Я позавчора ось такого купив б/в, але практично у ідеальному стані. Стрічки до 2м.

ИзображениеИзображение

Вчора запустив, але нічого серйозного ще не робив - не було часу.
P.S. У подарунок від товариша-авіамоделіста дістались два столи, бо у новій майстерні меблів іще не маю.
До одного з них з високохудожнім оформленням й прикрутив гріндера. :-D
Alex_LV
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 3876
Зарегистрирован: 08 апр 2018, 18:29
Откуда: Львів
Благодарил (а): 5654 раза
Поблагодарили: 1878 раз

Инструменты и мастерские

Сообщение Alex_LV »

Вітаю всіх з обновкою! rt24 :)(:?

Кузьмич,
winch,
похваліться апаратами - фото в студію!

Bulat22,
Ви і частотник одразу взяли?
Це CFM210?
P.S. Шкода тільки, що стіни, такі гарні, світлі та чисті скоро стануть . . :(
Ответить

Вернуться в «Спеціальні ножі, мультитули, шанцевий інструмент»