Фінка з грибком #6

Ножі Кузьмича
Ответить
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Благодарил (а): 27 раз

Фінка з грибком #6

Сообщение Кузьмич »

Початок як завжди - залізко Lauri Carbon 95, але цього разу поліпiене власноруч, оковку купляв, але цього разу руків'я вирішив зробити з берести, а точніше комбіноване, бо хотів з грибком, а береста як матеріал цього не дозволяє
Ручка: махагон африканський + пакет берести. Пакет берести було попередньо склеєно водостійкий столярним клеєм, водостійкості D3
Вкрита мастилом Rustins Teak Oil ПО враженням руків'я взяло багато мастила
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Клинка трохі довів до розуму: обух скруглив, прибрав окалину, яка жодним чином не захищає від іржі, спуски трохи полірнув, закінчив на шкурці 2500. І ще зовсім трохи сточив обуха біля кінчика, на гострий кут до кінчика. Якщо комрад Карпов читає, то згадав твої численні проповіді, що обов'язково треба робити з кінчиком :-D
Изображение
Изображение
Изображение
Монтаж на стяжку. В хвостовик було зроблено паз в який вставлено шпильку з різьбою. Отвір після монтажу було закрито заглушкою з кістки.
Изображение
Між оковкою і деревиною вирішив зробити сходинку
Изображение
І в руці
Изображение
Изображение
Ніж в руці сидить як там і народився :-D Колись би можливо зробив руків'я тонкішім, але напевно потрапив під вплив поглядів комрада Volos (а) який постійно радив на лякатись робити товстіше. Дійсно товстіша міцніше тримається в руці особливо при силовому різі. Подивимось зробити тонше завжди можна...
Результатом майже задоволений :grin: Майже бо трохи не задоволений в кількох дрібницях, напевно набираюсь досвіду :-D
По старовинній форумній традиції чекаю на стільці і табуретки 16215 ну і звісно чекаю на поради...
Последний раз редактировалось Кузьмич 22 май 2020, 21:11, всего редактировалось 3 раза.
Почни з того що вибирай в банкоматі українську мову
O.Phesun
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Благодарил (а): 25 раз

Фінка з грибком #6

Сообщение O.Phesun »

Дивно, що береста багато масла взяла..всі пишуть, що вона не впитує ні воду ні масло...хоча можливо, що це про виварену бересту пишуть..яка дьоготь виділила..
О. О. Phesun ::hi:::
Дюк
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Благодарил (а): 36 раз

Фінка з грибком #6

Сообщение Дюк »

Получилось отлично! rt24
Единственное, может стоит верхний «затылок» грибка, чуть более скруглить? Ну, это как на мой вкус :=(
ВiльнI люди мають зброю
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР

Фінка з грибком #6

Сообщение Кузьмич »

Ні скргуляти точно не буду cvb34 і одразу стане заваленим донизу
Ну принаймні я так бачу :-D
snezhkin
Наш человек
Наш человек
Благодарил (а): 34 раза

Фінка з грибком #6

Сообщение snezhkin »

Кузьмич . Мне нравится , получился приятный на вид , рабочий ножик . А что ещё нужно ? )
norther
Експерт по фінкам
Експерт по фінкам
Благодарил (а): 32 раза

Фінка з грибком #6

Сообщение norther »

По старовинній форумній традиції чекаю на стільці і табуретки. ну і звісно чекаю на поради...
не знаю. що табуретками, що капцями щось давно ніхто не користується... може не ті часи, чи щось інше.
Та справжні майстри просто працюють, і якось до критики не схильні... :=(
Ну, початківцям-аматорам іноді хочеться поділитися своїм світобаченням. А майстри, просто мудріші мабуть...
а "молодь" чекає на схвальні відгуки (зміцнювати самооцінку потрібно ж), та й на критику...
"бувалі" зі сторони краще бачать. І критика потрібна.
А гірше за все - коли байдуже...
Volos
Старожил
Старожил

Фінка з грибком #6

Сообщение Volos »

Так... :D
Есть что сказать.
По рукояти нож почти близок идеальным формам. Почему почти? По фото все очень гуд, но надо смотрть в руке.
Обижайся, а лучше послушай: скруглять обух это ошибка. Обух должен быть такой остроты, чтоб высекать искру, и скоблить. Если это можно исправить, то не поленись и исправь пожалуйста.
Обух должен быть таким, чтоб и палец можно положить и искру высекал. Это тоже нужно сделать правильно.

А в общем и целом, до такого аматора деяким майстрам як до Китаю рачки!
Неудачниками становились те люди, которые не понимали, насколько они были близки к успеху когда сдались
Григорьевич
МАСТЕР
МАСТЕР
Благодарил (а): 23 раза

Фінка з грибком #6

Сообщение Григорьевич »

Доброе утро.
Техническая часть выполнена на достаточном уровне для аматора стремящегося к овладению мастерством .
Дизайн на твердую тройку .
Кузьмич , с Уважением.
Григорьевич
МАСТЕР
МАСТЕР

Фінка з грибком #6

Сообщение Григорьевич »

Рукоять слишком смещена относительно оси , для универсального ножа это важно в плане эргономики
Проставка на которую посажен больстер , или совсем убрать ширину дерева равную ширине больстера , или что то изменить в стороне тыльника .
Грани на тыльнике зачем ?
Рукоять с тыльником в форме грибка , нет это не грибок.
Дизайна на Пять не бывает .
Потому что тогда нож или изделие должно по логике нравится всем 100% .

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР

Фінка з грибком #6

Сообщение Кузьмич »

Знову щось не цитує :-(
а "молодь" чекає на схвальні відгуки (зміцнювати самооцінку потрібно ж), та й на критику...
"бувалі" зі сторони краще бачать. І критика потрібна.
А гірше за все - коли байдуже...
Звісно приємно коли звалять, але я вже доволі дорослий хлопчик, і якщо я бачу купу помилок, то навіть сто лайків не піднімуть ні на пункт мою власну оцінку ножа. Я просто роблю ножі, бо мені подобається іх робити, коли в мене щось виходить я радію, коли не дуже - засмучуюсь...
Обух должен быть такой остроты, чтоб высекать искру, и скоблить.

повністю погоджуюсь, що обух який має гострі грані більш функціональний - їм зручно чистити білу рибу :-D але давно хотів зробити саме скруглений, і в цьому ножі виправляти не буду
Рукоять слишком смещена относительно оси , для универсального ножа это важно в плане эргономики
так ::m1340:: ::m1340:: ::m1340:: :-( і саме тому написав, що майже задоволений результатом, і на тому тижні сподіваюсь зробити другу спробу...
Проставка на которую посажен больстер , или совсем убрать ширину дерева равную ширине больстера , или что то изменить в стороне тыльника
нічого не зрозумів :? поясни будь ласка
Грани на тыльнике зачем ?
захотів :-D здалось що з ними красивіше :grin:
Рукоять с тыльником в форме грибка , нет это не грибок.
"нет это не майкопа, вот это майкопа" (с)
у величезній кількості г-образних руків'яв фінських ножів, тільки справжній гуру може визначити, що дійсно є грибком :-D я для себе визначився так - г-образна тож грибок
norther
Експерт по фінкам
Експерт по фінкам

Фінка з грибком #6

Сообщение norther »

завдяки тому що є оновлення форуму, "вспливли" теми багатьох (чи всіх?) майстрів,
що були колись на форумі. Було багато обговорень стосовно що так і що не так.
Я читав та намагався зрозуміти, що , як і чому... певна річ, мене цікавили в першу чергу фінки.
Завдяки цьому, відрощував свої "вуса" і шось на них "намотував"... останні роки ніхто нічого
не коментує. Або просто коменти на 1-2 слова...чи 1 речення.
Мій попередній пост мав на меті трішки спонукати обговорення. Думаю, це важливо.
Вчора трохи читав старі фіночні теми за 2009-2012 роки... там є шо читати та дивитись.
Окрема подяка (вибачайте, що в цій темі) за можливість відновлення цих тем та
можливість їх перечитати.
Свої коментарі стосовно цього ножа дам пізніше - зараз інтернет кволий...
norther
Експерт по фінкам
Експерт по фінкам

Фінка з грибком #6

Сообщение norther »

тож... сподобалось, що попрацювали над клинком. Воно того потребує.
Скруглення обуху - потрібна річ, як на мене. Мати на обусі ділянку з гострим ребром
під чиргикання об фероцерієвий стержень - вважаю зайве. Як правило, вона розташована на обусі
біля оковки. Там іноді (при певних роботах) розташовується і великий палець або інші пальці....
Воно буде незручно. За моїм особистим досвідом, я набагато частіше кладу великий палець на обух, ніж
використовую обух для здобування іскор. До того, як правило, в комплекті з стержнєм іде
сталева пластиночка, яка набагато краще робить здобування іскор ніж обух ножа...
Просто я бачив використання цих стержнів тільки коли люди приколюються
та "грають" в скаутів. Як правило, для здобуття вогню використовується звичайна,
або турбо-газова запальничка. Ніхто з стержнями не грається коли справді роблять вогонь.
По самому ножеві. Спільнота має тільки фотки, тож від них і відштовхуємось.
Я бачу невеликий перелам - клин трохи задрав носа -
Изображение
Изображение
На більшості ваших "грибкових" завелике заглиблення під мізинець (на мою думку)- лінія 2,
що візуально занадто стоншує ту частину, де мізинець/лінія-2. Я декілька раз переміряв
лінію 1 і 2 . Лінія 2 більша лінії 1, та на фото виглядає або такою ж, або трохи меншою, ніж лінія 1.
Тож якщо б добавити оте червоне -
Изображение
можна було б виправити розходження вісі клинка та руків"я та виправити візуально.
Сама грибкова частина ... вид незвичний і функціонал треба ще дивитись.
Сподобалось як закрили стяжку - виглядає досить охайно, але білий колір того кружочка
ні з чим не співвідноситься. Краще б (на мою думку) зробити з того матеріалу, що й використовувався для руків"я.
Ступенька. При переході з оковки на руків"я. Мабуть це питання релігії.
Є майстри які таке роблять і вважають цілком за прийнятне, а є майстри, які ту ступеньку вважають просто косяком...
Співвідношення самої довжини проставок. Має бути доречним та гармонійним.
Я думаю, що про це казав Григорович... не вистачає гармонійного співвідношення величин.
Проставка може підкреслювати певні речі , доповнювати вигляд, а може різати руків"я на частини....
даючи певну диспропорцію та дисгармонію. Невдалі за розміром та місцем проставки можуть
впливати на якості та функціонал самого руків"я , та вносити диспропорцію, що вже є питання естетики.
А відчуття естетики та пропорції - штука така... в кожного - шось своє...
O.Phesun
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Благодарил (а): 25 раз

Фінка з грибком #6

Сообщение O.Phesun »

Контур грибка фінки завжди має схожість з залу....з головкою чоловічого дітородного органа...більшу чи меньшу..але завжди є щось від того символу...завжди є кантик..а далі шяпка..а під кантиком впадинка....а якщо кантика нема....то то не грибок фінки..то просто тильник..сабельного плана..
Коли споминаю ножі з грибками Ulisa ..то думаю, що він майстер з великим почуттям гумору...жінці стісняюсь фото показувать..такі грибки реалістичні)))
Грибки Космоса характерні тим, що не схожі на більшість..чому? Бо лінія кантика сильно відхиляється від вертикалі..і шапка вже нагадує більше капюшон кобри а не за...головку..
О. О. Phesun ::hi:::
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР

Фінка з грибком #6

Сообщение Кузьмич »

Сподобалось як закрили стяжку - виглядає досить охайно, але білий колір того кружочка
ні з чим не співвідноситься. Краще б (на мою думку) зробити з того матеріалу, що й використовувався для руків"я.
Думав спочатку зробити з того ж дерева, але чогось захотілось зробити з рогу лося, ну дуже подобається мені це матеріал, але потрібного шматка не було, пиляти не хотілось, але була кістка... Ріг тоже не до чого, але думав зробити намистину для кріплення підвісу шо б якось легалізувати наявність :-D
Ступенька. При переході з оковки на руків"я. Мабуть це питання релігії.
Є майстри які таке роблять і вважають цілком за прийнятне, а є майстри, які ту ступеньку вважають просто косяком...
Сходнка - робити чи ні? Питання з розряду риторичних. Вже спиляв :-D Поясню чому - імпіричним шляхом прийшов до того, що сходинку можна робити виключно зі дуже твердого матеріалу на кшталт стабілка/ріг/кістка. Для звичайної деревини це слабке місце
Співвідношення самої довжини проставок. Має бути доречним та гармонійним.
Я думаю, що про це казав Григорович... не вистачає гармонійного співвідношення величин.
Проставка може підкреслювати певні речі , доповнювати вигляд, а може різати руків"я на частини....
даючи певну диспропорцію та дисгармонію. Невдалі за розміром та місцем проставки можуть
впливати на якості та функціонал самого руків"я , та вносити диспропорцію, що вже є питання естетики.
А відчуття естетики та пропорції - штука така... в кожного - шось своє...
Якщо не складно, що саме не сподобалось? Питаю бо мені пропорції здаються більш-менш гармонійними, а точніше не бачу в них дисбалансу. Правда цікаво, може тре подивитись я якогось іншого боку...
Григорьевич
МАСТЕР
МАСТЕР

Фінка з грибком #6

Сообщение Григорьевич »

Доброго вечера.
Для гармоничного восприятия необходимо выдерживать пропорции которые облегчают само это восприятие , это сложно объяснить текстом , но вот для примера .
Если по синим линиям сделать проставки из желтого металла или металла по цвету идентичному больстеру и укоротить тыльник ( грибок ) меняется все .
Есть и другие варианты создать эту конструкцию чтоб не резало глаз незаконченное начало , а им является ширина больстера и идущей за ним ширина дерева , и все на этом заканчивается одна рукоятка и начинается другая .
Нет связи в ней . ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение либо так , убрать дерево для начала . а дальше придумать решение с тыльником ИзображениеИзображение
Ответить

Вернуться в «Ножі Кузьмича»