Мій ніж та сало.

Всі питання щодо ножів, їх експлуатації та обслуговування
Ответить
Аватара пользователя
Reineke
Летописец форума
Летописец форума
Сообщения: 7854
Зарегистрирован: 11 янв 2012, 12:48
Откуда: Троя
Благодарил (а): 1202 раза
Поблагодарили: 2111 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Reineke »

Я учился с молдованом одним, так я ему не разрешал с дому без сала приезжать :smile: Они ото в четыре пальца сало не понимают, и кабанчика не кормят кил до 200. Сало толщиной 1см максимум с маладова малдаванского кабанчика rt24 никакой мыльности, тягучести, и пр. вот как Urs говорит, просто тает во рту, я сцуко сок от него глотал предварительно пару раз прогнав между зубов :smile: Мы такой роскоши себе позволить не могем - заколоть несовершеннолетнего кабанчика :smile:
Аватара пользователя
vld
Майстер хайку
Майстер хайку
Сообщения: 4312
Зарегистрирован: 19 окт 2009, 21:02
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 4696 раз
Поблагодарили: 2516 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение vld »

Reineke писал(а): 17 янв 2021, 16:56 Мы такой роскоши себе позволить не могем - заколоть несовершеннолетнего кабанчика :smile:
А шо есть статья? :-D
Як нерозумно випрохувати те, чого можеш сам досягти.
Аватара пользователя
toyboxx86
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1649
Зарегистрирован: 01 апр 2018, 14:47
Откуда: Одесса
Благодарил (а): 221 раз
Поблагодарили: 1709 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение toyboxx86 »

vld, покарання. Побиттся рідними і близькими :smile:
Alex_LV
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 3891
Зарегистрирован: 08 апр 2018, 18:29
Откуда: Львів
Благодарил (а): 5724 раза
Поблагодарили: 1899 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Alex_LV »

Urs писал(а): 17 янв 2021, 15:47 Так и есть. Я всегда засаливаю мясистое свиное пузико. Так, чтобы 50/50 с мясом было. До недавнего времени вообще не признавал чистое белое сало. Не вкус, а консистенция. Но в прошлом году был в ресторанчике с одним москвичом. А он всегда кушает у нас сало, потому что у них этого просто нет. Ну или есть, но не повсеместно. Так вот в ресторане принесли чисто белое сало, тонко порезанное и так приготовлено, что в буквальном смысле таяло во рту. Я прибалдел тогда. Сам я так засаливать белое сало не умею, да и не пробовал этого делать. А вот с мясом умею и люблю.
Це більше від самого сала залежить, вірніше від того як годована свиня, а не від засолки. Мої родичі на Хмельниччині сало солять просто - пересипають великі шматки товщиною 4-8см грубою сіллю і в банку 3-літрову, без всіляких розсолів, маринадів і т.д. Банку до льоха або в холодільнік. Або також сіллю пересипати, в пергамент і в морозілку. Його потім як наріжеш - на язику тане. А від свиней, годованих преміксами, сало на смак як пінопласт, що би з ним не робив.
Аватара пользователя
vld
Майстер хайку
Майстер хайку
Сообщения: 4312
Зарегистрирован: 19 окт 2009, 21:02
Откуда: Рівне
Благодарил (а): 4696 раз
Поблагодарили: 2516 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение vld »

Ну, тут багато теорій є. Навіть у моїй сім'ї (де є один веган :D ) вподобання різні. Батько вважає, що тільки свиня що не зловживала преміксами, вела ЗОЖ (бо інші швидко дохнуть від церозу і часу не мають на надбання потрібного САЛА), була до самої зустрічі зі швайкою, любима, чухана за вушком та звана "Борькою", може мати кошерне :D сало товщиною понад 10 см. Отже, товщина сала для нього є вирішальним критерієм. А жінці приніс раз сальця типу "генеральського", "як масло". Вона і сказала: "Що за хрень, сало, як масло?". Не пішло. Тобто, для гарантовано гарного сала треба: свиня (гарна), настрій(гарний),ніж (гарний) і крепкі АКСЕСУАРИ :-D
:)(:?
Як нерозумно випрохувати те, чого можеш сам досягти.
Аватара пользователя
Зольдатен
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7474
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 11:13
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1996 раз
Поблагодарили: 4551 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Зольдатен »

vld
я категорично з вами не згідний, тут багато факторів, звісно грає вік та спосіб життя та годування свинки Пеппи))
проте головну роль відіграє не тільки спосіб життя а й спосіб приготування, особливо обсмаження! Визначних якостей у цьому на перший погляд простому ділі як обсмаження, на мій погляд, досягли фахівці із Черкаської префектури, віковічні традиції та таємні знання які передаються від покоління до покоління справжніх хатамото.
:)(:?
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8155
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2137 раз
Поблагодарили: 1071 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Кузьмич »

Зольдатен писал(а): 17 янв 2021, 19:20 проте головну роль відіграє не тільки спосіб життя а й спосіб приготування, особливо обсмаження
гарне сало навіть вишлядає як ГАРНЕ, я навіть не коштуючи інколи купляю
Мова, це також наша зброя
Аватара пользователя
O.Phesun
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 6414
Зарегистрирован: 27 сен 2017, 10:04
Откуда: Буча
Благодарил (а): 174 раза
Поблагодарили: 352 раза

Мій ніж та сало.

Сообщение O.Phesun »

Просто кабанчик домашній попався ..от і вкусне..
О. О. Phesun ::hi:::
Аватара пользователя
norther
Експерт по фінкам
Експерт по фінкам
Сообщения: 6383
Зарегистрирован: 23 дек 2011, 18:48
Откуда: Kiev
Благодарил (а): 2122 раза
Поблагодарили: 4076 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение norther »

в мене дідова хата знаходиться між Черкасами та Чигирином.
Завжди, коли їдемо "на дачу", в Черкасах заходимо на базар за салом.
Воно таке... що не можна проїхати мимо не ставши на базарі.
тому
Зольдатен писал(а): 17 янв 2021, 19:20
Визначних якостей у цьому на перший погляд простому ділі як обсмаження, на мій погляд, досягли фахівці із Черкаської префектури, віковічні традиції та таємні знання які передаються від покоління до покоління справжніх хатамото.
погоджуюсь 100-500%!!!
Аватара пользователя
Elpasohot
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 10140
Зарегистрирован: 14 июн 2010, 15:37
Откуда: Червоноград
Благодарил (а): 1195 раз
Поблагодарили: 828 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Elpasohot »

Я купую "бочок"-сало з м'ясною прослойкою.Шпигую часником,зверху різні приправи намазую,цибуля,перець,сіль.В пластиковий мішок і на ніч в холодильник.Потім в кулінарний рукав і варю 1 год.Після цього в духовку теж на годину.Коли сало остило,в холодильник.Ріжеться як масло і смачне виходить
У зброї тільки два ворога — іржа та політики.
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8155
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2137 раз
Поблагодарили: 1071 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Кузьмич »

elpasohot писал(а): 17 янв 2021, 23:01 Я купую "бочок"-сало з м'ясною прослойкою.
Це не сало, а підчеревина. До речі її можна не варити, а залити гарячим розсолом (вода, сіль, спеції за смаком перець, лавровий лист тощо) і в банці залишити на два-три дні, також буде м'яка хоч губами їж.
Мова, це також наша зброя
Аватара пользователя
O.Phesun
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 6414
Зарегистрирован: 27 сен 2017, 10:04
Откуда: Буча
Благодарил (а): 174 раза
Поблагодарили: 352 раза

Мій ніж та сало.

Сообщение O.Phesun »

Кузьмич писал(а): 18 янв 2021, 09:33 а залити гарячим розсолом (вода, сіль, спеції за смаком перець, лавровий лист тощо) і в банці залишити на два-три дні, також буде м'яка хоч губами їж.
аа пооотім його мона достать з банки і покласти в морозилку.. а наступного дня дістати.. взять гострого ножика + 200 грам горілки і зробити строганину..ну настругать тоненькими пасмами.. теж очєнь і очєнь..
О. О. Phesun ::hi:::
Alex_LV
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 3891
Зарегистрирован: 08 апр 2018, 18:29
Откуда: Львів
Благодарил (а): 5724 раза
Поблагодарили: 1899 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Alex_LV »

Нєєєє!

Мінуточку!

Мухи отдельно, котлєти отдєльно!

Свіже, солене сало - це одна річ. Крепко корисна для здоров'я своїми амінокислотами та іншим. Хорошому салу крім солі нічого не треба. Воно і так свій смак розкриває. Це як хороше свіже м'ясо - посмажиш його і ніяких спецій та маринадів не треба. А таке собі треба маринувати і спеції додавати.

Варений шпондер (сало з м'ясом, як в Ursa) - це вже зовсім інша річ. Також смакотіща, але користі від неї з точки зору вітамінів, як від свіжого сала, вже немає.
O.Phesun писал(а): 18 янв 2021, 09:53
Кузьмич писал(а): 18 янв 2021, 09:33 а залити гарячим розсолом (вода, сіль, спеції за смаком перець, лавровий лист тощо) і в банці залишити на два-три дні, також буде м'яка хоч губами їж.
аа пооотім його мона достать з банки і покласти в морозилку.. а наступного дня дістати.. взять гострого ножика + 200 грам горілки і зробити строганину..ну настругать тоненькими пасмами.. теж очєнь і очєнь..
Мені з села, як ріжуть кабанчика, дядько передає час від часу пару шматів сала, пересипаного грубою сіллю та перемотаного пергаментом. Я його в такому вигляді і зберігаю в морозилці, досить довго. Так от його витягаєш, як строганіну якутом :grin: (любим рєжиком) пластаєш, на бородинський хлібчик + краплю гірчички і під соточку і ВОГЕНЬ!
З огляду на позитивний вплив цього процесу на організм - називаю це "лікувальні процедури". Але жінка чомусь :=( не погоджується.

P.S. З понеділка починаємо?! :)(:?
Аватара пользователя
Reineke
Летописец форума
Летописец форума
Сообщения: 7854
Зарегистрирован: 11 янв 2012, 12:48
Откуда: Троя
Благодарил (а): 1202 раза
Поблагодарили: 2111 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Reineke »

Таки да, тоже окромя соли с салом больше ничего не смешиваю. Ценю именно вкус, запах, без лишних нот. Тут главное кусок правильный подобрать.
Рецепт номер раз к употреблению:
Сало, лук, белый хлеб, томатный сок и рюмка водки на столе :smile:
(Тут когда присытишся то можно уксус в блюдечко, для остроты)
Рецепт номер два:
Сало, чеснок, черный хлеб и рюмка водки на столе (без запивки))
И номер тры:
Свежее сало жареное на сковородке большими ломтями и пред концом его доводим с из чесночницы чесноком :smile: (Пахнет, сочное, необычное)

Другое употребление тоже приветствую но почему-то оно не так запоминающееся, хоть и вкусное по своему. Люблю классику :smile: К первому рецепту иногда картоха в мундире добавляется. Всё. Святая простота. Воняешь после этого знатно :smile: но надо чем-то жертвовать.
Alex_LV
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 3891
Зарегистрирован: 08 апр 2018, 18:29
Откуда: Львів
Благодарил (а): 5724 раза
Поблагодарили: 1899 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Alex_LV »

Reineke писал(а): 18 янв 2021, 10:46 Люблю классику :smile: К первому рецепту иногда картоха в мундире добавляется. Всё. Святая простота. Воняешь после этого знатно :smile: но надо чем-то жертвовать.
Точно, про картоху в мундірах забув! Ну . . . , тоді вже і капусти квашеної можна, а там і оселедець підтягнеться і . . . .

Дааа! А сьогодні пісна вечеря! ()(!
Аватара пользователя
Reineke
Летописец форума
Летописец форума
Сообщения: 7854
Зарегистрирован: 11 янв 2012, 12:48
Откуда: Троя
Благодарил (а): 1202 раза
Поблагодарили: 2111 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Reineke »

Я вообще любитель этого дела. Если в доме нет сала и яиц - жрать нечего :smile: Даже если холодильник будет забит колбасами, сырами, и др.
ПыСы: не, еще сметана особняком идет :smile: но то совсем отдельная тема, как грит супруга "мне не выгодно её покупать" :smile: :smile: я буду шарпать тот холодильник пока не добью ту литру или 0,5 :smile: :smile:
Alex_LV
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 3891
Зарегистрирован: 08 апр 2018, 18:29
Откуда: Львів
Благодарил (а): 5724 раза
Поблагодарили: 1899 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Alex_LV »

Reineke,
Слава, треба терміново якісь фотки ножів в салі викласти, а то ми тут про саме сало зафлудили :-D
Зараз по гірчичнику хапнемо! :=(
Аватара пользователя
Reineke
Летописец форума
Летописец форума
Сообщения: 7854
Зарегистрирован: 11 янв 2012, 12:48
Откуда: Троя
Благодарил (а): 1202 раза
Поблагодарили: 2111 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Reineke »

Alex_LV писал(а): 18 янв 2021, 11:11 Reineke,
Слава, треба терміново якісь фотки ножів в салі викласти, а то ми тут про саме сало зафлудили :-D
Зараз по гірчичнику хапнемо! :=(
Та да :smile: я так на автоматизме балаболю, шо зомби уже, третью ночь спать по 3 часа, надо в кофейную тему переметнуться :smile: та мне больше на пользу будет.
Так как сегодня сала низзя :smile: но то что к салу можно :-D Разбирайте хлопцы цыбулю :smile:
ИзображениеИзображение
Alex_LV
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 3891
Зарегистрирован: 08 апр 2018, 18:29
Откуда: Львів
Благодарил (а): 5724 раза
Поблагодарили: 1899 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Alex_LV »

Згідний! Переходимо на каву.
Цибуля гарна! Я такої білої ще й не бачив. І хвости ще ще зелені . . . .
Це що свіжа? З парника?
Ядрьона на смак?
Аватара пользователя
Reineke
Летописец форума
Летописец форума
Сообщения: 7854
Зарегистрирован: 11 янв 2012, 12:48
Откуда: Троя
Благодарил (а): 1202 раза
Поблагодарили: 2111 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Reineke »

фотка архивная :-D
Аватара пользователя
Urs
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 3112
Зарегистрирован: 22 дек 2009, 16:13
Откуда: Славутич
Благодарил (а): 331 раз
Поблагодарили: 570 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Urs »

Alex_LV писал(а): 18 янв 2021, 11:11 Варений шпондер (сало з м'ясом, як в Ursa) - це вже зовсім інша річ.
Навіть уявляти варене сало не хочу. З дитячого садку травма. Борщ, тепле варене сало в ньому, діти блюють :D Тільки сало та сіль.
Последний раз редактировалось Urs 18 янв 2021, 14:28, всего редактировалось 2 раза.
Аватара пользователя
O.Phesun
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 6414
Зарегистрирован: 27 сен 2017, 10:04
Откуда: Буча
Благодарил (а): 174 раза
Поблагодарили: 352 раза

Мій ніж та сало.

Сообщение O.Phesun »

варене сало -шикарна вэщ.. любим ножом ріжется товсто.. а тонко не ріжется)))
О. О. Phesun ::hi:::
Аватара пользователя
Reineke
Летописец форума
Летописец форума
Сообщения: 7854
Зарегистрирован: 11 янв 2012, 12:48
Откуда: Троя
Благодарил (а): 1202 раза
Поблагодарили: 2111 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Reineke »

ИзображениеИзображение
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8155
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2137 раз
Поблагодарили: 1071 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Кузьмич »

Reineke,
комраде, при всій повазі, світлина не інформативна в плані саме сала :=( для такого шмата треба б шкірочку та вид у зборку (зріз)
Мова, це також наша зброя
Аватара пользователя
Reineke
Летописец форума
Летописец форума
Сообщения: 7854
Зарегистрирован: 11 янв 2012, 12:48
Откуда: Троя
Благодарил (а): 1202 раза
Поблагодарили: 2111 раз

Мій ніж та сало.

Сообщение Reineke »

:smile:
ИзображениеИзображение
Ответить

Вернуться в «Про ніж»