Mora або Helle

Обговорення та питання про ножі з країн Скандинавії
Ответить
Аватара пользователя
O.Phesun
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 6402
Зарегистрирован: 27 сен 2017, 10:04
Откуда: Буча
Благодарил (а): 170 раз
Поблагодарили: 331 раз

Mora або Helle

Сообщение O.Phesun »

Вітаю. Буду вдячний за пораду в такому нагальному питанні.
Вже згадував, що був приємно здивований ріжучими властивостями моровських ламінатів, коли купив 120-ку по дереву. Потім на СГ купив ламінований клиночок на Morakniv Classic №1ИзображениеИзображение. Насадив вже, зараз масло сушиться. Теж дуже задоволений, хоча й да.. облатки з нержавійки царапаються нігтем. Вчора побіг, купив клиночок на 106, такий як у 120 тільки довший і з тоньшим кінчиком. Думаю забабахаю собі вже комплект ламінатів. Ну і в магазині побачив ламінований клинок від Хелле.. №36 helle gt. , ТакийИзображениеИзображение В два рази дорожчий. Ну да .. на 2,3 см довший, на 0,5мм товщий, але висота спусків на вигляд однакова, Якщо у мори спуски рівні як лазерні, то у хелле є місцями якийсь целюліт, ну і головне кут зведення спусків у мори біля 22 градусів, а у Хелле під 30 виходить. 30 градусів наче й не багато, але все крім дерева має різати гірше ніж мора, для фіночних спусків не великого ножа наче багатенько.. чи я помиляюсь? Ще б дізнатись, яка твердість у Хелле. Може хто знає, вища ніж у мори?
Заголом, хочеться зрозуміть, варто куплять дорожчий клинок чи ні? Дякую.
Еге.. забув, вони по ширині ще різні.. Хелле ширший, але скільки точно не спитав, а в інеті не видно цього розміру. На вигляд на пів сантиметра десь.
О. О. Phesun ::hi:::
Аватара пользователя
Reineke
Летописец форума
Летописец форума
Сообщения: 7818
Зарегистрирован: 11 янв 2012, 12:48
Откуда: Троя
Благодарил (а): 1129 раз
Поблагодарили: 2023 раза

Re: Mora або Helle

Сообщение Reineke »

Придется вам, камрад, брать Helle и уже самому тут описать разницу. :-D
Берите Хелль :-D Мора всегда успеется. Я вижу вы пляшете от клинка, ээээ... а Вы попробуйте от ножа. Какой хочется забабахать, пополнее, поизящней,...какой нужнее в данный час, под тот и клинок покупайте.
Аватара пользователя
O.Phesun
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 6402
Зарегистрирован: 27 сен 2017, 10:04
Откуда: Буча
Благодарил (а): 170 раз
Поблагодарили: 331 раз

Re: Mora або Helle

Сообщение O.Phesun »

Reineke писал(а): Я вижу вы пляшете от клинка, ээээ.
скорее от стали.. ламинированных клинков с нержавейковыми облатками не так и много в свободной продаже и наличии.
3-5 наименований всего... форм еще меньше... ну то что нашел. Выбор не велик.
Хочется понять стоит ли дороже покупать.. на ганзе про хелле отзывы не однозначные.. и гнется и крошится..есть и довольные.. кто что пишет. но по сведению кстати, как я и подозревал, отзывов больше в том плане, что дерево и линолеум им резать лучше чем все остальное. Мне для дерева такой широкий клинок и не нужен ни в каком виде... если нет иных преимуществ.
А про мору кроме мягких облаток особо негативных отзывов не нашел пока.
О. О. Phesun ::hi:::
Ответить

Вернуться в «Mora, Helle, Marttiini...»