Церква свідків Emersonа)))

Обговорення та питання про ножі Emerson
Ответить
Аватара пользователя
Зольдатен
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7475
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 11:13
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1997 раз
Поблагодарили: 4551 раз

Re: Секта свидетелей Emersonа)))

Сообщение Зольдатен »

У меня все не выходит из головы идея с ZT 0640, и помнится что уже где-то видел нечто подобное, и тут я вспомнил "семен-семёныч")) да это же то с чего начинали продавать ножи Емерсона, серия Viper Knives: MV-5, MV-3, MV-1
ИзображениеИзображение
кто не верит, вики https://en.wikipedia.org/wiki/Ernest_Emerson
это потом они уже перешли в разряд кастомов, Эрни вовремя смекнул что так проще рубить капусту и не отдавать в серию, но тут видимо сдох последний динозавр и он продал идею кершам...
https://emersonknives.com/uncategorized ... er-series/
MV-3 перекочевал в ZT 0640
MV-1 стал А100
MV-5 место пока вакантно...
Аватара пользователя
Зольдатен
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7475
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 11:13
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1997 раз
Поблагодарили: 4551 раз

Re: Cold Steel Air Lite

Сообщение Зольдатен »

вот зря наезжают на Эмерсоны, у меня как раз рабочий нож А100 от Эрни
и по зарплатам я тут точно как и все форумчане, примерно в одних масштабах нахожусь, если не меньше
это вопрос религии скорее))
Аватара пользователя
догони-ветер
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1458
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:55
Откуда: Бердянск, Украина
Благодарил (а): 7 раз
Поблагодарили: 23 раза

Re: Cold Steel Air Lite

Сообщение догони-ветер »

Зольдатен писал(а): 24 апр 2020, 22:26 вот зря наезжают на Эмерсоны, у меня как раз рабочий нож А100 от Эрни
и по зарплатам я тут точно как и все форумчане, примерно в одних масштабах нахожусь, если не меньше
это вопрос религии скорее))
Я не наезжаю. Просто с точки зрения "за шо деньги плочены" для меня они совсем за гранью. Не в цене дело, а в том какой уровень качества предлагается. Но то такое. Это не более чем ИМХО.
Аватара пользователя
Зольдатен
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7475
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 11:13
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1997 раз
Поблагодарили: 4551 раз

Re: Cold Steel Air Lite

Сообщение Зольдатен »

Стрелок писал(а): 24 апр 2020, 23:09
Зольдатен писал(а): 24 апр 2020, 22:26 вот зря наезжают на Эмерсоны, у меня как раз рабочий нож А100 от Эрни
и по зарплатам я тут точно как и все форумчане, примерно в одних масштабах нахожусь, если не меньше
это вопрос религии скорее))
Я не наезжаю. Просто с точки зрения "за шо деньги плочены" для меня они совсем за гранью. Не в цене дело, а в том какой уровень качества предлагается. Но то такое. Это не более чем ИМХО.
та все ровно :)(:?
просто наш рынок никогда не был, я даже уверен что Эрни и не знает где это, основопологающим
ну а что такое для американского селюка какие то двести тех же американских гривен за нож сделанный по понятиям белыми людьми))
il coltello
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 5598
Зарегистрирован: 02 фев 2010, 16:57
Откуда: Київ
Благодарил (а): 409 раз
Поблагодарили: 1255 раз

Re: Cold Steel Air Lite

Сообщение il coltello »

Стрелок писал(а): 24 апр 2020, 23:09
Зольдатен писал(а): 24 апр 2020, 22:26 вот зря наезжают на Эмерсоны, у меня как раз рабочий нож А100 от Эрни
и по зарплатам я тут точно как и все форумчане, примерно в одних масштабах нахожусь, если не меньше
это вопрос религии скорее))
Я не наезжаю. Просто с точки зрения "за шо деньги плочены" для меня они совсем за гранью. Не в цене дело, а в том какой уровень качества предлагается. Но то такое. Это не более чем ИМХО.
Мав справу з Командером та А-100. Залишився А-100. Час від часу ношу (бувало тягав його не знімаючи з кишені місяцями). Що сказати? Якщо не чіплятися до поганої фінішної обробки задньої частини клина (але не місця контакту з лайнером) та торців титанових лайнерів, претензій до якості - НІЯКИХ. Все - просто, чітко, надійно. Закалка гвинів шикарна (привіт супер-пупер Колдам та іншим спаям)! Єдиний баг Емерсонів - заточка на одну сторону, але - то їх фіча :).
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Re: Cold Steel Air Lite

Сообщение Мутний »

До Емерсонів є де докопатися, там все міцно, але не все як треба)

1 ціна і сталь не дуже дружать, хоча для легкості заточки такої геометрії і не крихкості РК якийсь смисл може і є. Хоча я б 3в чи щось етаке там бачити хотів.

2 детент тримає клин не дуже, бо лайнер лок кульку має, а лунку під неї ні, от з іншого боку апендикс з кулькою якийсь є, він і тримає клин від випадання в складеному.
2,5 оті дві кульки сталеві, а це не дає ні ресурсу хорошого ні механіки чудової, а з часом взагалі

3 матеріал шайб нрав по ресурсу й корозійній стійкості, але хід дуже масляний, тобто враження що там магніти стоять чи газова пружина, металеві б дали цікавішу механіку

4 підгонка замка, лайнер часто заходить на мікрони і тримає відповідно аби як. А при стисканні руківя рукою замок зачіпається пальцями і долонею і розблоковується, що при малому заході замка = травматизм.

І взагалі анатомія руківя така щоб замок при стисканні зміщався рідко зустрічається в кого, а в Емерсонів поголовно фактично, що свідчить про то що роботу з косяками ніхто не веде. А там то пластину лайнерлока глибше трохи заховати, чи насічку якусь не високу робити й готово, буде як в більшості норм.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
il coltello
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 5598
Зарегистрирован: 02 фев 2010, 16:57
Откуда: Київ
Благодарил (а): 409 раз
Поблагодарили: 1255 раз

Re: Cold Steel Air Lite

Сообщение il coltello »

Мутний Не буду сильно топити за Емерсонів, мені від того жодної користі cvb34 . Та все ж додам свої враження на ті проблеми, про які Ви написали.
1. Сталь. 154 СМ особисто для мене - дуже хороша ножова сталь для ножа подібного типу. До термічки теж претензій не маю.
2. Дійсно, клин у закритому стані тримає, в основному кулька не на лайнері. На лайнері вона лише піджимає і, можливо, служить для центровки клина у закритому положенні та при маніпуляціях з відкриттям-закриттям. Думаю, якби під неї була також виборка у клині - відкривати ніж було б важче. Проте, для мене теж залишається загадкою питання навіщо було робити той додатковий апендикс. Але факт той, що ніж тримає клин і у мене жодного разу не випадав, говорить сам за себе. Проте, якщо спеціально СИЛЬНО тряхнути ножем - лезо випадає, як і у більшості ножів від інших виробників з лайнер та фреймлоком.
3. Суб'єктивна думка. У мене клин ходить так, що ніколи не задумувався масляний він чи ні, мене влаштовує. Не підшипниковий фліпер звичайно, та, коли супроводжувати процес відкривання рухом руки - клин вилітає добре.
4.Лайнер на моєму ножі заходить так, як треба. Про розблокуваня при натискання взагалі не зрозумів, чи то у Вас такі долоні натреновані, чи ніж був з дефектом. Спеціально зараз душив душив те руків'я і, якщо робити це тримаючи ніж так, як тримаєш, коли ріжеш, нічого не пргнулося і не зрушило ні на мікрон.
Ніж, як конструктор. Користуючись нагодою, розібрав-протер-зібрав. Все просто, швидко, і викруткою зі звичайними пласким та під філіпс жалами :D .
P.S. Єдина незручність, після того, як збереш ніж, треба "погратися" гвинтами, щоб не було залипання лайнера на п'ятці клина.
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Re: Cold Steel Air Lite

Сообщение Мутний »

154СМ тут доцільна, але якщо в тебе 1 ніж від Емерсона і ти ним собі працюєш, носиш і загострюєш, то все добре, без претензій навіть. А якщо за 250-350 купляти ще раз захочеш, то відчуття двозначні, а якщо ще й 3+ то відговорів я знайду купу і недоліків, а так вибір сталі інтерес хоча б підігрівав)

Клин не відкривався в кишені ні разу теж, але раз ціна не дешева, треба продумувати й деталі, й заміна сталевих шарів на кераміку витрат відчутних конторі не зробить, а стане все по уму й приємніше у всіх смислах.

Про Емерсони є не 1 відео, де при звичайному собі хваті чи при хваті аля-чистка яблука) при робочих навантаженнях то відбувається, або якщо спецом потестити.
Береться ноже звичайним хватом і стискається, не як еспандер, а просто не статичне утримання щоб стало, й відстежуються такі моменти (які в Емерсонах часті)-
- чути хруст, чи клац, чи якийсь характерний звук, навіть на відео (це замок зрушив з місця, або горизонтально, або частіше вертикально, а потім і горизонтально)) Звук нагадує відкриття залипшого фрейма.
- іншою рукою вертикально шатаємо клин і якщо з'явився люфт, то висновки можна теж робити.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
Зольдатен
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7475
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 11:13
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1997 раз
Поблагодарили: 4551 раз

Re: Cold Steel Air Lite

Сообщение Зольдатен »

:)
Я завжди говорив що ножі Ємерсона нікого не залишать байдужим))
Нагадаю ось профільна тема там і дискутуйте viewtopic.php?f=166&t=52990
Тарас у мене 4 емерсони і я зупинятись не планую, тож ти трохи помиляєшся))
Андрію дякую за огляд :)
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Re: Cold Steel Air Lite

Сообщение Мутний »

о, а можеш перенести?
я про себе писав, мені 2 круто зайшли, а далі почали здавати позиції, не через сталь чи якість погану, а все в цілому одне і теж й не спокушають вже особливо, от попрацювали б над доробками, чи спм110 поставили, я б подумав, чи здп189 хоча б)
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
Зольдатен
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7475
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 11:13
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1997 раз
Поблагодарили: 4551 раз

Re: Cold Steel Air Lite

Сообщение Зольдатен »

Я зараз на телефоні і переносити не зручно, останній раз коли я з телефона переносив повідомлення я грохнув тему випадково))
Аватара пользователя
Nataliia
Admin
Admin
Сообщения: 15757
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 23:45
Откуда: World
Благодарил (а): 2073 раза
Поблагодарили: 4775 раз

Re: Секта свидетелей Emersonа)))

Сообщение Nataliia »

Перенесла)
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Re: Секта свидетелей Emersonа)))

Сообщение Мутний »

велике дякую, швидко і чітко і по темах, тепер)
От на скільки я не шкодую, що маю і щільно користував Джима від Ерні, А100 до пари взяв, щоб було, ножі круті й надійні, хоч кінчика я 1 зламав добряче. Та зажралися вони, навіть КС в пошуках добра і зла, а ці сидять як контора КР і колір накладок лиш міняють. Але в КР і кульки керамічні й порошок на клинку і обробка фінішна є й замок заходить й тримає як треба, та й ціна різна.
Хоча Себа теж специфічний ніж, важко йому вище голови своєї плигнути, все там вже є і працює добре, а в Емерсона все ще є перспективи. Бо колаби цікавіші оригінала виходять, можна Керша взяти Емерсоновського і він оригінальному не сильно зливатиме в роботі, хіба стамески не має. А ЗТ взагалі прям кастом Емерсони робить, майже(теж є куди рости в деталях), а ціна помірна.
Тому маючи 2 оригінали, більш цікавлять вже дизайни від контори, чім сама їх творчість, якось так.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
il coltello
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 5598
Зарегистрирован: 02 фев 2010, 16:57
Откуда: Київ
Благодарил (а): 409 раз
Поблагодарили: 1255 раз

Re: Секта свидетелей Emersonа)))

Сообщение il coltello »

Схоже, що Ви за ці ножі переживаєте більше, ніж сам Емерсон :). Достойна позиція. Та мені здається, що одного ножа від Емерсона для пересічного користувача досить. Чи, хіба що ще одного, але у кастомному варіанті. А один ніж завжди можна довести до ідеального стану, якщо, звичайно, не повезло і натрапили на ніж з багом. Поясню, чому я так думаю. Концепція Емерсона проста, як валянок. Він розробив одну конструкцію - просту, надійну, ріжучу, з одною, але тою сталлю, яку вважає оптимальною - а користувач просто вибирає ту форму - леза, руків‘я, розміру, - яка йому потрібна. Утилітарність у всій своій простоті та красі. Мабуть йому просто в лом щось міняти у цій схемі, коли ножі і так розходяться. А якщо не вистачає різноманітності існує безліч інших виробників. У фанів та колекціонерів звичайно інша думка :).
Аватара пользователя
Зольдатен
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7475
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 11:13
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1997 раз
Поблагодарили: 4551 раз

Re: Секта свидетелей Emersonа)))

Сообщение Зольдатен »

il coltello
А чим командер не сподобався?
Може якщо він у тебе лишній то продай :=(
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Re: Секта свидетелей Emersonа)))

Сообщение Мутний »

З якістю мені якраз пощастило, були обидва ноже на огляді в Олега, який стілет, є відео і тести побутові, теж не пригадую щоб щось спливло тоді погане. Але особливості які притаманні даній конторі теж є)
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4917
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 485 раз
Поблагодарили: 984 раза
Контактная информация:

Re: Секта свидетелей Emersonа)))

Сообщение stilet »

Теж хочу Емерсон CQC-15 mini, але поки не дозрів , ще є пару хотілок. Подобається він мені своїми формами :-).
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4917
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 485 раз
Поблагодарили: 984 раза
Контактная информация:

Re: Секта свидетелей Emersonа)))

Сообщение stilet »

Нормальні ножі, нормальна сталь, заточка їхня специфічна взагалі вогонь, дуже сподобалась, по дереву як сканді, по продуктам в бік не веде.
il coltello
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 5598
Зарегистрирован: 02 фев 2010, 16:57
Откуда: Київ
Благодарил (а): 409 раз
Поблагодарили: 1255 раз

Re: Секта свидетелей Emersonа)))

Сообщение il coltello »

Зольдатен писал(а): 26 апр 2020, 07:20 il coltello
А чим командер не сподобався?
Може якщо він у тебе лишній то продай :=(
Командера вже давно немає. Спочатку він зайшов мені краще за сотку через зонішній вигляд, але його рекурва здалася мені зовсім непотрібною (як, в принципі, і на інших ножах). Іноді жалкую, що не залишив його для просто, щоб валявся. Якийсь час хотів 10-ку (з Емерсонів мені його форма найбільше подобається), але попустило :).
Аватара пользователя
Martin88
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 474
Зарегистрирован: 30 дек 2014, 18:06
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1 раз
Поблагодарили: 13 раз

Re: Секта свидетелей Emersonа)))

Сообщение Martin88 »

Не помню что там у меня на семёрке,но миникоммандер и хорсеман на клинке имеют отверстие под шарик на лайнере.
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Re: Секта свидетелей Emersonа)))

Сообщение Мутний »

тобто лунка є під обидві кульки, з різних боків і заходять у фіксацію обоє?
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
Martin88
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 474
Зарегистрирован: 30 дек 2014, 18:06
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1 раз
Поблагодарили: 13 раз

Re: Секта свидетелей Emersonа)))

Сообщение Martin88 »

Трохы ошибся. На семёрке и миникоммандере клинок фиксируется шариком детента,а в хорсемане шариком на лайнере замка(там детент вообще без шарика и он не выгнут-заподлицо с лайнером). Отверстия сквозные точно в хорсемане,и вроде бы на миникоме и семёрке.
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Re: Секта свидетелей Emersonа)))

Сообщение Мутний »

вах, ніколи не думав що так все заморочено і незрозуміло від чого залежить)
єдиний варіант - це 2 кульки з різних боків дуже гальмують хід клина, тому в деяких роблять маніпуляції щоб механіка була норм, хз.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Re: Секта свидетелей Emersonа)))

Сообщение Мутний »

Для контрасту, теж давня контора і стиль дивний та своєрідний мали, лайнер-лок особливо нестандартно виглядає, але ніяких питань не виникає і тримає як потрібно й стабільно.
ИзображениеИзображение
Ще гляньте є проточка для заходу кульки лайнера, чім нехтує більшість й по сьогодні -
ИзображениеИзображение

Ну і в цілому-
ИзображениеИзображение

Сталь і комплектуючі, окрім кліпси, цілком нрав, але не без питань. Гострі грані на п'яті клина зняв, щоб кульку і торець лайнер-лока не гризло, в районі осьового піскоструй наждачкою дрібною підлякав, на всяк випадок. Дульку на РК запиляв і головне заміна кліпси. Рідна просто говенна і посадка і утримання і сам матеріал якийсь ніякий в неї був. Тепер глибока посадка і пружня, мені нрав результат, хоч і без дизайнерських ізисків)
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
Зольдатен
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7475
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 11:13
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1997 раз
Поблагодарили: 4551 раз

Re: Секта свидетелей Emersonа)))

Сообщение Зольдатен »

я декілька разів хотів купити лон вольфа якогось, але так себе і не зміг заставити, цей лайнер який стирчить і скучноватий дизайн
ЗІ: але тема не про те ^^/^^
Ответить

Вернуться в «Emerson»