Yon Xanadu yx-650 - титановий бармалєй

Свой взгляд на ножи китайских брендов, обзоры, тесты и рабочие качества
Ответить
Аватара пользователя
Nutty
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1093
Зарегистрирован: 20 фев 2014, 21:26
Откуда: Звідусіль)
Благодарил (а): 172 раза
Поблагодарили: 296 раз

Yon Xanadu yx-650 - титановий бармалєй

Сообщение Nutty »

Доброго всім!
В принципі так то фолдерів в мене не багато, та й ті такі шо ну нічого там оглядати - все всім знайоме. Вікс, Опінель, Меркатор, пара пальоних майкротеків і Керш. А, ну да, на Керша таки робив огляд, да :D Ну і мені цього добра цілком вистачає більш ніж, бо вже 4 роки ношу один і той самий Вікс, а все інше ношу лише іноді.
Шото надо мінять, подумав я, і пішов....на Аліекспрес :-D , бо відносно задешево там можна знайти шось цікаве. Всякі репліки/підробки/творчість за мотивами відміталось одразу - не те щоб я їх противник, але не цікаво якось. Купити, шоб подивитись якийсь цікавий, але дорогий ножик - да (так в мене і з'явились пара автоматів китайського походження - Ludt i Ultratec), а так ні. Тому пішов дивитись шото суто китайське, китайського ж дізігну
....з яким в китайців на мій погляд доволі складно. Так, якість виконання, збірку, матеріали і пакування вони за роки підняли на значний рівень, а от візуал......Не те щоб ножики страшні якісь - ні зовсім, але....як би це сказати..... візьміть, от, Kershaw, Cold Steel або Boker - навіть без емблем і написів буде видно шо це Kershaw, Cold Steel або Boker. При чому в будь якій моделі.
....стиль! Це стиль, точно! поняв, поки писав :-D В кожного виробника є свій впізнаваний стиль, а в китайців.......ну він в них один на всіх, схоже :wink: От і вибирай в усьому цьому собі шось довподоби :-D
Ну і таки шо, спитав би хтось? - Ну і таки вибрав, відповів би я! :grin: Вибір був складний - шото дорого, бо порошок-карбон-все таке, шото норм по ціні, але хто його малював то хай йде лікується, бо ну нафіг, а шото красіве і ціна хороша, а в розмір не змогли - не люблю малі ножики з клинком в 60-70мм - за виключенням Вікса (Вікс ван лав, Вікс маладєц!)) Загалом до душі припали вироби Maxace, Petrified Fish i Twosun - і ціна, і матеріали, і візуальна складова - і тут, гортаючи сторінку, бачу те шо я шукав! Тіке виробник якийсь Yon Xanadu....хммм. По матеріалам дивлюсь - норм, розміри нормальні, ціна пприємна....хмммм. Пішов на Ютуб, шо там кажуть - кажуть небагато - оглядів не так шоб багато, якихсь непонятних оглядачів і більшість англомовні. Але є й понятномовні, з них зрозуміло шо ножик непоганий. Хмммм......ну, ціна не висока, оплатив і чекаю.
Посилка дійшла за місяць Укрпоштою. В той же день купував з аліка розмагнічувач для викруток - теж укрпоштою доїхав за півтора тижні - хз як це працює ::unkn:: отже.....
Спершу будуть ТТХ:
Клинок - 96х30хх3,9мм, сталь D2 59-61HRc, зведений в 0,6мм по всій рк, фініш стоунвош (є ще варіант з сатином по спусках)
Руків'я - 125мм довжиною і 13мм завтовшки, титанові плашки, титановий спейсер, титанова кліпса, фрейм-лок зі сталевим сухариком (він же обмежувач відгинання), осьовий на керамічному підшипнику
Вага 171г
ИзображениеИзображение
Нраица! (с) :-D Продавцем було заявлена довжина клинка 88мм, що мене влаштовувало - в реальності вийшло трохи більше, що тим краще ::jchurrah:: rt24 Ножик не маленький, в руці розміри і вага відчуваються приємно :D
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Кліпса тіке для правші, тіп ап, не переставляється. Кліпса фрезерована з титану, лаконічна і гарна. На кишеню шортів від британської уніформи сідає без значних зусиль, тримається гарно, витягається нормально. Трохи ножик стирчить з кишені - пофіг :D Розміри в кишені не відчуваються, вага теж. Шо ще? А, кінчик клинка в складеному стані чітко по центру знаходиться :D
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Розкладаємо :D Ножик в нас фліпер, фліпер на підшипниках. Плавник фліпера заокруглений, але доволі тонкий, лунка під детент глибока, кулька сідає в неї повністю і поки що зрушити клинок з місця трохи складно. Але як таки зрушиш - бдищь!!! :-D Клинок велики, важкий і на підшипниках - віддача як в "автомата" з боковим викидом - нраица (с) :-D Фініш клинка стоунвош, як казав вже, дрібненьки і гарний, грані всі чіткі, але не гострі, насічка на обусі чітка і приємна. Форма клинка кльова - трохи від скінера, трохи від боуі, рк майже вся дугою і однаково по всій довжині зведена. Ніяких шпеньків, ніяких дірок - тіке нанесені лазером лого виробника, модель ножа і марка сталі :D Е величенький чойл - туди можна покласти палець. Нафіга? Не знаю. Дізігн же :wink:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Руків''я, як і казав, цільнотитанове. Досить об'ємне, пласке зі знятими гранями, на дотик трохи шершаве (піскоструй?) В моїй, досить невеликій, руці лежить нормально, ні багато, ні мало. Кліпса, за рахунок того шо вузька і повторює вигин руків'я не заважає. Там, куди палець потрапляє при натисканні вліпера і в тому місці, де тиснеш на замок профрезеровані невеличкі виямки (а на замку ще й груба насічка), що додає зручності. Замок доволі тугий, на п'ятку клинка заходить десь на 1мм. Руків'я хоч і зібрано на спейсері, проте чистити його проблеми не буде - пилюці чи міттю всередині зачепитись особливо й ні за шо, місці лазізти вушною паличкою чи серветкою вдосталь. Шо ще? На тильнику є 6мм отвір під тімляк, котрим я ніколи не користувався :grin:
Шо, наче все?....а, те, з чого зазвичай починають - пакування і комплектація :-D
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Ножик прийшов в коробочці (трохи прим'ятій - привіт Укрпошті l@l ). Коробочка красіва, чорна. В коробочці тряпчаний мішочок, в мішочку пакєтік, в пакєтіку ножик :grin: А, і ще окремо пакєтік з парою підшипників - мєлочь, а приємно :D
ИзображениеИзображение
З усіх своїх ножиків порівняти його можу тіке з Kershaw CQC-4KXL - вони за габаритами схожі. Керш, на 1мм тонший по руків'ю і клинку, має таку ж вагу, але зроблений з простіших матеріалів і не фліпер. Проте Керша малював Ерні Емерсон, а цього Yon Xanadu хз хто. Але мені подобається :D :D :D :D :D
Перфекцехуист - человек, который хотел бы сделать идеально, но и так сойдет
Аватара пользователя
VoHuNt
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4739
Зарегистрирован: 14 фев 2012, 13:03
Откуда: Кривой Рог
Благодарил (а): 256 раз
Поблагодарили: 97 раз

Yon Xanadu yx-650 - титановий бармалєй

Сообщение VoHuNt »

Дякую за огляд.
Руків'я просте і гарне а от східній дизайн клинка трохи псує враження.
Вот я думаю: а может, нас для примера держат. Весь мир смотрит и пальцем показывает: — Видите, дети, так жить нельзя.
Аватара пользователя
O.Phesun
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 6402
Зарегистрирован: 27 сен 2017, 10:04
Откуда: Буча
Благодарил (а): 170 раз
Поблагодарили: 331 раз

Yon Xanadu yx-650 - титановий бармалєй

Сообщение O.Phesun »

як 0,6 після фінок заходить?
О. О. Phesun ::hi:::
Аватара пользователя
Nutty
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1093
Зарегистрирован: 20 фев 2014, 21:26
Откуда: Звідусіль)
Благодарил (а): 172 раза
Поблагодарили: 296 раз

Yon Xanadu yx-650 - титановий бармалєй

Сообщение Nutty »

O.Phesun, нормально :D Для ножа, більша частина роботи якого це різати продукти і бути іграшкою 0,6 це нормально. Тонше було б краще, але хто тонше робить на таких ножах? Ніхто :wink:
Перфекцехуист - человек, который хотел бы сделать идеально, но и так сойдет
Аватара пользователя
O.Phesun
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 6402
Зарегистрирован: 27 сен 2017, 10:04
Откуда: Буча
Благодарил (а): 170 раз
Поблагодарили: 331 раз

Yon Xanadu yx-650 - титановий бармалєй

Сообщение O.Phesun »

Nutty писал(а): 10 июл 2021, 01:09 але хто тонше робить на таких ножах? Ніхто
0.6 це жирна іграшка ..ще й рк пузом...нечого вона не поріже..
О. О. Phesun ::hi:::
Аватара пользователя
Nutty
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1093
Зарегистрирован: 20 фев 2014, 21:26
Откуда: Звідусіль)
Благодарил (а): 172 раза
Поблагодарили: 296 раз

Yon Xanadu yx-650 - титановий бармалєй

Сообщение Nutty »

O.Phesun писал(а): 10 июл 2021, 01:36 нечого вона не поріже..
чому? Ще й так прям категорично :D
Це ж не для лісу ножик, не для полювання, бушкрафту і т.д. Продукти на дошці ріжуться нормально, як раз цим самим пузом, якісь папірці-нитки-упаковки.....там пофіг яка форма - аби гостре. Ну і все - шо ще ним різати то?
0,6 це адекватно :D Якщо не брати фолдери типу Опінеля чи Дук-Дука, то майже всі будуть зведені від 0,4 (рідко коли) і далі до 0,7-0,8 і більше. Той же мій Керш зведений в 0,6 - ковбаси, хлібу і гілок до 2см діаметром він за свій вік перерізав нормально так. Да, не фінка, але й не Глок :D
Перфекцехуист - человек, который хотел бы сделать идеально, но и так сойдет
Аватара пользователя
norther
Експерт по фінкам
Експерт по фінкам
Сообщения: 6377
Зарегистрирован: 23 дек 2011, 18:48
Откуда: Kiev
Благодарил (а): 2119 раз
Поблагодарили: 4068 раз

Yon Xanadu yx-650 - титановий бармалєй

Сообщение norther »

маю іншого ножика виробництва цієї контори. YX-751.
Дуже приємний та якісний. Він в мене десь півроку був на кишені.
Можу підтвердити: ножі цієї контори - недорогі та справді якісні.
Сталь на клинку - не пластилін, ріже та тримає добре.
Аватара пользователя
GeorgCH
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 13436
Зарегистрирован: 01 окт 2009, 11:47
Откуда: Киев
Благодарил (а): 5658 раз
Поблагодарили: 9430 раз

Yon Xanadu yx-650 - титановий бармалєй

Сообщение GeorgCH »

Nutty писал(а): 10 июл 2021, 01:49 Якщо не брати фолдери типу Опінеля чи Дук-Дука, то майже всі будуть зведені від 0,4 (рідко коли) і далі до 0,7-0,8 і більше.
Civivi сводят в 0.3 -0.4 на серийке ещё и в бюджете, Д2 хвалят :) viewtopic.php?f=26&p=1391644#p1391644
Life is a series of choices.
Аватара пользователя
bonatursky
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1133
Зарегистрирован: 01 сен 2012, 21:23
Откуда: Kramatorsk
Благодарил (а): 163 раза
Поблагодарили: 225 раз

Yon Xanadu yx-650 - титановий бармалєй

Сообщение bonatursky »

Спасибо за обзор. Интересный китайчик. Пузико только на клинке мне не очень понравилось. Интересно, под подшипниками тонкие шайбы есть или они прямо по титану катают?
Silentium est aurum
Аватара пользователя
Nutty
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1093
Зарегистрирован: 20 фев 2014, 21:26
Откуда: Звідусіль)
Благодарил (а): 172 раза
Поблагодарили: 296 раз

Yon Xanadu yx-650 - титановий бармалєй

Сообщение Nutty »

bonatursky, не знаю от. Гвинтики всі, схоже, сидять на фіксаторі і так прям легко розкручуватись не хочуть, а крім як з цікавості лізти в середину і ні з чого, тому й не лізу :D
Перфекцехуист - человек, который хотел бы сделать идеально, но и так сойдет
il coltello
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 5598
Зарегистрирован: 02 фев 2010, 16:57
Откуда: Київ
Благодарил (а): 409 раз
Поблагодарили: 1255 раз

Yon Xanadu yx-650 - титановий бармалєй

Сообщение il coltello »

Досить збалансований ножик. Років п‘ять назад викликав би захват, років десять тому від нього всі б лили кип‘ятком. Дизайн простий, але з фішками (форма клина) та фішечками (форма запираючоі частини фрейма), які додають йому індивідуальності. Єдине, що чіпляє зір, як заноза - кріплення кліпси. Якось дисгармонійно вона виглядає через те, що низько опущена та ще й під гвинтом, який скріплює плашки. Цікаво, може спробувати прикрутити кліпсу до того, скріплюючого плашки отвору, застосувавши довгий гвинт?
Дякую за огляд ::hi::: .
Аватара пользователя
Nutty
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1093
Зарегистрирован: 20 фев 2014, 21:26
Откуда: Звідусіль)
Благодарил (а): 172 раза
Поблагодарили: 296 раз

Yon Xanadu yx-650 - титановий бармалєй

Сообщение Nutty »

il coltello писал(а): 10 июл 2021, 12:42 Досить збалансований ножик. Років п‘ять назад викликав би захват, років десять тому від нього всі б лили кип‘ятком. Дизайн простий, але з фішками
отож і кажу, шо в плані дизайну в китайців доволі складно - зробити шото таке прям цікаве в них не дуже виходить, але є речі просто приємні і збалансовані
il coltello писал(а): 10 июл 2021, 12:42 Цікаво, може спробувати прикрутити кліпсу до того, скріплюючого плашки отвору, застосувавши довгий гвинт?
не вийде, напевно - кліпса трохи втоплена в плашку, за рахунок чого не провертається
Перфекцехуист - человек, который хотел бы сделать идеально, но и так сойдет
Ответить

Вернуться в «Ножи китайских брендов»