Kevin John Себенза-цілком таємно)

Свой взгляд на ножи китайских брендов, обзоры, тесты и рабочие качества
Ответить
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Kevin John Себенза-цілком таємно)

Сообщение Мутний »

Всім привіт, давно нічого не писав, точніше інтригуючі екземпляри давно не потрапляли в поле зору)
А це настав час розібратися хто є хто.

Все почалося давно, ще коли ціни були в районі сотні, а про якість і матеріали можна було лише здогадуватися.
Та скажу відразу й однозначно, якщо хтось хоче отримати заміну оригіналу- не вийде, зовсім різні ноже, деталі довго пояснювати, варто лиш раз потримати.

Себенз КД тестити не доводилося, але різні Страйдери з різними сталями і одного кУмку точив і на канаті тестили, тож по матеріалах уявлення вже було, перед покупкою.
Довго думав чи брати взагалі фейк і який саме, Страй чи Хіндерер, чи таки Себензу, як зрозуміли Себа перемогла :-D так як для мого ЕДС більш сумісна.

Изображение
(Картинку позичив у камрада, тут http://knifeclub.com.ua/forum/viewtopic ... &start=825 , сподіваюся ніхто не проти, а то своїх ніяк не зроблю і огляд вже місяць відкладав :smile: )


В процесі зіткнувся з незвіданим, на нашому форумі не зустрічалося ніякої детальної інформації, просто похвала і мало конкретики. А як отримав ноже складно стало оцінити якість, так як оригінал в мене вже був :-D Та що норма, а що брак дізнатися швидко не вийшло, довелося погуляти по форумах, подивитися порівняльні фото різних Себ КД, висновки зробив.

Хай кожен вирішує сам, що йому головне, а що ні. Але я був м'яко кажучи шокований хваленою якістю китайця, так як не зовсім новачок, маю з чим порівняти, негативні перші враження й побудили розібратися з реальною ситуацією.
Изображение

Виявляється, що всі ці Себензи мають одну особливість, після затяжки всіх гвинтиків ноже стає фікседом, уявіть моє здивування коли ще не знав, що так має бути :smile: КД дистанційну втулку поставив, але шайби під неї не підігнані й працює все як із стандартним осьовим. Скажете які тут проблеми, не затягуй і норм, але можу пояснити чім це погано.
Звичайний осьовий має товщину стінок і довжину гвинтика розраховану під навантаження, тобто під конструкцію параметри ці підбираються, щоб від навантажень осьовий не розпався. Дистанційна втулка працює по іншому, там навантаження йде на товсту і загартовану втулку, яка затиснута плашками, тобто осьовий гвинт не під навантаженням і мабуть не розрахований на них. А коли осьовий не можна затягнути, так як буде потім фіксед, втулка треться об осьовий і з часом буде стриратися метал на ньому. Де товщина стінок в разів 5-7 менша чім на дистанційній втулці і твердість різна, ну й до розкручування осьового призводити це ще може. Тобто ніякого функціоналу не виконує такий елемент конструкції, без втручання, як і вся конструкція не така жорстка через розкручені гвинтики.
Тобто із коробки отримуємо суто ножик для полички.

Ще один важливий нюанс і відкриття для мене, виявляється існує два типи клинків. Одні тонко зведені й по профілю наближені до оригіналу. А інші більш схожі на Сокома від МТ, менш виражене брюшко і товсте зведення, такий собі пиряльник. В мене опинився останній варіант, що оцінив лиш з часом.
Изображение
Изображение
По гвинтиках ніяких нарікань взагалі, все чітко і якісно оброблено, ТО норм. Шайби теж тверді і довелося попотіти щоб притерти їх і все стало на свої місця. Замок віджав, клин впав, ніяких люфтів, гвинтики затягнуті повністю.
ТО клинка викликало двозначні враження, сталь загартовано на достатню твердість, але при товстому зведенні логічніше б було навіть на 1-2 одиниці твердість понизити. Бо для лома сталь крихка, для різака саме то, тримається нормально, точиться теж без проблем, приємно та контрольовано.

Єдине до переточки кілька сколів зловив був, а от після, розбирав курицю з магазину, спеціально по кістках пробував працювати навіть. Бриє смачно, папір ріже без проблем, ніяких сколів і близько, як і помітного затуплення РК.

Замок заходить як і з початку, ніякого стирання титану з торця фрейму, таки загартований він в даному екземплярі, як і керамічна кулька замка працює добре. Ніяких залипань фрейма через це й в помині не має, площа контакту на 30-50% більша чім в більшості ноже із таким замком.

Головне за що можна сміливо брати ноже, це кліпса, жорсткість, посадка на кишені, розмір, просто пісня, рекомендую, мені подобається дуже.

Покриття титану тримається нормально, тобто тут теж все добре, хоча чекав що затиратиметься швидко, чув про це не раз.


Запитаєте чи сподобався таки ноже, чи мотлох?

Однозначно сказати тяжко, так як КД Себ не тримав багато і статистики не маю, але зрозумів, що ножик цікавий і міцний. Конструктивно сподобався, головних хвороб для ноже з фреймом не має, на кишені не заважає. Все сприяє довгому ресурсу, єдине варто прикласти руки і довести до фінішу заготовку під хороший ніж.
В результаті всіх маніпуляцій отримав ножик зручний в носінні, міцний і простий в обслуговуванні, хорошою механікою. Чітка фіксація в складеному й розкладеному стані, товстий замок і без залипань фрейма. Єдине зведення товсте, але в оригіналу тонке зведення маю і спіймав себе на тому, що через нього втрачає ножик універсальність. А тут чесний універсальний ЕДС, але платою за це є різ.
Хоча на диво ріже він не гірше Спаїв більшості, спуски ж увігнуті й товсте зведення можливо через це мало відчувається.
Але обійшовся мені він в 2200 і ціна таки явно завищена, хоч матеріали й не сприяють дешевизні, можна вибрати на цю суму щось від того ж Спая і просто користуватися ::smoke::

А ось і власне фото ::smoke:: ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Последний раз редактировалось Мутний 10 ноя 2014, 13:05, всего редактировалось 1 раз.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
atan_illinois
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2654
Зарегистрирован: 18 янв 2012, 11:39
Откуда: Ильичевск
Контактная информация:

Re: Kevin John Себенза-цілком таємно)

Сообщение atan_illinois »

Я не против) я только за)

Большое спасибо) интересно было читать!
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4917
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 485 раз
Поблагодарили: 984 раза
Контактная информация:

Re: Kevin John Себенза-цілком таємно)

Сообщение stilet »

Мутний
Молодець , цікава інформація однозначно rt24 .
"Никогда не спорьте с идиотами, они стащат вас на свой уровень и задавят опытом…" (Марк Твен)
Аватара пользователя
CBO6ODA
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 3075
Зарегистрирован: 17 авг 2011, 00:16
Поблагодарили: 2 раза

Re: Kevin John Себенза-цілком таємно)

Сообщение CBO6ODA »

Мутний
:)(:? rt24 ((()))
камрад надо выбраться к тебе в гости
Аватара пользователя
Aleksandr Afonchenko
Afonchenko Knives
Afonchenko Knives
Сообщения: 9630
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:39
Откуда: Lozova
Поблагодарили: 25 раз

Re: Kevin John Себенза-цілком таємно)

Сообщение Aleksandr Afonchenko »

Мутний
Дякую )

Отже я також скоро собi такого придбаю )))
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Re: Kevin John Себенза-цілком таємно)

Сообщение Мутний »

ги, приємно, що інформація не тільки мені цікавою виявилася :)(:?
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
olistarhov
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1215
Зарегистрирован: 07 окт 2012, 10:39
Откуда: Черновцы
Благодарил (а): 1 раз
Поблагодарили: 1 раз

Re: Kevin John Себенза-цілком таємно)

Сообщение olistarhov »

Технический подход, он ведь завсегда интересен. Мало людей, которые так грамотно могут описать достоинства и недостатки ножа, не только с эстетической точки зрения)
Спасибо за обзор ::hi:::
Аватара пользователя
ALTERMANN
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 3283
Зарегистрирован: 31 авг 2009, 21:32
Откуда: Ужгород
Благодарил (а): 6 раз
Поблагодарили: 91 раз

Re: Kevin John Себенза-цілком таємно)

Сообщение ALTERMANN »

я свою чебу тоже намучался прежде чем собрать нормально без люфтов и чтоб клин падал под собственным весом,
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Re: Kevin John Себенза-цілком таємно)

Сообщение Мутний »

Фото додав, всі зовсім різні, найбільш схожого із класік, регуляр і 21 клинки зовсім іншої геометрії мають.

По замку писав про велику площу контакту, вирішив так по огляду слідах на п'яті клинка від фрейма, але посвітив ліхтариком і виявилося, що пятно контакту стандартного розміру.
Але знаходиться точка контакту в нестандартному місці. В більшості фреймів п'ята клинка своїм краєм контактує, а тут серединами площини торкаються.

Тому гадаю й не реально, в такому випадку, щоб клинок міг прогризати борозду в фреймі, так як гострі грані не контактують, лиш площини.

Складно на словах пояснити, але цікава річ, з своїми + і -
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Insider
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 198
Зарегистрирован: 10 мар 2013, 22:30
Откуда: Николаев

Re: Kevin John Себенза-цілком таємно)

Сообщение Insider »

Спасибо за "написаное" ! Это не обзор , это взгляд поглубже ! ::hi::: Такое нужно писать почаще
Аватара пользователя
himeraha
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 3980
Зарегистрирован: 21 мар 2012, 16:41
Откуда: Киев
Благодарил (а): 11 раз
Поблагодарили: 7 раз

Re: Kevin John Себенза-цілком таємно)

Сообщение himeraha »

Чітка повноцінна інформація мабуть вперше.
::jchurrah::
Нож был настолько хорош, что его было совсем не жалко... (с)
Аватара пользователя
himeraha
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 3980
Зарегистрирован: 21 мар 2012, 16:41
Откуда: Киев
Благодарил (а): 11 раз
Поблагодарили: 7 раз

Re: Kevin John Себенза-цілком таємно)

Сообщение himeraha »

Ой вже давно на цьому форумі не читав повноцінних тем про ножі. Дістало "кльовий ніж + фото".
Дякую за повноцінність інформації
Нож был настолько хорош, что его было совсем не жалко... (с)
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Re: Kevin John Себенза-цілком таємно)

Сообщение Мутний »

himeraha
будь ласка, але ситуація така, що кожен висвітлює те що його цікавить і хвилює, тому не зовсім правильно ставити рамки.

Мені наприклад дуже подобаються огляди з смачними фото, історією вигаданою або справжньою, сюжет, так сказати, камради вміють таке. А хто навіть відео з тестами в огляд притулить, а хто розбере і нутрощі покаже, в кожного свій підхід.

А я любитель поковирятися і поточити, навіть без нагальної потреби, тож головне нічого не зламати, через цікавість :smile:
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Sergiy
Новичок
Новичок
Сообщения: 62
Зарегистрирован: 11 окт 2014, 12:29
Откуда: Харьков

Re: Kevin John Себенза-цілком таємно)

Сообщение Sergiy »

Наверное, ПЕРВЫЙ и ЧЕСТНЫЙ обзор продукции от КJ, с "+" и "-", без "заточки" на коммерцию. Спасибо.
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Re: Kevin John Себенза-цілком таємно)

Сообщение Мутний »

в любому випадку награвся, передаю естафету, ноже в барахолку відіслав, бо оригінал же ж теж треба вигулювати :-D

Зрозумів ще одну річ, плашки значно зручніші й не слизькі з такими насічками-малюнком, ще й в рази менш втрачають вид, тобто не затягуються як банальні голі, від погляду на них.
Цього базовій оригінальній Себензі не вистачає, в Умнунзана хоча б виправили ситуацію, хоча дань класиці мабуть 16215
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Ответить

Вернуться в «Ножи китайских брендов»