Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Свій погляд на ніж, тести та робочі якості ножів
Ответить
Аватара пользователя
Vedymak
Новичок
Новичок
Сообщения: 41
Зарегистрирован: 24 янв 2014, 12:02
Откуда: г. Житомир
Благодарил (а): 3 раза
Поблагодарили: 14 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Vedymak »

Всім доброго вечора (дня чи ранку) і гострих ножів. З‘явилось трішки часу і натхнення вирішив вилити крик душі в невеличкий огляд-порівняння. На огляді буде один з ножів до яких я ставлюсь не дуже.. мм.. навіть дуже негативно. Бо це копія. Не люблю копії. Будь-чого: авто, годинників, ножів. Особливо ножів;) Особливо якщо це копія (рахуй - підробка) моїх улюблених швейцарців Victorinox.
Що правда, до цього ножа, я ставився до підробок на Вікси досить зневажливо. Пояснювалось це тим, що навіть досить імениті фірми з своїм модельним рядом, власними розробками, але з претензією на «вбивцю Victorinox» типу Swissa, Boker і т.д. – близько не валялись поряд з Віксами. В співвідношенні ціна\якість. Про ширину асортименту просто промовчу :-D То що вже казати про «пародистів» аля GrandWay, Partner і т.д. Всі ці «каки» я обовязково крутив в руках, навіть пробував юзати, ну чисто щоб впевнитись, що «Вікс на свєтє всєх мілєє». І таки переконувався! Аж тут підвертається мені ось ця Біласнєжка блін :shock: І підклали мені цю свиню не китайці, ні! Це зробила уважаємо європейська кантора, з історією, а саме: чеський Mikov!
Коротше, прошу не любити і не жалувати (ну тут ІМХО звісно): Mikov-115-NH-6AK.
Изображение
Зразу додам, що дана лінійка Mikov досить широка, не така як у Victorinox, але більше десяти моделей точно є, плюс різні кольори накладок і матеріали руків’я (і пластик, і дерево з металевим больстером) А ще у них є і кілька моделей 91мм.
Так от тримаю я в руках, по суті копію 111мм-вого Victorinox Forester. Повністю дубльований набір інструментів, з невеликими нюансами, але про це трошки згодом, а також абсолютно аналогічні розміри, вага і інші ттх.
Изображение
Изображение
Порівнювати правда буду не з Форестером, зараз немає під рукою, а зі своїм черговим Фаерменом, ну в них вся відмінність в наявності серейторного клинка, так що також буде наглядно.
Изображение
Тепер докладніше і одразу з неприємного (для мене :-D ) Вцілому ніж виконано дуже якісно, не Вікс, але не дотягує буквально трішки. Ніяких люфтів, все нормально підігнано, пружинки тугі, інструменти клацають. Накладки, у мого піддослідного вони сині, а бувають і помаранчеві, і чорні, і червоні, виробник не вказав, чи мо я не знайшов що там за пластик, але дуже нагадує віксівький нейлон, візуально і тактильно. Більш того, накладки на відміну від аналогічних у Віксів, виконанні більш анатомічно! І так реально зручніше! На «лицевій накладці» витиснено і залито сріблястою фарбою стилізований герб Чехії.
Изображение
Изображение
Тепер по інструментам. Основний клинок: ну що тут сказати.. вікса 111 в руках тримали, - от тут таке саме. Трішки тонший в обусі, у вікса десь 2,4мм, то у мікова 2,2. Зведений трохи товстіше. У мого Фаермена 0,3-0,5, а у мікова 0,5-0,6. На клинку клеймо, яке інформує що це є Mikov, зроблений в республіці Чехія з нержавійки відповідно.
Изображение
Сталька вказана 420, а твердість орієнтовно 55 одиничок. Заточка не айс, але і не геть убога, бумажку ріже, а не рве. Клинок фіксується лайнером. Фіксується, до речі, так собі, не достатньо лайнер вигнутий, як на мене. Сам лайнер тонший за віксівський і фактично не виступає над інструментами: з одного боку не так зручно закривати, з іншого – в складеному стані не впивається в руку зовсім. Лайнер двонаправлений, тобто, як і у віксів, інший його бік фіксує другий інструмент. У віксів це відкривашко\викрутка (завжди не розумів – нафіга?) А от Міков допетрали розвернути пилку по дереву і лайнер фіксує саме її, що набагато більш логічніше.
Изображение
Изображение
Пилка по дереву, а це для мене другий після ножа по актуальності інструмент, гірша ніж у вікса (ффух;)) Саме полотно не вигнуто для більш комфортної роботи, зубців нарізано менше (хоча сама пилка і не коротша), ну і вони трохи мм.. не так розведені, якщо тут можна вжити це слово. А втім вона пиляє,і досить таки нормально. Відкривати пилку відверто не зручно, вона геть «заподліцо», складно нігтем чіплятися.
Изображение
Изображение
Далі пивна відкривашка\велика пласка викрутка з інструментом для зняття ізоляції. Один в один віксівська, взагалі ніяких відмінностей.
Консервна відкривачка, більш класична, як на венгері, хоча на венгері у неї одностороння заточка, як у стамески, а у мікова – двостороння. Відкривати нею не пробував, але думаю має працювати. Віксовська мні більш до вподоби + викрутка маленька, але це виключно діло смаку.
Изображение
З основними інструментами наче все, тепер про ті що на «спині».
Штопор, - нормальний штопор, товстенький, думаю не розігнеться, витків як у вікса, але в діаметрі вони менші.
Изображение
Изображение
Шило.. Ну як шило, - щось таке типу шила. Бо воно і не шило, і не розгортка. Колупатор якийсь. Гірше ніж на венгерах було. Правда товстеньке і при бажанні можна його на будь-який інструмент перетворити.
Изображение
Изображение
Ще кільце для підвісу є. А от пінцету і зубочистки немає, а у віксів є - ха-ха-ха;)
Вцілому, якщо відкинути мої придирки і відверто упереджене ставлення, ніж вийшов дуже добротним і гармонійним (нічого дивного, вони ж його з вікса передерли;)) А ще саме сумне, ну тут кому як звісно, - ціна. А вона, що в Європі, що у нас (у нас ці Мікови уже почали з‘являтися) в два раза нижча ніж аналогічна модель у віксів. Приміром цей Міков щось порядку 700грн., Форестер від вікторінокс – 1400, в середньому. От так от.
Хотілося б крикнути консерваторам з Вікторіноксу, щоб вони трохи активніше починали ворушитись. Бо поки вони там веселкові зубочистки клепають, їм уже не те, що на п‘яти наступають, у них уже на плечах повісли. Але коли це Вікси миттєво реагували на голос народу, як вони в піонер ножиці впихнули лише на 10-й рік умовлянь).
Ну якось так, вибачайте що мо трохи експресивно і сумбурно, але «я художнік – я так віжу» :grin:
Аватара пользователя
rovalit
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 117
Зарегистрирован: 27 июл 2017, 20:22
Откуда: Kiev
Благодарил (а): 29 раз
Поблагодарили: 7 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение rovalit »

Зашел на их сайт, а там такого нет.. ни одной виксоподобной модели
Аватара пользователя
Bulat22
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1527
Зарегистрирован: 25 июн 2015, 08:47
Откуда: Kyiv
Благодарил (а): 282 раза
Поблагодарили: 607 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Bulat22 »

Не скажу за весь ассортимент продукції Mikov, але одного разу я придбав пару ножів Mikov “Brigand”, зроблених явно за мотивами Мори 510.
По якості виготовлення це було дно...
Аватара пользователя
Pascha
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1143
Зарегистрирован: 24 окт 2013, 20:22
Откуда: Львів
Благодарил (а): 501 раз
Поблагодарили: 360 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Pascha »

Користуюсь декілька років Mikov “Brigand”, таки дно, але досить зручне.
ИзображениеИзображение
Аватара пользователя
Bulat22
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1527
Зарегистрирован: 25 июн 2015, 08:47
Откуда: Kyiv
Благодарил (а): 282 раза
Поблагодарили: 607 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Bulat22 »

Я свої теж не викинув, але регрінд довелось таки зробити, щоб криві спуски не так око різали. :-D
Аватара пользователя
Pascha
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1143
Зарегистрирован: 24 окт 2013, 20:22
Откуда: Львів
Благодарил (а): 501 раз
Поблагодарили: 360 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Pascha »

Цей теж переточений, бо з заводу був жах. Пластик дешевенький, аблой на швах. Сталь така собі, швидко тупиться, але роботу свою робить ну і добре. ::hi:::
Аватара пользователя
Vedymak
Новичок
Новичок
Сообщения: 41
Зарегистрирован: 24 янв 2014, 12:02
Откуда: г. Житомир
Благодарил (а): 3 раза
Поблагодарили: 14 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Vedymak »

Так, у них на офіційному сайті взагалі мало що є.. Мене це також здивувало. Але на перевірених європейських сайтах повно їх такої продукції. Тому і відповідей на це питання я не шукав.
По якості : ще раз наголошую- досить якісно. Я колись їхню гордість, автоматичний предатор в руках крутив, от він - реально був "не фонтан"
Аватара пользователя
romalegri
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 267
Зарегистрирован: 16 авг 2020, 16:42
Откуда: Киев
Благодарил (а): 283 раза
Поблагодарили: 101 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение romalegri »

Хотел как-то купить для коллекции в качестве "ножа из Чехии" (ну, магнитов на холодильник не собираю). Покрутил в руках несколько "миковых", испытал ощущения Ромуальдыча (помните у Ильфа и Петрова: "Рассупонилось красно солнышко, расталдыкнуло свои лучи по белу свету. Вышел старик Ромуальдыч на крыльцо, понюхал свою портянку и аж заколдобился"). Отдал это продавцу обратно и вежливо поблагодарил за уделенное внимание. Больше такое в руки взять не тянуло.
Аватара пользователя
Ramok
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 7207
Зарегистрирован: 18 апр 2013, 11:19
Откуда: Чернігів
Благодарил (а): 4560 раз
Поблагодарили: 5349 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Ramok »

Все ж таки для чистоти експерименту треба було і вино з консервою відкрити. Колись мені доводили, що китайці не гірші за віксів. До першої пляшки вина доводили, а потім штопор перетворився у шило. :D . За огляд дякую!
Traditional knives... I have time to open my knife, I don't need to kill anybody with it. (Tony Bose)
Аватара пользователя
ljoint
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2438
Зарегистрирован: 21 мар 2011, 09:52
Откуда: Киев
Благодарил (а): 54 раза
Поблагодарили: 249 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение ljoint »

Ramok писал(а): 30 май 2021, 10:35 Все ж таки для чистоти експерименту треба було і вино з консервою відкрити.
И проверить взаимозаменяемость накладок.
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8599
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2537 раз
Поблагодарили: 1602 раза

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Мутний »

Дякую, біло цікаво подивитися та почитати, глянув щас по акції до 600 такий, ніби гут, відкрив для себе альтернативний варіант для подарунків ::hi:::
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
Nataliia
Admin
Admin
Сообщения: 15757
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 23:45
Откуда: World
Благодарил (а): 2073 раза
Поблагодарили: 4774 раза

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Nataliia »

На IWA 2018 вони таких привезли дуже багато.. Не вразило, якщо чесно)


ИзображениеИзображение

"рибки" кращі)))


ИзображениеИзображение
Аватара пользователя
Pascha
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1143
Зарегистрирован: 24 окт 2013, 20:22
Откуда: Львів
Благодарил (а): 501 раз
Поблагодарили: 360 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Pascha »

Якось хотів собі "рибку", щось якість не подобається.
Аватара пользователя
Nataliia
Admin
Admin
Сообщения: 15757
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 23:45
Откуда: World
Благодарил (а): 2073 раза
Поблагодарили: 4774 раза

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Nataliia »

На виставку вони вибрали якісні зразки :D
Аватара пользователя
Vedymak
Новичок
Новичок
Сообщения: 41
Зарегистрирован: 24 янв 2014, 12:02
Откуда: г. Житомир
Благодарил (а): 3 раза
Поблагодарили: 14 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Vedymak »

Консервів і вина якраз немає під рукою;) Як надумаюсь пляшечку мерло та під кільочку в томаті навернути, так одразу і протестую;) А взагалі я за штопор впевнений - не розігнеться.
По накладках - не зніматиму, ніж швидше за все піде на продаж або на подарунок, тож не експериментуватиму, хто його зна, мо після зняття накладок ніж самознищується;)
В ютубі є кілька оглядів цих моделей, але навіть не англійською. Можливо якість плаває, не скажу, бо в руках поки тільки дві такі моделі тримав. Але у порівняні з тим же партнером - небо і земля. Так, до Віксів ще не дотягує, але не так щоб дуже сильно. Повірте у мене є з чим порівнювати, усі існуючі моделі віксів (за невеликим виключенням самих страшних раритетів) я так чи інакше мав в колекції, використовував чи принаймі в руках крутив.
Аватара пользователя
Vedymak
Новичок
Новичок
Сообщения: 41
Зарегистрирован: 24 янв 2014, 12:02
Откуда: г. Житомир
Благодарил (а): 3 раза
Поблагодарили: 14 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Vedymak »

Не подумайте, що я якось намагаюсь цей ніж піднести! Ні, - я його майже ненавиджу, а Вікси - обожнюю:) Просто стараюсь бути неупередженим.
Аватара пользователя
Vedymak
Новичок
Новичок
Сообщения: 41
Зарегистрирован: 24 янв 2014, 12:02
Откуда: г. Житомир
Благодарил (а): 3 раза
Поблагодарили: 14 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Vedymak »

І ще цікаво: вони не бояться судового позиву за порушення авторських прав? Це ж не з Китаєм тягатися, до я кого не дістати, це - Європа, там все близенько..
Аватара пользователя
Nataliia
Admin
Admin
Сообщения: 15757
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 23:45
Откуда: World
Благодарил (а): 2073 раза
Поблагодарили: 4774 раза

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Nataliia »

Я зазвичай підтримую основного виробника тим, що не купляю подібні до їх виробів копії)
Але то "моі таргани"(с)

А судові тяжби то вже їх рішення.
Аватара пользователя
Vedymak
Новичок
Новичок
Сообщения: 41
Зарегистрирован: 24 янв 2014, 12:02
Откуда: г. Житомир
Благодарил (а): 3 раза
Поблагодарили: 14 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Vedymak »

Я купую, але не для того щоб користуватися, а щоб порівняти з улюбленим оригіналом. А потім позбуваюсь;) Цей взагалі дістався у подарунок.
Аватара пользователя
Зольдатен
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7444
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 11:13
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1979 раз
Поблагодарили: 4519 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Зольдатен »

навіщо стільки негативу вилили, нормальний інструмент, а враховуючи ціну то і взагалі нема про що говорити
не пам'ятаю чи то у мікова чи то у якогось золінгена бачив ніж із виделкою і штопором у формфакторі приб.91мм, більше нічого з інструментів. Це воістину імба, хто часто їздить по відрядженнях той зацінить, я на жаль не встиг тоді його купити :-(
Аватара пользователя
Pascha
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1143
Зарегистрирован: 24 окт 2013, 20:22
Откуда: Львів
Благодарил (а): 501 раз
Поблагодарили: 360 раз

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Pascha »

Компанія Victorinox бере свій початок з 1884, Mikov з 1794, на 90 раніше, шкода що така різниця в якості, асортименті ()(!
Хоча, заради цікавості може би і взяв щось на заміну віксу номад, спробував покористуватись, можливо і справді не все так погано :D
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8599
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2537 раз
Поблагодарили: 1602 раза

Mikov-115-NH-6AK або найкраща з копій Victorinox-у

Сообщение Мутний »

а мені такий сподобався на картинці Изображение й на здачу Изображение
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Ответить

Вернуться в «Огляди та відгуки про ножі»