Тест диковинки NS-1 й порівняння з х12мф та вже серійною срмД2

Свій погляд на ніж, тести та робочі якості ножів
Ответить
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8599
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2537 раз
Поблагодарили: 1602 раза

Тест диковинки NS-1 й порівняння з х12мф та вже серійною срмД2

Сообщение Мутний »

Вітаю громадо, пощастило мені пощупати ноже від Віктора Куликова, Silver Fish Knives, з цікавим залізом NS-1.
По деталях краще до майстра, походження, склад й т.п., для затравки - вугля 1,5, хрому 13,5. А я розповім про фізичні властивості, побут та канат, загострення, правка Тріанглом.
Розпочав із загострення, під свої стандартні параметри у ноже із зведенням до 0,4мм. А саме кут 35-37* і мікропідвод на 38-39*. Цілком слухняно і прогнозовано гостриться, але на середніх і дрібних брусках починає сильно забиватися абразив, треба часто протирати. Навіть після тонкого фінішу, без паст, не захотів волосину стругати. Бриє норм, але не аж відскакує ще до контакту зі шкірою. Папір, серветки норм ріже, агресивно і якось своєрідно, не пиляє, але щось середнє. Якщо грубо, то враження ніби фініш максимум 600 Борайд. Враження за весь час такі, ніби суміш порошкової та вуглецевої сталей, а не стандартна моносталь.
Канатний тест, правка файн керамікою, разів по 10 на бік, едс режим. Різав продукти, упаковки, сосну стругав трішки. На відмінно з всім справляється, різучий клин й сам різ дуже смачний, не милить, що буває з твердими порошками, коли максимальна гострота зійде. Тут якраз фішка що крейсерська гострота вже зі старту і тримається дуже довго, без сильних скачків чи різких кривих. Пошкодження РК не глибокі, нігтем майже не відчутні, правилася легко й знову бриє.
Крайнім був тест, різ м'яса на керамічній тарілці. Звісно затупився, але без сколів й криміналу, правка знову по 10 рухів й бриє та ріже норм. Спуски подряпати не легко, мені так здалося, в цілому досить своєрідна залізяка й треба триваліший час покористуватися, щоб розпробувати.

На тест вибрав від майстра NS-1та Х12МФ, від Спая Міля cpm-D2 з регріндом.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Загострено на Козаку під однакові налаштування, тим самим абразивом й т.п. тобто умови ідентичні. Єдина різниця, що Х12МФ з експериментальним ТО на 58* а не 60+. Контроль в китай-лупу, папір мякший за А4, волосся, ощупування нігтем :smile: .
Сама тонкий різ й високий ступінь гостроти в Х12МФ, потім cpm-D2, волосину застругують, бриють від погляду вже, а NS-1тут відстає зі своєю агресивністю.

NS-1перші 20 різів без відчутних змін. 40 вже є перші пошкодження на РК, але важко розгледіти в лупу, папір норм, слабко бриє. 70 папір тугіше ріже, але ріже норм, не бриє. 120 дрібних пошкоджень РК стало багато, папір гірше, але ще старається різати. 170 сильно спотикається на папері, глибина й ширина, попередніх дрібних пошкоджень виросла. Канат ще може різати спокійно, агресія не впала дуже відчутно, так само за 1 прохід справляється. Пошкодження нігтем не дуже відчуваються, тобто глибина мінімальна. Правка швидко й легко.

Х12МФ дала самий контрольований різ, хз як пояснити, але такі відчуття були. 20 все норм. 40 не бриє, лиш місцями чіпляє, папір норм. 60 відчутні нігтем і лупою деформації, на папері тому починає скакати. 80 трохи згладилися деформації перші, гострота ще папір бере, але пошкодження не дають різати його плавно. 120 канат вже тяжче трохи ріже, численні пошкодження й зношення РК, самі глибокі й масові деформації отримала. Поправилася легко керамікою.

cpm-D2, перші 20 без відчутних змін. 40 тяжче бриє, папір теж тугіше, нігтем і в лупу видно точкові пошкодження перші. 60 папір не впевнено, брити пробує лиш місцями. 80 канат норм, так само місцями брити пробує, але деформації стали сильніше і кількість виросла, тож по паперу стрибає, хоча гострота робоча.120 трохи пошкодження згладилися, папір так само туго і спотикається на деформаціях. 170 канат норм, але гострота явно впала на папері, не ріже його, деформації де були стали сильніші, кількість мало змінилася. Правка так само легко й ефективно, але твердість по відчуттях й по звуку сама висока тут.

Поза тестом Манікс 2 хл із с90в, бо носив його едс тоді, звісно певний час вже різав всяке, ще й при загострені накосячив трохи, так як несподівано супер туго той процес загострення йшов. Точних цифр не пам'ятаю, але теж на 40 здається не брив, а на 90 здох Манікс. Але ж не підготовлений він під тест був, тому чисто по фану спробував.

От якось так, в черговий раз задумався над гонкою сталей і табличкою, що пару разів викладав від ножеманів не наших https://docs.google.com/spreadsheets/u/ ... U/htmlview# Напрошуються висновки, що серійні виробники таки сталі ставлять різні, але результат то дає стандартний, а інколи ще й косячніший за той стандартний посередній, як всі інші.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Ответить

Вернуться в «Огляди та відгуки про ножі»