Фіксед WCB M2 і трохи тестів)

Свій погляд на ніж, тести та робочі якості ножів
Ответить
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Фіксед WCB M2 і трохи тестів)

Сообщение Мутний »

І так, пропоную до уваги роботу майстра, чи точніше, один з перших кроків нового ножового майстра.



Почнемо з ознайомлювального відео прототипу, так як мій екземпляр трішки інший, http://www.youtube.com/watch?v=NoBrmil2U-g


Сталь 1095, твердість 58-59*, накладки г-10, піхви кайдексні.



Кілька фото

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение



Вданому екземплярі є темлячний отвір і зведення основної РК тонше, як і радіус заокруглення РК в рвйоні кінчика чімось нагадує танто і зведений товстіше :-D



Планував ножика брати для роботи і розібратися наскільки вуглецеві сталі мені цікаві. Досить багато факторів цьому сприяють.


Кайдексні піхви досить зручні, але носити даний ножик універсально не дозволяє тяжке руків'я. То стирчить воно, то ризик загубити є, але якщо вертикально чіпляти-норм.


Ергономіка в цілому сподобалася, як і пропорції, різ і ТО порадували.



Заточив ножика на ДМТ всіма брусками + паста і порізав канату.


Канат як і у попередніх тестах.

І так, після 200 різів лиш почав папір різати менш впевнено, а канат тяжче.
Після 400 канат відчутно тяжче, а папір місцями підриває, але затуплення не значне і відчути його не щоразу виходило.
500 різів і я здався, а ножик ще різав й канат і папір, але зусилля стало втомлюючим і вирішив закінчити.

Сколів чи заминів ніготь не ловив, але щось типу мікропили відчувалося, хз як пояснити.

Сам різ смачний і плавний, не схожий на нержі, наче й не агресивний, але продуктивний і впевнений.




Після правки різав м'які і тверді породи деревини. Заточка підсіла трішки, але пошкоджень на РК не було, лиш трішки заблистіла рівномірно вона.





А от від багатьох продуктів сталь на очах темніє плямами, але іржі не виникало, чи то через те що мию і витираю завжди ноже :-D






Дякую за увагу, поки все.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
YuS
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2793
Зарегистрирован: 13 май 2011, 00:43
Откуда: Kyiv

Re: Фіксед WCB M2 і трохи тестів)

Сообщение YuS »

А як плануєте використовувати? Чи можна з деревиною працювати - для вогнища, наприклад?
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Re: Фіксед WCB M2 і трохи тестів)

Сообщение Мутний »

YuS
міцність конструкції в Мори для цього вистачає, тут точно не гірше :-D

Але твердість інша і якщо буде РК працювати по металу чи камінню, простою правкою не обійтися.


Як ЕДС під настрій планую, але з певними змінами 8-)
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
YuS
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2793
Зарегистрирован: 13 май 2011, 00:43
Откуда: Kyiv

Re: Фіксед WCB M2 і трохи тестів)

Сообщение YuS »

Ага, не було наведено ТТХ. Візуально здалося, що клін трошки більший за 100 мм. Це я к тому, що Мори мені саме і не вистачає за рахунок довжини. Особисто мої потреби для такого собі псевдокемпінгу потребують (вибачаюсь за тавтологію) десь 120-130 мм. Перевірено. Звичайно, є й інші нюанси.
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Re: Фіксед WCB M2 і трохи тестів)

Сообщение Мутний »

Оживлю трішки тему :-D

Ось як щас виглядає ноже, тепер баланс і пропорції як мені нрав. Зручність не постраждала, досить сподобалася сталь і ТО, іржі на клині не має, але темніє від кислих продуктів(їх різав для тесту), по фото трохи видно :-D

В планах конвекс спробувати від цього ж майстра, але сталь ніяк не виберу яку хочу-нерж чи вуглецеву як тут.


Изображение Изображение Изображение
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
Nutty
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1099
Зарегистрирован: 20 фев 2014, 21:26
Откуда: Звідусіль)
Благодарил (а): 177 раз
Поблагодарили: 324 раза

Re: Фіксед WCB M2 і трохи тестів)

Сообщение Nutty »

А які товщина, ширина і зведення леза?
Перфекцехуист - человек, который хотел бы сделать идеально, но и так сойдет
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Re: Фіксед WCB M2 і трохи тестів)

Сообщение Мутний »

поміряю вже на днях, а от зведення в районі 0,8-0,9 здається, тобто ріже помірно, але й не страшно, що кухонник і нічого ним ще щось робити :-D

Хоча більш 0,4-0,5 полюбляю, тут вирішив залишити як є, 1095 досить норм справляється і в такому ломовитому стані, типу Ізули маємо, але розмір і твердість більші.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
Аватара пользователя
Nutty
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1099
Зарегистрирован: 20 фев 2014, 21:26
Откуда: Звідусіль)
Благодарил (а): 177 раз
Поблагодарили: 324 раза

Re: Фіксед WCB M2 і трохи тестів)

Сообщение Nutty »

Товстувато. Вуглецівка ж - 0.3-0.5 було б краще. Ну, завжди можна на регрінд віддати :D
Перфекцехуист - человек, который хотел бы сделать идеально, но и так сойдет
Аватара пользователя
Мутний
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 8602
Зарегистрирован: 09 дек 2010, 23:47
Откуда: Переяслав
Благодарил (а): 2541 раз
Поблагодарили: 1603 раза

Re: Фіксед WCB M2 і трохи тестів)

Сообщение Мутний »

Nutty
тут від заточки і задач залежить, так як навіть на канаті тестив і результат явно хороший для геометрії такої, тож вирішив не ослаблювати клин і кінчик.
Задоволення від користування хорошою річчю, триває значно довше, чім задоволення від зекономлених грошей.
ВареникТ
Новичок
Новичок
Сообщения: 51
Зарегистрирован: 04 ноя 2013, 11:34
Откуда: Киев

Re: Фіксед WCB M2 і трохи тестів)

Сообщение ВареникТ »

Гарні робочі ножі, по дичині мають відмінно працювати!
Ответить

Вернуться в «Огляди та відгуки про ножі»