Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Обзоры и отзывы о продукции Fenix
Ответить
TorDsio
Новичок
Новичок
Сообщения: 24
Зарегистрирован: 21 апр 2008, 12:35
Откуда: Lviv

Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение TorDsio »

Спочатку хотів розповісти в загальному про використання цього малюка, навести приклади у вигляді збірки історій. Проте в житті нас час від часу бажання конкретики та узагальнень змінюють одне одного. Через декілька днів я повинен отримати відпускні і саму зарплату, провести розрахунок сімейного бюджету, тому зараз налаштований на конкретику – скільки, коли, в якій кількості, за скільки днів… Отже дані питання, що рояться в моїй голові змінили думки про огляд Фенікса – чіткий опис характеристик ліхтаря а не художній твір. Отже почнемо: Fenix LD01

Комплект:
Изображение
  • 1. Коробка
    2. Ліхтарик
    3. Додаткове ущільнююче кільце
    4. Кільце для ключів
    5. Кліпса
    6. Інструкція
    7. Гарантія
    8. Рекламка
Розмір/вага:
ИзображениеИзображениеИзображение
Розкривши упаковку з ліхтариком я був вражений розміром цього ліліпута. Зрозуміло, що перед придбанням я уявляв його габарити, бачив відео на YoutTube, та попри все це…
Загалом враження про мініатюрність LD01 підсилюється не тільки його розмірами але й вагою. Без батарейки він важить 14.8 грама, що просто не відчувається.

Покриття корпусу:
Изображение
Стосовно стійкості покриття «Анодованого ІІІ степені твердості» виникають сумніви в доцільності використанні ліхтаря в якості брелка для ключів. Якщо подряпини виникли від рідного кільця, то від гострих ключів буде значно більший ефект. Саме тому я не поспішаю псувати естетичний вигляд LD01.

Скло:
Загартоване скло з просвітлюючим покриттям поводить себе добре. Взагалі в Інтернеті попадались зауваження користувачів, щодо подряпин на склі, які виникають у LD01 при використанні його як брелка для ключів. Пояснення давались доволі прозаїчні з розряду – немає нічого вічного, зношуваність присутня навіть у дійсно твердого сапфірового скла… Тому, якщо ключі в кишені де лежить Fenix здатні «дотягнутись» до скла то краще не ризикувати і забрати ліхтарик від гріха подалі.

Режими роботи:
Присутні три режими роботи:
  • 1. Слабкий 10 люмен (8.5 години)
    2. Середній 27 люмен (3.5 години)
    3. Сильний 80 люмен (1 година)
З початку вмикається середній режим, потім слабкий, потім максимальна яскравіть. Це не дуже зручно для мене, я б волів щоб процес включення починався одразу з мінімуму. Так як це «кишеньковий» ліхтарик і використовується він, як правило, саме на мінімальному режимі в 10 люмен.

Перемикання режимів:
Изображение
Нажаль, процес зміни яскравості зовсім не зручний. Навіть набувши певних навиків з перемикання ліхтаря однією рукою, я все одно не завжди можу це зробити з першого разу. Особливо відчувається проблема коли руки мокрі, чи жирні, або паралельно з ліхтариком у руці утримується якийсь інший предмет. Відсутність кнопки можна вважати платою за мініатюрність.
На самій голові ліхтаря нанесена насічка, для запобігання проковзуванню пальців. Вона дещо полегшує ситуацію при крутінні LD01 однією рукою.

Кільце для ключів:
ИзображениеИзображение
Разом з ліхтариком в комплекті поставляється і кільце для ключів. Якщо не використовувати його по призначенню, то на перший погляд непотрібна річ. Проте вигода від кільця має місце: за кільце LD01 можна підвісити в якості лампи, закріпити темляк, або… зафіксувати кліпсу. Саме в фіксації кліпси я бачу потребу кільця. І саме приємне – кільце не заважає використовувати ліхтар в якості свічки завдяки пазу, зробленому в торці Фенікса. Також наголошу на наявності двох отворів, що свідчить про можливість використання «не рідного» кільця. Приємно, що подібні дрібниці передбачені інженерами, нехай і китайцями за національністю.

Кліпса:
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Скажімо так – може бути. Серйозної фіксації на одязі ця кліпса не забезпечує. При невеликих навантаженнях може спокійно злізти з тіла ліхтаря. Єдина втіха – кільце для ключів, що виконує роль стопора. З кільцем імовірність зісковзування кліпси практично нульова.
Сама кліпса може закріплюватись в двох позиціях, що пом’якшує гіркий смак розчарування від її тендітності. Передбачається можливість кріплення на козирок кепки, чим я скористався декілька разів. Хочу попередити – кліпса доволі слабка, тому закріплюючи на кепці LD01 не слід бавитись в шахтаря. Тобто ліхтарик має бути під козирком а не згори, адже наприклад при зачепленні за вітки дерев кліпса може не втримати ліхтар на голові. Що і сталось зі мною у лісі, під час спроби п’ятитись назад.

Ущільнююче кільце:
Изображение
Я не маю інформації стосовно терміну експлуатації ущільнюючого кільця, тому наявність запасного мені ні про що не говорить.

Світлодіод:
Світлодіод Cree Q5 7090 XR-E, заявлений час життя 50 000 годин. Тобто це більше ніж п’ять років безперервного світла, принаймні хочеться в це вірити.

Водонепроникність:
ИзображениеИзображение
Клас захисту IPX-8 на 10 метрів можна сміло погружати у воду. Перевірив в багатьох місцях, починаючи з ванни і закінчуючи криницею. Особливо гарно виглядає в гірській річці, щоправда ліхтарик легенький і сильна течія може змусити Вас трохи промокнути, ганяючись за ним по каміннях.

Процес вмикання:
[youtube]http://youtube.com/watch?v=-ETrfDhw_9A[/youtube]
Вмикається Фенікс не кнопкою а поворотом своєї голови. Існує альтернативний спосіб включання. Полягає він в тому, що при відкрученій голові ліхтаря менш ніж на 30 градусів, його можна ввімкнути просто натиснувши на голову. Отже вимикаючи ліхтар, необхідно відкручувати голову десь як мінімум на 45 градусів, для запобігання випадковому вмиканню наприклад в кишенях джинсів при сидячому положенні.

ШІМ:
[youtube]http://youtube.com/watch?v=eesV_5VJhkU[/youtube]
Особливістю високоефективних схем перетворювача являється тихий писк. LD01 не став виключенням. Писк схожий на комариний, особливо коли Фенікс виконує роль свічки на столі це може дещо дратувати. Але по-перше достатньо поставити ліхтарик на скатертину/салфетку/книжку і писк перестає бути чутним, по-друге з’являється він на мінімальному режимі і чути його при піднесенні до вуха. Тобто цілком терпимо.
Стосовно запевнень реклами про відсутність ефекту стробоскопу це не зовсім відповідає дійсності. Точніше буде так – він майже не помітний, що не може не радувати.

Батарея:
ИзображениеИзображение
Використовує «мізинчикову» батарейку AAA. Проблем з придбанням в кіосках та магазинах не має.

Висновок:
Ліхтарик не ідеал, але видимі конкуренти по сукупності параметрів відсутні.
Легкий, мініатюрний, водонепроникний, міцний – ось його переваги. Портативність – легко носити, зручно користуватись.
Портативність – це його козир!
Последний раз редактировалось TorDsio 24 авг 2009, 11:21, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
das
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 3615
Зарегистрирован: 18 окт 2008, 22:36
Откуда: Одесса
Поблагодарили: 1 раз

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение das »

прикольно. А если нет кепки можно за ухо прищепить :-D
В характеристиках к диоду на 700ма - 182люмена
что то 80 на час маловато как-то - 700мА наверно примерная ёмкость дуракела

а как к аккумуляторам относится ?
TorDsio
Новичок
Новичок
Сообщения: 24
Зарегистрирован: 21 апр 2008, 12:35
Откуда: Lviv

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение TorDsio »

das писал(а):прикольно. А если нет кепки можно за ухо прищепить
Думаю для мінімізації больових відчуттів варто прищепити до... щоки! Фурор серед відпочиваючих поруч людей забезпечений vamp:)
das писал(а):В характеристиках к диоду на 700ма - 182люменачто то 80 на час маловато как-то - 700мА наверно примерная ёмкость дуракела
"Сие есть тайна покрытая мраком". Думаю спеціалісти в схемотехніці краще прокоментують ампераж на способи вимірювань цих люменів перед діодом і за самим склом ліхтаря.
TorDsio писал(а):а как к аккумуляторам относится ?
Якщо мається на увазі використання акумів на цьому ліхтарі то навіть не знаю мету... По ідеї ресурсу в 8 годин мені вистачає заочі. :oops:
Аватара пользователя
Рекрут
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 212
Зарегистрирован: 18 май 2008, 11:41
Откуда: Киев
Контактная информация:

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение Рекрут »

TorDsio
Хороший обзор, спасибо. Очень внятно, я - не специалист прочитал с удовольствием. Увидел крепление на кепку и себе подобное захотел. А где покупался девайс?
TorDsio
Новичок
Новичок
Сообщения: 24
Зарегистрирован: 21 апр 2008, 12:35
Откуда: Lviv

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение TorDsio »

Рекрут
Рекрут писал(а):Хороший обзор, спасибо.
Дякую за оцінку.
Рекрут писал(а):А где покупался девайс?
Даний девайс був придбаний в одного з місцевих модераторів soe.
З прайсами на ліхтарі можна ознайомитись ось тут.
soe писал(а):НАЛИЧИЕ (на 10.08.2009):
LD01 Q5 Black 80 Lum AAA - 45 у.е.
P.S. soe зайнята людина, через це - при замовленні товару терміни можуть дещо збільшуватись. Тому з власного досвіду можу сказати, що якщо крайня дата доставки критична то варто замовити з запасом на декілька днів, інакше можливі накладки. Варто не соромитись і нагадувати про своє існування самостійно ;)
Аватара пользователя
VadosW
Новичок
Новичок
Сообщения: 94
Зарегистрирован: 02 июн 2008, 15:50
Откуда: Черкассы

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение VadosW »

Отличный обзор.Спасибо.Вот уже пару месяцев,как собираюсь и себе такой прикупить.Но все что-то не складывается,но после такого обзора точно закажу :D
Аватара пользователя
SML
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1162
Зарегистрирован: 22 фев 2009, 11:58
Откуда: Ялта

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение SML »

Хороший обзорчик rt24
А можно сравнительную фотку с MAGLite Solitaire
Знать,уметь и делать-три большие разницы.
TorDsio
Новичок
Новичок
Сообщения: 24
Зарегистрирован: 21 апр 2008, 12:35
Откуда: Lviv

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение TorDsio »

SML, VadosW
Дякую за відгуки.
SML писал(а):А можно сравнительную фотку с MAGLite Solitaire
Солітером я не володію :=( Тому можу навести лише текстові дані для порівняння розмірів:
Solitaire проти LD01:
Довжина: 81 мм --- 75 мм
Діаметр: 12.7 мм --- 14 мм
Ну і ціна: 13 у.о.--- 45 у.о.

Коли придивлявся до LD01 то розглядав і Маглайта. Свою думку про цей ліхтарик сформував на основі:
  1. Бімшотів LD01 та Solitaire (бімшоти приблизно посередині сторінок)
  2. Огляду Солітера тут
  3. Порівняння діодного Arc з ламповим Solitaire
  4. Критичних відгуків про Солітер. Їх доволі багато, наприклад
Хтось пише, що мучився з MAGLite Solitaire і радий переходу на інші ліхтарі...
Хтось пише, що разом з Солітером вже багато років і він гарно себе зарекомендував, а переходити на інші ліхтарі та платити лишні гроші за бренд нерозумно... Різні люди і різні вимоги до ліхтарів класу «брелок».
Я свій вибір зробив. Бажаю і Вам вдалого вибору під свої власні потреби.
Аватара пользователя
SML
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1162
Зарегистрирован: 22 фев 2009, 11:58
Откуда: Ялта

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение SML »

Хороший выбор rt24
Знать,уметь и делать-три большие разницы.
Аватара пользователя
soe
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 3100
Зарегистрирован: 10 фев 2008, 19:14
Откуда: Київ

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение soe »

MAGLite Solitaire и Fenix LD01 только по размерам и типу питания (ААА) и можно сравнивать... :)
Аватара пользователя
SML
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1162
Зарегистрирован: 22 фев 2009, 11:58
Откуда: Ялта

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение SML »

А меня интересует только размер :)
Знать,уметь и делать-три большие разницы.
a-s
Новичок
Новичок
Сообщения: 74
Зарегистрирован: 05 мар 2008, 21:36
Откуда: Киев
Контактная информация:

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение a-s »

TorDsio писал(а):Стосовно стійкості покриття «Анодованого ІІІ степені твердості» виникають сумніви в доцільності використанні ліхтаря в якості брелка для ключів. Якщо подряпини виникли від рідного кільця, то від гострих ключів буде значно більший ефект. Саме тому я не поспішаю псувати естетичний вигляд LD01.
Я себе купил LD01 стальной типа "спешел идишен" :D он тяжелее, но царапины не так заметны будут

Хороший обзор :)
Последний раз редактировалось a-s 19 авг 2009, 09:47, всего редактировалось 1 раз.
TorDsio
Новичок
Новичок
Сообщения: 24
Зарегистрирован: 21 апр 2008, 12:35
Откуда: Lviv

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение TorDsio »

SML писал(а):Хороший обзор
Радий що сподобалось.
a-s писал(а):Я себе купил LD01 стальной типа Лимитед идишен он тяжелее, но царапины не так заметны
Скільки часу Ви використовуєте стальний Фенікс? І чи використовуєте в якості брелка для ключів? Тоді було б цікаво подивитись на фотографії стану корпусу LD01. Адже анодований варіант я не ризикую чіпляти до ключів.
a-s
Новичок
Новичок
Сообщения: 74
Зарегистрирован: 05 мар 2008, 21:36
Откуда: Киев
Контактная информация:

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение a-s »

TorDsio писал(а):Скільки часу Ви використовуєте стальний Фенікс? І чи використовуєте в якості брелка для ключів?
Трохи більше двох тижнів (використовував у відпустці, ключів просто з собою не було, носив у кишені,а вночі під подушкою :-D ). На ключах у мене "Photon Freedom Micro". Фенікс просто сподобався компактними розмірами :-D , хоча включати його однією рукою не зовсім зручно.
Аватара пользователя
soe
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 3100
Зарегистрирован: 10 фев 2008, 19:14
Откуда: Київ

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение soe »

TorDsio писал(а): Скільки часу Ви використовуєте стальний Фенікс? І чи використовуєте в якості брелка для ключів?
більш ніж пів року на ключах без помітного погіршення товарного вигляду. фото не робив :wink:
Аватара пользователя
corsar_s
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 16957
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 01:22
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1829 раз
Поблагодарили: 516 раз

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение corsar_s »

У меня вот Е01 с декабря,кажись,с ключами постоянно,специально посмотрел,никаких следов абсолютно,ключей шесть штук разного металла,формы,размера.
Думаю не стоит этим парится.
Если, вдруг, я Вам не отвечаю, значит я не вижу Ваши сообщения. Уж, извините!
Yarp
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 350
Зарегистрирован: 19 янв 2009, 00:59
Откуда: Днепропетровск, Украина

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение Yarp »

Отличный обзор.
У меня такой в городе всегда с собой - не нарадуюсь - совершенно не напоминает о своём существовании, до того момента как понадобится.
Сейчас был в Крыму с "не офонаревшими" товарищами - так мой налобник вечно кто-то одалживал "на минутку" (как впрочем и фиксед :D ) - поэтому практически всё время юзал Феникс для собственных нужд (он как и Гриптилиан дальше "моя рука-мой карман" никуда не уходил не смотря ни на какие уговоры).
Фонарик отработал на все 100%, хотя брался "на всякий случай".
- падал в ручей
- втаптывался в грязь
- ну и конечно соревновался со всякими " стодвадцатидиодными" китайцами с неплохим результатом выражаемым фразами наподобие - маленький но злой :D
(как в анекдоте про маленьких собачек - они такие злые потому что они цуко концентрированные)
Жив и не поцарапался (у меня чёрный).
После 10 дней активного использования батарея села до состояния "не включается самый яркий режим".
Интересный факт - батарейку вставлял днём в жару около 30С.
затем вечером (когда похолодало где-то до 12С) - попытался включить фонарь - еле повернул голову - как будто резьбу залили резиной, включил-выключил несколько раз - то же самое. Думал что-то испортилось (модет уплотнительное кольцо "поплыло") - в недоумении начал откручивать фонарь до конца - где-то после 3х оборотов послышался хлопок воздуха - как при открывании банки с закручивающейся крышкой- вакуум чтоб ему :smile:
Закрыл обратно - всё опять работает как часы.
Аватара пользователя
Demon-net
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1184
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 01:12
Откуда: Одесса мама)
Контактная информация:

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение Demon-net »

Отличный фонарик! Спасибо за обзор!
Был такой, ещё когда был Л01 на теплом диоде и 70 люменов максимум.
Фонарик всех удивлял соотношением мощность\размер...
Был подарен родственнику на юбилей. :D
"Сильный человек - добрый человек" (с) А.Н.Кочергин
TorDsio
Новичок
Новичок
Сообщения: 24
Зарегистрирован: 21 апр 2008, 12:35
Откуда: Lviv

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение TorDsio »

Всім
Дякую за оцінку статті
corsar_s писал(а):банки с закручивающейся крышкой- вакуум чтоб ему
А що за фірма батарейок?
Demon-net писал(а):Фонарик всех удивлял соотношением мощность\размер...
Всі знайомі так само в захваті від такої маленької "сліпучки".
corsar_s писал(а):У меня вот Е01 с декабря,кажись,с ключами постоянно,специально посмотрел,никаких следов абсолютно,ключей шесть штук разного металла,формы,размера. Думаю не стоит этим парится.
От наберусь сміливості :mrgreen: і протестую анодоване покриття третього типу... Можливо, я дійсно даремно перестраховуюсь :=(
TorDsio
Новичок
Новичок
Сообщения: 24
Зарегистрирован: 21 апр 2008, 12:35
Откуда: Lviv

Re: Джерело кишенькового світла від Фенікса / Fenix LD01

Сообщение TorDsio »

Сьогодні під стіл впала булавка яку я довго шукав, через це писк Фенікса мене трохи дістав. Якщо ліхтарик лежить/стоїть на твердій поверхні то через хвилину автоматом починаю поглядом вишукувати комарів.
[youtube]http://youtube.com/watch?v=eesV_5VJhkU[/youtube]
Ответить

Вернуться в «Fenix»