Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Колісна, гусенична, літаюча, плаваюча та будь-яка інша техніка.
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение Novak »

Останніми днями була відлига, але вночі трошки підморозило і зранку озеро виглядало як каток. На озері було повно рибаків, що свідчило, що лід в порядку. Я взяв велосипед і поїхав прокататися по льоду. Погода була просто диво: сонце, ясне голубе небо, гладкий лід, який виблискував діамантами. Я настільки був вражений красою льоду, що взяв фотоапарат і почав фотографувати і знімати на відео цю красу.
А ще їздив від рибака до рибака, знімав їхній улов, ....пробував розігнатися по льоду і мчати. Настрій був просто чудовий. Хотілося хвалити Бога за такий день.
Потім я вирішив поїхати на канал, яким впадає річка в наше озеро. Там рибаків було менше, але лід тримав дуже добре, товщина його була біля 20 см. Поїхав далі, аж до краю каналу, там, де власне вже було русло річки. Побачив здалеку, що русло річки вільне від льоду, на воді хвильки... треба було відразу повернути назад, але я чомусь цього не зробив і проїхав вздовж каналу ще метрів 20.
Раптом лід під колесами почав потріскувати і з-під переднього колеса побігли лінії тріщинок. Я почав повертати, але замість повернути до берега, до якого було метрів 10, повернув ближче до середини каналу. Далі лід піді мною раптово провалився і я опинився в ополонці. Далі все як у калейдоскопі, дуже яскравому.
Я спробував стримати велосипед, який тонув, але не зміг. Здається, що промайнула думка, що добре було б його викинути на лід і тримаючись за нього, вилізти. Даремно, велосипед важко було навіть втримати, він тягнув мене під воду і я його відпустив.
Далі я спробував вилізти на лід, але лід наколо був весь у воді і руки прослизали. Таки вдалося якось піднятися грудьми на лід, але він провалився під моєю вагою. Шаленим зусиллям спробував ще раз і знову лід провалювався під руками.
Так я борсався може з півхвилини поки не відчув, що сил вже нема і не зрозумів, що вибратися я не зможу.
Я почав оглядатися навколо, шукаючи хоч когось. Марно! Куди не кинь оком, в усі боки не було жодної людини. На горбку сільські хати, але до них метрів 200, тай хто мене там почує, навіть якби можна було докричатися.
Я спробував просто триматися за краї ополонки і почати думати чим! і як! я можу себе врятувати. Нічого не приходило мені в голову. Ламати лід до берега в мене не було сил, я вже ледве тримався на воді. Одяг поступово намокав і тягнув мене донизу, під лід.
Я зрозумів, що це кінець, все, ніякої надії нема. Я не кричав (до кого?) я просто сказав вголос "Боже, чому!" "Чому я маю вмирати такою безглуздою смертю!" Страху смерті не було, була тільки оця думка "Чому така безглузда смерть?" і розпач від того, що от мої рідні отримають моє тіло витягнуте з під льоду і як це їм?
Я вже почав все більше занурюватися з головою підводу, але виниряв, щоб вдихнути повітря, я чітко розумів, що от-от почну захлинатися. Яке безглуздя!!!
Раптом я почув голос збоку: "Тримай!" Це було так несподівано, я не можу цього передати! З кущів на березі на лід ступив якийсь чоловік і кинув мені товстий, червоного кольору шнурок з вузлом на кінці. Шнурок не долетів до ополонки десь метр. В мені прокинулася жага до життя і я почав борсатися в його бік, але лід стримував мене. Чоловік ступив крок вперед і кинув шнурок ще раз. На цей раз до нього було рукою подати, але я знову не міг дотягнутися. Чоловік ступив ще крок вперед, але лід почав під ним тріщати і він присів, потім приліг. Лице його було блідим, він боявся. Він ще раз кинув шнурок і цього разу я до нього дотягнувся!
Я вчепився в цей шнурок так, як чіпляються ... я не знаю як це висловити, вчепився міцно і не відпускав. Чоловік відповз трошки назад і спробував мене тягнути, але витягнути на лід не міг, трошки підтягнув, але лід провалювався піді мною. Тут підбіг товариш того рибалки (а це були рибалки) і вони разом почали мене витягувати. Лід ще раз провалився піді мною, але потім, о диво, мені вдалося піднятися з ополонки на лід грудьми і він не тріснув. Хлопці потягнули мене і за пару секунд я вже був коло берега, на більш міцному льоду.

Можна ще багато говорити. І про ті відчуття коли ти був поруч зі смертю і раптом ти врятований і про те, як дякував хлопцям і розпитував їх звідки вони взялися і звідки в них був той товстий і довгий червоний шнурок і про те, як я дзвонив в МНС, а вони відповіли, що то не їх справа, бо от якби я потонув, тоді інша річ. А те, що я в кількох км від міста, в повністю мокрому одязі, то це їх не хвилює.
Виявляється, що мої рятівники рибалили з берега, і їх не було видно за кущами. Вони були десь за 50 метрів від того місця, де я провалився. Той, що прибіг першим, сказав, що почув якийсь "хляп" і просто з цікавості пішов подивитися що то таке було і вже тоді побачив мене в ополонці і побіг за шнурком. Вони здивувалися чому я не кричав. "Завжди треба кричати", - журливо відповів мені один з них, коли я сказав йому, що не кричав, бо не бачив в цьому жодного смислу, оскільки навколо не бачив ні душі.
Якби вони не мали з собою отого червоного шнурка, то навряд чи змогли б мені якось допомогти. Виявляється, що вони беруть його з собою постійно, коли бачать, що лід непевний.
Отой шнурок! Тепер, сидячи вдома, в теплі перед монітором, я думаю і про нього і про тих хлопців і про Бога, Який був поруч і якось все збіглося так, що і вони були поруч і в них був той шнурок.
Дякуючи цьому всьому я зараз живий. Мої рідні дивляться на мене, я на них. Бачу, що вони мене не розуміють, не розуміють того, що я пережив. І не потрібно.
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8147
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2133 раза
Поблагодарили: 1063 раза

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение Кузьмич »

Дуже добре що поруч були рибалки... я їздив по льоду навіть джипом, але це можливо коли знаеш по який кризі їдеш, велосипед найгіршій варіант бо концентрує велику вагу на надзіичайно малій поверхні, навіть меньше за одну ногу, вже не кажучі про снігоступ або снігохід
ЗІ: Колись довелось вітягнути товарища за рюкзак впавши на дупу, потім було дуже лячно, коли думав, що б було, якщо б край криги не витримав подвійної ваги ()(!
Мова, це також наша зброя
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение Novak »

Кузьмич писал(а):Дуже добре що поруч були рибалки...
Дуже добре - це м"яко сказано :D
Ну і те, що в них був той шнурок - це для мене як диво, бо без нього вони хіба дивилися б на мене, підійти ближче 5 м вони не змогли б.

Що цікаво, в кишені штанів в мене був ніж, Ганзо 704, але я згадав про нього лише тоді, як знімав мокрі штани на березі. Ну геть вилетіло з голови! А він міг би допомогти мені вилазити на лід.
olistarhov
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1215
Зарегистрирован: 07 окт 2012, 10:39
Откуда: Черновцы
Благодарил (а): 1 раз
Поблагодарили: 1 раз

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение olistarhov »

Лично не знаю вас, но всегда с интересом слежу за вашими постами в велосипедной тематике.
Я очень рад, что для вас, все так удачно сегодня сложилось. Было бы очень горько!
Для близких потерять любимого и родного человека, для форумчан еще одного товарища.
Если не считать вашего не совсем взрослого поведения, следствием чего стало купание подо льдом на зимней речке, стечение удачных обстоятельств для вас, сегодня просто зашкаливало.
Сходите в Церковь.
Поблагодарите Бога.
Аватара пользователя
Аlексей
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1462
Зарегистрирован: 11 авг 2010, 11:53
Откуда: Днепр
Благодарил (а): 149 раз
Поблагодарили: 113 раз
Контактная информация:

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение Аlексей »

С днем рожденья,что тут еще сказать...
И число удобное 30 января,легко запомнить.

:)(:?
У коз две градации страха - никакого и абсолютный.
Аватара пользователя
nomade
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4270
Зарегистрирован: 11 янв 2010, 03:06
Откуда: Киев
Благодарил (а): 599 раз
Поблагодарили: 299 раз

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение nomade »

C днем рождения! :)(:?
Десять лет я не мог найти дорогу назад, а теперь позабыл откуда пришел.
أشهد أن لا إله إلاَّ الله و أشهد أن محمد رسول الله
Аватара пользователя
FUSION
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2769
Зарегистрирован: 29 ноя 2010, 00:07
Откуда: Кривой Рог
Благодарил (а): 143 раза
Поблагодарили: 1 раз

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение FUSION »

в церковь - свечку, рыбакам - "поляну"
Сарынь на кичку!
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение Novak »

Рибалкам віддячив як міг, хоча як можна оцінити своє життя?
Також і тим хлопцям, які витягнули велосипеда, підігнавши човна.
А от камеру жалко, затонула і, здається, вона була включеною під час інциденту.
Аватара пользователя
nomade
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4270
Зарегистрирован: 11 янв 2010, 03:06
Откуда: Киев
Благодарил (а): 599 раз
Поблагодарили: 299 раз

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение nomade »

А как лайбу то вытащили?
Десять лет я не мог найти дорогу назад, а теперь позабыл откуда пришел.
أشهد أن لا إله إلاَّ الله و أشهد أن محمد رسول الله
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение Novak »

nomade писал(а):А как лайбу то вытащили?
Пришлось долго упрашивать местных рыбаков, которые подтянулись к месту происшествия минут через 15, с деревни. Они чесались, долго не хотели, а потом один из них плюнул, разделся и нырнул в прорубь (я пообещал ему поллитра). Шучу, конечно.
Упрашивал насчет лодки (там много людей имеют свои лодки). Упоминание о денежной награде таки возымело действие, лодка нашлась и велик вытянули крюком на веревке.
Аватара пользователя
Erick
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1893
Зарегистрирован: 10 ноя 2013, 21:23
Откуда: Киев
Поблагодарили: 13 раз
Контактная информация:

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение Erick »

:-D :-D С днем варенья, хорошо, что все хорошо закончилось!
Аватара пользователя
uhbuzz
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2664
Зарегистрирован: 24 фев 2009, 20:43
Откуда: Одесса
Благодарил (а): 1 раз

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение uhbuzz »

Вони здивувалися чому я не кричав. "Завжди треба кричати", - журливо відповів мені один з них, коли я сказав йому, що не кричав, бо не бачив в цьому жодного смислу, оскільки навколо не бачив ні душі

завтра расскажу ребятам на работе
Дюк
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 11577
Зарегистрирован: 05 дек 2009, 20:51
Откуда: Харьков
Благодарил (а): 1797 раз
Поблагодарили: 3281 раз

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение Дюк »

Хорошо, что все хорошо закончилось! Поддержую камрада который порекомендовал сходить в церковь, и поставить свечку.
ВiльнI люди мають зброю
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение Novak »

Я вот ночь почти не спал. Под утро пришла мысль: может надо СМИ привлечь, чтобы тех парней отметили, наградили какой-то наградой типа "За спасение утопающих" (была такая в СССР, может и в Украине что-то такое есть?) Все-таки они жизнь мне спасли!
Или, может, какая телекомпания заинтересуется видео на утонувшем фотике? Ведь неплохой сюжет можно сделать!

Куда писать? Кто может заинтересоваться этим?
Аватара пользователя
Константин 01
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 171
Зарегистрирован: 14 янв 2013, 10:17
Откуда: Луганск

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение Константин 01 »

обратитесь в местную часть МЧС
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение Novak »

Константин 01 писал(а):обратитесь в местную часть МЧС
МЧС (101) послали лесом тех парней, которые позвонили им, когда вытащили меня из воды.
Потом они послали лесом и меня, когда я не поверил что такое может быть и позвонил им сам, прося о помощи и пытаясь объяснить где я, в каком состоянии и что произошло.

На фоне видеороликов в новостях о том, как МЧС приехало, чтобы снять с дерева кошку, которая залезла слишком высоко на дерево и не могла спуститься и жалобно там мяукала, действия местного МЧС отбивает всякую охоту к ним обращаться.

Отправил письма на местное телевидение и в МагнолияТВ
yadsok
Новичок
Новичок
Сообщения: 72
Зарегистрирован: 27 апр 2010, 08:42
Откуда: Запорожская область

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение yadsok »

Может, надо было новую полицию позвать?
Аватара пользователя
ALTERMANN
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 3283
Зарегистрирован: 31 авг 2009, 21:32
Откуда: Ужгород
Благодарил (а): 6 раз
Поблагодарили: 91 раз

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение ALTERMANN »

Вам повезло очень, читал на одном дыхании
Аватара пользователя
Kart
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 5650
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 17:43
Откуда: Киев
Благодарил (а): 713 раз
Поблагодарили: 1714 раз
Контактная информация:

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение Kart »

По моему мнению, надо было звонить в скорую, и сказать так мол и так, вытащили чувака из-под льда, он без сознания, что с ним не знаем, но дышит.
Насилье точит сталь
Но сталь его не вечна
А ты душою крепче стали стань
Когда чиста душа,
А цели человечны
Рука крошит отточенную сталь
Аватара пользователя
Urs
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 3112
Зарегистрирован: 22 дек 2009, 16:13
Откуда: Славутич
Благодарил (а): 331 раз
Поблагодарили: 570 раз

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение Urs »

Да,искренне за вас рад,что всё разрешилось именно так. Такие события многое меняют в самосознании и отношении к жизни. Но,к сожалению,со временем понемногу стираются из памяти и кажутся уже не такими важными. Желаю вам не забывать ничего из этого дня.
Ну и очередной пример того,что ВЗАИМОПОМОЩЬ - это невероятное благо и добро.

P.S. Конечно это не корректно в данном случае,но скажу,что написано очень эмоционально и проникновенно.
DistortioN
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 563
Зарегистрирован: 13 окт 2008, 10:48
Откуда: Украина Киев
Благодарил (а): 1 раз
Поблагодарили: 25 раз

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение DistortioN »

Очень поучительная история с хорошим концом! Достойная пересказов.
Еще и велосипед удалось достать :-D
Я в бога не верю, но что-то в эфире наверное все-таки есть.:) что-то, что подсказало мужикам обратить внимание на шум и захватить с собой веревку. Назовем это - удача.;)
Аватара пользователя
Nerv
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 9058
Зарегистрирован: 09 окт 2009, 09:44
Откуда: Киев
Благодарил (а): 2932 раза
Поблагодарили: 1358 раз

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение Nerv »

Novak писал(а):может надо СМИ привлечь, чтобы тех парней отметили
ты же на ножевом форуме. думаю тематические подарки рыбакам прийдутся по нраву и также будут служить памятью.

и да, с Днем рождения!
Carpe diem
Аватара пользователя
rubreht
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 429
Зарегистрирован: 05 сен 2012, 01:03
Откуда: киев
Благодарил (а): 124 раза
Поблагодарили: 30 раз

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение rubreht »

Хочешь жить -кричи! Очень правильное решение во многих ситуациях.
Особо опасен на пищеблоке.
pAk
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 132
Зарегистрирован: 16 янв 2015, 13:14
Откуда: Киев

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение pAk »

Все хорошо, что хорошо заканчивается! С ДР !!!
Но... в одиночку на лед на веле - это, конечно, экстрим!
Аватара пользователя
Maynard
МАСТЕР
МАСТЕР
Сообщения: 350
Зарегистрирован: 23 июн 2010, 21:52
Откуда: г.Хмельницкий
Благодарил (а): 140 раз
Поблагодарили: 133 раза

Re: Сьогоднішня велопоїздка по льоду могла стати останньою

Сообщение Maynard »

pAk писал(а):экстрим!
...
Баби на час, форева онлі рок'н'ролл!
(с) Брати Гадюкіни
Ответить

Вернуться в «Авто, мото, вело»