Boker Piano LTD.

Свой взгляд на ножи Boker, обзоры, тесты и рабочие качества
Ответить
Аватара пользователя
Vedymak
Новичок
Новичок
Сообщения: 41
Зарегистрирован: 24 янв 2014, 12:02
Откуда: г. Житомир
Благодарил (а): 3 раза
Поблагодарили: 14 раз

Boker Piano LTD.

Сообщение Vedymak »

Доброї всім пори доби) Вирішив написати за один цікавий ножик, який ось уже певний час маю у власному користуванні. Boker Gentle Piano Folder LTD.
Изображение
Лімітка 2012 року, всього 250 екземплярів (сторінка з каталогу).
Изображение
Ніж собою являє такого класичного джентльмена. Вишуканий і при тому стриманий дизайн. Класичне поєднання чорного з білим, чесно кажучи, там не зовсім білий, скоріше колір кістки, я, доречі і думав, що накладки кістяні, поки не прочитав, що то мікарта і не роздивився уважніше.
Изображение
Изображение
Изображение
Чорний колір і на клинку, і на лайнерах, і на притинах – PVD. Ну звісно, банальну фарбу на лімітку ніхто б і не лив). При тому, особисто у мене, асоціація з піаніно, як очікував з назви, він не викликає. Ніякого кріплення у ножа, на кшталт кліпси, немає та вона йому і не потрібна. Йому б доцільніше якийсь шкіряний чохол, такий щоб під костюм підходив;) Також відсутня можливість однорукого відкривання, - ні шпенька, ні «дирки», ні вейва, навіть піднігтьової виїмки немає. Відкрити можна лише ухопивши двома пальцями безпосередньо за клинок, коло обуху. Хтось може скаже, що буде незручно це робити вологими чи там жирними руками; та хіба у справжніх джентльменів руки бувають вологі чи жирні?;) Також даний спосіб відкривання, нівелює невеликий огріх, а саме досить туге відкривання ножа. Звісно, я впевнений, що регулюванням осьового чи там поліровкою шайб, навіть банальною змазкою, можна заставити клин літати. Але це немає ніякого сенсу. Це не фліпер і відкривати його інерційно – тупо «не комільфо»:)
Изображение
Изображение
Ніж невеликого розміру і на руків’ї, у моїй середнього розміру руці, поміщається повноцінно лише три пальці. Тож думаю дана модель цілком підійде і леді, а не лише джентльмену. Підпальцеві виємки досить виражені, тож хват, не дивлячись на «трипалість», виходить достатньо надійний.
Изображение
Изображение
Клиночок, невеликий, дроппойнт, з 154СМ. Я цю стальку дуже люблю і в середньому ціновому сегменті вважаю її однією з найкращих і найпрактичніших. Правда, як вона саме у Бекера - не знаю, інших ножів від даної компанії з цією сталлю у мене не було.Твердометрію не робив, шкода покриття псувати. Щоправда і хардюзу даний ніж навряд чи побачить, так що питання відносно другорядне. Заточка заводська відмінна, ніж бриє з відскоком і бумажку нарізає фігурно, навіть враховуючи те, що ніж до мене уже не новим потрапив. Зведений клинок в 0,5мм, а на кінчику в 0,8мм.
Замок – лайнерлок, заходить чітко на першу третину,тримає міцно. Лайнер доволі товстий. На самому замку, немає ні виборок, ніяких накаток\насічок, тощо..Думаю зроблено так спеціально, щоб ассиметрією не псувати зовнішнього вигляду та й сам замок робити менш помітним. Ще думав, що через їх відсутність лайнер буде незручно відгинати, але – ні, все ок, ніякого дискомфорту не відчуваю.
Изображение
Накладки і притини тримаються на двох торксах (Т10) кожна відповідно, під ними окремо ідуть стягуючі винти, осьовий і стопорний відповідно, я ніж не розбирав (типу не чіпаю того,що і так працює гарно;)), але це і так видно.
Мій екземпляр має красивий номер: 230 з 250. А також мікро скол на одній з накладок, у спадок від попереднього власника :-( . Коробочки не має, лише червоний мішечок)
Изображение
Изображение
В сумі маємо гарний костюмний ножик, класичного дизайну. Абсолютно цивільний, законний (для тієї ж Германії) і не агресивний.
ТТХ:
Матеріал клинка: 154CM
Матеріал руків`я: мікарта
Покриття: PVD
Загальна довжин, мм: 170 мм
Довжина клинка, мм: 71 мм
Товщина клинка, мм: 2,7 мм
Маса: 108 г
Замок: Liner Lock
Аватара пользователя
Зольдатен
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7444
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 11:13
Откуда: Київ
Благодарил (а): 1979 раз
Поблагодарили: 4519 раз

Re: Boker Piano LTD.

Сообщение Зольдатен »

Дякую за огляд rt24
Аватара пользователя
tarkus
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2989
Зарегистрирован: 11 апр 2015, 20:20
Откуда: Полтава
Поблагодарили: 1181 раз

Re: Boker Piano LTD.

Сообщение tarkus »

Vedymak писал(а): відсутня можливість однорукого відкривання, - ні шпенька, ні «дирки», ні вейва, навіть піднігтьової виїмки немає. Відкрити можна лише ухопивши двома пальцями безпосередньо за клинок, коло обуху. Хтось може скаже, що буде незручно це робити вологими чи там жирними руками; та хіба у справжніх джентльменів руки бувають вологі чи жирні?;)
Согласно немецкому законодательству ножики с замками должны быть двуручными.
(Несколько лет назад так было)
Аватара пользователя
Vedymak
Новичок
Новичок
Сообщения: 41
Зарегистрирован: 24 янв 2014, 12:02
Откуда: г. Житомир
Благодарил (а): 3 раза
Поблагодарили: 14 раз

Re: Boker Piano LTD.

Сообщение Vedymak »

Зольдатен писал(а):Дякую за огляд rt24
Дякую Вам, я старався)
tarkus писал(а):
Vedymak писал(а): відсутня можливість однорукого відкривання, - ні шпенька, ні «дирки», ні вейва, навіть піднігтьової виїмки немає. Відкрити можна лише ухопивши двома пальцями безпосередньо за клинок, коло обуху. Хтось може скаже, що буде незручно це робити вологими чи там жирними руками; та хіба у справжніх джентльменів руки бувають вологі чи жирні?;)
Согласно немецкому законодательству ножики с замками должны быть двуручными.
(Несколько лет назад так было)
Я саме про це і написав в кінці, - для країн накшталт Германії, такий ніж саме те, що треба.
Аватара пользователя
Ramok
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 7207
Зарегистрирован: 18 апр 2013, 11:19
Откуда: Чернігів
Благодарил (а): 4560 раз
Поблагодарили: 5349 раз

Re: Boker Piano LTD.

Сообщение Ramok »

Гарний огляд, легко читається, дякую
Traditional knives... I have time to open my knife, I don't need to kill anybody with it. (Tony Bose)
Дюк
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 11577
Зарегистрирован: 05 дек 2009, 20:51
Откуда: Харьков
Благодарил (а): 1797 раз
Поблагодарили: 3281 раз

Re: Boker Piano LTD.

Сообщение Дюк »

Спасибо за обзор. Оч интересный и красивый нож!
Мне оч понравился.
ВiльнI люди мають зброю
Аватара пользователя
Vedymak
Новичок
Новичок
Сообщения: 41
Зарегистрирован: 24 янв 2014, 12:02
Откуда: г. Житомир
Благодарил (а): 3 раза
Поблагодарили: 14 раз

Re: Boker Piano LTD.

Сообщение Vedymak »

Дюк писал(а):Спасибо за обзор. Оч интересный и красивый нож!
Мне оч понравился.
Дякую!
Ramok писал(а):Гарний огляд, легко читається, дякую
Дякую!
Ответить

Вернуться в «Boker»