Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Огляди інструментів, обговорення методик та нюансів заточування ножів
Volodia
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 591
Зарегистрирован: 06 май 2021, 06:59
Откуда: Львів
Благодарил (а): 1917 раз
Поблагодарили: 231 раз

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Volodia »

O.Phesun писал(а): 24 фев 2023, 09:37 3 касіми за тищу мона купити тількі грубі.. касім на 2000 гріт коштує 480 один. Вони не швидко виїдаються заточкою?
маю їх сет ще старий 25А, найчастіше беру або f500 або f1000 або f1200 щоб кухонники поправити. Десь разів 30 точив, надписи по центрі ще є, тобто якщо тільки для себе, то думаю що оті 3 камінці вічні. Але якщо Ви маєте алмази, то сенс ще щось купляти хіба спробувати порівняти.
Аватара пользователя
Солнцедар
Новичок
Новичок
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 19 дек 2022, 21:28
Откуда: Васильков
Благодарил (а): 9 раз
Поблагодарили: 6 раз
Контактная информация:

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Солнцедар »

Уважаемые форумчане, я всех благодарю за коментарии. Я искренне рад за подкованных теоретически и практически старожил, а так же за людей обладающими супероснащением, суперпупер сэтами разных камней. В начальном ролике я четко изложил для кого и для чего я записал данный ролик. Отдельная благодарность тем, кто проникся, услышал и просмотрел мой ролик.90% коментариев совсем даже не по теме. Все Ваши коментарии так или иначе полезны. То о чем я рассказал, я пропустил через себя. Я не с кем не спорю. В основном идет речь о моей персоне, а не о том, что я тут доношу до читателей. Для многих из вас что-то, как дважды два, а для ищущих - открытие. Я считаю, очень было бы классно, если бы знающие форумчане, реальные заточники, просто бы делились опытом, а незафукивали меня))). У всех разные мотивы, свои я изложил в ролике.

P/S
Многих, смотрю, подорвало на наждачке))) Способ не идеальный, но по моему опыту лучше, чем те 4 камне из китайской точилки для начала.
Аватара пользователя
Roomster
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 854
Зарегистрирован: 10 ноя 2009, 15:51
Откуда: Kalush
Благодарил (а): 72 раза
Поблагодарили: 287 раз

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Roomster »

Солнцедар, ви не ображайтесь, просто....те що ви тут підняли для обговорення, вже давно пережовано і забуто. Тема з " бюджетною заточкою на бюджетній точилці" себе вичерпала вже в перший рік випуску китайських пластмасових апексів. Нового ви нічого вже не привнесете.... Обговорення на тему заточки цікаве тільки в контексті обговорення конкретного абразива, чи конкретної точилки, чи певної сталі, чи оптики. Їх взаємодії та впливу один на одного.... Тому досі цікаво читати і дивитись пости OldTora на ганзі чи на майабразиві... (так, так...москальскі сайти, але...що зробиш, як у нас ніхто так фундаментально це питання не висвітлює).
Karl
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7743
Зарегистрирован: 27 янв 2017, 17:31
Откуда: UA Бахмут
Благодарил (а): 692 раза
Поблагодарили: 1306 раз
Контактная информация:

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Karl »

Солнцедар, по поводу «кридов» люди интересовались…. Типа, что за зверь? :cool:
СМЕРТЬ РАШИСТСКИМ ОККУПАНТАМ!
Аватара пользователя
winch
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1472
Зарегистрирован: 07 авг 2008, 12:21
Откуда: Киев
Благодарил (а): 114 раз
Поблагодарили: 149 раз

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение winch »

Karl писал(а): 24 фев 2023, 17:35 Солнцедар, по поводу «кридов» люди интересовались…. Типа, что за зверь? :cool:
Припускаю, що мова йде про грітність
Karl
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7743
Зарегистрирован: 27 янв 2017, 17:31
Откуда: UA Бахмут
Благодарил (а): 692 раза
Поблагодарили: 1306 раз
Контактная информация:

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Karl »

winch писал(а): 24 фев 2023, 17:47 Припускаю, що мова йде про грітність
Я також це припускаю :D
СМЕРТЬ РАШИСТСКИМ ОККУПАНТАМ!
Аватара пользователя
Martine
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1346
Зарегистрирован: 27 июл 2013, 14:58
Откуда: Запорожье
Благодарил (а): 186 раз
Поблагодарили: 228 раз

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Martine »

Karl писал(а): 23 фев 2023, 22:19 В мене повний сет американських камнів за неповні 2000 грн. А якщо брати Косім, то можна і в 1000 грн вкластися аж бігом. Та хоч три штуки придбати. Бюджет - тьфу.
Дві точилки, і не за 10000, одна за 1200, друга за 1500 від майстрів. І це ще не найдешевші варіанти.
Можно посилання на повний сет американських каменів за неповні 2000 грн? Ну і як що не важко, то що я можу придбати у Косіма за 1000 грн? На прикінці, що ж це за вишинка така на торті за 1200-1500 грн. від "майстрів"?
ВНИМАНИЕ! Заточка ножей и другого режущего инструмента это работа, требующая внимания и аккуратности. Можете считать, что нож во время заточки вас ненавидит и не упустит своего шанса поквитаться.
Аватара пользователя
Martine
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1346
Зарегистрирован: 27 июл 2013, 14:58
Откуда: Запорожье
Благодарил (а): 186 раз
Поблагодарили: 228 раз

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Martine »

valera_dnepr писал(а): 23 фев 2023, 22:02 Martine, різниця в тому що я кажу про навчання, а ви - або про найдешевшу заточку, або про разове заточування ножа, або про те і те разом. Не знаю, скільки вони стоять зараз, але свої перші 3 або 4 (вже не пам'ятаю) запорізькі бруска я купив за 50 грн/набір.
Прокиньтесь, вийдіть на вулицю і озерніться навкруги. Який набір каменів за 50 грн?
Доречі. Один лист наждачки MIRKA зараз коштує 15 грн.
ВНИМАНИЕ! Заточка ножей и другого режущего инструмента это работа, требующая внимания и аккуратности. Можете считать, что нож во время заточки вас ненавидит и не упустит своего шанса поквитаться.
Karl
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7743
Зарегистрирован: 27 янв 2017, 17:31
Откуда: UA Бахмут
Благодарил (а): 692 раза
Поблагодарили: 1306 раз
Контактная информация:

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Karl »

Martine писал(а): 24 фев 2023, 20:47 Можно посилання
Не можна, - я зарекся відповідати на Ваші запитання. Вже навчений. :cool:
СМЕРТЬ РАШИСТСКИМ ОККУПАНТАМ!
Аватара пользователя
Martine
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1346
Зарегистрирован: 27 июл 2013, 14:58
Откуда: Запорожье
Благодарил (а): 186 раз
Поблагодарили: 228 раз

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Martine »

Roomster писал(а): 24 фев 2023, 17:24 Тому досі цікаво читати і дивитись пости OldTora на ганзі чи на майабразиві... (так, так...москальскі сайти, але...що зробиш, як у нас ніхто так фундаментально це питання не висвітлює).
Вже рік не заходжу на москальскі сайти і нема ні якого бажання. Все сподіваюсь на появу відчизняного продукту. Можливо заточна тема врешті знайде прихісток на цієй платформі?
ВНИМАНИЕ! Заточка ножей и другого режущего инструмента это работа, требующая внимания и аккуратности. Можете считать, что нож во время заточки вас ненавидит и не упустит своего шанса поквитаться.
Аватара пользователя
Martine
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1346
Зарегистрирован: 27 июл 2013, 14:58
Откуда: Запорожье
Благодарил (а): 186 раз
Поблагодарили: 228 раз

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Martine »

Karl писал(а): 24 фев 2023, 21:07 Не можна, - я зарекся відповідати на Ваші запитання. Вже навчений.
От і виходить чергова болтавня. Чомусь раніше я за вас був кращою думки.
Будь ласка, радьте лише особисто перевірені рішення, які мають актуальність на сьогодняшній день.
ВНИМАНИЕ! Заточка ножей и другого режущего инструмента это работа, требующая внимания и аккуратности. Можете считать, что нож во время заточки вас ненавидит и не упустит своего шанса поквитаться.
Karl
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7743
Зарегистрирован: 27 янв 2017, 17:31
Откуда: UA Бахмут
Благодарил (а): 692 раза
Поблагодарили: 1306 раз
Контактная информация:

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Karl »

Martine, болтАвня у вас….
СМЕРТЬ РАШИСТСКИМ ОККУПАНТАМ!
Аватара пользователя
Martine
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1346
Зарегистрирован: 27 июл 2013, 14:58
Откуда: Запорожье
Благодарил (а): 186 раз
Поблагодарили: 228 раз

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Martine »

Karl писал(а): 24 фев 2023, 21:37 Martine, болтАвня у вас….
Більше 10 років займаюсь загостренням різних інструментів, також виготовляю і продаю різні пристрої для загострення інструментів. Майже щоденно спілкуюсь з майстрами і початківцями. Майже щоденно відслідковую ринок заточних пристроїв і абразивів. Кожне своє слово можу підтвердити.
А що радите Ви?
Благаю, краще мовчіть.
ВНИМАНИЕ! Заточка ножей и другого режущего инструмента это работа, требующая внимания и аккуратности. Можете считать, что нож во время заточки вас ненавидит и не упустит своего шанса поквитаться.
Karl
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7743
Зарегистрирован: 27 янв 2017, 17:31
Откуда: UA Бахмут
Благодарил (а): 692 раза
Поблагодарили: 1306 раз
Контактная информация:

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Karl »

Martine, та й займайтеся собі, чого ви мені питання задаєте?
Я не погоджуюсь з вашими ствердженнями. Ви давно вже в минулому. Для мене ви не авторитет в заточній справі. Бо я бачу яку дурню ви вже не перший раз пишете.
Благаю вас, точить, але мовчки, не давайте тут порад.
СМЕРТЬ РАШИСТСКИМ ОККУПАНТАМ!
Аватара пользователя
Martine
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1346
Зарегистрирован: 27 июл 2013, 14:58
Откуда: Запорожье
Благодарил (а): 186 раз
Поблагодарили: 228 раз

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Martine »

Karl писал(а): 24 фев 2023, 21:54 Martine, та й займайтеся собі, чого ви мені питання задаєте?
Я не погоджуюсь з вашими ствердженнями. Ви давно вже в минулому. Для мене ви не авторитет в заточній справі. Бо я бачу яку дурню ви вже не перший раз пишете.
Благаю вас, точить, але мовчки, не давайте тут порад.
А давайте спочатку.
Де Ви бачили повний сет американських каменів за неповні 2000 грн? Який, доречі, ви в цій темі ставили в зразок?
Так кто тут базікає язиком?
І чого це Ви вирішили де мені давати поради а де ні? За кого Ви себе маєте?
ВНИМАНИЕ! Заточка ножей и другого режущего инструмента это работа, требующая внимания и аккуратности. Можете считать, что нож во время заточки вас ненавидит и не упустит своего шанса поквитаться.
Karl
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 7743
Зарегистрирован: 27 янв 2017, 17:31
Откуда: UA Бахмут
Благодарил (а): 692 раза
Поблагодарили: 1306 раз
Контактная информация:

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Karl »

Martine писал(а): 24 фев 2023, 22:01 кто тут базікає язиком?
базікуєте тут ви. Я з вами спілкуватися не хочу. Я вже казав. Не задавайте мені ніяких питань.
Точіть наждачкою далі. Ви мені не цікаві.
СМЕРТЬ РАШИСТСКИМ ОККУПАНТАМ!
Аватара пользователя
Солнцедар
Новичок
Новичок
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 19 дек 2022, 21:28
Откуда: Васильков
Благодарил (а): 9 раз
Поблагодарили: 6 раз
Контактная информация:

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Солнцедар »

Roomster писал(а): 24 фев 2023, 17:24 Солнцедар, ви не ображайтесь, просто....те що ви тут підняли для обговорення, вже давно пережовано і забуто. Тема з " бюджетною заточкою на бюджетній точилці" себе вичерпала вже в перший рік випуску китайських пластмасових апексів. Нового ви нічого вже не привнесете.... Обговорення на тему заточки цікаве тільки в контексті обговорення конкретного абразива, чи конкретної точилки, чи певної сталі, чи оптики. Їх взаємодії та впливу один на одного.... Тому досі цікаво читати і дивитись пости OldTora на ганзі чи на майабразиві... (так, так...москальскі сайти, але...що зробиш, як у нас ніхто так фундаментально це питання не висвітлює).
Та я й не ображався. В мене все впорядку з почуттям гумору. Все нове - це добре забуте старе. Всі люди різні. Ролік я просто відзняв від душі, мені подобається цим займатись. Колись мене цікавило це питання, що я підняв. Мені повезло найти вчителя, який розказав суть. Хто б що не розказував, все треба пропустити через свій досвід. Серед кучі інформації, маркетингової мішури важкувато на початку розбиратись. Виробники точилок змінюються, а принцип той же.
Ross
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4770
Зарегистрирован: 02 май 2010, 13:03
Откуда: Украина.Николаев.
Благодарил (а): 1785 раз
Поблагодарили: 1310 раз

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Ross »

Солнцедар,
На сколько важен поворотный узел ?
Точилка с ним прилично дороже .
Он действительно выводит качество на новый уровень? Добавляет мега комфорт ? Или его ценность несколько преувеличена.? Хорошо помню ещё из курса механики - чем меньше движущихся частей - тем меньше люфтов и выше надёжность механизма .
Аватара пользователя
Фішер Мен
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1439
Зарегистрирован: 07 апр 2021, 15:52
Откуда: Полісся
Благодарил (а): 697 раз
Поблагодарили: 2178 раз

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Фішер Мен »

Ross писал(а): 25 фев 2023, 06:37 На сколько важен поворотный узел ?
Якщо Ви гострите лише свої ножі, там 1-2-3 штуки в місяць, то можна обійтись і без нього. А от якщо більше, і особливо ножі щойно зроблені де треба сформувати РК, то бажано з ним.
Так не завжди буде
valera_dnepr
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 353
Зарегистрирован: 11 авг 2016, 10:28
Откуда: UA
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 68 раз

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение valera_dnepr »

Солнцедар писал(а): 24 фев 2023, 14:36 В начальном ролике я четко изложил для кого и для чего я записал данный ролик.
Солнцедар, стоп. Форум це не інститут шляхетних дівчат. Ви виклали відео для обговорення, а самі, усміхаючись, спостерігаєте за цим з боку. Не знав, що так можна, но то таке. Тому, будь ласка, дайте відповіді на питання, які вам тут задали. Людям цікава ваша думка, навіть якщо вона не співпадає з їхньою... По крідам, чим для новачків наждачка краще за недорогі камені, а саморобна точилка - за китайську і.т.д. І, до речі, тицьніть пальцем, де в темі (крім ваших слів) йдеться про чиєсь супер оснащення і супер сети різних каменів - я взагалі не зрозумів, до чого це... Так, я ще у вас запитував про фініш сланцями. Дякую.
valera_dnepr
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 353
Зарегистрирован: 11 авг 2016, 10:28
Откуда: UA
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 68 раз

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение valera_dnepr »

Martine писал(а): 24 фев 2023, 20:52 Прокиньтесь, вийдіть на вулицю і озерніться навкруги. Який набір каменів за 50 грн?
Але ж у повному реченні вже є відповідь на ваше запитання:
valera_dnepr писал(а): 23 фев 2023, 22:02 Не знаю, скільки вони стоять зараз, але свої перші 3 або 4 (вже не пам'ятаю) запорізькі бруска я купив за 50 грн/набір. Це було десь років 8 тому.
Додам - китайскі камені. Це буде трошки дорожче за 50 грн, но точно не кілька сотень доларів про які ви казали раніше:
Martine писал(а): 23 фев 2023, 21:35 Нет смысла с головой бросаться в заточку тратя на это не одну сотню долларов
Так, це Китай, але спробувати...
Martine писал(а): 23 фев 2023, 21:35 пока не поймешь что оно тебе нужно
... цілком робочий варіант.
Последний раз редактировалось valera_dnepr 25 фев 2023, 10:14, всего редактировалось 1 раз.
valera_dnepr
Начинающий найфоман
Начинающий найфоман
Сообщения: 353
Зарегистрирован: 11 авг 2016, 10:28
Откуда: UA
Благодарил (а): 19 раз
Поблагодарили: 68 раз

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение valera_dnepr »

Солнцедар, забув пробачте. Ви пишите:
Солнцедар писал(а): 22 фев 2023, 21:11 полировка камешками 6000 и 10000 крид
А що за каміння? Японія? США? Водні? Масляні? Яка зв'язка? А зернистість у мікронах? Дякую.
Аватара пользователя
Roomster
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 854
Зарегистрирован: 10 ноя 2009, 15:51
Откуда: Kalush
Благодарил (а): 72 раза
Поблагодарили: 287 раз

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Roomster »

Я спробую відповісти (досвід в мене всяко більший)
Ross писал(а): 25 фев 2023, 06:37 На сколько важен поворотный узел
Якщо винести з обговорення вартість, то....так він важливий.
Ross писал(а): 25 фев 2023, 06:37 действительно выводит качество на новый уровень
Сам по собі ні. Якість заточки залежить від оператора точилки :)
Ross писал(а): 25 фев 2023, 06:37 Добавляет мега комфорт
Саме так. Це як коробка автомат проти механіки в автомобілі.
Ross писал(а): 25 фев 2023, 06:37 чем меньше движущихся частей - тем меньше люфтов и выше надёжность механизма .
воно може і так, але не в контексті обговорення класичного апексоїда проти поворотника. Бо при роботі на апексоїді, крім люфта в шарнірі, підключаються коливання ножа на столику, проблеми з моторикою при утриманні ножа чи переході з правої на ліву руку і т.п. Це звісно можна перемогти та звикнути, але більшість користувачів зійде з дистанції не опанувавши цей навик. Поворотна точилка дозволяє нівелювати ці проблеми та зосередитись власне на заточуванні. Не знаю як пояснити ще доступніше
Аватара пользователя
Солнцедар
Новичок
Новичок
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 19 дек 2022, 21:28
Откуда: Васильков
Благодарил (а): 9 раз
Поблагодарили: 6 раз
Контактная информация:

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Солнцедар »

Ross писал(а): 25 фев 2023, 06:37 Солнцедар,
На сколько важен поворотный узел ?
Точилка с ним прилично дороже .
Он действительно выводит качество на новый уровень? Добавляет мега комфорт ? Или его ценность несколько преувеличена.? Хорошо помню ещё из курса механики - чем меньше движущихся частей - тем меньше люфтов и выше надёжность механизма .
В вашем вопросе есть ответ. Чем покупать дешовый недомеханизм лучше вообще от него отказаться. Это вопрос разумности, цены-качества/полезности. Для толковых механизмов сами губки/держатели стоят, как точилки в целом. Знаю мастеров, которые принципиально не пользуются поворотными узлами.
Аватара пользователя
Солнцедар
Новичок
Новичок
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 19 дек 2022, 21:28
Откуда: Васильков
Благодарил (а): 9 раз
Поблагодарили: 6 раз
Контактная информация:

Основные принципы выбора первой точилки начального уровня.

Сообщение Солнцедар »

valera_dnepr писал(а): 25 фев 2023, 09:23
Солнцедар писал(а): 24 фев 2023, 14:36 В начальном ролике я четко изложил для кого и для чего я записал данный ролик.
Солнцедар, стоп. Форум це не інститут шляхетних дівчат. Ви виклали відео для обговорення, а самі, усміхаючись, спостерігаєте за цим з боку. Не знав, що так можна, но то таке. Тому, будь ласка, дайте відповіді на питання, які вам тут задали. Людям цікава ваша думка, навіть якщо вона не співпадає з їхньою... По крідам, чим для новачків наждачка краще за недорогі камені, а саморобна точилка - за китайську і.т.д. І, до речі, тицьніть пальцем, де в темі (крім ваших слів) йдеться про чиєсь супер оснащення і супер сети різних каменів - я взагалі не зрозумів, до чого це... Так, я ще у вас запитував про фініш сланцями. Дякую.
На правах топікстартера, я задав тему для обговорення, а також пояснив чому і для чого це роблю. Я ніде не говорив, що беріть саморобну, а не китайську. Я виклав принципи, що має буть в початковій точилці. Те що було в моїх руках, я про нього можу докладно розповідати. Наждачка буде доступнішою по ціні по перше. Листи наждачки можна купити на авторинку, були по 20 грн колись. По друге: можете купити наждачку з різною зернистистю 60, 80, 100, 120, 240,360, 500,800, 1000,1500,2000, 3000 GRIT (можете добавити). Наждак працює швидко, на мою думку краще, ніж деякі недорогі камені. Може якісь будуть краще, всі я не перепробував.... Мочити наждачку(з мого досвіду) не треба. Хто мочив, опишіть свій досвід, а головне навіщо це робили. Перші мої заточування були не на моїх камнях, я навіть не внікав, знав що не дорогі. Про сланці - ляп. Я не полірував ними.
Ответить

Вернуться в «Точильні пристосування та заточування»