Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Обсуждение и вопросы по ножам Mora
Ответить
Аватара пользователя
FRAG
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 2105
Зарегистрирован: 26 фев 2011, 12:34
Откуда: Kherson
Благодарил (а): 1229 раз
Поблагодарили: 577 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение FRAG »

А чому б не взяти трубку близьку по внутрішньому діаметру до хвостовик і не одіти на хвостовика, розкльопати там і набирати вже руків'я на трубку
Аватара пользователя
Giorgio
МАСТЕР
МАСТЕР
Сообщения: 682
Зарегистрирован: 01 сен 2011, 22:01
Откуда: Донецкая обл.
Благодарил (а): 123 раза
Поблагодарили: 114 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Giorgio »

Больстер если полый покупной хорошо есть куда установить и больстер и трубочку заколотить до плечиков . а если хочется установить допустим текстолитовый больстер по типу ножей хелле нужно поморочится . но решение с трубочкой это оптимальный способ придать жесткость рукоятке.
Аватара пользователя
O.Phesun
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 6438
Зарегистрирован: 27 сен 2017, 10:04
Откуда: Буча
Благодарил (а): 177 раз
Поблагодарили: 354 раза

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение O.Phesun »

трубка від старої люстри має підійти..)
О. О. Phesun ::hi:::
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8271
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2259 раз
Поблагодарили: 1149 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Кузьмич »

FRAG,
Красно дякую :)(:? гарна порада rt24 головне що все дуже просто, і гвинт для стяжки елементарно закріпити :grin:
Пійшов подивлюсь які трубки є... Точно є мідна сантехнічна, колись такі на підвод води ставили, її точно можна гарно обстукати, буде сідіти мертво
Мова, це також наша зброя
Yurassik
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 мар 2022, 10:23
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1181 раз
Поблагодарили: 829 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Yurassik »

Кузьмич писал(а): 05 окт 2023, 15:25 Пійшов подивлюсь які трубки є... Точно є мідна сантехнічна, колись такі на підвод води ставили, її точно можна гарно обстукати, буде сідіти мертво
А якщо на хвостовику зробити міленькі засічки, то трубка триматиметься ще міцніше.
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8271
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2259 раз
Поблагодарили: 1149 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Кузьмич »

Сьогодні приїхало залізко для деби
Изображение
За звичай руків'я має чорну/темну проставку. Жодного разу не бачив металевого больстера.
Цікаво з чого японці роблять цю чорну проставку? Враховуючи що ніж для риби, проситься щось вологостійке...
То як краще зробити?
Варіант перший - маю шмат стабілізованого мореного дуба, чи може не дуба але чорне, стабілізоване і з кольоровими вкрапленнями
Варіант другий - латунь/морений дуб/латунь... Не автентично, але точно функціонально :-D
Ну є ще і третій варіант - шмат рогу чорного буйвола, але з ним ніколи не працівав, структура наче однорідна без порістої частини як в рогах оленя/лося, але не знаю як він себе поведе при частих мийках, чи не буде грати? Якщо не отримаю поради від того хто вже використовував то точно не зупинюся на ньому.
Основну частину планую з акації, бо вона світла, без яскравого малюнку. Другий варіант - в'яз, подарували якось бруска при купівлі ексзотів, світлий з продольними не дуже ярко вираженими полосками. Зі світлого ще є яблуня, але щось душа не лежить
Хочу одною дупкою всістися на два стільця: щоб ніж виглядав автентично, і при цьому больстер був функціональним - не боявся вологи/не впитував запах риби
Свої думки накидав, цікаво що думають з цього приводи майстри?
Мова, це також наша зброя
Ross
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4811
Зарегистрирован: 02 май 2010, 13:03
Откуда: Украина.Николаев.
Благодарил (а): 1817 раз
Поблагодарили: 1344 раза

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Ross »

Кузьмич,
Эбонит не подойдёт ?
Yurassik
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 мар 2022, 10:23
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1181 раз
Поблагодарили: 829 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Yurassik »

Кузьмич писал(а): 19 окт 2023, 18:37 За звичай руків'я має чорну/темну проставку. Жодного разу не бачив металевого больстера.
Цікаво з чого японці роблять цю чорну проставку? Враховуючи що ніж для риби, проситься щось вологостійке...
То як краще зробити?
Варіант перший - маю шмат стабілізованого мореного дуба, чи може не дуба але чорне, стабілізоване і з кольоровими вкрапленнями
Варіант другий - латунь/морений дуб/латунь... Не автентично, але точно функціонально :-D
Ну є ще і третій варіант - шмат рогу чорного буйвола, але з ним ніколи не працівав, структура наче однорідна без порістої частини як в рогах оленя/лося, але не знаю як він себе поведе при частих мийках, чи не буде грати? Якщо не отримаю поради від того хто вже використовував то точно не зупинюся на ньому.
Основну частину планую з акації, бо вона світла, без яскравого малюнку. Другий варіант - в'яз, подарували якось бруска при купівлі ексзотів, світлий з продольними не дуже ярко вираженими полосками. Зі світлого ще є яблуня, але щось душа не лежить
За класикою світле - то магнолія, на яку вдягають кільце з буйволячого рогу. Руків'я у япів - розхідник, який міняють декілька разів протягом життя ножа. Я б порадив ставити сантиметр стабу, тому що латунь із ржавійкою обов'язково утворять гальванічну пару. Ебоніт не дуже добре, бо він буває крихким.
Аватара пользователя
Фішер Мен
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 1468
Зарегистрирован: 07 апр 2021, 15:52
Откуда: Полісся
Благодарил (а): 710 раз
Поблагодарили: 2298 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Фішер Мен »

Кузьмич,
Перший варіант, якщо не маєте чорного коріану.
Кузьмич писал(а): 19 окт 2023, 18:37 шмат рогу чорного буйвола
буде грати, бачив
Ross писал(а): 19 окт 2023, 19:32 Эбонит не подойдёт ?
На кухню не бажано, за місяць-два стане рудим
Так не завжди буде
Аватара пользователя
Nerv
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 9123
Зарегистрирован: 09 окт 2009, 09:44
Откуда: Киев
Благодарил (а): 3006 раз
Поблагодарили: 1382 раза

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Nerv »

Фішер Мен писал(а): 19 окт 2023, 20:39 а місяць-два стане рудим
, в батьків на кухні був ніж з ебоніовим руків'ям і нічого не стлося за кілька десятоліть. можливо раніш ебоніт був інший
Carpe diem
Ross
Найфоман-эксперт
Найфоман-эксперт
Сообщения: 4811
Зарегистрирован: 02 май 2010, 13:03
Откуда: Украина.Николаев.
Благодарил (а): 1817 раз
Поблагодарили: 1344 раза

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Ross »

Nerv,
Просто він різних марок буває.
Yurassik
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 мар 2022, 10:23
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1181 раз
Поблагодарили: 829 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Yurassik »

Так ото ж. Занадто твердий ебоніт крихкий, частково це лікується ... просочуванням руків'я лляною олією, він набуває темного, практично чорного кольору і стає трохи пластичним, не втрачаючи твердості. Але я б не радив, при наявності інших варіантів. Хіба що, як у японців, відпрацювало руків'я років 5 - нове давай.
Аватара пользователя
O.Phesun
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 6438
Зарегистрирован: 27 сен 2017, 10:04
Откуда: Буча
Благодарил (а): 177 раз
Поблагодарили: 354 раза

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение O.Phesun »

якщо дерево буде світле, я б з білого металу больсстер робив.. не широкий.. мм 3-4. титановий в ідеалі
О. О. Phesun ::hi:::
Аватара пользователя
norther
Експерт по фінкам
Експерт по фінкам
Сообщения: 6417
Зарегистрирован: 23 дек 2011, 18:48
Откуда: Kiev
Благодарил (а): 2146 раз
Поблагодарили: 4127 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение norther »

Кузьмич писал(а): 19 окт 2023, 18:37 За звичай руків'я має чорну/темну проставку. Жодного разу не бачив металевого больстера.
Цікаво з чого японці роблять цю чорну проставку?
проставка - шматочок пластику , як оковка в фінок.
Тобто це не проставка, а пластиковий "ковпачок" в якому зроблено проріз для монтажу клинка в руків'я.
Вона просто захищає торець руків'я від вологи (розбухань/розтріскувань). Ясна річ, що не повністю хахищає.
І Ви маєте врахувати, що монтаж клинка в руків'я не робиться по самі "гланди".
Маю на увазі, що близько 2 см хвостовика, які ближче до клинка, лишаються назовні .
а руків'я - то простий розходник. Навіть незмащене олією в руці краще відчувається (не слизьке).
Але це вже своя культура/ смаки...
Изображение
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8271
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2259 раз
Поблагодарили: 1149 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Кузьмич »

norther писал(а): 21 окт 2023, 14:38 проставка - шматочок пластику, як оковка в фінок
Вже знаю, прислали світлину
Изображение
norther писал(а): 21 окт 2023, 14:38 І Ви маєте врахувати, що монтаж клинка в руків'я не робиться по самі "гланди".
Маю на увазі, що близько 2 см хвостовика, які ближче до клинка, лишаються назовні .
Це знаю, але відстань може бути і меньша, особливо на невеличких. Я планував 1 см, бо з клинок з доволі коротким хвостовиком :=( І не дуже мені до вподоби довга відстань. Завтра зранку подивлюсь, бо сьогожні почав підганяти, але ще все в процесі...
Я вирішив зробити такий собі гібрид японський на вигляд, але зроблений у звичний для наших широт спосіб: больстер з чорної з прожилками стабілки + акація, може ще посталю проставочку, поки не знаю. І звісно не буду пропалювати/набивати, а посаджу на ЕК та обточу...
Мова, це також наша зброя
Аватара пользователя
norther
Експерт по фінкам
Експерт по фінкам
Сообщения: 6417
Зарегистрирован: 23 дек 2011, 18:48
Откуда: Kiev
Благодарил (а): 2146 раз
Поблагодарили: 4127 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение norther »

Кузьмич писал(а): 21 окт 2023, 16:22 Я планував 1 см, бо з клинок з доволі коротким хвостовиком :=( І не дуже мені до вподоби довга відстань.
Изображение
хвостовики моїх.
я також хотів лишати менше назовні. Але зібрав традиційно, там де лінія "плечиків". І коли тримаєш сантоку відповідним
(японським?) хватом - все зручно. І та частина хвостовика, що назовні - не велика, все як треба.
Yurassik
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 мар 2022, 10:23
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1181 раз
Поблагодарили: 829 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Yurassik »

Зустрів на пром юа непогану пропозицію, купив, зробив, відфотав, викладу й тут.

ВАРІАНТ ОКОВКИ ДЛЯ ФІНСЬКОГО НОЖА З КОВПАЧКА ЗАПОБІЖНИКА

Робив це багато разів, але якось не доходили руки трошки це розписати.
Для оковок маленьких фінок із клинками близько 18-21 мм завширшки як основу для оковок можливо використовувати латунні ковпачки від запобіжника типу ПР-2 6-15А, який має  діаметр ковпачка 16 мм і загальну довжину 50 мм.

Изображение

Ковпачок дуже бажано попередньо відпалити: розігріти до червоного світіння, витримати пару хвилин і дати йому захолонути на повітрі. Так він краще буде сприймати механічні навантаження.
Для формування оковки буде потрібно зробити невеличкий пуансон чи два

Изображение

Изображение

Пуансони зточуються на конус, еліпсовидний в перерізі. Велика вісь для торця основного пуансону має бути приблизно 18 мм, мала вісь - приблизно 8 мм. В мене не вийшло одразу знайти підхожого металобрухту, то ж використовую два :)
Ковпачок утримується обценьками з тонкими губками і молотком неспішно розплющується з протилежного краю, найближчого до верхньої металевої площини.

Изображение

Розплющення йде доти, допоки всередину можливо втиснути нижній край пуансона. Після цього пуансоном та молотком ковпачок формується під оковку. Відносно велика товщина стінок та м'якість матеріалу дозволяють зформувати оковку, де верхня велика вісь складатиме 18-21 мм, а нижня буде на 2-3 мм більшою. Нерівності потім зішліфуються, а залишкова товщина стінок буде цілком достатньою для кінцевого вироба. Залишки внутрішньої різьби допоможуть оковці щільніше триматися при монтажі "на зуб".

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Вдалих спроб!
Последний раз редактировалось Yurassik 19 ноя 2023, 18:55, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8271
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2259 раз
Поблагодарили: 1149 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Кузьмич »

Yurassik,
Чудовий варіант для нестандартних клинків rt24 Можна отвір зробити под будь що...
Треба купити і собі спробувати... Єдине що геть нема настрою щось робити :=(
Мова, це також наша зброя
Yurassik
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 мар 2022, 10:23
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1181 раз
Поблагодарили: 829 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Yurassik »

Кузьмич, можу в приват кинути, де брав. 40 грн штука, дві заготовки одразу :) Там мене ще перепитали, чи знаю я, що це тільки корпус, без плавкої вставки, то ж я їх заспокоїв, що знаю. відправили одразу ж у п'ятницю, як замовив. Мені ще дядько Ross наслав більших ковпачків, спробую зробити оковки, але там буде міліметрів 30 щонайменше, я такі пууккоподібні не роблю майже.
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8271
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2259 раз
Поблагодарили: 1149 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Кузьмич »

Yurassik,
Та я вже знайшов на Промі, по 32 грн, але не купив бо нема настрою щось робити :=( Зараз на майбутнє не купляю, краще задонатити ...
Мова, це також наша зброя
Yurassik
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 мар 2022, 10:23
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1181 раз
Поблагодарили: 829 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Yurassik »

Кузьмич писал(а): 19 ноя 2023, 19:08 Yurassik,
Та я вже знайшов на Промі, по 32 грн, але не купив бо нема настрою щось робити :=( Зараз на майбутнє не купляю, краще задонатити ...
Одне іншому не шкодить. На персональну "Валькірію" я втричі більше задонатив другові ;) Бо відпускні прийшли! :)
Аватара пользователя
Nerv
Гуру-найфоман
Гуру-найфоман
Сообщения: 9123
Зарегистрирован: 09 окт 2009, 09:44
Откуда: Киев
Благодарил (а): 3006 раз
Поблагодарили: 1382 раза

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Nerv »

Yurassik, прочитав з цікавісстю, але даж не буду думати братися за це
Carpe diem
Yurassik
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1477
Зарегистрирован: 26 мар 2022, 10:23
Откуда: Харків
Благодарил (а): 1181 раз
Поблагодарили: 829 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Yurassik »

Маленькому пуансону вже більше 10 років, великому років 8. Ото, що на фото знизу, вже давно у когось. Останнього разу ніж відправляв на тому тижні, вони все ще потрібні періодично. Хоча більше просять із утиками якимись. Завтра зранку отримуватиму від Fritz-а пакетик із свіжими залізяками, мені та другові. Той на фронт доправив понад сотню вже. Так що треба робити...
Alex_LV
Модератор-найфоман
Модератор-найфоман
Сообщения: 3930
Зарегистрирован: 08 апр 2018, 18:29
Откуда: Львів
Благодарил (а): 5905 раз
Поблагодарили: 1957 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Alex_LV »

Yurassik,
Дякую за досвід :)(:?
Декілька разів збирався придбати ті запобіжники, але, як й в Кузьміча, щось не стоіть зараз до цього ()(!
Колись купляв готові оковки на Ножарі, але вони тонкостінні. Потім сам паяв з латуні 2-3мм. Набавився добре, бо не відпалив попередньо :=( , але зробив декілька штук.
Аватара пользователя
Кузьмич
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 8271
Зарегистрирован: 18 сен 2007, 00:27
Откуда: Київ
Благодарил (а): 2259 раз
Поблагодарили: 1149 раз

Фінка та ін. ножі. Проєктуємо-радимо-робимо-обговорюємо.

Сообщение Кузьмич »

Комради, латунь після після нагрівання до червоного стає м'якішою, а чи легше її тоді свердлити? Ттреба отвір 1 мм в латуні завтовшки 2 мм, вже кілька свердл зламав :-( Станку нема тож свердлю шуропокрутом на режимі свердлення. Може краще Дримелем?
Мова, це також наша зброя
Ответить

Вернуться в «Mora of Sweden»