Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Запитання, описи, відгуки, рекомендації щодо використання та застосування
Максим
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 498
Зарегистрирован: 06 мар 2008, 10:35
Откуда: Харьков

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Максим »

Thorwald
За топор промолчу (есть типа такого колдстил), все познается в сравнении. А вот кофе захотелось. Но начало двенадцатого ночи...
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5224
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 594 раза
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

Lesorub
дякую за коротку довідку. цікаво. а десь в російськомовному(сумніваюся щодо україномовного) сегменті можна почитати?
Lesorub
МАСТЕР
МАСТЕР
Сообщения: 814
Зарегистрирован: 12 сен 2010, 13:37
Откуда: Харьков
Благодарил (а): 11 раз
Поблагодарили: 12 раз
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Lesorub »

Thorwald
нажаль, більшість інформації обмежена короткими статтями. Вони дуже подібні одна до одної, такої щоб захотілося зберегти собі, я так і не зустрів. Вбийте у гугл "История томагавков", вони й повилазять.

Сподобалася одна англомовна стаття, де була досить цікаво викладена типологія томагавків. Я пошукаю її, й викладу тут посилання, якщо Ви не заперечуєте! :)(:?
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Novak »

Томагавк, який зробив Віктор Куліков, більше всього подібний на міссурійську бойову сокиру: кругле вухо (без бойка), досить широке полотно на клин. Про ці сокири у Вікі написано, що їх використовували тільки як зброю.
Изображение
Ясна річ, по аналогії із прислів"ям про рака і рибу, якщо в поході, десь в лісі, нема нормальної сокири, то і томагавк може бути сокирою для всіляких побутових задач, але ... чи варто його так позиціонувати? Все ж таки то бойова сокирка.
Lesorub
МАСТЕР
МАСТЕР
Сообщения: 814
Зарегистрирован: 12 сен 2010, 13:37
Откуда: Харьков
Благодарил (а): 11 раз
Поблагодарили: 12 раз
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Lesorub »

Novak писал(а):Томагавк, який зробив Віктор Куліков, більше всього подібний на міссурійську бойову сокиру: кругле вухо (без бойка), досить широке полотно на клин.
Шановний, "Міссурійскький" тип характеризується ШИРОКОЮ лопастю з фігурним вирізом у вигляді серця, трикутника, ромба та ін. На сокирці, якій присвячений цей огляд, немає ні того, ні іншого. Це майже типовий так званий "Trade axe".
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Novak »

Lesorub писал(а): Шановний, "Міссурійскький" тип характеризується ШИРОКОЮ лопастю з фігурним вирізом у вигляді серця, трикутника, ромба та ін. На сокирці, якій присвячений цей огляд, немає ні того, ні іншого. Це майже типовий так званий "Trade axe".
Дивлюсь на малюнок, ніякого вирізу не бачу.
Дивлюсь на підпис під малюнком, читаю: "Вождь манданов Мато-Топ с «миссурийским топором». Ясна річ, що у томагавка Віктора лезо трошки вужче, ніж у сокирки на малюнку, але щодо іншого то дуже велика схожість.
Зрештою, як я вже і сказав вище "якщо нема сокири то і томагавк зійде за сокиру" (це про ліс, похід і т.п. застосування, згідно тесту).
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5224
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 594 раза
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

Novak
я так бачу, що напружити себе прочитанням огляду і відповідей на Ваші коменти Ви себе не напружуєте...
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Novak »

Thorwald, все прочитав, свою точку зору висловив і обгрунтував. Приводу для суперечки не бачу. Хто хоче сперечатися - нехай сперечається і пробує спростовувати очевидне. В мене для суперечок нема бажання. Томагавк прикольний, мені сподобався. Робити з рака рибу, а з цього томагавчика - похідну сокирку... ну це як кому до вподоби. Є набагато кращі варіанти для такого вибору і це очевидно.
Последний раз редактировалось Novak 14 авг 2016, 23:31, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5224
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 594 раза
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

Novak писал(а):пробує спростовувати очевидне.
заперечувати перевагу кілограмової сокири - дурно. але це якщо просто взяти і покласти поруч сокиру і томагавк.
але за певних обставин уже є нюанси
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Novak »

Thorwald писал(а): заперечувати перевагу кілограмової сокири - дурно.
У різних виробників є сокирки різної ваги. Я недавно тут показував майстрову сокирку вагою 350 грамів зі сталі 9ХС. Впевнений, що вона є кращим вибором для походу, аніж цей томагавк.
Також є серійка відомих виробників, де є сокирки малої ваги, але більш традиційної форми.
А цей томагавчик унікальний і має свій шарм. Робити з нього утилітарний інструмент нема потреби.
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5224
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 594 раза
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

Novak
я розумію, що хочеться за будь-що довести своє.
але я сокирами користуюся постійно. може не настільки "іскушонний", але я маю певний досвід і знаю, що від сокир чекати.
перед початком тесту я досить скептично ставився до такого розміру сокир і томагавків зокрема. саме з цієї точки зору підійшов до тесту.
і висновки робив не для Віктора, не для реклами, а виходячи зі свого досвіду.
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Novak »

Thorwald, я не знаю що Ви бачите в моїх дописах і що саме, на Вашу думку, я пробую довести.
Скажу ще раз так: оцей томагавк від Віктора Кулікова, як на мене, це виріб який несе мінімум утилітарного навантаження і більше є виробом мистецьким. Сокири від Lesorub"а мають і мистецький компонент і цілком утилітарні при цьому. А от серійка від Фіскарса - чисто утилітарна.
Тому, я не бачу особливого змісту тестувати той томагавк як виріб для використання в лісі і наполягати на такому його використанні. Його місце - на стіні, у якості елементу інтер"єру, десь так. Ну, може, іноді, похизуватися перед друзями і перерубати кілька гілок.
Я не бачу підстав змінити це моє уявлення і Ваш тест теж не зміг цьому посприяти. Та й для чого?
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5224
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 594 раза
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

хоч так хоч не так - нехай буде з проса мак
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4904
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 473 раза
Поблагодарили: 942 раза
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение stilet »

Novak
Шановний, Ви так любити багато писати , тож може Вам самому якийсь огляд забабахати , а ми із задоволенням потролимо? Перепрошую, але по іншому Ваші пости не сприймаються ::()(!: .
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Novak »

stilet, кожен бачить те, що хоче побачити. В словах іншої людини також. Якщо Вам не вдалося взяти жодної користі із моїх дописів, то прошу у Вас вибачення, значить не вдалося мені донести це словами.
А тест, як на мою думку, має набагато більше користі, коли він порівняльний і дає можливість співставити. От я недавно брав свою 350-грамову сокирку зі сталі 9ХС (посилання є тут вгорі) на природу і отримав від неї дуже гарні враження. Але який толк знімати це і викладати для інших, якщо нема порівняння із, скажімо, якоюсь сокиркою широкого вжитку (Фіскарсом чи якоюсь із будівельного супермаркета, яку кожен може придбати)? Рубає? Рубає. Теше? Теше. Ну і що? Так це робить будь-яка сокира, питання тільки в тому як. Тому... я навіть і не знаю чи можна було б назвати тестом отаке відео із прикладами застосування сокирки, а тим паче не відео, а фотки зі словами типу "рубає дуже добре", "теше просто чудово" і т.п. Яка Вам була б з цього реальна користь?
В цілому мені подобаються звіти (я б це так назвав) від Thorwald"а, бо вони і позитивні і художньо гарно оформлені. Просто в даному випадку дещо не згоден із деякими висновками, що дозволив собі висловити тут, от і все. За це варто пред"являти до мене претензії?
Последний раз редактировалось Novak 16 авг 2016, 08:25, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
stilet
Крутой Обзорщик
Крутой Обзорщик
Сообщения: 4904
Зарегистрирован: 23 авг 2008, 00:28
Откуда: Lvov
Благодарил (а): 473 раза
Поблагодарили: 942 раза
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение stilet »

stilet
Ок, можливо я Вас невірно зрозумів , але якби ж то я один :)(:? .
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5224
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 594 раза
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

Novak
ну дивіться. висновок я виклав відштовхуючись зі свого попереднього досвіду. наприклад, довелося мені трохи попрацювати ось таким інструментом. так от я його б нізащо не взяв.
http://grandway.ua/topor-f-13

а от мачете замість сокири беру дуже часто. залежить від робіт, що передбачаються.
був на пластовому таборі. у мене була сокира 800гр. але я пошкодував, що не було 1000. але там треба було будувати з колод, робити щоглу для прапора.

тому коли Ви кажете "не згоден з висновками", то Ви таким чином заперечуєте мій досвід. але це не зовсім правильно
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Novak »

Thorwald
Ну той ГрандВей то взагалі чудо, про нього не будемо.
Нарахунок мачете з Вами згоден, гарний тесак вагою з півкіла часто виявляється кращим за аналогічну сокирку (я про походи в ліс).
Щодо Ваших висновків по цьому томагавку, то, власне, зачепився я через те, що Ви порекомендували його, як цілком достойний варіант для, цитую "якщо не потрібно валити дерево і щось будувати, то томагавк цілком може впоратися з таборовими роботами" та "такий маленький томагавк виявився досить дієвим. навіть дієвішим за подібні за вагою туристичні сокирки".
Я лише зауважив, що томагавк підійде, якщо нема нормальної універсальної сокирки.
Тобто я не заперечив того, що цей томагавк можна використовувати в поході, а лише висловив сумнів щодо доцільності такого його використання при умові, якщо можна взяти якусь іншу сокирку типової форми і пристойної якості. Ну і пояснив це вказавши на два явні недоліки цього томахавка (один при рубанні, інший - при забиванні кілків).
Але... але ж скільки радості було б при використанні саме томагавка, особливо в поході з дітьми! Тому... може Ви і правий, якщо мова про похід, де сокира використовується більше показово і грає не роль важливого іструменту, а, швидше, елементу антуражу.
Я ж не проти Вас, а просто зважую Ваші висновки і висловлюю свої думки.
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5224
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 594 раза
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

ну так в тому і справа, що у мене в користуванні була така туристична сокирка ще часів СРСР. тому я так і написав
щодо вказаних недоліків. я їх не помітив. у мене не вивертало. а колики я вже давно перестав забивати сокирою. намагаюся це робити полінцем. до того ж можна зробити обух плоским або з молоточком, що геть нівелює вказаний Вами недолік
Max

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Max »

Novak
Тесак і мачете - різні речі.
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5224
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 594 раза
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

Max писал(а):Тесак і мачете - різні речі.
саме так.
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Novak »

Max писал(а):Novak
Тесак і мачете - різні речі.
Мав на увазі тесак за мотивами Григорія Соколова, якщо хтось в курсі. Свого часу я їх зробив немало і відгуки користувачів (та і свої враження) пам"ятаю.
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5224
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 594 раза
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

знаю за той тесак. думаю, штука гарна. але все ж Трамонтінівське мачете полегше.
а зараз робите?
Novak
Найфоман
Найфоман
Сообщения: 1674
Зарегистрирован: 17 окт 2010, 20:11
Откуда: Тернопіль
Благодарил (а): 184 раза
Поблагодарили: 121 раз

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Novak »

Thorwald
я якраз робив дещо зменшений варіант тесака Григорія.
Зараз (ще з весни :wink: ) якраз теж збираюся зробити деяку кількість, шукаю хто б зробив малюнок у Автокаді (або сам намалюю, але спочатку треба той Автокад знайти і повчитися). Бо знайшов контору по лазерній різці у Львові (раніше різав на плазмовому різаку, там були нюанси), але їм треба креслення у форматі Автокада (.dxf) Лінуюся, це факт.
Аватара пользователя
Thorwald
МАЙСТЕР
МАЙСТЕР
Сообщения: 5224
Зарегистрирован: 17 сен 2007, 19:05
Откуда: Київ
Благодарил (а): 430 раз
Поблагодарили: 594 раза
Контактная информация:

Re: Томагавк роботи Віктора Кулікова(Ikary Gendo) - тест

Сообщение Thorwald »

пишіть в приват параметри. може допоможу, як буде час та натхнення
Ответить

Вернуться в «Сокири та пили»